Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 565 mesaj var

Elinizden geliyorsa bir içini açıp bakın, bu gibi şeylerin nedeni yüksek ihtimalle ilgili kısımdaki kondansatörlerin bozulması-şişmesi-patlaması oluyor, yetkili servisler artık pek tamir işine girmedikleri için doğrudan sorunlu kısmın komple değiştirilmesi şeklinde çözüyorlar sorunu.

Altan Yoklar and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İçini açıp bakayım mantıklı geldi , zaten çalışmıyor , gözüme çarpan bir devre elemanı olabilir...

Öte yandan bu seti ucuz fiyattan elden çıkarıp 2+1 soundbar 'a yönelebilirim yapamazsam ..

Herkese ayrı ayrı teşekkürler... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çözüme kavuştum , ne hikmetse uzun süredir bakındığım aynı sistemin anfisini İstanbul 'da sarı siteden birinden buldum ve 1k 'ya alınca sorun çözüldü. Sistemi kurdum ve tekrar çalıştırdım. Bu sefer bir inovasyon yaptım : Bu cihazın iç devrelerinden arka ses çıkışlarının olduğu yerde bolca kondansatörlerin olduğu yer çok ısınıyor karakter olarak , eski anfinin üst kapağına bir sürü hava deliği açtım , bir de tam o noktanın üstüne denk gelecek şekilde 5cm lik fan taktım , şimdi ılık ılık takılıyor .:icon_dance:

MilesTeg and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nasıl? Çok kötü değildir herhalde. USB DAC'a bağlı kullanacağım ama USB DAC da çok çok kaliteli bir şey değil. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, wazzap said:

Bu nasıl? Çok kötü değildir herhalde. USB DAC'a bağlı kullanacağım ama USB DAC da çok çok kaliteli bir şey değil. :)

Ben şundan aldım geçtiğimiz Haziran ve çok memnunum.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01NCTGH9M/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?th=1

Ses oldukça temiz ve güçlü. Üzeceğini düşünmek için bir neden yok bence. Çok benziyorlar birbirlerine. Yorumlara bakmak lazım tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, wazzap said:

@MilesTeghocam senin önerdiğin ile arasında %33 fiyat farkı var.

Bu ?

Eris E3.5 fiyatına göre başarılı bi alet. Tek problemi (çoğu monitörde olduğu gibi) odanın akustiğine göre ayar gerektirmesi. Onun dışında incelemelerde beğeniliyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SEPo ayarı yapacak alet yok bende. :) 

Ayrıca o kadar ayar yapabilecek bilgim ve ekipmanım olsa bunlara düşmezdim bence. :mrgreen: amaç düzgün ses alayım, benim için yeterli bir kıstas bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, wazzap said:

@SEPo ayarı yapacak alet yok bende. :) 

Ayrıca o kadar ayar yapabilecek bilgim ve ekipmanım olsa bunlara düşmezdim bence. :mrgreen: amaç düzgün ses alayım, benim için yeterli bir kıstas bu.

O durumda yapılabilecek en iyi şey hoparlörleri doğru konumlandırıp (varsa) odadaki yankıyı en aza indirmek. Bir de bu cihazlardan (eğer amaç oysa) bass yoğunluklu ses beklememek lazım çünkü bunlar sesi olabildiğince flat vermeye çalışır. Arkasında ayarı var tabii ama multimedya hoparlör değiller neticede. :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.11.2023 at 09:27, TatanQa said:

Çözüme kavuştum , ne hikmetse uzun süredir bakındığım aynı sistemin anfisini İstanbul 'da sarı siteden birinden buldum ve 1k 'ya alınca sorun çözüldü. Sistemi kurdum ve tekrar çalıştırdım. Bu sefer bir inovasyon yaptım : Bu cihazın iç devrelerinden arka ses çıkışlarının olduğu yerde bolca kondansatörlerin olduğu yer çok ısınıyor karakter olarak , eski anfinin üst kapağına bir sürü hava deliği açtım , bir de tam o noktanın üstüne denk gelecek şekilde 5cm lik fan taktım , şimdi ılık ılık takılıyor .:icon_dance:

İmzanda Razer Barracuda X gördüm. Geçtiğimiz Kasım'da almak istiyordum da erteledim. Nasıl bir kulaklık, memnun musun? Bu arada sistemim seninkiyle çok benzer. R5600, B450, 32GB RAM, 3060Ti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, wazzap said:

Bu ?

Benimki ürün önerisi değildi, sadece benzer ürünler gibi göründüğü ve aynı marka olduğu için senin bahsettiğim ürünün de memnun edebileceğine dair yorumdu hocam. Aynısı olmak zorunda değil, o yüzden de kullanıcı yorumları önemli seçim yaparken. Ben sadece benim monitörden memnunum diyebilirim kısaca:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 18.02.2024 at 00:01, wazzap said:

Bu ?

Hocam Edifier markası f/p odaklı speakerlar üretir, kullanıcıları genel olarak memnundur. Ancak Presonus'un ürünü aynı kulvar ürünler değil. Edifier bir multimedia speaker, Eris ise müzik yapma amaçlı evinde kayıt alan, mix yapan kullanıcılara yönelik giriş seviyesi bir monitor. Hangisinin sizin için daha iyi olacağı subjektif bir konu olsa da müzik dinlemek, film izlemek vs için alacaksınız Edifier'ı tercih etseniz daha memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Monitörler sesi mümkün olduğu şekilde flat vermeye çalışır bu nedenle sese müdahele etmemeye çalışırlar. Hangi durum daha iyidir göreceli bir durum olsa da genel olarak normal kullanıcıların büyük çoğunluğu speakerlar'dan duydukları sesi daha parlak ve canlı bulurlar.

ZvAnA tarafından düzenlendi
SEP, MilesTeg and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edifier aldım ama R1100. Ciddi anlamda daha üst modellerle farkı anlayacak kapasitede olduğumu düşünmüyorum açıkçası. Ses versin yeter olarak da değil mantığım öyle olsa gider snopy alırdım.

MilesTeg, Peregrine and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 minutes ago, wazzap said:

Edifier aldım ama R1100. Ciddi anlamda daha üst modellerle farkı anlayacak kapasitede olduğumu düşünmüyorum açıkçası. Ses versin yeter olarak da değil mantığım öyle olsa gider snopy alırdım.

Güzel günlerde:thumbs: Üzeceğini sanmam, bence beklenenden fazlasını verecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/18/2024 at 11:50, achfighter said:

İmzanda Razer Barracuda X gördüm. Geçtiğimiz Kasım'da almak istiyordum da erteledim. Nasıl bir kulaklık, memnun musun? Bu arada sistemim seninkiyle çok benzer. R5600, B450, 32GB RAM, 3060Ti.

Aldığım günden bugüne kadar ergonomi ve kullanım kolaylığı açısından çok memnunum. Ses kalitesi de gayet iyi. Hafif olması ekstradan iyi bir özellik , kafa ağrıtmıyor.

incelemesini de yapmıştım: https://youtu.be/X4JNu6uLvEA?si=2f6tM7Kj7CydSgtg

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.02.2024 at 13:29, Najaz said:

O değil de... Bir Hakan Cezayirli (hakancez) vardı.. Stereo Mecmuası'nı yayınlıyordu. N'oooldu ona?

En son Telegram donanım grubundan da ayrılmıştı yaklaşık 2 sene önce. O günden beri kendisini göremedik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım zorlu bir süreçten geçmiş / geçiyor. Kendi websitesinde de Ekim 2020'de bir süre aktif olmayacağını yazmış ve kendi blog kısmına en son Temmuz 2023'de yazı girmiş. Sitede bir de böyle bir yazı vardı. 

Sevgili okurlarım, sevgili arkadaşlarım, sevgili dostlarım... 

Çok uzun zaman sonra bloğuma bir şeyler karalamak istedim. Aslında keyfin var mı diye sorarsanız, pek emin değilim. Aradan geçen yıllar hayatlarımızda bir çok şeyi değiştirdi maalesef. Hele bir de b*k varmış gibi 5 sene önceki dünyayı arar olduk neredeyse. 

Benim hayatımın dönüm noktası muhtemelen oğlumun rahatsızlığı sırasında aynı zamanda babamın rahatsızlığının tetiklenmesi ve her ikisinin birden gerçekten beni fena halde yorması oldu... Yormak mı, mahvetti desem yeridir. Maalesef alzheimer berbat bir hastalık. Daha önce anneannemi bu hastalıktan kaybetmiştim, babamı da bu yüzden kaybettim. Aslında geriye dönüp bakınca çok çekmediği için mutluyum. Vefatının üzerinden 4 sene geçti. Hala özlüyorum dönem dönem. Ama öyle bunalım halinde değilim. Son yıllarımızda özellikle evlilik ve oğlumun doğmasından sonra güzel vakit geçirmiştik, galiba zaman zaman o dönemleri özlüyorum. 

Oğlumun rahatsızlığı daha büyük bir yıkım oldu aslında. Uzun bir süreç yaşadık. İnsanın ömründen ömür gidiyor. Evlat gerçekten bambaşka bir şeymiş. Allah'tan  karakter olarak pek normal olmadığım için bir şekilde o günlerde geçti gitti, izleri tabii ki kaldı bende ama Ali şimdi çok çok iyi ve aslında baba ve oğul olarak anlatacak çok maceramız var. İlerleyen dönemlerde yazarım, okuyuculardan çok bekleyen olduğunu biliyorum. 

Bu hengamenin ortasında bir de "Corona Virus" manyaklığı da yaşadık tabii ki. Dünya alt-üst oldu maalesef. Resmen kaos dönemi yaşadık. Oğlumuzun ateş duyarlılığı birazcık fazla olduğundan acayip dikkat etmek durumunda kaldık. Ailerimizi daha az gördük, hayatlarımız etkilendi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoparlörler geldi, taktım ve doğrudan orgasm aşamasına geçtim. :mrgreen: 

Anakart yerine her ne kadar dandik de olsa USB DAC'a bağlamanın da etkisi var tabi. Farkettiğim en belirgin fark, seste çatlama vs olayların hiçbiri olmuyor. Ses düzeyi farketmeksizin gayet temiz veriyor sesi.

Bu arada salak Windows 11 yine ses aygıtlarını doğrudan seçtirmedi. Şu saatin yanındaki ses tuşundan bahsediyorum. Reset atmadan düzeltmiyor bu salak.

SEP, MilesTeg and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, wazzap said:

Hoparlörler geldi, taktım ve doğrudan orgasm aşamasına geçtim. :mrgreen: 

Anakart yerine her ne kadar dandik de olsa USB DAC'a bağlamanın da etkisi var tabi. Farkettiğim en belirgin fark, seste çatlama vs olayların hiçbiri olmuyor. Ses düzeyi farketmeksizin gayet temiz veriyor sesi.

Bu arada salak Windows 11 yine ses aygıtlarını doğrudan seçtirmedi. Şu saatin yanındaki ses tuşundan bahsediyorum. Reset atmadan düzeltmiyor bu salak.

Sizinki de Amazon yurtdışı alışverişi sanırım. Gümrükte güvenlik bandı açılma/kutu içine bakılma durumu olmuş mu? Benim Creative T60'lar güvenlik bandı açık ama hoparlör poşet bantları kapalı geldi; ne aradılarsa artık... :mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, Peregrine said:

Sizinki de Amazon yurtdışı alışverişi sanırım. Gümrükte güvenlik bandı açılma/kutu içine bakılma durumu olmuş mu? Benim Creative T60'lar güvenlik bandı açık ama hoparlör poşet bantları kapalı geldi; ne aradılarsa artık... :mad:

Hocam özellikle baktım ona. Amazon kutusu açılıp bantlanmış ama orijinal kutusu sapasağlamdı. Jelatinleri vs duruyorduç

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Benim kutu basılırken mevcut part number yazısının üzerine fabrikada yeni part number etiketi basılmış, sadece son rakam 0 iken 1 olarak değişmiş diğer her şey aynı, o fabrikada basılan part number etiketini bile kaldırıp altına bakıp sonra yalap şap geri yapıştırmışlar. Ya bu T60 çok bilinen ürün ve fiyatı da belli, bu neyin hafiyeliği şimdi anlamadım. Dediğim gibi hoparlörlerin üzerindeki poşetler bantla yapıştırılmış, onları açmamış artık paşalar. Tabi T60'lar da yeni modayı takip edip diyaframları kapatan tozluk olmadığı için insan bir huylanıyor. Ama dinleme testlerimde bir sıkıntı duyamadım. Diyaframlarda görsel veya ses üretimi oalrak bir şey yok gibi, görümeyecek bir yerinde küçük patlak olsa da herhalde bir şekilde seste belli ederdi diye düşünüyorum. Sol tarafta bas derinliği belli belirsiz daha fazla gibi yoğun baslı şarkılarda ama hem sağ ünitenin içinde düğme, baskılı devre vs. olduğu için titreşim sol hoparlöre göre sönümlenebilir hem de odada masa duvarın soluna yakın olduğu için sol hoparlörün ürettiği bas köşeden yansıyıp çok daha toplu geliyor olabilir. Hoparlörlerin üzerine tek tek eğilip yakından dinlediğimde pek bir fark kalmıyor. Tabi benim sağ kulakta askerden kalma silah sesi kaynaklı bir kayıp da var. Ürünün bozuk olduğunu sanmıyorum yani. Bu şekilde kabul etsem ve bir problem gözükmese de kapalı güvenlik bandıyla gelen bir ürün kadar içime sinmedi. Bu arada benim ürün amazon.com.tr tarafından ürünün üzeri yeniden paketlenmiş. Ürün kutusunu kese kağıdı gibi bir şeye koymuşlar, hatta köşesi hafif yırtıktı ama o yırtıktan kimse elini sokup güvenlik bantını falan açamaz. Üzerindeki etikette sanki bana amazon.com.tr göndermiş gibi düzenlenmiş. Yani yurt dışından geldiği ambalajı bir şekilde bozulmuş ve amazon.com.tr deposunda yeniden ambalaj yapılmış. Neyse anlattıkça sinirim bozuluyor, size de wall of text yazdım kusura bakmayın.

Edit: yok ben bunları iade edeceğim, youtube'dan çok sayıda test kaydı ile denedim, bir sol bir sağ dinleten tarzda baslı ses kayıtları. Sağ hoparlörün bası solu tutmuyor, ayrı ayrı defalarca ve farklı kayıtlarla dinleyince daha bariz belli oldu. Creative ile de, gümrük memurlarının ürünü mıncıklamasıyla da amazonla da uğraşamayacağım, yarın iade için görüşüp göndereceğim geri.

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/6/2024 at 0:24 AM, wazzap said:

Hocam özellikle baktım ona. Amazon kutusu açılıp bantlanmış ama orijinal kutusu sapasağlamdı. Jelatinleri vs duruyorduç

Hocam yukarıdaki wall of text'i yazdıktan sonra Creative T60'lar için iade başlattım, defalarca test ettim sağ hoparlörde baslar zayıf ve sesi fazla açınca bottom out oluyor. Test etmekte kullandığım youtube test videosunu hifi kulaklıklar ile denedim, kayıtta hatalı olabilirdi, o bakımdan, sadece sağ kanala ses verirken sadece sola verdiğinden bir miktar yüksek bile ses verdi kulaklıkta, yani test videosu hatalı değil, doğrulanmış oldu, ben de iade açtım, yarın DHL'e bırakacağım, kargo ücretsiz, Slovakya'ya gidecek (aide merkezi oradaymış).

Şimdi gelelim siizn hoparlöre :) Eğer sizin için çok zahmet olmazsa dac'dan çıkarıp doğrudan sadece pc,laptopi veya telefona bağlayıp EQ, efekt uygulamadan flast ses dinlerken sadece hoparlör üzerindeki bas ayarı ile idare eder hatta umarim, bayagı iyi bir ses elde edebil,yor musunuz? Sizin ürün Edifier sayfasında üstte 24W rms yazıyor altta 21+21W rms yazıyor, amazon ürün sayfasında da benzer bir durum var, bunların hangisi doğru acaba, kutu veya kılavuzda yazan değer nedir?

Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek. İadem kabul edilip, ödeöeö geri yatınca sizin üründen sipariş verme kararımda etkili olacak diğer alternatifim ise 1000₺ kadar daha pahalıya ise 1380T ya da bunların bluetooth modellerinin stoğa girmesini beklerim belki de ama sizin vereceğiniz bilgiler çök yararlı olacak. Bir de jelatinleri vs duruyordu demiştiniz, yani asıl ürün kutusu komple jelatinle kaplı ve jelatini oynanmamıştı değil mi? Satıcı amazon germany miydi bit de? (yine wall of text oldu, kusura bakmayın :) )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Peregrine said:

Şimdi gelelim siizn hoparlöre :) Eğer sizin için çok zahmet olmazsa dac'dan çıkarıp doğrudan sadece pc,laptopi veya telefona bağlayıp EQ, efekt uygulamadan flast ses dinlerken sadece hoparlör üzerindeki bas ayarı ile idare eder hatta umarim, bayagı iyi bir ses elde edebil,yor musunuz? Sizin ürün Edifier sayfasında üstte 24W rms yazıyor altta 21+21W rms yazıyor, amazon ürün sayfasında da benzer bir durum var, bunların hangisi doğru acaba, kutu veya kılavuzda yazan değer nedir?

Hocam ben o kadar anlasam zaten gidip en ucuzunu almazdım. :mrgreen: Bence incelemelerini falan okuyun.

Kutusunda yazan değerler:

Power Output: RMS 21W x 2 (DRC ON) Kutuda da RMS 42W yazıyor.

Signal to Noise Ratio: >= 85dBA

Distortion: =< 0.5%

Input Sensitivity : PC: 700 mV +/- 50 mV, AUX: 550 mV +/- 50 mV

Frequency Response: 65 Hz ~20 KHz (+/- 6dB)

Bass Unit: 4 inch (116 mm)

Tweeter Unit: 13mm silk dome tweeter

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok