4G hızlarınız ,karşılaştırma
1 1

Bu konuda 110 mesaj var

4G açıkken telefonun hoperlörlerde yaptığı sinyal gürültüsü de ciddi miktarda arttı bu arada. bilgisayarda kullandığım hoparlörlerin yalıtımı çok iyi değil, telefon yakında dururken aramalarda veya mesaj geldiği zamanlarda hoparlörden gürültüsünü duyabiliyorum.

Dün gece 4G'nin aktif hale geldiğini de yine bu sayede farkettim. Birden bire hoparlörden bınk bınk bınk gürültü gelmeye başladı, hem de çok şiddetli bir şekilde. Baktım ki açılmış 4G.

Sinyaldeki güçlenme oldukça farkedilir bir miktarda artmış durumda. Acaba bu durum SAR değerlerinde veya sinyalin vücut üzerinde olumsuz etkisinde bir artışla sonuçlanmış olabilir mi? "Sinyal güçlendi, hızlar arttı" derken uzun vadede sağlığımız daha çok tehdit altına girmiş olabilir diye korkmuyor değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim vodafone hesabından 4.5g hızı falan aktif, telefonda da LTE açık ama 3g H+' dan bağlanıyor. Yer İzmir - Karşıyaka. DH' de okudğum genel izlenime göre vodafone başlangıç için tökezledi deniyor. Diğerlerinde de var olumsuzluklarda.

Klasik bir Türkiye vakası yaşıyoruz anlaşılan daha 3g' nin bile adam gibi kullanılamadığı canım ülkemde kaç aylardır çalışmaları yapıldığı iddia edilen ve günü geldiğinde altyapısı oturmamış bir sistemle müşterinin karşısına çıkılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anca olacak işte yapacak bişi yok. Bu arada LTE ile bir batarya ömrü test etmek lazım. Lumiayı bir tam şarj edip LTE ile batarya bitene kadar kullanalım bakalım. İşime gelmezse 3G ye geri çekebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior Konuyla ilgili DH' de bi kullanıcının 4G' ye bataryanın 3G' den daha verimli olduğunu söylediğini okumuştum. Ne kadar doğrudur deneyip görmek daha mantıklı tabi. Bunun dışında pratik olarak bakarsak 4g 3gden zaten hızlı olduğuna göre aynı tüketim söz konusuysa bir sayfanın yüklemesinin daha hızlı olup erişimi daha hızlı gelceğinden işimizi halletmek daha kısa süreçte olacağı için pil tüketimine faydası böyle olabilir :D Örneğin, haberi açıp içeriği oku sonra bekleme moduna geç süreci :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone ile Antalya'da dün 2g (E) gösteriyordu benim 5S, herhalde yarın düzelir dedim ama aynen duruyor. Millet 4G'ye geçti ben 2G'ye düştüm. Bu vodafone'un mallığı da olabilir bizim şirketin IT departmanının doğru düzgün bildirim yapmamasından da olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Antares tarafında 58mbit DL 10 UL gördüm (Turkcell Lumia 640 LTE). Daha iyisi olabilir tabi ama idare edecek artık. Bilkentte test yaparım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İdeal durumdaki hız benim testteki hızlar civarı görülebilecek sanırım ama o zaten gayet ciddi bir seviye ama 50 GB kota baya yetersiz olmuş, 150 GB falan olsa en azından bir bakılabilirdi.

Bu hızlarda devamlılık arz etse ben düşünebilirdim, çünkü benim teste göre bulunduğum lokasyonda rakipsiz bir bağlantı ve rakibi olması da imkansız o seviyelerle yer hatlarının şu andaki tarifelerindeki hız sınırları düşünüldüğünde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

330mbit alan var Turkcell 'de. 

Bu hızlar ne kadar görülür , o da var. Şimdi 4G uyumlu telefonlar oransal olarak azdır. Bir iki yıl içinde kullanıcılar telefon değiştirmesi ile oransal olarak artacak 4G destekleyenler. Altyapı kaldıracak mı? 

Bu kotalarla zaten anlamlı değil. 15mbit işimi görüyordu benim. Fibere alternatif olması için 100GB üzeirnde kota ve AKK gerek. 

Dünyada kablolu bağlantılara alternatif olarak kullanılıyo mu?

Turk Telekom işi oturtamadı herhalde. Sürekli 3G 'e düşüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

330mbit alan var Turkcell 'de.

Bu hızlar ne kadar görülür , o da var. Şimdi 4G uyumlu telefonlar oransal olarak azdır. Bir iki yıl içinde kullanıcılar telefon değiştirmesi ile oransal olarak artacak 4G destekleyenler. Altyapı kaldıracak mı?

Bu kotalarla zaten anlamlı değil. 15mbit işimi görüyordu benim. Fibere alternatif olması için 100GB üzeirnde kota ve AKK gerek.

Dünyada kablolu bağlantılara alternatif olarak kullanılıyo mu?

Turk Telekom işi oturtamadı herhalde. Sürekli 3G 'e düşüyor.

Kotalarla ilgili ben de aynı fikirdeyim, bu kotalarla olmaz evde, ben de belirtmiştim onu, bir de ping önemli ev kullanımı için bence, LTE ile ping deneyimim yok o konuda fikir yürütemiyorum ancak hız rakipsiz kendi şartlarım için konuşmak gerekirse, upload falan hele ben kullanmıyorum da kullanan varsa korkunç seviyede şimdilik, mesela kişi youtuber'dır ne bileyim en iyisi 5 Mb/s ile çektiği videoyu upload edecekken 40 Mb/s ile upload edebilmek falan ciddi bir durum.

Kendi açımdan değerlendirmem gerekirse, pinglerde bir sıkıntı yoksa, kotanın en az 150 GB olması durumunda değerlendirebilirim elbette.

Bir de bu her yerde yanımda bir abonelik, diğeri sadece ev ve işte wireless mesafesinde gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone 6S ile test aldığım aynı noktada Turkcell LTE hatlı Vestel Venus 3 5.5 inç ile denedim mesela şimdi telefon download hızında 55 Mb/s'de kaldı. Iphone 6S ise aynı noktada işte 150 Mb/s.

Telefonların modemleri farkettiriyor baya LTE Cat kaç modem var telefonda önemli hız açısından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün iPhone 6S Plus ile İzmit, Gebze, Pendik, Kartal, Maltepe ve Küçükyalı'da deneme yapma şansım oldu. 102 MB'ın üstüne çıktığım bir test sonucu görmedim. Genel kullanımda da LTE olduğunu gördüğüm yerlerde 3G'den farklı bür deneyim yaşamadım.

Bu arada bir ara şebekenin komble uçtuğunu (ses ve data dahil tüm şebeke) iki ayrı lokasyonda görme şansım oldu. LTE ile data kullanıp 3G ve 2G ile ses kullanmak gereken bir altyapı var şu anda tüm operatörlerde. Bu durum yüzünden telefonlar LTE ile 2G/3G arası geçişleri yaparken pil tüketimi de beklenmeyen şekilde artacak maalesef. Ben bir kaç gün daha denerim LTE'yi ve sonrasında muhtemelen telefonu 3G'ye çekip o şekilde kullanmaya dönerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şurada hangi telefonların kaç Mbps desteklediği var, mesela 6S 300Mbps destekliyormuş (450 destekleyenlerde var). 

http://shiftdelete.net/4-5g-destekli-telefonlar-tam-liste-63492#p=4

Şurada da S olmayan iPhone 6, 5S ten 3 kat daha hızlı diyor.

http://bgr.com/2014/10/07/iphone-6-vs-iphone-5s-lte-speeds/

Bu durumda 5S galiba en fazla 50 Mbps destekliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara kızılay tarafında gördüm bu hızı. Şu ana kadar gördüğüm en yüksek hız bu. Telefon Cat 4 destekliyor .Telekom 'da ,daha üst modellerle  , bundan iyi sonuç alan var mı?

iş sonuçta tarifelerde bitecekti.  Gördüğüm tarifeler içinde 50gb Turkcell belki işe yarar . Diğerleri hikaye.

Zaten çoğuluğun elinde 4g telefon yok, olanlarda aktifleştirmemiştir. Boş serverlarda test yapıyoruz. 

5ejZrb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cat4 turk telekom ile 90down 26up gördüm muğlada, bir iki güne izmire geçicem belki orada daha hızlı görebilir. (cat4 150/50 zaten max)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok