En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

merhaba. Gigabyte'ın 30x serisinde bazı PCB ler de sorun yaşadığı bir dönem video yapıldı. Ancak bunun sayısı abartılacak düzeyde kalmadı. Muhtemelen üretim bandında ki sıkıntıdan kaynaklı. 40x serisinde böyle bir şey duymadım ben. Her markada çıkabiliyor. EVGA RTX 3090 TI FTW3 Ultra ekran kartları da ilk çıktığında bios kaynaklı olduğu açıklanan bir durumdan dolayı oyuna girince menü ekranında patlıyordu. EVGA bunu düzelten gen2 kartlarını piyasaya sürdü. Keza zamanında da 10x lerde başka sorunlar çıkmıştı. Ama EVGA yani. her zaman ilk tercih ettiğim markadır. Nvidia 40x serisi ilk çıktığından beri gerek reddit gerek farklı donanım yerleri ( guru3d ) gibi forumları inceliyorum. coil whine ile ilgili hatta istatistik tutan yerler var. Bu konuda en az sayıda sorun bildirilen kartlar Gigabyte Gaming serisi olmuştu. Hatta o dönem 40x serisinde ki başarısından dolayı geçmişten iyi ders almış Gigabyte yorumları yapılıyordu. Alan ve memnun kalmayan yok. Bundan dolayı tercihim bu kart oldu. Tabi fiyat da etken. bir çok yerde artık 31k rakamları konuşuluyor. ben çok daha aşağısına aldım. 

Yalnız kart ile gelen sabitleme aparatı benim kasa ve anakarta uyumlu değil. benim anakart x299 serisi olduğundan diğer anakartlardan daha büyük. haliyle vida yerleri uymuyor. o yüzden bende kart ağırlık vermesin diye dik konuma getirdim ki anakarta baskı uygulamasın. 

JardeL and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, jackjoker said:

merhaba. Gigabyte'ın 30x serisinde bazı PCB ler de sorun yaşadığı bir dönem video yapıldı. Ancak bunun sayısı abartılacak düzeyde kalmadı. Muhtemelen üretim bandında ki sıkıntıdan kaynaklı. 40x serisinde böyle bir şey duymadım ben. Her markada çıkabiliyor. EVGA RTX 3090 TI FTW3 Ultra ekran kartları da ilk çıktığında bios kaynaklı olduğu açıklanan bir durumdan dolayı oyuna girince menü ekranında patlıyordu. EVGA bunu düzelten gen2 kartlarını piyasaya sürdü. Keza zamanında da 10x lerde başka sorunlar çıkmıştı. Ama EVGA yani. her zaman ilk tercih ettiğim markadır. Nvidia 40x serisi ilk çıktığından beri gerek reddit gerek farklı donanım yerleri ( guru3d ) gibi forumları inceliyorum. coil whine ile ilgili hatta istatistik tutan yerler var. Bu konuda en az sayıda sorun bildirilen kartlar Gigabyte Gaming serisi olmuştu. Hatta o dönem 40x serisinde ki başarısından dolayı geçmişten iyi ders almış Gigabyte yorumları yapılıyordu. Alan ve memnun kalmayan yok. Bundan dolayı tercihim bu kart oldu. Tabi fiyat da etken. bir çok yerde artık 31k rakamları konuşuluyor. ben çok daha aşağısına aldım. 

Yalnız kart ile gelen sabitleme aparatı benim kasa ve anakarta uyumlu değil. benim anakart x299 serisi olduğundan diğer anakartlardan daha büyük. haliyle vida yerleri uymuyor. o yüzden bende kart ağırlık vermesin diye dik konuma getirdim ki anakarta baskı uygulamasın. 

Güle güle kullan JJ :) 2k 144hz için gerek yoktu ama olsun :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kartı dünden beridir deniyorum. bobin gürültüsü hiç yok. 2K da verebileceği maksimum fps'yi veriyor. aslında daha da gidecek ama işlemcim dur diyor. benim 3070 ti undervolt olmasına rağmen bu ondan daha az güç harcıyor. diablo 4 de her şey ultra ve açılabilecek ne varsa açtığımda sabit kendi ayarladığım fps değerinde ( 139 fps çünkü ekran tazelemesini 144 olarak kullanıyorum ) ve 145 watt harcıyor. 54 derecelerde geziniyor. garip şekilde güç tüketimi çok düşük. undervolt olayına hiç girmeyeceğim gerek yok. 

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, wazzap said:

allah taş yapar.

Cyberpunk 2077 de 62 dereceye çıkan toplasan 200 watt güç harcamayan kart için undervolt kasan adamı Allah taş yapar desek daha doğru olur. Şahsen undervolt denemeleri için harcayacağım vakitte Diablo 4 de ekstradan 2 helltide girerim daha verimli geçer. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerek olmuyor frame generation’a bu oyunda, 4K olsa gerekirdi. :)

HDR da siyahların içine etmese iyi olacak, kontrasta güzel katkısı oluyor sahne bazında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K'da da frame generationa gerek olmuyor 4080 ile hatta 4070Ti bile 4K'nin altindan kalkabilir sanki;

Ultra 4K Spec Requirements
Settings to run Diablo IV at 4K resolution, ultra graphics settings, and 60fps.

Processor: Intel Core i7-8700K or AMD Ryzen 7 2700X
Memory: 32 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3080; NVIDIA GeForce RTX 40 Series for fully supported DLSS 3 or AMD Radeon RX 6800 XT

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartını iyi ki almışım. kart şuan 35 bin liradan satışta piyasada. en önemli ve para yapacak ürünleri fiyatlar uçmadan almış oldum. monitör + ekran kartı

25k dan aldığım monitör 60-70k bandından

25-26k ya aldığım ekran kartı 35 bin liradan satılıyor şuan.

hepimize geçmiş olsun. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35000 TL bendeki RTX 4080 şu anda Hepsiburada’da altı ay taksitle bir de, nasıl bir RTX 4070Ti fiyatı o ?

Yine bizim monitör de 60-70K falan olmaz. Bizim monitörden daha pahalı olan Samsung Odyssey Neo G8 32” 4K 240Hz mini LED aydınlatmalı modeli Amazon’da 32.047 TL, yine taksit falan da var, daha abartılı 49” Neo G9 33.999 TL. OLED G8 30.449 TL. Amazon fiyatları bunlar.

Ama tabii işin özü doğru, dövize endeksli fiyat ile satılan mallar alınmak isteniliyor, ihtiyaç var ise eli çabuk tutmak lazım an itibariyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, T800 said:

35000 TL bendeki RTX 4080 şu anda Hepsiburada’da altı ay taksitle bir de, nasıl bir RTX 4070Ti fiyatı o ?

Yine bizim monitör de 60-70K falan olmaz. Bizim monitörden daha pahalı olan Samsung Odyssey Neo G8 32” 4K 240Hz mini LED aydınlatmalı modeli Amazon’da 32.047 TL, yine taksit falan da var, daha abartılı 49” Neo G9 33.999 TL. OLED G8 30.449 TL. Amazon fiyatları bunlar.

Ama tabii işin özü doğru, dövize endeksli fiyat ile satılan mallar alınmak isteniliyor, ihtiyaç var ise eli çabuk tutmak lazım an itibariyle.

epeydir perakende fiyatlarından haberin yok sanırım :)

GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti GAMING 12GB GDDR6X 192Bit Nvidia DLSS 3 Ekran Kartı

34.943 TL

ASUS GeForce RTX 4070 Ti PROART OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

36.017 TL

MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

34.327 TL 

ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı

37.114 TL 

Aşağıda ki monitör EVNIA 34" ailesinden. Bizim QD OLED panel kullanan EVNIA 34" olan panelden daha ucuzdu ben aldığım sırada. Hatta bir ara QD OLED EVNIA 34" alsam mı diyordum ki onun fiyatı 33 bin liraydı. O dönem de bu VA olan daha ucuzdu. Şimdi VA olan 51k olmuş. OLED olanın satışı yok ama o daha pahalı olacaktır. 

PHILIPS EVNIA 34" 34M2C7600MV/00 165Hz 2.5ms HDMI DP USB 3.2 Type-C FreeSync Premium Pro Ambiglow WQHD VA Curved Gaming Monitör

51.376 TL 

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4xp9tsj.jpg

jackjoker baya abartmis :) tabii ama secim oncesi ne var ne yok almak lazimdi kur max. 19.90'da tutulurken... 

Fiyatin cok artmasi da iyi birsey degil aslinda... Monitor 100K olsa ne olacak misal, ya basina oturunca "aman basina birsey gelmez insallah" tedirginligi olacak ya da satmak istesen alici bulamayacaksin... 

JardeL tarafından düzenlendi
T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, JardeL said:

jackjoker baya abartmis :) tabii ama secim oncesi ne var ne yok almak lazimdi kur max. 19.90'da tutulurken... 

Fiyatin cok artmasi da iyi birsey degil aslinda... Monitor 100K olsa ne olacak misal, ya basina oturunca "aman basina birsey gelmez insallah" tedirginligi olacak ya da satmak istesen alici bulamayacaksin... 

abartı? yukarıya yaklaşık 10dk önce son fiyatları yazdım. kuruşu kuruşuna? nesi abartı? hadi fiyatı 25 yazmışlardır ben 35 olarak değiştirmişimdir haklısın. abartı nerede? az piyasayı yoklayın.  hepsiburada örnek sunuldu

alın

INNO3D RTX4070TI Ichıll X3 12GB 192BIT GDDR6X (C407T3-126XX-186148H) Inno3d 34.710,00 TL

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, jackjoker said:

abartı? yukarıya yaklaşık 10dk önce son fiyatları yazdım. kuruşu kuruşuna? nesi abartı? hadi fiyatı 25 yazmışlardır ben 35 olarak değiştirmişimdir haklısın. abartı nerede? 

Ekran goruntusu koymustum, ben duzenlerken gozden kacmis sanirim... Neyse cok da onemli degil dedigim gibi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, JardeL said:

Ekran goruntusu koymustum, ben duzenlerken gozden kacmis sanirim... Neyse cok da onemli degil dedigim gibi... 

ben yukarıya bir sürü örnek koydum. bunun için link de verdim. basit bir aramayla da çıkabilir. itopya olsun başka yerler olsun. ki bende son kartımı itopyadan aldım. hadi onu geçtim en ucuz serilerden INNO3d fiyatı bile 34k oldu. hepsiburada dan link de verdim.  Gigabyte'ın o serisi sadece kampanya üzerine. bende zaten ondan yararlandım. bildiğim kadarıyla da sadece 2 yerde bu kampanya var. başka yerde var mı bilmiyorum.  onun dışında ki 4070 TI fiyatları artık 35k. Abartan ben değilim. az piyasayı okuyun :)

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o tek tük stoklar bitince yeni fiyatlar belli oldu yani. ihtiyacı olan varsa markaya takılmadan düşük kalan fiyatları kapatsın hemen :D

ben piyasanın biraz daha kıvama gelmesini bekliyorum Asus TUF 4070 Ti kartı 30 bin'den. PNY 4080'i de 40 bin'den 2. ele koyacağım artık hangisi ilk giderse :icon_twisted:

uzunca bir süre diablo 4 oynayacağımız için açıkçası 4080'i tutmanın çok bir mantığını görmedim. Onu zaten 28 bin lira fiyata yakalamamış olsam hayatta almazdım.

kredi kartı limitini kullanarak yatırım yapmış oldum bir bakıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niye haberimiz olmasın, bana yüksek geldi o fiyatlar o bakımdan yazmıştım, önemli değil yoksa. İlgilendiğim malzemelere veya değişik bir şeyler denk gelir mi diye yine ilgimden dolayı almayacak olsam bile neredeyse her gün bakıyorum Amazon’a, Hepsiburada’ya.

Gigabyte Geforce Rtx 4070 Ti Gaming Oc 12GB GDDR6X 192 Bit Ekran Kartı

https://www.hepsiburada.com/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-gaming-oc-12gb-gddr6x-192-bit-ekran-karti-p-HBCV00003O3PJ3?url_src=ios-product-detail

Tabii fiyatlar sabit değil normal olarak, bugün almak lazım bu şartlar içinde ihtiyaç olan şeyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta 200 liraya aldığım sert Ezine peyniri bu hafta 250 lira olmuş :)

Odyofillerin düştüğü açmaza düşmeyin derim. Adamlar ekipmanla o kadar kafayı bozuyorlar ki, asıl amacın keyifle müzik dinlemek olduğunu unutuyorlar.

Boşverin o bu kadar oldu, şu şu kadar oldu'yu. Oyununuzu oynayın, keyif almaya bakın.

Najaz tarafından düzenlendi
stardust, JardeL, T800 and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu günlük enflasyon yüzünden indirimli buldukça aldığım tüketim malzemelerini evde koyacak yer kalmadı. Ufak bir market kadar çok tuvalet kağıdı, kağıt havlu, çamaşır ve bulaşık deterjanı stoğuna sahibim. Yakında da ev taşınacak, bunlara dikkat etmek lazım. Malum nakliye şirketleri ne kadar kaliteli olursa olsun yükte hafif pahada ağır malzeme görünce bir koliye doldurup tüh kaybolmuş herhalde yapmayı seviyorlar. Özellikle deterjan stoğu binlerce liralık sonuçta. :)

Omfs and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/23/2023 at 22:47, Najaz said:

Geçen hafta 200 liraya aldığım sert Ezine peyniri bu hafta 250 lira olmuş :)

Odyofillerin düştüğü açmaza düşmeyin derim. Adamlar ekipmanla o kadar kafayı bozuyorlar ki, asıl amacın keyifle müzik dinlemek olduğunu unutuyorlar.

Boşverin o bu kadar oldu, şu şu kadar oldu'yu. Oyununuzu oynayın, keyif almaya bakın.

Harbidende kafayı sıyırıp müziği değil sesi dinleyip inceliyorlar..

Benim sennheiser hd598 10 years strong aynen devam ilk günkü gibi performansı 550 tl ya almıştım :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok