Starcraft 2: Legacy of the Void
1 1

Bu konuda 78 mesaj var

Bitti tabi ana hikaye artik Kerrigan ve has oglan olursa bundan sonra (Nova'da) mesela tadi kacar.

Epilogue zaten aaa senaryo bitti diye uzulmekteyken birden supriiz diyiverdi. Protoss senaryosu 98'den bu yana yarattiklari butun sorulari kapatmaya odaklanmis, oyle olunca en azindan bana cok hizli geldi. Ornek vermek gerekirse:

98'den beri Xel'Naga nedir diyip duruyorduk hop birden onu cevapladilar yetmedi nerde olduklarini (yada kalintilarini diyelim) birden bire buluverdik, Amon'un ne oldugunu ogreniverdik, Narud ne ayak ogreniverdik, Kerrigan'in prophecy'si neymis ogreniverdik, Zeratul'un ongoruleri nerden geliyormus ogreniverdik vs vs. 

Hos legacy of the void'i episode 1-2-3 diye yapsalar bu sefer de paragozler diye kizardik :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eh yani, Zaten Hots' daki ön hazırlıklar da Lotv' deki senaryoyu pekiştircek bağlantılar da mevcuttu. Tüm olarak bakılınca bağlantılar sağlam ama lotvde daha geniş işlenebilir yerler yok değildi.

Yanlış değilsem nova vs ufak hikayeler daha öncelerde geçecek zaten. Tahminimce hots' da raynor ve kerrigan kaçarlarken novayla raynor yüzleşiyordu. Mengsk peşlerine takmıştı, o aralıklarda geçiyor olabilir. Diğer ırklarında bi karakterini başka senaryo olarak işleyeceklerdir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coop görevlerde Artanisle lvl 15 olduktan sonra biraz değişiklik olsun dedik; akşam archon modu deneyelim istedik ilk defa. Acaip zevkli olmuş bu archon mod muhabbeti. Ayrıca 2 kişi gibi oynadığınızı nerdeyse hissettirtmicek şekilde gelişiyo oyun. O açıdan epey balans sağlamışlar. O durumda tabi biraz daha başlangıçtan fazla işçiyle başlamayla doğru orantılı olarak gelişiyor.

Akşam 5 maç attık, 3 win 2 lose oldu ama çok zevkliydi. Başlangıçta biri ekonomist, biri scouting görevi üstlendik bide micle oynayınca daha kordinede oldu tabi ki. Misal scout çekerken adamı baştan taciz için benim arkadaşa diyorum mesela 1 zealot fedain çıktı yolda geliyo falan iyi kullan ölmesin onurunla savaş falan :P Sonra ben ana ordunun iskeletini oluştururken o bi yandan ufak tacizlere devam etti. Sonra ben yer ordusunu ona emanet ederken havadan giriştim falan epey eğlenceli kombinasyonlar çıktı ortaya.

Protoss' un ilk yeni exp tecrübesi oldu bide bu muhabbet. Ufak değişiklikler hemen göze çarpıyor, nexus chrono boost forever olmuş misal, hangi bina üzerinde kullanırsanız siz değiştirmediğiniz sürece sonsuz boost veriyo. Pylon vasıtasıyla yapılan warping hızı epeyce bi uzatılmış ancak warp prism taşıyıcı gemisiyle normal şekilde warp edilebiliyor yine yani eskiden sadece tacizleme arkadan dalaşma için kullanılan bu ünitenin biraz daha aktif kullanımı sağlanmış. Ateş hattı anında da base civarında hızlı warp yapma için tercih edilebiliyor ayrıca eskiye oranla gemi daha serileşmiş. Standart ünitelere ek adept var senaryodan da bilinen. Stalker yerine değişik alternatif kombine kullanılaibilir. Bide bi kez denediğim distrupter var. Görmediği anda kısarsanız güzel bi damage atıyo. Mothership' in özellikleri birazcık değişmiş, core ile aynı özelliklere sahip ek olarak cloak field geliyor birde gemi olarak güçleniyor tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende az once aldim hem swarmi hemde voidi once campaign leri bir bitireyim online oynamaya korkuyorum agzimi burnumu kirarlar diye..  :icon_curtain: Cdkeys de indirim gorunce dayanamadim vardi ikisini birden 120 tl ye aldim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek takip eden yok muhtemelen ama coop için karax herosu ve 1 yeni görev geldi.

Karax' ı daha ziyade defansif takılan amca gibi ayarlamışlar. Campaignde de kullanabildiğimiz yeni kuleyi dikebiliyor. Bunun dışında spear of adunla direk iletişim kuran bi kaynak binası mevcut, burdan yapılan pasif upgrade yükseltmelerine göre biriken enerji gücü daha hızlı doluyor, hemen hemen enerjiniz bitmediği sürece özel güçten faydalanarak düşmanı sürekli vurabiliyoruz. Değişik bir oynanış stili olmuş.

yine ünite yapılarak oynancaksa da colossus, carrier gibi ünitelerde mevcut. Zealotun, phoenixin daha güçlü versiyonları mevcut purifier sınıfı olan ama ünite fiyatları müthiş pahalılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Co-op olayını denemek istiyorum.

Ties hala oynuyor ama multi atıyor sanırım. Şu an multi "kondisyonum" yok daha sanırım. Biraz çalışmam lazım.

ama co-op oynayabiliriz sanırım. ne dersiniz?

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Co-op olayını denemek istiyorum.

Ties hala oynuyor ama multi atıyor sanırım. Şu an multi "kondisyonum" yok daha sanırım. Biraz çalışmam lazım.

ama co-op oynayabiliriz sanırım. ne dersiniz?

star ve ben multi atarız paso. death ve arkadaşları da oynar bazen.

multiye alışmak kolay, zaten kötü oynuyorsun diye laf etmeyiz biz, gelip yanımızda takılabilirsin 3. veya 4. olarak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En azından oyun mekaniği açısından pek hata yapmayacak seviyeye geleyimde gerisi kolay. Zaten uzun sürmez o hale gelmem. Ben mesaj atıcam. Şimdi benim arkları da gazlıyorum bir yandan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Legacy of the Void'i geçen hafta aldık, küçük star sağolsun yurtdışı uçuşlarından birinde (ispanya) gofret cips falan alayım diye markete girmiş, raflarda bir bakmış void duruyor hem de 20€ fiyatla :mrgreen:  (normalde 40€) hemen aradı beni alayım mı diye, tabi ki sar ordan 2 tane dedim... velhasıl kelam 1 haftadır archon mode oynuyoruz, çok hızlı bir şekilde geldiğimiz nokta;  :8  :baba:

oynamak isteyenler varsa gelsin, yeni oyuncuları bekleriz

platinum.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim zaten kesinlikle hiçbir iddiam yok :D da bu ara çıkacak hep beklediğim ouunlar var, onlara bayılacağız paraları artık. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim zaten kesinlikle hiçbir iddiam yok :D da bu ara çıkacak hep beklediğim ouunlar var, onlara bayılacağız paraları artık. :)

Artık Siege'e bulaştın Tolga, bir süre başka oyun yok sana. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Heyecanlanma hemen minik. Wings of liberty sadece free to play olmuş. Heart of the swarm ve legacy of the void isteyenler için pamuk eller cebe. 

Zaten düşünürsen bizim kadar yoğun oynayacak insanların hepsi bu zamana kadar çoktan aldı, oynadı, bitirdi. 

Bundan sonra anca rts'ye beyni basmayan zavallı casual'ın bile altı leş ayak tayfası oynayacağı için,  onlara da belki ek paket satar yolumuzu buluruz diye sadece wings of liberty'I beleş yapmışlar.  

Ben bir sorun görmüyorum. Ama sen sinirlendiysen yükle oyunu, beleş indirip multiye girecek kadar beyinsizler varsa dalgamızı geçip geldiklerine pişman edelim. Zaten bizle oynadıktan sonra muhtemelen shitf+alt+del ile oyun klasörünü sileceklerdir... 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol:

tamam da o bahsettiğin sadece single için, multiyi herkes oynayabiliyor beleş olarak...

neyse, dediklerinde haklılık payı yok değil. bu durumda çağlar da kursun da oynayalım artık, para da vermesi gerekmicek artık fakirin nasıl olsa, oynar heralde :baba:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

:lol:

tamam da o bahsettiğin sadece single için, multiyi herkes oynayabiliyor beleş olarak...

neyse, dediklerinde haklılık payı yok değil. bu durumda çağlar da kursun da oynayalım artık, para da vermesi gerekmicek artık fakirin nasıl olsa, oynar heralde :baba:

çağlar maddi fakirlikten değil, beyin fukaralığından oynayamıyordu.

oyunun beleş olmasının buna çözüm getireceğini sanmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben aldim collector edition olarak 60 mi 65 euro mu ne verdim

nedir fakirim diyorsun bu ne diyene

ya o zaman blizard wow gold token ucuzdu aldim

oyun ici altinla yani cebimden kurus cikmadi

ama girisin soyle 10dk bi kac questine bakmak harici oynamadim

alis amacim zati colector editiondan 3 peti eklemekti

gold token bu sene acayip yukseldi gecen blizconnlaunch destiny 2 hype falan filan olmus 310k falan olmustu

arada wow falan oynayip boyle milyonlarca goldu olan yatmsin kullansin o goldler blizard balance a eklesin

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/4/2017 at 1:00 PM, stardust said:

çağlar maddi fakirlikten değil, beyin fukaralığından oynayamıyordu.

oyunun beleş olmasının buna çözüm getireceğini sanmam.

Son 4 yıldır pclerini telegramda kurtadam muhabbetleri yapmak ve candy crush oynamak harici kullanmayan insanların bu yürek yemiş laflarını sokaktaki mardinli midyecilere benzetiyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok