pentaman

CHW
 • Content count

  2,272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

pentaman last won the day on May 26

pentaman had the most liked content!

About pentaman

 • Rank
  Kahrolsun Büdü

Profile Information

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Yaşadığı yer
  Istanbul

Recent Profile Visitors

2,198 profile views
 1. 5-6 senedir alet yok hocam, ya attık ya kayboldu. 180 TL’ye aldım ben, bir küçüğü 130 TL n11’de.
 2. Bizim ufaklık katı gıda yemeye başladığında her şeyi tupperware'in küçük el öğütücüsünden geçiriyorduk, 2-3 sene sonra ipi koptu vs. bir daha da almadık. Her lazım olduğunda üşendiğimizden artık internetten sipariş verdim : Eskisine göre bir boy daha büyük, oldukça yeterli, bakalım bu ne kadar süre gidecek. Evde çok oturmaktan ahşap işlerine vakit bulabildim bu dönemde. Özellikle bir sehpa yapmak için marangoz tipi işkence-mengene aldım, 60 cm ebatlarına kadar sorunsuz sıkıştırabiliyorsunuz. Sait Demirci markasıyla satılıyor N11'de, tanesi 80-90 TL arasında değişiyor bazen, 100 TL altında bulduğunuzda direkt alabilirsiniz eğer bu tür hobileriniz varsa. Yine evde ciddi anlamda yıpranmış, kenarından ayrılmaya başlamış çerçevelerimiz vardı, bunların yenilerini almak yerine tamir etmeye karar verdim. Bu defa marangoz tipi değil hobi tipi işkence aldım. 30 cm ve 40 cm olanlardan ikişer tane geldi. Oldukça başarılı, öyle ki arada normal ahşap için de kullanmaya başladım. BHD marka, N11'de satılıyor. Bu da bilgisayar monitör altlığı yaparken kullandığım hali :
 3. Eski çalışma masamı yaparken koyduğum hedeflere eriştiğimden yeni bir hedef ve güzel görünüm için masa değişikliğine ihtiyacı vardı. Yaklaşık 1 yıldır çalışma odamda dokunmadan duran eski Ikea Hemnes masayı bu nedenle revize ederek kullanmaya karar verdim. 3 yıl kadar benim kullandığım, sonrasında ofiste sekreter masası olarak kullanılan ve toplamda 10 yıl civarında eskitilmiş Ikea Hemnes masamın her yanı çizikler, derin defektler ve mürekkep lekeleriyle doluydu. Ayrıca minifix (birleştirici vidalama sistemi) yuvaları da yalama olmuş ve masa salladığınızda devrilecekmiş görünümündeydi. Youtube'a yükledim, buyurun link : Ikea Hemnes Masa revizyonu ve tamiri İlk hali ve son hali arasındaki farkları da beğenirsiniz umarım. Görüşmek üzere.
 4. @JardeL geçmiş olsun hocam, umarım hallolur bir an önce.
 5. Valla çok güzel haber oldu, ilk defa depoyu tam doldurduktan sonra zam geldi, trajikomik gerçi ama olsun
 6. Hocam ev tipi değil bizim evdeki ama benzer özellikte ev tipi de var o yüzden yazıyorum. Oki mc363 (ev muadili 332 olan model). Ofset baskı gibi çıktı alıyor. Mürekkep püskürtmeli olarak kullandığım canon mg7150 daha doğal bir baskı yaparken oki dergi basımındaki kuşe kağıt gibi baskı çıkarıyor. Fotoğraflarda çok iyi bir sonuç veriyor yani. Ama ıslak imzalı bazı belgelerin kopyalarını vermek istiyoruz resmî kurumlara, onlarda başarısız oluyor. Mürekkep püskürtmeliler daha iyi o konuda.
 7. Hocam ben siyah beyaz dediğiniz için öneride bulunmamıştım ama siz çok fonksiyonlu pahalı bir model almışsınız. Bilseydim direkt bizim ofis ve evde kullandığımız yazıcı olan oki mc363dn önerirdim size. Ben ofise alırken 1800 TL’ye, eve alırken 1900 TL’ye aldım. Şimdi almış yürümüş fiyatlar, 2600-2700 arasında değişiyor. Yazıcının tek negatif özelliği Ethernet girişi var ama wi-fi modülü yok. Modem-router’a bağladığınız anda AirPrint vs. her türlü özellik çalışır hale geliyor. Yazıcının en güzel özelliği muadil tonerlerin inanılmaz ucuz ve güvenilir olması. Ofiste her ay bir takım toner bitiriyoruz ve tam set 400-450 TL arasında değiştiği için masraf konusunda rahatsızlık yaşamıyoruz. Bir set toner 3000-3500 sayfa demek bu arada. Tarayıcı ve fotokopi fonksiyonları da çok rahat bu arada. Mac tarafı inanılmaz rahat. Windows için sürücülerini kurmanız gerekli.
 8. Sidecar özelliği 6. nesil iPad ve son 3 yıl içerisindeki Mac’ler ile uyumlu. İkinci ekran olmasından ziyade bir devamlılık özelliği katıyor alete. İpad ekranına taşıdığınız menüleri elinizle-kalemle de manipüle edebiliyorsunuz. İpad için yeni bir kullanım alanı yarattı Apple.
 9. Karşı tarafın sesini de düzelttiğinden bahsediliyor, bir de amd ekran kartlarıyla da çalıştırabilmişler sanırım. Mesut Çevik bundan bahsediyordu.
 10. Hocam bu telefon iPhone 8’in modernize edilmiş hali. 4K 60hz video bile çekebiliyor. Eski usül değil pek yani
 11. Kafalık çok işe yaramıyor, eğer arkaya tamamen yaslanıp oyun oynamayacaksanız almanıza değeceğini sanmam.
 12. @Azzam, biri 3 yıl diğeri 2 yıldır kullanılıyor. Deforme olmaması çok önemliydi benim için, en ufak bir deformasyon yok üzerlerinde. Aynı dönemde ikea’dan alınan bir sekreter masasının üst tablası darmadağınık bir hal aldı, zımparayla 1 mm incelttim tekrar vernikleyeceğim bu ara. Ofiste kullanılan ürünler çok daha çabuk deforme oluyor.
 13. @emre666, Türk Telekom direkt daire içine fiberoptik kabloyu çekmiş, kurmaya geldiklerinde bir çevirici ve onun arkasına da bir Router kuracaklar, kurdukları Router üzerinden de altta duran cat6 girişlerine direkt bağlayabilirsin odalara dağıtmak için. Bizim bir önceki evde de benzerdi, hem Türk Telekom hem de Superonline, fiberoptik kablo çekmişti. Şimdiki evde hem Türk Telekom hem de superonline bina içine cat6 kablo çekmiş, alt kattaki bir router üzerinden kullanıyoruz muhtemelen.
 14. Biz ofiste 2 tane kullanıyoruz. İkisini de önce kendim için almıştım, sonrasında ihtiyaç olunca ofise taşıdık. En ufak bir yıpranma vs. olmadığı gibi kullananlar da çok memnun. Tabi seneler önce aldığımız fiyatla alakası kalmamış, iyice uçtu fiyatları maalesef.