CHW Klavye Fare, Mouse Pad Genel Başlık
2 2

Bu konuda 260 mesaj var

Das Keyboard'un mesela hiçbir tuş belirteci olmayan klavyesi var, bir de dakikada idi sanırım en çok kelime yazma yarışması gibi bir etkinlikleri de var.

Evet Das Keyboard ta vardi. Bende almistim daha dogrusu bir arkadasim almisti ancak uzerine sticker ekledim :) sonradan mekanik klavyeler icin keycap çılgınlığı baslayinca bir suru insan o sekilde takilmaya başladı gordugum kadari ile..

Bir web sitesi var zannedersem tum İncelemelerde o siteyi kullanıyorlar. Hatta araba yarisi gibi bir kucuk grafik var ilerlemeyi gösteren.. Merak edip bakmamistim hic.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, sizin kovalayacağınız Corsair K55'in Türkçe Q sürümü gibi duruyor. 

http://www.corsair.com/en/k55-rgb-gaming-keyboard-eu

G710+ kullanıcısı olarak bana çok mantıklı geldi :) ama o enter falan işi bozuyor. TR sürümü olursa o enter büyüyecektir tabii ama ne yazıkki bu dizilim yurtdışından alayımı da seçenek olmaktan çıkarıyor :\

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

UK ve EU da ISO denilen buyuk enter li tus dizilimi mevcut. Mesela Das Keyboard US mağazasında buyuk enter li klavye yok iken Almanya dan alabiliyordunuz. Turkce dizilim ile tek sikinti sanirim 1adet tus eksigi oluyor. Sol taraftaki shift boyutundan kaynaklanan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonradan klavye mouse isine girenlerden en basarili olan Corsair galiba. Cevremde cok insan kullaniyor denk geldigim youtube kanallarinda da en cok Corsair ve Razer urunleri ile denk geliyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonradan klavye mouse isine girenlerden en basarili olan Corsair galiba. Cevremde cok insan kullaniyor denk geldigim youtube kanallarinda da en cok Corsair ve Razer urunleri ile denk geliyorum

Razer özellikle PR işine iyi yatırım yapıyor. Corsair de müşteri hizmetlerine önem veriyor. youtube kanallarında çok kullanılmasının nedeni bu diye tahmin ediyorum. Razer 'ın kullanıcı deneyimleri aynı oranda iyi değil çünkü.

Klavyede iyi ürünleri var anlaşılan Corsair 'in. Ancak Mouse ları nasıl? Logitech in yeni kablosuz modelini alacağım gibi görünüyor yakında. Klaveyde Logitech 'in sonradan Türkçe klavye eklenebilme avantajı var. Corsair gibi premium hisli modeli yok ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klavye işinde şu büyük Enter kadar abartılan bir şey yok.

El alıştıktan sonra hiçbir önemi kalmıyor çünkü.

O Corsair K55 bendeki beyaz ledli CoolerMaster CM Storm'un resmen birebir aynısı. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair TR layout klavye yapmadan bizim eve giremez. Sonuçta günlük hayatımızda Türkçe kullanıyoruz. Tamam bu forumdaki hemen herkes US veya UK layout'ta türkçe karakterlerin yerini biliyor olabilir ve genelde büyük bir sorun olmaz diye düşünebilir ama ben öyle düşünmüyorum. Her ne kadar tuş dizilimini bilsem de Türkçe dizilim olması sayesinde ara sıra da olsa klavyeye bakarak yapmam gereken işler olduğunda kolaylık sağlıyor, konuyu sadece harfler olarak düşünmemek lazım. Yazım sırasında çokça lazım olan virgül, soru işareti, parantez vs gibi sembollerde bazen tam yerler karıştırılabiliyor. Ayrıca bir de ev ahalisi de bilgisayarı kullanıyorsa zaten Türkçe olmama gibi bir şansı yok. Velhasıl son tahlilde, Corsair kaliteli ve güzel mekanik klavyeler yapıyor ve almayı gerçekten isteyebileceğim ürünler fakat şu anda Logitech ve Razer bu açıdan çok daha önde. 

ZvAnA, SEP and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech G502 aldım.

Marka fanatikliği yapacak değilim, Roccat Mouse'un malzemesi buna 10 basar. Orta tuş sanki 10 senedir kullanıyorum da folloş olmuş gibi sağa sola oynuyor habire.

1 hafta bir şans vereceğim olmazsa satarım olur biter. 1 akşamlık kullanımla izlenimlerim bu kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin

O sağa sola yaptığı hareket ofis uygulamalarında falan bir işe yarıyor galiba. Ben hiçbir mouse'un orta tuşuna tıklamayı beceremiyorum, oyun oynarken kayıyor dönüyor ama tıklanmıyor. Logitech, Corsair ..vb tüm mouse'larda aynı durum var. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Roccat'ta güçlü bir şekilde ittirmek gerekiyor onu sağa sola götürmek için. Bunda mouseu havada sallasan bile takır tukur yanlara vuruyor o tuş. 2 kademeli o scroll tuşu 2.kademede biraz sabitleniyor ama gene aynı olay devam ediyor. Nette bayağı bir şikayet var konuyla alakalı.

1 hafta kullanacağım elim alışırsa kalır yoksa bye bye. :D Kampanyalı fiyattan bulunca aldım(her yerde en iyi sensörlü mouse geçiyor diye) ama malzeme kalitesi tırt. Benim Muhabbet bunun tuşları kopartır böyle giderse. :D

@

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teker tuşunu normal günlük kullanımda çok sık kullanırım ama oyunlarda ileri geri kaydırmaya da fonksiyon bağlarım istisnasız, bu durumda o teker tuşunu kullanmak işkenceye deniyor. Özellikle hızlı ilerleyen oyunlarda mutlaka hata yapılıyor. En zararsız hali bu tip tuşlara takım içi mesajlaşma kısayolu görevi vermek gibi şeyler olabilir ama o da bir süre sonra sinir bozucu oluyor.

Sağ sol kaydırma için shift + scroll kısayolu var ama her uygulamada çalışmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Corsair M65 Pro'ya alıştım. Başta küçük gelmişti ama kullandıkça elim alıştı. Ellerim kürek kadar değil, onun da etkisi olmuştur. Şu anda klavye+mouse setimden çok memnunum. Değiştirmeyi düşünmüyorum.

Scroll kısmını da tıklamak için kullanmıyorum. Herhangi bir oyun default olarak kullandırıyorsa da ilk değiştirdiğim tuş ataması oluyor. Herkes işini yapsın, sen scroll için varsın öyle de kal diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G700s bende de var. En kötü kısmı gerçekten pil ömrünün çok uzun olmaması. Ancak kullanırken şarj edebildiğim için hiç sorun etmemiştim. Onun kablosunu bilgisayarda takılı bırakıp pil uyarısı verince takıp kablolu devam ediyordum. Bence sırf pil ömrü yüzünden emekli edilmeyi hakeden bir mouse değil. Ben takıntılı olduğum için klavye, mouse ve pad 'in hepsini aynı markaya toplamak istedim. Corsair seti bu yüzden topladım ve çok memnunum ama böyle bir özel istek falan yoksa bence Logitech kullanılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok