CHW Klavye Fare, Mouse Pad Genel Başlık
2 2

Bu konuda 260 mesaj var

Logitech diye çıldıranlar bile sonunda logitechten memnuniyetsizliklerini ifade ederken...

bla bla fucking bla...  :shot:

şu kendi hayal dünyanda kurduğun saçmalıkları empoze etmeye çalışmaktan vazgeç artık... :baba: mercedes ile kötü bir tecrübe yaşamış birisinin genele vurup mercedes kötü bir araba markasıdır demesine benziyor senin yaptığın.  :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G700s iyidir yaw.

Şimdi bir fare hem oyun faresi olacak hem de kablosuz olacak dersen zaten pil konusunda çok şey bekleme.

700s bu konuda şöyle avantajlı, pili biterse tak kabloyu devam et, o an kablo takmak istemiyorsan tak duracell devam et. Hem muazzam bir çekim mesafesi de var. İş yerinden bir arkadaş gitti kablosuz Mad catz aldı, alıcıdan 30cm uzaklaşırsa fare sapıtıyor. G700s diğer odadan şakır şakır çalışıyor.

Çift tıklama yapıyor diye ben eski 9x'i rafa kaldırdım, dandini bir fare alıp içindeki buton mekanizmasını 9x'e takıp yedek yapmayı planlıyorum.

Logitech iyidir ama "piyasanın en iyi faresi"ni yapacak kapasite de yok. Yani aslında kapasite var da yapmıyorlar.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G900'ün wireless performansı bir çok kablolu fareden daha iyi gözüküyor incelemelerdeki latency testlerine bakınca (Deathadder ile karşılaştırması vardı ama bulamadım, wireless olarak bile daha iyi sonuçlar veriyordu yanlış hatırlamıyorsam.) ki ben zaten kablosu takılı olarak kullanmayı düşünüyorum çoğu zaman. Dahili pilinin de ağırlık olarak hiç bir etkisi yok neredeyse, fare baya hafif 107gram ağırlığında (Deathadder 105gram). Optik sensör dersen piyasadaki en kaliteli optik sensör denilen PMW3366'ı kullanıyor. Tek soru işareti malzeme kalitesi ve ergonomisi onu da gelince göreceğiz artık ama incelemelerden görüp okuduğum kadarıyla son derece premium bir hisse sahip ve ergonomisinden ötürü de fazla bir şikayete rastlamadım. Dediğim gibi okuduğum çoğu inceleme şu an pazarda alınabilecek en iyi fare olduğunu söylüyor G900'ün ama 150$ fiyatını da uçuk buluyorlar. Black friday'de 75$'ı görünce yapıştırdım ben hiç düşünmeden, zaten yaklaşık 1 saat bile geçmeden bitti hemen amazon stokları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu başlığı baştan sona okuyan birisi klavye ve mouse konusunda nirvanaya erişebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi sendeki peripheral denen bu naneleri bi dizsene bi yere... Modern Müze gibi olur valla..

:)

Olabilirdi de dağıtıyorum(derken duvara gidenler de oluyor :D) ama hepsini tutsam elimde öyle birşey olabilirdi.:D

Şu an elimde Kinzu V3, Naga, Diablo 3, G303, G900, Mamba Tournament Edition, RAT 9 var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

attachicon.gifA4tech x740.jpgSelamlar,

Emektar A4tech XL-740K resmi ile başlayalım bu aktif kullanmadığım ama en sevdiğim farem yaklaşık 10 senelik ve en az 6 sene aktif olarak kullandım. Hiç bir sorun fonksiyonel sorun olmadı ama artık swicthlerden istediğim geri bildirimi alamıyorum tekerlek sağlam

ama tırtırlı hissiyat iyice azaldı, kırmızı yılan derisi görünümlü deseninde sararan yerler oldu vs.vs :lol: Bir kaç gündür avucuma aldım yine.

Ben bu mesajı görmemişim. XL-740K bu güne kadar kullandığım fareler içinde en sevdiğim faredir. Baktiginda düttürü bir fare hani ama inanilmaz bir sempatim var hala.

Sanırım bunun nedeni 740K kullanırken bir gün bile gideyim yeni fare alayım ihtiyacı yada oyunlarda hedefi tutturamayip öldüğümde "acaba fareden mi yaw?" hissi yaşamadığımdandır. Bu fare bozulduğundan bu yana bir sürü fare aldım ki aldiklarimin hepsi 740K'dan kat kat pahaliydi, bir suru markanin degisik degisik farelerini kullandım eskittim ama hala fare konusunda tatmin olmuş değilim, bir gözüm hep yeni çıkan farelerde, magazalarin fare reyonlarinda, klavye fare incelemelerinde.

CY35B-3334B-PH1MWY-R842.jpg

Rj0lnir, ObiWan and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynısı bende de vardı. Özellikle sol ve sağ mouse tuşunun üstündeki deri/kumaş ayrı bir hava katıyordu. Gerçi lazer olduğu için bazı şeylerde saçmaladığı oluyordu özellikle FPS oyunlarında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu mesajı görmemişim. XL-740K bu güne kadar kullandığım fareler içinde en sevdiğim faredir. Baktiginda düttürü bir fare hani ama inanilmaz bir sempatim var hala.

Sanırım bunun nedeni 740K kullanırken bir gün bile gideyim yeni fare alayım ihtiyacı yada oyunlarda hedefi tutturamayip öldüğümde "acaba fareden mi yaw?" hissi yaşamadığımdandır. Bu fare bozulduğundan bu yana bir sürü fare aldım ki aldiklarimin hepsi 740K'dan kat kat pahaliydi, bir suru markanin degisik degisik farelerini kullandım eskittim ama hala fare konusunda tatmin olmuş değilim, bir gözüm hep yeni çıkan farelerde, magazalarin fare reyonlarinda, klavye fare incelemelerinde.

CY35B-3334B-PH1MWY-R842.jpg

Bu fareyi çok sevdiğim bir arkadaşımda görüp almıştım ve inanılmaz memnun kaldım. Yıllar sonra bozulunca da aynısını bulamadım. Gerçekten de çok iyi bir aletti.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için kablosuz klavye arayışım devam ediyor hala.

https://www.amazon.com/Logitech-Wireless-Solar-Keyboard-K750/dp/B004MF11MU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480879778&sr=8-1&keywords=k750

Pil vs. uğraşmama açısından bu klavye hoşuma gitti.

Tenkeyless bir model daha çok işime gelir ancak ilk öncelik oyunlarda çok gecikme yaşatmayacak bir kablosuz klavye olması.

Var mıdır tavsiyesi olan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç yorum okudum yabancı forumlarda kullananlardan, FPS oyunlarda gecikme hisseden olmamış. Siparişi verdim, gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Logitech G Pro aldım yeni, bakalım G303 ile karşılaştırınca nasıl olacak şekil olarak.

Benim el orta parmaktan bileğe 17cm, G303 baya iyiydi bana göre, benzer ölçüde eli olanlar bakabilir ancak şekli herkese uymayabilir, onun dışında çok iyi bir mouse.

Logitech son dönemde baya öne geçti mouse olarak, hele ki 3366 sensörün kendisine özel olması ile de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Art Lebedev in klavyesi muhtesem bir sey. Tasarimi tek kelime ile muhtesem. Seneler once benim samimi bir arkadasim ofisine satin almıştı hala da kullaniyor olmasi lazim.

Ancak bunu bir tasarim objesi olarak dusunmek lazim yoksa oyun oynayan yazi yazan insana gelmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir mouse kovalıyorum. Daha öncede burada yazdığım gibi Deathadder 2013'ümün sık sık kullandığım scroll tuşu bozuldu. Şu mouselar indirime girmiş:

1-) Nixeus REVEL - 37$

Pek duymamış olabilirsiniz  ama incelemelerde övgüyle bahsedilen bir mouse. Tek eksik olarak yazılım kurulmamasını gösteriyorlar ama o da benim için çok önemli değil. 45$'dan 37'ye inmiş.

https://www.amazon.com/gp/product/B01HHGHCH8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

2-)Razer DeathAdder World of Tanks Edition - 29$

Razer'i pek düşünmüyordum ama fiyat cazip geldi. Bildiğim, kullandığım, alıştığım Deathadder'ın WOT versiyonu:

https://www.amazon.com/gp/product/B00JF63SQI/

Siz olsanız ne alırdınız?

Birde şu mousepad nasıl?:

SteelSeries QcK+ Gaming Mouse Pad

https://www.amazon.com/gp/product/B000UVRU6G/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir mouse kovalıyorum. Daha öncede burada yazdığım gibi Deathadder 2013'ümün sık sık kullandığım scroll tuşu bozuldu. Şu mouselar indirime girmiş:

1-) Nixeus REVEL - 37$

Pek duymamış olabilirsiniz  ama incelemelerde övgüyle bahsedilen bir mouse. Tek eksik olarak yazılım kurulmamasını gösteriyorlar ama o da benim için çok önemli değil. 45$'dan 37'ye inmiş.

https://www.amazon.com/gp/product/B01HHGHCH8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

2-)Razer DeathAdder World of Tanks Edition - 29$

Razer'i pek düşünmüyordum ama fiyat cazip geldi. Bildiğim, kullandığım, alıştığım Deathadder'ın WOT versiyonu:

https://www.amazon.com/gp/product/B00JF63SQI/

Siz olsanız ne alırdınız?

Birde şu mousepad nasıl?:

SteelSeries QcK+ Gaming Mouse Pad

https://www.amazon.com/gp/product/B000UVRU6G/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Nixeus  alirdim. 

razer urunleri kadar igrenc tasarimlar yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mouse pad seçiminde markanın önemi var mı?

Açıkçası bugüne kadar hep eşantiyon mouse pad kullandım. Şimdi G602 siparişi vereceğim, onun altında kullanmak için bir mouse pad alayım diyorum. Steel Series var 8 EUR civarına. Ama 1-2 EUR'a da ürünler var. Aralarında bir fark oluyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MX Silent, MX Red'in tuşları içine RGB ışığını engellemeyecek şeffaf O-Ring takılmış hali. Yani "actuation" Mx Red'de olduğu gibi "lineer".

Ben MX Brown'dan, MX Red'in en geliştirilmiş hali olan MX Speed'e geçmiş biri olarak, mekanik klavye hissi arayanlar için MX Brown'dan şaşmayın derim.

Sessizlik sizin için ilk sırada ise MX Silent düşünebilirsiniz ama hiç ses çıkmasını istemiyorsanız membran klavye de alıp geçebilirsiniz.

Neyse işte fazla lafa da gerek yok. Strafe MX Brown, $70 gibi efsane bir fiyata düştüğünde herkes almalıydı.

Benim fiyatını takip etmenizi önereceğim klavyeler:

https://www.amazon.com/Corsair-STRAFE-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B012B6X7MI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482754561&sr=8-1&keywords=strafe+mx+brown

https://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Mechanical-Keyboard-Backlit/dp/B01ER4B7K6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482754660&sr=8-1&keywords=k70+lux+mx+brown

https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-Compact-Mechanical-Keyboard/dp/B00DOWCQ0I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1482754693&sr=8-1&keywords=corsair+k65

Bu en son klavye, numpad'siz yaşarım diyenler için 50 dolara kadar düşmüştü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar tertip düzen faaliyetlerine devam ederken klavyelerin tuslarina takilan oring lerin sesi azalttigi ve tus hareket mesafesini azalttığını okuyordum. Daha cok competitive gamer yani rekabetci oyuncularin yaptigi bir mini mod ama benimde isime yarayabilecegini düşündüm. Piyasada farkli özelliklerde oringler var. Ben cok ozel bir model almak yerine standart bir oring tercih ettim. Toplamda 1000 civari oring neredeyse para tutmadi diyebilirim. Ilk once tenkeyless ile basladim. Tek 2 ve 3 oring ile denemeler yaptim. 3 oring benim hosuma gidince tum tuslari donattim. Arkasindan das keyboard in klavyesine 2 adet taktim. Brown switch goreceli sessiz oldugundan ses konusunda cok fark olmadi ancak blue switch anotmal fark etti...

Uc kurus paraya eglence iste...

Ekleme. Resimler niye ters ya...

post-32-0-40204500-1483007618_thumb.jpg

post-32-0-45162300-1483007664_thumb.jpg

post-32-0-64972400-1483007693_thumb.jpg

OnLyTNT and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nixeus Revel elime ulaştı sonunda. Gerçekten malzeme kalitesi, düğmelerin basma hissi falan üst seviyede, sensörüde PMW 3360, piyasadaki en iyi optik sensörlerden biri diye geçiyor, ondan sonrada 3366 geliyor ki aralarında öyle çok büyük farkta yok. Mouse ile beraber sisteme herhangi bir software kurmuyorsunuz ayrıca.

Kullanım deneyimlerime gelince yıllardır Deathaddder kullanmış biri olarak mouse hafif elime küçük geldi ki ellerim standart kürek Türk Erkeği ellerine göre gayet makul sayılacak bir boyutta, eğer tutuş şekliniz benim gibi palm ise başka mouse arayışlarına girin derim, daha çok fingertip tarzı kullanım için üretilmiş bir hali var. Deathadder ile aynı boyuttalar fakat Death Adder'in tombul sırtı Nixeus'da yok, onun için küçük geldi hafif ama idare ediyorum. Razer Deathadder lanet gibi işte, eliniz bir kere alışınca başkası kesmiyor, ve yeni deathadder modelleri o fiyatlarını haketmiyorlar.

İlgilenenler ayrıntılı bir inceleme için şuraya göz atabilirler:

http://www.rocketjumpninja.com/nixeus-revel-review/

https://www.amazon.com/Nixeus-REVEL-Gaming-Mouse-Light-weight/dp/B01HHGHCH8/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1483026969&sr=8-2&keywords=nixeus+revel

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok