Bluetooth Hoparlör
1 1

Bu konuda 149 mesaj var

$200 kusurluk sipariste $50 depositi oldugu gibi iade ettigi de oldu Amazon'un, belli olmuyor... 

Neyse, bu hoparlorun deposit anlamsiz yuksek, cozemedim... 

JBL Flip 3 için çok acelen yoksa fiyatını takip et, ara ara faklı satıcılarda farklı renkler 79.99'a düşüyor hep, boşuna gümrük vergisi ödeme. zaten %95 geri yatar o para ama baştan da vermeye gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jam plustan bende de var, kız arkadasıma almıstım... Bence gayet yeterli, bu bluetooth speaker olayına niye bu kadar heyecanlandınız forumca anlamadım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jam plustan bende de var, kız arkadasıma almıstım... Bence gayet yeterli, bu bluetooth speaker olayına niye bu kadar heyecanlandınız forumca anlamadım..

tiesin duyduğu sesi sen duymadın mı çocum.

jam plus 1x3 watt, 4 saat pil ömrü.

jbl flip 3 2x8 watt, 10 saat pil ömrü.

biri ultra portable diğeri portable aslında kulvarları farklı, kıyaslamamak lazım ama fiyatına göre alınacak en iyi speaker flip 3 şuan.

bir de henüz gidip denememiş olsam da roar 2.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jbl'in bluetooth hoparlorlerinin hepsini denedim. Soylemesi ayip biz arkadaslarla gormemis gibi her modelinden birer tane aldik. Birimiz pulse aldi, otekisi charge aldi, baskasi kucuk modelinden falan aldi.

Fiyatli haric hic tereddutunuz olmasin. Charge yada pulse ile havuz basi parti yapabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

82 USD 75 EUR olan muafiyet sınırı içinde kalıyor, sınırda bir değer.

Bu arada bin defa açıklandı ama halen bu konuları çok karıştıranlar var, forumda defalarca kere geçti bu konular.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AmazonGlobal Shipping + $8.36

Estimated Import Fees Deposit + $0.00

Total   $8.36

ben yazdığım sırada fiyat 2$ daha yüksekti. her saat başı değişiyor demek ki :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim JBL Flip3 çarşamba günü ulaştı. Valla @@stardust iyi ki haber verdin indirimi. İnanılmaz memnun kaldım aletten. Beklediğim performansı bire bir verdi. Son seste evet ses bozuluyor fakat son sese ihtiyacım olmadı benim şu ana kadar çünkü son sesin 2-3 tık altı bile oldukça yüksek geldi bana. Kırmızı rengide sevgim. 250tl ye alınabilecek en güzel ürün bu kesinlikle. Almayı düşünen varsa hiç düşünmeden alsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi ya beğendiğine sevindim. fazla abartmamışımdır umarım diye düşünüyordum ben de  :D 

şu ana kadar yanımda kim uçsa hemen ismini cismini not alıyor, nerden aldın diyor. bence bu fiyata bundan iyisi kesinlikle yok.

daha ucuza alacağınız aletler de bunun yarısı kadar bile kaliteli ve yüksek ses vermez, pili de bunun ki kadar gitmez, o yüzden en mantıklı seçim.

daha çok para ayırırım diyenlere de şuan tavsiyem:

1- Creative Sound Blaster Roar 2

2- Fugoo Style

3- Bose Soundlink Mini - kesinlikle 200$ vermeyin bir indirim yakalarsanız sadece.

ben yine de bunlara bu kadar para vermektense 2 tane flip 3 alır gerçek stereo deneyimini yaşardım jbl connect sayesinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sunlari izleyince simdilik beklemeye karar verdim, onceligim yukses ses degil cunku;

JBL Charge 2+ splash proof ( bass test ) //// Muzik Super

JBL Flip 3 vs. JBL Charge 2 - soundcheck

Fiyatlari filan ayni degil tabi, Charge 2 $120 civari da arada bariz fark var... Gercekte nasildir bilmiyorum da videoya bakinca sanki Flip 3'u alsam bendeki Jam Plus'in uzerine ses yuksekligi ve pil omru disinda cok bariz bir sey koymayacakmis gibi... Neyse du bakalim, acelemiz yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burda adı geçen bt speaker ları denedim , çok beğenilen jbl de dahil. Pek beğenmedim. Çoğu ancak iş görür düzeyde. Benim kullandığım XIaomi 'i de ucuza alabilirsiniz. 

Tavsiye ettiğim Harman Kordun 'un ses kalitesi iyi. Müzik dinlenir onunla . ama boyutu taşınır değil. 

MAsaüstü bilgisayardan bt speaker a bağlanıp, kullanan var mı? BT işi hep sorunluydu Windows 'ta , çözüldüyse, bir usb bt adaptör alayım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu açan kişi olarak, pek kullanım şansım olmadığını düşünerek hala bir ürün satın almadım.

Kullanacağımı bilsem hemen Flip 3 siparişi geçeceğim ama 300 lira verip de evde süs eşyası yapmak da mantıksız geliyor.

lawnmower'ın aldığı ürün şu anda 100 lira, ondan alsam mı diye düşünüyorum... 2+1 yapısında olduğu için bas performansı rakiplerinden iyi olacaktır. Üstelik turuncu forumdan indirim bulup, 80 liraya alınabilir. lawnmower yaş yere yatmaz, almışsa vardır bir bildiği...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Aliexpress başlığına yazdığım BT hoparlör 20 lira fiyatına göre oldukça iyi, ucuz bir şey isteyenlere tavsiye edebilirim.

Benim beklediğim kargo en sonunda gelmiş, 26 Aralık siparişini 9 şubatta almak oldukça geç sayılır.. Neyse, ürün güzele benziyor: http://www.gearbest.com/speakers/pp_2569.html 

a2md77.jpg

Boyutu fena değil... Rengini bizim sekreter çok beğendi, istenirse alternatif renkleri de olsa gerek, bence "en az cart" renk buydu. 

Yapışması oldukça iyi, yanlışlıkla düz bir yüzeye yapıştırınca biraz güç uygulamak ya da çeke çeke çıkartmak gerekiyor, ben bir milyoncuda satılan "yalayınca biraz tutan" vakumlardan bekliyordum, bu beklentimin üzerinde.

Aynı şekilde ses yüksekliği oldukça iyi, abartınca ses bozuluyor ama yakından kulağı rahatsız edecek kadar yükseltebiliyorsun. Hesapta üstündeki tuşlarla sesi yükseltip alçaltmak mümkün olmalıydı, ben iphone 6 plus ile beceremedim. Ama sonraki şarkıya geçme özelliği çalışıyor gibi. Dinlerken telefon geldi ve ses kesilip telefonu cevaplama opsiyonu başladı, cesaret edip de cevaplayamadım, ama olmaması için bir sebep görmüyorum.

Mesafe olarak cep telefonumu masamda bırakıp önce yandaki odaya, oradan da toplantı salonuna gidip en uçta durduğum halde seste kesilme olmadı. Ama mutfak tarafına doğru uzaklaşınca (kalın duvar sanırım) ses kesildi. El kadar bir evim olduğu için benim her türlü işimi göreceğe benziyor. Nedense laptop'un BT özelliği ile o mesafeyi yakalayamadım, ofiste de çok deneme şansım olmadı. Tıraş olurken izlediğim dizi gibi şeylere devam edebilmek adına iyi olurdu. Akşam Apple TV (4th gen) ile pairlemeyi deneyeceğim, onu da becerebilirsem güzel olur. 

Pili gereğinden fazla hızlı şarj oldu, dahası şarj aletinin usb falan değil de nokia şarjı gibi bir şey olması bence eksi. İçimden bir ses pili hızlı bitecek diyor, elimde somut bir veri yok ama bunca yıllık elektronik cihaz tecrübem böyle bir ihtimali gıdıklıyor nedense. 

Henüz su performansını denemedim ama özellikle bozmaya hırs yapılmadığı sürece bir şey olmaz gibi geliyor. Fiyatı 20 liranın biraz üzerine geliyor, banka komisyonları vs. ile %10 ekleyip 22 lira desek gene de çok büyük bir para sayılmaz. Taşınacağım evde BT hoparlör için duşakabin içerisinde düşük elektrik hattı çektirmiştim, bundan verim alırsam hiç o işe girmeyip yerine su geçirmez aydınlatma falan takabilirim. 

... Açamayanlar için ürünün ismi "BTS - 06 Bluetooth Water Resistant Shower Speaker with Sucker". Belki başka sitelerde daha ucuzdur, araştırmamış olabilirim. Biraz daha pahalı bir şey almak isteyenler için Amazon'da şu ürün baya talep ediliyor gibi, 90 dolardan 30 dolara inmiş, kategorisinde en iyi satan ürün.

Bu arada macbookla denediğimde gene mesafe çok kısa oldu, bunun cihazın değil macbook'un problemi olduğunu düşünüyorum. Apple TV ile denedim, bağlamakta problem yok, mesafe işimi görecek kadar oldu ama telefon kadar olmadı. 

Ekleme : Bugün banyoda denedim, ses ve bağlantı konusunda sıkıntı yok ama her yere ufacık bi dokunma ile yapışan, cama atınca kendi tutunabilen vantuz işe yarayacağı tek yer olan banyoda seramiğe ve duşakabine yapışmadı, 3 defa düştü, delirtti. Hani şimdiki banyomda da, geçeceğim banyoda da normal bir şekilde yapıştırmadan koyabileceğim yer var ama şarkı değiştirmek vs. gibi fonksiyonların rahat olabilmesi için yapışması çok iyi olacaktı, ordan ciddi puan kırdım. 

20160118145807_99784.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kaçırdım galiba Flip3 ü.

Fiyatı biraz artmış, artınca da vergi binmiş : 

Order Summary
Items: $83.39 Shipping & handling: $8.37 Total before tax: $91.76 Estimated tax to be collected: $0.00 Import Fees Deposit $43.04 Order total: $134.80

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

takip edin, diğer satıcılara da bakın fiyat sürekli 79-89 arasında geziniyor.

bu arada geçen gün kapsamlı bir şekilde soundlink mini 2 ile karşılaştırmasını yaptım.

ses kalitesi mini 2'den kesin iyidir diyemem ama en az onun kadar iyi fakat bariz bir şekilde çok daha yüksek ses veriyor jbl flip 3.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala lawnmower'ın yorumlarını bekliyorum...

Aslında yukarıya kısaca yazmıştım, kullanım deneyimimi de yazayım. Ses kalitesi çok iyi. Yani belki son birkaç sayfadır bahsi geçen 400-500 liralık hoparlörler kadar iyi değil ama fiyatına göre çok iyi. 120 lira sonuçta, o fiyata diğer markalardan mono hoparlör ancak alınıyor. Bu 2.1 olduğundan (ve hoparlörleri de çok kalitesiz olmadığından) kendinden daha pahalı mono hoparlörlerden bile iyi sonuç veriyor. Ses kalitesi konusunda sorun yaşamayacağınız garanti. Yalnız biraz bass ağırlıklı, yani "nötr" ses seviyorsanız ona göre bir ayar yapmanız gerekekecek.

Cihazın sevmediğim yönleri de var. Büyük ve ağır, yani öyle çok da portatif birşey değil. BT hoparlör reklamlarındaki gibi çantanın cebine sokulacak birşey değil yani. Üzerindeki tuşlar dokunmatik, normal tuş olmasını tercih ederdim ben. Sonuçta yerini değiştirmek için kaldırırken o tuşlara dokunabiliyor insan. Amfisi beklerken çok pil tüketiyor. Çalışırkenki pil ömrü konusunda yorum yapamayacağım çünkü düzenli ve ölçerek kullanmadım, ama mesela açık unutursam ertesi gün mutlaka pil bitmiş oluyor. Kullanmayınca kapatmak lazım. Bu da başka sıkıntıları beraberinde getiriyor. Kapatıp açınca kendini sıfırlıyor. Yeniden BT modunda açılıyor (ben Aux ile kullanıyorum daha çok) ve ses ayarı da en düşük haline dönüyor. Tekrardan sesi ayarlamak lazım filan. Pil bitmesin diye sürekli şarja bağlı kullanmak da mümkün değil sanırım, zira cihaz açıkken şarj edilmemesi tavsiye edilmiş. Şarjın kendine has adaptörle olduğunu yazmıştım daha önce. Haliyle bu adaptörü kaybetmemek lazım.

Kısacası ses kalitesi olarak boyuna göre gayet iyi iş gören, ama taşınabilirlik konusunda sıkıntılı bir ürün. Yine de fiyatına göre gayet iyi. Ben verdiğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum. Ürünün BT modunda speaker phone olarak telefon görüşmesi performansını denemedim, o konuda yorum yapamayacağım. Taşınabilirlik konusunda daha başarılı bir ürün arıyorsanız da Bluedio BS-3 öneririm. Geçenlerde Aliexpress'te indirime girmişti, 30$'a filan satılıyordu. Bende BS-2 de var, ben ondan da çok memnunum. BS-3 onun daha güçlü versiyonu, mutlaka daha iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha önceki mesajlarda da belirttiğim gibi fazla bir kullanım senaryosuna sahip değilim. Evde mutfakta kullandığımız bir Philips müzik seti var, telefonu stereo kablo ile bağlayıp mp3 dinliyoruz. Bu cihazı alınca müzik setini kaldırıp, yerine bunu koyacağım; hem yer kazancımız hem de uzaktan şarkı değiştirme şansımız olacak.

Bunun dışında senede bir kaç hafta Antalya'da kayın pederin balkonunda dinlemek için Antalya'ya götürürüm o kadar. Başka da bir seçenek aklıma gelmiyor.

Özetle; benim için 1. öncelik ses kalitesi ve fiyat/performans. Bu yüzden gayet iyi bir seçim olacak gibi görünüyor.... Üstelik 25 lira da indirim buldum, 75 liraya mal olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok