CHW Klavye Fare, Mouse Pad Genel Başlık
2 2

Bu konuda 260 mesaj var

Kablosuz oyun fareleri hakkinda forum ahalisi ne dusunuyor ? Pil omurleri artik uzadigi icin yavas yavas gecilebilir diye dusunuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ObiWan Bendeki bozuk duran Deathadder Black Edition olmalı. Bir tane daha vardı, onu verdim, o sanırım 2013 idi. Eller bayağı büyük, ama Razer almam bir daha. Mouse'un tuşları kullandıkça garip, hoşuma gitmeyen bir yüzeye sahip oluyor 1 sene kullanımdan sonra (pislikten değil, temiz tutarım.)

@@T800 Evet, Corsair'ler sanırım aluminyum. Onları da inceliyorum.

@ G602 kullandım, pil ömrü çok iyi ancak kabloluyla fark hissediliyor. Bariz bir gecikme mevcut. FPS falan içinse bence kabloludan şaşmamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RAT 7 bende de var da kullanılmıyor, alıcısı baya kötü, hatalı bir modeldi bendeki. Sonradan revizyon gördü ise bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya MS zaten çok iyi çevre birimleri üretiyor ama hep bırakıyor devam ettirmiyor her alanda yaptığı gibi.. Bi çıksın bakalım da beğenirsem bunu da alabilirim.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni MS klavyelerini beğenmedim. Daha doğrusu pahalı buldum. Bunların (bana göre) daha iyisi olan Apple klavyeleri daha ucuz. Hem metal kasa filan. Düz olandan bahsediyorum tabi, ergonomi olandan değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 İlk nesilde mouse'un belirli bir aksiste hareket algılamama ve bağlantı kopması sıkıntısı vardı. Bende de ilk jenerasyon bir tane vardı Amerika'ya Madcatz e gönderdim yenisini göndermişlerdi.  Sonradan düzelttiler...Hatta mouse çalışıyor hala. Bugün skatez leri geldi müşteri ilişkilerinden ki, en eski RAT7 lerden bu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben benim chroma ile kendim epey bir effect hazırlamıştım. Ara ara değiştirip duruyorum. Ama comunity'nin hazırladığı efektlerde de çok güzel yapılmış şeyler oluyor. Mesela snake falan bile oynanabiliyor. :D Corsairde de vardır mutlaka o tarz şeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon yeri olması ve bi app sayesinde pc bilgilerini vermesi falan, güzel özellikler. 

Çok uyduruk bir iş o . İlk aldığınızda birkaç kez dener sonra bir daha uğraşmazsınız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 İlk nesilde mouse'un belirli bir aksiste hareket algılamama ve bağlantı kopması sıkıntısı vardı. Bende de ilk jenerasyon bir tane vardı Amerika'ya Madcatz e gönderdim yenisini göndermişlerdi.  Sonradan düzelttiler...Hatta mouse çalışıyor hala. Bugün skatez leri geldi müşteri ilişkilerinden ki, en eski RAT7 lerden bu...

HOTLINE GAME isimli bir firmanın R.A.T. serisi mouse lar için ürettiği 4 farklı tipte skatez'i varmış. Hepsinden sipariş ettim. Performance 0.6mm, Competition 0.6mm, Performance 0.28mm, Competition 0.28mm. Daha hardcore oyuncular için 0,28mm modeller daha dayanıklı olsun diyenler için ise 0,6mm''lik kalınlığa sahip modeller var.  Performance ve Competition ise iki farklı seri.  Competition biraz daha pahalı ancak yeni jenerasyon bir malzemeden üretilmiş. 3 mouse'a Madcatz'den yeni gelen sıfır skatezleri, diğer ikisine ise Competition 0,6 ve 0,28 skatezleri taktım. Görünüşe göre en iyi performansı Competition 0,6 mm ile elde ettim. Eğer RAT serisi mouse kullananlar varsa bir göz atmalarını öneririm... 

post-32-0-22636500-1478250189_thumb.jpg

post-32-0-23889800-1478250204_thumb.jpg

post-32-0-90472400-1478250221_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Komik gelecek biliyorum ama ben de beğenmeme rağmen Mac driver'ları olmadığı için pas geçtim. Tamam DooM falan oynanmıyor ama güzel ve rahat klavye-fare kullanmayı herkes ister. Logi ve Razer yapmış güzel güzel driver'ları..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

logiteck falan sokmam mouse bidaha eve

her markada oluyo deselerde en iskence cektiren marka cift tiklama salak swich sorunlari

dandini marka everest falan aliyorsun

cok daha az problemli cikiyo

bahsetigim basit mouselarda durum bu

efsanevi sorunlu cikma ihtimali ustelik bunu oyle 1-2 sene kullanilca degil alir almaz daha yeni iken sapitmaya basliyo

10 logitech mouse alandan 3-5kisi bunlardan az cok cekerken

dalga gecilen ms den diger markalarsan 1-2 zor zar cikiyo

efendim cok sahane mis falan anlama resimlerle mouse cekip tutu seri nosu ile basvurdum turkiyede agac ederler haftalarca mousuz mukalicaz nedir dedim pentaya miydi baska bi yere miydi neydi vereceksin illa surec isleteceksinden baska bisi demediler uluslarari merkezlerinden

attim kenara aldim baska bi mouse kurtuldum

2 sene kullandim gibi kaba 1.9 u iskence ile gecti.

klavyemde de logitek su an onda pek sorun yok .sektorel sorunlar harici misal i harfi hemen silinip gitti

ustunde multiemdia tuslari olmamasi benim icin eksi progralamabilir 6 tus o etkiyi vermiyo hele ki ses acma kapama icin

ama artik herkes boyle uretiyo

eski ms keyboardum olmesydi kablosu acilmisti.kullanirdim sonsuza kadar dev gibi idi sutunde milyon dus vardi zoom +- bar ile

simdi anca dandini markalarda var yok everest frisy zirt pirt gibilerde

oyuncu klavyesi zengin klavyesi alanlar var forumda eyvallahta herkese lazim degil

ama hardesim sesi klavyeden acip kapatmamak mute edememek bazi kisa yollari olmamasi 15 sene olan 5 dolarlik klevyedeki dandini tuslar bugun yok

tum modellerde olsun demiyoruzda insan bi kac basit modele koyar bee

bu gorumdakiler kizsa da benim icin durum bu herkese aman sakin logitech mouse almada ne alirsan al diyorum

paranla rezalet cekmen cok ciddi olasilik

apple urun sarjarin kablolarinin kasarlanamasi kopmasindan beter

ne adi swicrhler kullaniyora artik ciddi bi seviyedkinde sorunlu oluyo

30 dolar a logitechin duz mousunu alicagina 10 dolara dandini markaninkini aliyorsun ayni ozellik cok yakin kalite cok daha az sorun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Razer Deathadder 2013 var. Daha öncede ilk çıkan Razer Deathadder kullanıyordum onu pert ettim 4-5 sene kullanıp sonra bunu ısmarladım. 2013'ü alalı en fazla 2,5 sene falan olmasına rağmen mouse'un tekerlek tuşu şu an doğru dürüst kliklemiyor, o tuşuda çok kullanıyorum özellikle internette falan dolaşırken. Garanti falan bakacağımda genede yeni bir mouse almak şart oluyor artık. Mouse'u haşin kullanmama rağmen Deathadder 2013'ün eski modeline göre böyle daha çabuk bozulması çok hoşuma gitmedi açıkçası ama ele oturuşuna ergonomosine de çok alıştım doğrusu. Yani bozulması haricinde gayet severek kullanıyordum.

Geçmiş mesajlara çok baktığımı söyleyemeyeceğim, onun için daha önce lafı geçiyorsa bana fırça atmayın yukarıda bahsettik diye :)

Razer'in yeni deathadder chroma'ların kalitesi nasıl:

https://www.amazon.com/Razer-DeathAdder-Chroma-Multi-Color-Comfortable/dp/B00MYTSDU4/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1478372287&sr=1-1&keywords=deathadder

Ve alternatif olarak neler önerirsiniz güncel olarak. Corsair,steelseries falan öne çıkıyor herhalde baktığım kadarıyla:

Corsair M65

https://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Mouse-Backlit-Optical/dp/B01D63UU52/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478371740&sr=8-1&keywords=corsair+mouse

Steelseries Rival:

https://www.amazon.com/SteelSeries-Rival-Optical-Gaming-Mouse/dp/B00FAN4M3S/ref=sr_1_4?s=pc&ie=UTF8&qid=1478372859&sr=1-4&keywords=steelseries+mouse

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Razer Deathadder 2013 var. Daha öncede ilk çıkan Razer Deathadder kullanıyordum onu pert ettim 4-5 sene kullanıp sonra bunu ısmarladım. 2013'ü alalı en fazla 2,5 sene falan olmasına rağmen mouse'un tekerlek tuşu şu an doğru dürüst kliklemiyor, o tuşuda çok kullanıyorum özellikle internette falan dolaşırken. Garanti falan bakacağımda genede yeni bir mouse almak şart oluyor artık. Mouse'u haşin kullanmama rağmen Deathadder 2013'ün eski modeline göre böyle daha çabuk bozulması çok hoşuma gitmedi açıkçası ama ele oturuşuna ergonomosine de çok alıştım doğrusu. Yani bozulması haricinde gayet severek kullanıyordum.

Geçmiş mesajlara çok baktığımı söyleyemeyeceğim, onun için daha önce lafı geçiyorsa bana fırça atmayın yukarıda bahsettik diye :)

Razer'in yeni deathadder chroma'ların kalitesi nasıl:

https://www.amazon.com/Razer-DeathAdder-Chroma-Multi-Color-Comfortable/dp/B00MYTSDU4/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1478372287&sr=1-1&keywords=deathadder

Ve alternatif olarak neler önerirsiniz güncel olarak. Corsair,steelseries falan öne çıkıyor herhalde baktığım kadarıyla:

Corsair M65

https://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Mouse-Backlit-Optical/dp/B01D63UU52/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478371740&sr=8-1&keywords=corsair+mouse

Steelseries Rival:

https://www.amazon.com/SteelSeries-Rival-Optical-Gaming-Mouse/dp/B00FAN4M3S/ref=sr_1_4?s=pc&ie=UTF8&qid=1478372859&sr=1-4&keywords=steelseries+mouse

Evet aynı mouse'ları kullanmışız. Aynı sorunlar bende de oldu. 2013 biraz daha erken düştü oyundan. Dış kabuk ısmarladım ebayden. Değiştirince olacak inş. 

Elime çok iyi oturuyor. Alternatif çok bakmadım ama elimde fazladan Logitech G502 vardı. O da Deathadder kadar olmasada oturdu diyebilirim. Şu an onu kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Not: Nasıl bir kafayla yazdıysam, dış yerine kış yazmışım.

ObiWan tarafından düzenlendi
Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su ana kadar kullandigim en saglam ve rahat mouse: 110 kg lik bir powerlifter in olumcul kavrama kuvvetine bile karsi koyabiliyor  hatta bazen oyunda sinirlenip tuslara gomuyorum sinirden.. Gotitech g9x isimli sagi solu oynayan tuslari cift basan gevsek aletten sonra cok iyi geldi bana bu alet. 

A26C_130151147494314269SahcetODxs.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Executioner

Hocam yaklaşık bir haftadır Zowie FK1 kullanıyorum, oldukça memnunum. Driver gerektirmiyor. Sağ sol click hafif sert ama kullanım zorluğu yaşatmıyor. Oldukça hafif, CS gibi oyunlar için biçilmiş kaftan. Acceleration yok ve accuracy oldukça iyi neredeyse 1:1 diyebilirim 1600dpi 500Hz için. 1000Hz'de hafif lag oluyor gibi. Mouse tutuş şeklim fingertip ve şu ana kadar en rahat ettiğim mouse bu oldu (Deathadder v2 / 2013, G400 / G402)

Dezavantaj olarak söyleyebileceklerim; DPI mouse'un alt tarafından ayarlanabiliyor ve sadece 4 belirli DPI arasında geçiş yapılabiliyor + scroll wheel vasat.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok