CHW Klavye Fare, Mouse Pad Genel Başlık
2 2

Bu konuda 260 mesaj var

Bir ara gigabyte gm-m-8000 almıştım bir kampanya ile falan ucuza. Onu taktım kullanıyorum şimdi,fena değil gibi.

Razer'da takılı bir yandan onun orta klikini de başka tuşa atadım şimdilik idare ediyor. Mouse için arayışlarım devam ediyor. Amazon black friday zamanı uygun birşey düşürürsem ısmarlamayı düşünüyorum.
Şu logitech pro gaming mouse deathadder'a benzeyen sade ve kullanışlı bir modele benziyor. Ama doğru dürüst satan yere rastlayamadım. Amazon'da yok mesela:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Squall.

Bugüne kadar böyle bir ayrımın farkında değildim ama benim mouse tutuş şeklim palm gripmiş :)

Şu a4-bloody a9 hoşuma gitti. Fiyatıda uygun bir palm grip mouse, V7'de güzel ama bunun tasarımı death adder'a daha çok benziyor V7'ye göre

http://www.hepsiburada.com/bloody-a9-multi-core-metal-ayak-siyah-optik-oyuncu-mouse-pm-bd802108

@@Squall Bloody'lerin softwaresi paralı satılıyormuş, öyle çok makroyla falan işim olmuyor. Kutudan çıktığı haliyle kullanırsam problem olur mu? Sen nasıl kullanıyorsun?

Şurada 2016 palm grip mouselar hakkında bir liste yayınlamışlar. Orada gördüm bu mouse'u da

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Squall.

Bugüne kadar böyle bir ayrımın farkında değildim ama benim mouse tutuş şeklim palm gripmiş :)

Şu a4-bloody a9 hoşuma gitti. Fiyatıda uygun bir palm grip mouse, V7'de güzel ama bunun tasarımı death adder'a daha çok benziyor V7'ye göre

http://www.hepsiburada.com/bloody-a9-multi-core-metal-ayak-siyah-optik-oyuncu-mouse-pm-bd802108

@@Squall Bloody'lerin softwaresi paralı satılıyormuş, öyle çok makroyla falan işim olmuyor. Kutudan çıktığı haliyle kullanırsam problem olur mu? Sen nasıl kullanıyorsun?

Şurada 2016 palm grip mouselar hakkında bir liste yayınlamışlar. Orada gördüm bu mouse'u da

Parayla satilan sadece core 3, bu core un ozelligi macro sadece, silahin tepmesini falan azaltiyor bunu kullanmak zorunda degilsin, benimki ile acik olarak gelmisti kutunun ustunde yaziyor zaten core 3 aktif diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klavye arayisim devam ediyor. Zaten kafama gore bir sey bulamamistim. Ufaklik doğduğundan beridir isler hepten sarpa sardi. Olay ozet olarak bu,

1- Türkçe Q tuş dizilimi olmazsa olmaz. Enter tuşunun büyük olması da yine olmazsa olmaz. Bildiğiniz o alıştığımız tuş dizilimini istiyorum ben ya..

2- Mümkün ise makro tuşları olmalı. Ha "Auto Key" yazılımını kullanarak işi halledebileceğimi bende biliyorum da, makro tuşları ve anında kayıt alabilmek falan güzel özellikler.

3- Garip şekiller acayip renkler içeren tasarımlar yerine efendi, derli toplu bir tasarım olsa ne güzel olur.

4- Pavyon ışıklandırması falan olmasın. Ha tam istediğim gibi bir klavye olur o zaman pavyon ışıklandırmasını hiç açmayacağım halde parasını ödemeye razıyım. Kapatırım hiç kullanmam.

5- Numerik yani sayısal kısım olmasa da olur. Hatta klavyenin kapladığı alan küçülür . Ona da hayır demem aslına bakarsanız.

6- Aman mekanik olmasın. Membran tuş olsun yok olmaz ise standart tuşlarda kabulüm!

Kisa yazi yazma ozurlu bir adam olarak yazının tamami su linkte

http://hakancezhifi.stereomecmuasi.com/2016/11/yetisin-dostlar-klavye-konusu.html

Bir de su tenkeyless klavyeler ile deneyimi olan var mi. Ben ofis icin bir tane toplayayim diyorum kendime... Muhtemelen kullanmayacagim ama....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Bimeks kampanya yapmış logi g710 da.290'a satıyor.Bir inceleyin derim:

https://www.bimeks.com.tr/urun/logitech-g710-mekanik-gaming-klavye-151279

Aynı klavye Vatan'da şu an 425 TL ve normalde mekanik klavyeler o fiyatlara satılıyor:

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-g710-mechanical-gaming-keyboard--tr-layout.html

Edit: Mekanik olmasın notunu mesajımı attıktan sonra görmüştüm.

Şu an kullandığım Logi G105'i önerebilirim. Işıklandırması var ama fiyatına göre güzel bir klavye:

Logitech G105

https://www.bimeks.com.tr/urun/logitech-g105-gaming-klavye-tr-layout-121234

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Bimeks kampanya yapmış logi g710 da.290'a satıyor.Bir inceleyin derim:

https://www.bimeks.com.tr/urun/logitech-g710-mekanik-gaming-klavye-151279

Aynı klavye Vatan'da şu an 425 TL ve normalde mekanik klavyeler o fiyatlara satılıyor:

http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-g710-mechanical-gaming-keyboard--tr-layout.html

Edit: Mekanik olmasın notunu mesajımı attıktan sonra görmüştüm.

Şu an kullandığım Logi G105'i önerebilirim. Işıklandırması var ama fiyatına göre güzel bir klavye:

Logitech G105

https://www.bimeks.com.tr/urun/logitech-g105-gaming-klavye-tr-layout-121234

Siz blog taki yaziyi okumadiniz sanirim. Haksiz degilsiniz tabii.. Birebir ayni seyleri dusunmusuz... Ufaklık doğmadan önce 710 kullanıyordum su an g105 kullanıyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Blog'taki yazıyı da okudum. :) Güzel yazmışsınız, G105'le anladığım kadarıyla probleminiz yok ama biraz daha düz bir klavye arıyorsunuz. Valla kaliteli, sağı solu janjanlı olmayan klasik dizilime sahip eli yüzü düzgün bir tasarıma sahip birşeyler bulmak zor, özellikle ülkemizde daha da zor. Mouse'dı, ekran kartıydı falan amazondan ısmarlayalım getirelim diyorsunuz ama klavyem Türkçe Q olsun kriteri devreye girince Amazon falan otomatikman devreden çıkıyorlar. Yurtdışında eminim kriterlerenize uygun birşeyler bulabilirsiniz ama Türkiye pazarında bulabilir misiniz pek bilemiyorum.

Logi G105 gene de sade sayılır diğerlerine göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

Blog'taki yazıyı da okudum. :) Güzel yazmışsınız, G105'le anladığım kadarıyla probleminiz yok ama biraz daha düz bir klavye arıyorsunuz. Valla kaliteli, sağı solu janjanlı olmayan klasik dizilime sahip eli yüzü düzgün bir tasarıma sahip birşeyler bulmak zor, özellikle ülkemizde daha da zor. Mouse'dı, ekran kartıydı falan amazondan ısmarlayalım getirelim diyorsunuz ama klavyem Türkçe Q olsun kriteri devreye girince Amazon falan otomatikman devreden çıkıyorlar. Yurtdışında eminim kriterlerenize uygun birşeyler bulabilirsiniz ama Türkiye pazarında bulabilir misiniz pek bilemiyorum.

Logi G105 gene de sade sayılır diğerlerine göre.

Aynen tüm ekipmanı yurtdışından alsanız bile klavye konusunda sıkıntı oluyor. Yurtdışından klavye alıp tabii ki sticker ile kullanmak mümkün ama ben bıktım açıkçası. G105  güzel klavye aslında fiyat açısından da avantajlı. Prensip olarak evde işyerinde aynı klavyeyi kullanıyorum. Yazı hızımı arttırıyor bu durum. G105 80 küsür liraydı ben alırken her tarafı donattım valla. Şimdi o bile acayip fiyatlar olmuş.... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Logitech'in K360'ı var aradığınız özelliklere en yakın. Enter tuşu büyük, Q tuş dizilimli, ışıklandırması yok, düz (girintili çıkıntılı yapısı yok) ve membran. Yalnız 2 sorunu var. Birincisi desen baskısı olmayan modellerinden piyasada pek kalmadı. İkincisi de kablosuz (oyun oynamak pek mümkün olmuyor). Bir de G213 var henüz buralara uğramayan ama o da pavyonsal ışıklandırmalı (gerçi tek tuşla kapanıyor o ışıklar).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

All in One PC kullandığım dönemde aldığım Logitech MK270 (Sistem oyun çalıştıramadığı için ekstra birşeye ihtiyaç duymamıştım) masaüstü sistemle birlikte oyun oynarken ultra yetersiz geliyor.Her seferinde klavye mouse seti alayım diyorum ama birşekilde geçiştiriliyor bu.Herneyse çok pahalı olmayan ama oyun oynarken üzmeyecek bir klavye mouse seti almak istiyorum ama o kadar çok model varki insanın başı dönüyor, o yüzden kullanan kişilerden öneri almak lazım.Önerileri bekliyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam o ikili biraz pahalı ben biraz daha mütevazı ama oyun oynarkende üzmeyecek bir şey arıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez eğer düşünürseniz bende boşta duran 1 ay bile kullanılmamış bir G105 klavye var.

Sagolun Ozan bey. Alirken 5 tanr almıştım uygun fiyattan denk gelince. 2 tane kapali kutu duruyor hala...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen tüm ekipmanı yurtdışından alsanız bile klavye konusunda sıkıntı oluyor. Yurtdışından klavye alıp tabii ki sticker ile kullanmak mümkün ama ben bıktım açıkçası. G105 güzel klavye aslında fiyat açısından da avantajlı. Prensip olarak evde işyerinde aynı klavyeyi kullanıyorum. Yazı hızımı arttırıyor bu durum. G105 80 küsür liraydı ben alırken her tarafı donattım valla. Şimdi o bile acayip fiyatlar olmuş....

Sticker falan kullanmadım ben hiç, meslek gereği zaten tüm gün klavye kullanıyorum, klavyeye bakmadan Q klavye ile yazabiliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 Bende bakmadan yazmasına yaziyorum da, size oluyor mu bilmiyorum ama yoruldugumda bazen bakma ihtiyaci duyuyorum tuslara. Bu son bir iki senedir basladi bende...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Pro klavyesinde Türkçe seçeneği yok, senelerdir ben de tuşlara bakmamama rağmen arada takıldığım karakterler oluyor maalesef. 10 parmak bile yazsanız takılmalar olması normal hakancez hocam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda F klavye guzel sey. Ortaokuldayken daktilo dersi ile alismistik bir cogumuz. Senelerce islerimizi daktilo ile hallettik ama bilgisayarların hayatimiza girmesi ile Q dizlimine alistik. Seneler once F ye doneyim dedim ama kisayollara falan oyle alismisim ki, mavi ekran veriyor insan.

@@T800 bakmadan yazmak konusunu irdeleyince denemeler yaptım. Ben yazı yazarken daha dogrusu ne yazacağımı düşünürken bakiyorum tuslara onu fark ettim. Daha once fark etmemiştim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarda Q klavye , babamın elektronik daktilosudna F klavye kullanırdım çocukken . Bir avantajını görmemiştim.

Aslında sanırım 1950'lerde bu konuda ABD 'de bir çalışma yapılmış. MAdem Q klavye yazımı yavaşlatıyor, bir kez daha hızlı bir klavyeye geçelim diye düşünülmüş. Araştırmanın sonucunda görülmüş ki , eğişltimini aldıktan sonra Q klayve daha hızlı olduğu söylenen diğer -Dvorak mesela- klavyelerden daha yavaş değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda F klavye guzel sey. Ortaokuldayken daktilo dersi ile alismistik bir cogumuz. Senelerce islerimizi daktilo ile hallettik ama bilgisayarların hayatimiza girmesi ile Q dizlimine alistik. Seneler once F ye doneyim dedim ama kisayollara falan oyle alismisim ki, mavi ekran veriyor insan.

@@T800 bakmadan yazmak konusunu irdeleyince denemeler yaptım. Ben yazı yazarken daha dogrusu ne yazacağımı düşünürken bakiyorum tuslara onu fark ettim. Daha once fark etmemiştim...

Şöyle ki;

Ben de arada bir bakarım ancak devamlı surette bakar durumum yok, yine sık sık da bakmam. Hele işte genelde aynı metinler ve yıllardır kullandığım aynı klavye olunca orada otomatik pilot gidiyorum zaten. Evde de sizin gibi uzun uzadıya makale veya ne bileyim inceleme yazma durumum yok haliyle. :D

Klavyeye alışık olmak da önemli bir etken bu noktada, bir de yazarken tuşlar neredeydi falan diye düşünürsem karıştırma sayısı artıyor, akışına bırakınca içgüdüsel olarak daha karıştırmadan, az tuş hatası ile yazabiliyorum.

Ben on parmak tekniği ile yazmıyorum bu arada, Das Keyboard'un mesela hiçbir tuş belirteci olmayan klavyesi var, bir de dakikada idi sanırım en çok kelime yazma yarışması gibi bir etkinlikleri de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok