İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

53 minutes ago, Squall said:

O değilde Sibel Kekilli ye aşık oldum desem yeridir.

Aşık olmak şöyle dursun diğer filmlerini de izlesen daha neler olursun sayın hocam. :zuh:

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 dakika önce, Peregrine said:

Aşık olmak şöyle dursun diğer filmlerini de izlesen daha neler olursun sayın hocam. :zuh:

Tırttı bence diğer filmleri.

Yani çıplak filmleri tırttı demek istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uncharted oyundan uyarlanan bir film hikayesine göre fena olmamış, keyifle izledim açıkcası. Belki biraz kısa tutulmuş olabilir ama tadında ve keyifli olmuş. 2. filme açık kapı bırakmışlar. Hazine/define bulma tarzında macera filmlerini oldum olası severim pek birşey yadırgamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uncharted güzelmiş. Bu Tom Holland zibidisine Peter Parker'ı yakıştıramamıştım ama buradaki karakteri bence olmuş. Oyunları bilmiyorum tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apollo 11 (2019) Belgesel

4K olarak izlemek için uzun zamandır bekliyordum.

Eşim nasıl olsa izlemeyeceği için uyku tutmayan bu nöbet gecesini seçtim seyretmek için.

Ne kadar iyi olduğunu şöyle anlatayım: şu sıralar en sevdiğim dizi Ozark, onu izlerken bile uyukluyordum, Apollo 11'e başladığım andan itibaren gözümü kırpmadan izledim, 90 dakika nasıl geçti farketmedim.

60 sene önce planlayıp, 52 sene önce hayata geçirdikleri bu olayı, müthiş detaylı bir şekilde ve hiç anlatım/yorum olmadan aktarmışlar.

mutlaka izlenmeli, mümkünse 4K izleyin, görüntüler harika.

ps: nöbetten uçuş çıkmadı :D

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hala etkisi altındayım. artık çok az şeyi kendi hard disk'lerimde saklıyorum. internet bu kadar hızlıyken arşiv yapmanın da çok önemi kalmadı. ama dünyada internetin çöktüğü bir kıyamet senaryosunda yanımda bulunmasını isteyeceğim nadir yapımlardan biri olmuş.

bir yandan da dünya düz, aya gidilmedi, kurmaca falan diyen, sadece dikkat çekmek için yapmayan bunlara inanan saftirikleri düşünüyorum da... bilimin ışığını kaybetmemek lazım...

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/8/2022 at 8:13 PM, stardust said:

Apollo 11 (2019) Belgesel

4K olarak izlemek için uzun zamandır bekliyordum.

Eşim nasıl olsa izlemeyeceği için uyku tutmayan bu nöbet gecesini seçtim seyretmek için.

Ne kadar iyi olduğunu şöyle anlatayım: şu sıralar en sevdiğim dizi Ozark, onu izlerken bile uyukluyordum, Apollo 11'e başladığım andan itibaren gözümü kırpmadan izledim, 90 dakika nasıl geçti farketmedim.

60 sene önce planlayıp, 52 sene önce hayata geçirdikleri bu olayı, müthiş detaylı bir şekilde ve hiç anlatım/yorum olmadan aktarmışlar.

mutlaka izlenmeli, mümkünse 4K izleyin, görüntüler harika.

ps: nöbetten uçuş çıkmadı :D

nerede seyrettin, linkini bana bir gonderiver. E-mail de olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, Hugh Bullet said:

nerede seyrettin, linkini bana bir gonderiver. E-mail de olabilir.

Hugh hocam, torrentleech'den indirdim ben, private tracker'ların hemen hepsinde 2160p olarak bulabilirsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, wazzap said:

rarbg candır. (suça yardım ve yataklıktan 3 yıl hapsine...)

yahu dosya adı yok, link yok. rahat olun, yazılan siteler erişimi engellenmiş, yasaklı siteler değil. dhw'den kalma endişelerimiz bunlar.

ki izlenmek istenen bir belgesel, ülkemizdeki streaming servislerinin hiçbirinde yok, parasını vereyim izleyeyim desen o da yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X265 Release'i 1.45 GB ama en ufak 2160p olan 21 GB. Değer mi o kadar farka acaba? 100 Mbit kotasız Internet olsa bile eskiden kalma alışkanlıkla ufağına yöneliyor insanın eli ister istemez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

X265 Release'i 1.45 GB ama en ufak 2160p olan 21 GB. Değer mi o kadar farka acaba? 100 Mbit kotasız Internet olsa bile eskiden kalma alışkanlıkla ufağına yöneliyor insanın eli ister istemez.

x265'ler güzel oluyor, ama benim yeni LG oynatsa da misal, babamlara aldığım daha 2-3 senelik samsung oynatamıyor. (sanıyorum işlemcisi-rami yetmiyor, ya da update ile yeni codec gelmiyor)

x265 de her yerden indirilmez, çok aşırı sıkıştırırsa kalite 1080p seviyesine düşüyor, o şekilde de 4K izlemenin bir keyfi kalmaz.

bir de REMUX olanlar var, onlarda hiç sıkıştırma yok mesele, boyutları 40-70 gb arası değişiyor.

bende de 100 mbit limitsiz var, bitrate yüksek olsun diye ben genelde 2 saatlik bir film için 15 gb ve üstü release'leri izliyorum. ama REMUX falan da gereksiz, birazcık sıkıştırmaya çok kafayı takmamak lazım bitrate yüksek ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, stardust said:

Hugh hocam, torrentleech'den indirdim ben, private tracker'ların hemen hepsinde 2160p olarak bulabilirsin. 

much appreciated:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

x265 de her yerden indirilmez, çok aşırı sıkıştırırsa kalite 1080p seviyesine düşüyor, o şekilde de 4K izlemenin bir keyfi kalmaz.

Rarbg kendi x265 release'lerine tam kararında hatta bir tık da fazla bitrate ile sıkıştırma yapıyor. Görüntü 1080p için cam gibi oluyor ve makul dosya boyutu ile. Arşivlemek için yeniden sıkıştırmaya gerek yok. Mesela diziler için görüntüyü çok bozmadan minimal dosya boyutu için "megusta" x265 release'leri indirilebilir. Benim evde altyapı yok, mobil internete abandığm için megusta release'leri can kurtarıcı oluyor.

Veya işlemcim/GPU'um sağlam, internetim hızlı ve sınırsız, kendim HandBrake ile re-encode ederim dersen direk GB'larca 4k bluray ripleri, ya da "remux" ları indirip arşiv için re-encode edebilirsin. Ama bayağı bir deneme yanılma yapıp ideal encode profilini oluşturmak gerekiyor.

Şu anda en verimlili iki codec x265 ve AV1. AV1 encoder'leri kalite muazzam olsa da inanılmaz yavaş kodluyor ve şu an için değmez diyorum, hayat kısa :))) nVidia h265 hardware codec'i gayet kullanılabilir bir kalitede olmuş. Zaman darsa, kasmak istemiyorsanız gayet tatminkar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, wazzap said:

rarbg candır. (suça yardım ve yataklıktan 3 yıl hapsine...)

rarbg bence de candır ama apollo 11 de seed yok :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4Klarda yokmuş, evet. :(

Bu arada Northman'e başladım ama yarısında bıraktım ve uyudum. Yani, Shakespearian anlatım yapmak istiyorsun da abicim bazen hakikaten bayıyor. Bugün bitiririm herhalde.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Everything_Everywhere_All_at_Once.jpg

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

Ben son bir kaç senedir her kesimden bu kadar iyi yorum alan bir film daha görmedim.

Microsoft Store'a yanlışlıkla kısa bir an eklenmiş, hemen kaldırılmış ama rip'ci gençlik affetmemiş, ilgili yerlere düşmüş 1080p versiyonu.

Daha önce hiç izlemeden film önerdiğim olmadı, izleyince de yazarım yorumumu ama görünen o ki bu film olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, stardust said:

6.40 cigobit olanına yazıldım. Türkçe altyazısız izleyemeyenler içün altyazı haftasonu hazır olacakmış.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün "All the old knives" filmini izledim. Beklentim olmadan izledim ve iyi çıktı diyebilirim. Yani aslında biraz ağır işleyişi olan bir film ama işin içinde dedektiflik unsuru ve finali beklenmedik şekilde biten bir film olmuş.

Spoiler

İşin içinde rehin alınan bir Türk uçağı hikayesi baz alınınca Türk kültüründen etkilenmişler heralde, filmin sonunda sevdam için ölürüm laynnn etkisi vurgulanmış :D ama iyiydi yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Altan Yoklar said:

6.40 cigobit olanına yazıldım. Türkçe altyazısız izleyemeyenler içün altyazı haftasonu hazır olacakmış.

1080p x265 Rapta olan güzel, 1.29 cigabert, ing. altyazı gömülü geliyor.

19 hours ago, stardust said:

https://www.imdb.com/title/tt6710474/

Ben son bir kaç senedir her kesimden bu kadar iyi yorum alan bir film daha görmedim.

Microsoft Store'a yanlışlıkla kısa bir an eklenmiş, hemen kaldırılmış ama rip'ci gençlik affetmemiş, ilgili yerlere düşmüş 1080p versiyonu.

Daha önce hiç izlemeden film önerdiğim olmadı, izleyince de yazarım yorumumu ama görünen o ki bu film olmuş.

Çok çok çok güzel olmuş, bazı yerlerde gülmekten karnım ağrıdı 🤣💨  , bugün tekrar izlerim herhalde. 😅

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok