4G hızlarınız ,karşılaştırma
1 1

Bu konuda 110 mesaj var

Ne demek ki o ? 3G lilere ayrı 4.5G lilere ayrı bi fiyatlandırma mı var ?

Yok, hız artışı ile fiyat değişmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı durum bende de. Hatta babamın telefon yani benim eski Lumia 735' tende baktım onda da aynı vodafone red var ama hala 4G yada LTE seçili olsada bi hareket yok bizde 3g alabiliyoruz sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3G iyidir hacı, bu ne rezalet 4G işi 4 ayda zaten aldığın 4G'li telefon parasına geliyor. İstanbul sosyetesi herzamanki gibi bilmeden yapışmıştır :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten aktif kullanacağımdan değilde dışarıdayken acil bi ihtiyaç olduğunda internetin sürünmeden şik şik işimizi halledelim onun için istiyorum. Hoş gerçi 3gde tam tekmilli sunsa hızını zaten ihtiyaç olmucak yine. 4g' nin çıktığı zamanlarda yer yer hala sürünen 3g hızı hatta bezen 2gye düşmeler yaşıyoruz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3G iyidir hacı, bu ne rezalet 4G işi 4 ayda zaten aldığın 4G'li telefon parasına geliyor. İstanbul sosyetesi herzamanki gibi bilmeden yapışmıştır :)

Ne alakası var bağlantı kuramadım ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4G'nin 4G'li telefon parasına falan geldiği yok. Seçtiğiniz tarifeye göre değişiyor. 30-40 liralık da tarife var 150 liralık da var. Aynı tarife skalaları 3G paketlerinde de vardı, gold-platinum vs olarak. Şimdi sadece hızlar ve bir miktar kotalar arttı. O yüzden detayları bilmeden yanlış düşüncelere kapılmayalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Söylediğin herhangi birşeyin gerçeklikle hocam.. 

Söylediğim herhangi birşeyin gerçeklikle bağlantısımı. Herhangi derken? Yani okadar yorum yaptım forumda .. hepsi kulağımın arkası diyorsun, ne söylersen söyle .  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4G'nin pile yükü inanılmaz. Çok kısa sürede şarjı tüketiyor meret. Zaten bir iki kere 4G görebildim telefonda, genelde 3G devam ediyor.

Benim çok da ihtiyacım olan birşey değil, telefonun ayarlarından 3G'ye döndüm. Bir süre izleyelim bakalım bu sıkıntılar bir geçsin hele.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pille ilgili büyük sıkıntı dikkatimi çekmedi, konuşurken 3G oluyor bende sadece, diğer türlü çok az düşüyor 3G'ye şimdilik dolaştığım yerlerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VoLTE  aktifleştirilirse, telefon görüşmeleri de LTE üzerinden yapılıyormuş (?) . 3G,4G arasında geçiş azalacağından pil kullanımdaki dezavantaj azalıyormuş. 

Bir deneyebilirsiniz ,benim telefonda aktifleşmedi. TT ,4G destekleyen telefon veritabanını güncellemiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LTE üzerinden sesi taşımak için sadece telefon üzerinde bir etkinleştirme yapmak yeterli değil. Şebeke tarafında da cihazların olması gerekiyor ki şu anda yok. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu neyin saçmalığıdır ya. Vodafone red abonesi olduğum için bugün direk özel müşteri hizmetleri hattından arayayım dedim. 4.5g le uygunluk kontrolünde sim kart uyumlu telefonunuz uyumsuz uyumlu telefonlar için blablabla deniyor. :icon_dead:

Böle aptalca bi muhabbetmi var, beyfendilerin keyfine göre telefon kullandırtmak istiyorlar heralde...

Ekleme: Tekrar arayıp yüzyüze bir müşteri temsilcisiyle görüştüm. Sölediğim şeyi sanki duymayıp bir mala anlatıyor gibi tekrar yok ayarlara girin hücresel ağlardan işte 4g seçin falan diye söylendi. Arkadaşım LTE/4g seçili zaten diyorum. 2dk bekletti bişileri güncelliyorum falan dedi. Görüşme sonrası telefonu komple kapatıp tekrar açmam istenildi. Yaptım o şekilde şimdi yine yok.

İşin komik bi yanı daha var hücresel ağlarda otomatik şebeke seçimini kapattığımda listede Avea 4g ve Turkcell 4g listelenebiliyorken Vodafone 4g mevcut değil. Peh beceriksizlik denilen şey böyle birşey olsa gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bavul ticareti ile çinden gelme telefonların uyumsuz olması çok normal. 4.5g uyumlu telefon listelerinin hiçbirinde mi4 görmedim desem yeridir. 

Üreticiden uyumlu bir baseband gelmediği sürece yapacak bişi yok gibi duruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ona bakarsan Meizu denen markada çin telefon ve listede çıkıyor.

Olay daha ziyade vodafonenun mallığı bence, dediğim gibi listede turkcell ve avea çıkabiliyorken vodafone artık bant desteği vs ayarlamamışsa ne diyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman operatör değiştirme yolu göründü size. 

Bu arada band desteği denen olay 4.5G ihalesi ile belli olmuştu zaten.En geniş aralık Turkcellde malesef ama malesef. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerek yok ya zaten yeni bir altyapı, turkcellin kökingen tarifeleriyle kullanılacak iş değil. Wifi + dış ortamda 2.5' tan 3g le kullanmaya devam edicez artık :) Ben yeni bi teknolojiyken hız olayını falan merak edip test etmek istemiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok