Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

Bu masa benim sevdiğim tarz. Büyük bir masa , temiz ,düzenli.

Yukarda Whoosh un verdiği akıllı masaya da döndürülebilir biraz uğraşla.

fSgLfRi.jpg

https://imgur.com/gallery/3DIR6

30 cm mesafeden 50 inch ekrana bakmak nasil bir histir acaba.. Masanin derinligi cok az ve ekran cok buyuk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

58 inch . Bence de çok büyük . 50 inch , 4k için max .  Gerçi iconlar gene küçük görünüyor.

O ekrana en az 2 metre mesafeden bakmasi lazim gozlerinin kanamamasi icin, o masanin derinligi cok kisa klavye mouse ekrana cok yakin cok sacma bir setup olmus.

Benim ekranimda buyuk 40 inch ama tekli koltukta geriye uzanip rahatca oturuyorum ve masam hem derin hemde klavye rafi var oda mesafeyi uzatiyor, 1 metrede fazla mesafe oluyor ekranla aramda ekranda 4k oldugu icin kurtariyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

30 cm mesafeden 50 inch ekrana bakmak nasil bir histir acaba.. Masanin derinligi cok az ve ekran cok buyuk.

Hakikaten rezalet, calısma masası değil vitrin bu direkt..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Bu da benim kendi ihtiyaçlarıma ve odanın durumuna göre tasarlayıp yaptığım masa. 

Ölçülerini odada koyacağım yeri ve mevcut donanımların boyutlarını göz önünde bulundurarak oluşturmuştum. İkinci bir masa yapmamım sebebi klavye ve mouse için büyük bir yüzey oluşturmak, monitörle aramdaki mesafeyi istediğim gibi ayarlayabilmek, bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda da bunu diğerinin altına sürerek odada fazla yer kaplamamalarını sağlamaktı.

Kısıtlı alanı olup bunu etkili şekilde kullanmak isteyenlere belki bir fikir verebilir.

post-758-0-02542300-1482672581_thumb.jpg

post-758-0-13027100-1482672586_thumb.png

Squall, Rj0lnir, OnLyTNT and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da benim kendi ihtiyaçlarıma ve odanın durumuna göre tasarlayıp yaptığım masa. 
Ölçülerini odada koyacağım yeri ve mevcut donanımların boyutlarını göz önünde bulundurarak oluşturmuştum. İkinci bir masa yapmamım sebebi klavye ve mouse için  büyük bir yüzey oluşturmak, monitörle aramdaki mesafeyi istediğim gibi ayarlayabilmek, bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda da bunu diğerinin altına sürerek odada fazla yer kaplamamalarını sağlamaktı.
Kısıtlı bir alanı olup bu alanı etkili bir şekilde kullanmak isteyenlere belki bir fikir verebilir.

Kabloların saklanması falan çok başarılı olmuş, tebrikler. Çok temiz duruyor.

Masayı nerede ve kaça yaptırdınız? Suntalam mı tablalar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
@@Zoma teşekkürler.

Masayı kendim yaptım. Tablaları laminat panel, işimizde kullandığımız malzemelerden biri, tedarikçi firmadan istediğimiz ölçülerde hazırlatabiliyoruz. Ayaklar form verilmiş sac, onları da kendi imkanlarımız dahilinde yapabiliyoruz. Maliyet hesabı yapmadım ama hepsi tahminen 300-350 liraya mal olmuştur.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ölçülerini odada koyacağım yeri ve mevcut donanımların boyutlarını göz önünde bulundurarak oluşturmuştum. İkinci bir masa yapmamım sebebi klavye ve mouse için büyük bir yüzey oluşturmak, monitörle aramdaki mesafeyi istediğim gibi ayarlayabilmek, bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda da bunu diğerinin altına sürerek odada fazla yer kaplamamalarını sağlamaktı.
Kısıtlı alanı olup bunu etkili şekilde kullanmak isteyenlere belki bir fikir verebilir.

Çok güzel bir fikir olmuş, bravo. Belki küçük parçanın ayaklarına tekerlek yaparak işinizi biraz kolaylaştırabilirdiniz. Ancak dediğim gibi fikir çok başarılı :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel bir fikir olmuş, bravo. Belki küçük parçanın ayaklarına tekerlek yaparak işinizi biraz kolaylaştırabilirdiniz. Ancak dediğim gibi fikir çok başarılı :thumbs:

Çok teşekkürler. Aklın yolu bir, benim çözümüm biraz farklı. Ayakların ucunda resimde bir örneğini görebileceğiniz bilyalı vidalar var.

post-758-0-82894500-1482683229_thumb.jpg

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu da benim yeni masa.

ikea hammarp - 393 tl

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/mutfaklar/tezgahlar/70273799/hammarp-tezgah.aspx

su borusu masa seti - 199 tl

https://www.zet.com/urun/su-borusundan-masa-kendin-tasarla-329840

ikea signum kablo düzenleyici - 19 tl

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masasi-duzenleyicileri/30200253/signum-kablo-duzenleyici.aspx

parçalarını kullanarak oluşturdum. sadece tahminimden yüksek oldu biraz. 78 cm civarı. su borularını kesip biraz yüksekliği düşüreceğim. normalde 73 cm civarı oluyor yükseklik. ben biraz alçak istiyorum 70 cm iyi gibi.

arka duvarı biraz süsleyip, kabloları da toparlarsam iyi olacak gibi. geriye ryzen bir sistem ve iyi bir klavye kalıyor :)

post-126-0-32012200-1488269652_thumb.jpg

post-126-0-60945000-1488269656_thumb.jpg

wazzap, Mono and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@brujah Çok güzel, derli toplu bir kurulum olmuş. Güle güle kullanın.

Ikea Signum kablo düzenleyiciden ben de sipariş ettim bir tane. Uzun zamandır aklımdaydı ama üşengeçlik edip erteliyordum. Sizin mesajınız vesile oldu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@brujah

Su borularının masaya birleşimi ile yere değdiği kısımlarda nasıl bir çözüm var? Resmini paylaşma şansınız olur mu?

Çok şık olmuş, çok beğendim. Daha dar bir alanda uygulamak için düşünüyorum, o nedenle bu kısımları bir görmek istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuradan yer rezerve edeyim ,  33cm x 100cm lik bir boşluk şansım var küçük evimizde , inşallah alnımın akıyla fentezi masayı kuracağım , proje ve çalışmalara kağıt üstünde başladım sizinle de buradan paylaşacağım , tabii ki engin fikir ve bilgileriniz çok değerli ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

detay resimlerini ekledim. masayla bağlantı çok kolay zaten. su boruları dişli şekilde geliyor. flanşı su borusuna geçirdikten sonra flanşta 3 tane vida yeri var. o noktalardan ahşap tablaya vidalıyorum. vida yeri için işaretleyip önceden matkapla açarsan daha iyi olur. yere basma noktası da aynı flanşın altına da her yerde satılan zemin koruyuculardan yapıştırmak iyi olur. su borularını birbirine bağlarken biraz güç gerekiyor. tam ayarlanmıyor çünkü zorlayarak dönme turunu tamamlatabildim ancak. 

sistemin bir de arka yüzü var :8 resimlere de ekledim. bilgisayarla tv aynı duvara bakıyor. duvarda da bir delik açıp, hdmi kabloyu geçirdim. bu şekilde pc aynı zamanda konsol gibi çalışmış oluyor. 

konu dışı :  tunçmatik akım koruyuculu priz kullanıyordum. bu işleri yaparken bir an cızırdamaya başladı. ben de bir sorun var diye değiştirdim hemen prizi. neticesinde hoparlörden gelen dip ses artık yok oldu. sorun prizdeymiş meğerse, yıllarca boş yere çekmişiz o uğultuyu...

post-126-0-14803500-1488321190_thumb.jpg

post-126-0-56882800-1488321203_thumb.jpg

post-126-0-89962600-1488321215_thumb.jpg

post-126-0-91743200-1488321227_thumb.jpg

post-126-0-58075000-1488321240_thumb.jpg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok