En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

On 6/10/2017 at 11:29 AM, pentaman said:

Uzun süredir evdeki tansiyon aleti bozuktu, üşenerek ertelemem iyi olmuş, n11'in "babam11" koduyla %11 indirimle alınca oldukça indirimli oldu. Satıcı firma çok hızlı gönderiyor ve paketlemesi güzel.

http://urun.n11.com/diger/omron-m3-hem-7134-e-koldan-olcer-yetkili-satici-faturali-P190224881

09870174.jpg

Memleket bitmiş yahu, koskoca genel cerrah bile dijital / otomatik makine ile tansiyon ölçüyor :D gidiyorum ben artık...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

Memleket bitmiş yahu, koskoca genel cerrah bile dijital / otomatik makine ile tansiyon ölçüyor :D gidiyorum ben artık...

Dijitali dururken manuelle kim uğraşacak, ayrıca bu aletle tek elle ölçme imkanı var. @ResetButton'ın belirtmiş olduğu özelliğin dışında koldan ölçüm yapan aletleri almak lazım, bunu da hatırlatalım, bilekten ölçüm yapan cihazlar maalesef yanlış sonuç veriyor çoğu zaman. Bu aletlerin ortak kötülüğü ise (manuel olanlarda daha erken yapılmalı hatta) belli bir süre sonunda kalibrasyon gerektiriyor olmaları, tabi bunu yapacak bir kurum yok Türkiye'de, hastanelerde bile kalite-ölçüm şirketi gibi şirketler gelip yalan yanlış kalibrasyonlar yapıp gidiyorlar. O yüzdem 8-10 sene gibi kullanmak yanlış olacaktır, kullanım ömürleri konusunda birşey demek zor ancak saçma sapan sonuç veriyorsa bir başka aletle doğrulama yapma zamanı gelmiş demektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koldan tansiyon ölçen ve bilinen Omron Braun gibi markalara gayet rahat güvenebilirsiniz. Bende Omron M2 mevcut. Evde 2 sistem , Omron ve klasik sistem. 100 kere bakıyorsam en fazla 2 kez doğrulamak için eski usulü kullanma ihtiyacı hissettim. Oda annemi ikna edebilmek için. Bilekten ölçen cihazları bende tavsiye etmem. Kalibrasyon her zaman sıkıntı ama benim çalıştığım hastanede ki tıbbi teknisyenler kalibrasyon işinde iyiler.  Ama evdeki Omron cihazı için kalibrasyon cok gerekmez bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, ZvAnA said:

Yalnız geçen hafta bu digital tansiyon aletlerinin %70'inin sonuçlarının yanlış olduğu konuşuluyordu. Aman dikkat!

genel olarak sorun su

dogru oturup dogru hizlamazsan sakin dinlemis stresiz degilsen sorun olur

cogu kisi kolunna sag diye gecirip kolunu vucudu garip poziyonlarda tutabiliyo ve dolasiylede dogru olculmemis oluyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bisikletim icin ses sistemi aldim :D

Icinden fizy seysi cikti ama turkcell li degilim genede kullanabilir miyim?

19060154_1646198465413408_8190515302971412502_n.jpg

19114025_1646198515413403_4563469031860258908_n.jpg

Squall tarafından düzenlendi
pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dağ bisikletim için DT Swiss XRM 100 amortisörlü maşa aldım.

Akmaa0.jpg

DT Swiss maşalar Türkiye'de pek yaygın bulunmuyor. Sıfır olarak satan pek yok, az sayıda getirip satan da anasının nikahı kadar para istiyor. Böyle olunca da uygun fiyata bir tane edinebilmek için, hazır bisikletini parça parça satan birilerinden denk gelmesi gerekiyor. Ama tabii iş bununla da bitmiyor, bulduğunuz maşanın şaft borusunun kadroyla uyumlu olması (düz - konik), şaft borusunun boyunun çok fazla kısaltılmamış olması, maşanın kozmetik durumu, bakımlarının düzenli yapılmış olması, maşa ile kadronun renk uyumu gibi hususlar önem kazanıyor. Bunların hemen hemen hepsi, takımyıldızların hizalanması gibi bir araya gelince de fırsatı kaçırmadım tabii :)

Yalnız maşayla ilgili şöyle ufak bir kozmetik sorun var. Maşa Merida bisikletten çıkma olduğu için, Merida'nın yeşil ağırlıklı renk skalasıyla uyumlu üretilmiş. Maşanın siyah renkteki alt bacakları üzerine uygulanan yeşil renk sticker'ları sökmek zor olmadı Bu arada aklınızda bulunsun, sticker'ları söktükten sonra arta kalan yapışkanı temizlemenin en etkili yolu WD-40. Yapışkan artığı üzerine WD-40 püskürtüp, 10 dakika kadar bekledikten sonra bulaşık süngerinin yeşil ovalama tarafıyla tüm yapışkan artıklarını kolayca temizleyebiliyorsunuz.

Sticker'lardan daha meşakatli olan iş ise, maşanın taç kısmında yeşil renkli kısım. Bu yeşil bölümü parlak siyah plasti-dip ile kaplamayı deneyeceğim, umarım güzel bir sonuç alırım.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Firienholt said:

Zor geçen dört günün ardından kavuştum sonunda:icon_dance:

20170617_141611r2s6w.jpg20170617_14204217siy.jpg

Böyle bir modelin varlığından bile haberim yoktu :) nerden buldunuz bunu, hayırlı olsun güle gülle kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.de/gp/product/B06XYSVPHR/

Palit - Gainward favori markalarım, 8800GT'den beri Palit kart kullanmamıştım. Şimdilik CW olmaması ve serin çalışmasıyla memnun etti. Bellekler 12.1GHz üzerinde artifact veriyor, GPU 2012MHz boost hızında stabil. Henüz daha yukarılara çıkmadım zira 1080p monitör kullanıyorum :facepalm: SSAA vs ile render çözünürlüğünü artırmazsam CPU sınırındayım :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/16/2017 at 10:36 AM, Najaz said:

Dağ bisikletim için DT Swiss XRM 100 amortisörlü maşa aldım.

Akmaa0.jpg

DT Swiss maşalar Türkiye'de pek yaygın bulunmuyor. Sıfır olarak satan pek yok, az sayıda getirip satan da anasının nikahı kadar para istiyor. Böyle olunca da uygun fiyata bir tane edinebilmek için, hazır bisikletini parça parça satan birilerinden denk gelmesi gerekiyor. Ama tabii iş bununla da bitmiyor, bulduğunuz maşanın şaft borusunun kadroyla uyumlu olması (düz - konik), şaft borusunun boyunun çok fazla kısaltılmamış olması, maşanın kozmetik durumu, bakımlarının düzenli yapılmış olması, maşa ile kadronun renk uyumu gibi hususlar önem kazanıyor. Bunların hemen hemen hepsi, takımyıldızların hizalanması gibi bir araya gelince de fırsatı kaçırmadım tabii :)

Yalnız maşayla ilgili şöyle ufak bir kozmetik sorun var. Maşa Merida bisikletten çıkma olduğu için, Merida'nın yeşil ağırlıklı renk skalasıyla uyumlu üretilmiş. Maşanın siyah renkteki alt bacakları üzerine uygulanan yeşil renk sticker'ları sökmek zor olmadı Bu arada aklınızda bulunsun, sticker'ları söktükten sonra arta kalan yapışkanı temizlemenin en etkili yolu WD-40. Yapışkan artığı üzerine WD-40 püskürtüp, 10 dakika kadar bekledikten sonra bulaşık süngerinin yeşil ovalama tarafıyla tüm yapışkan artıklarını kolayca temizleyebiliyorsunuz.

Sticker'lardan daha meşakatli olan iş ise, maşanın taç kısmında yeşil renkli kısım. Bu yeşil bölümü parlak siyah plasti-dip ile kaplamayı deneyeceğim, umarım güzel bir sonuç alırım.

güle güle kullan. Bisikleti ne amaçla kullanıyorsunuz? Yarış vb. 

Alanının en yüksek modellerinden biri de o yüzden merak ettim. Buralarda (almanya) bile pek kullanan olmaz fiyatından dolayı. Daha doğrusu bu model piyasaya hakim üreticiler tarafından çok az kullanıldığından pek görünmüyor. Ancak 6000 euro üstü bisikletlerde oluyor ki onlar da çok az satıyordur. Varsa yoksa Fox.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kaptanpedal Mesajınızı şimdi gördüm kusura bakmayın. Bisikleti tamamen hobi amaçlı kullanıyorum. Lakin tüm sürüşlerim arazide, son derece bozuk, kayalık zeminde. "İçkim yok sigaram yok" diyerek paraları gömüyoruz tabii bu hobiye :D

Bu arada bisiklete yeni lastik almak durumunda kaldım. Bayramın 3. günü arka lastiği yarınca mecburen yeni lastik arayışına girdim. Eski lastiklerim Scott OXYD UST Tubeless idi. UST lastiklerin özelliği, lastik montajı aşamasında hava kaçırmayı önlemek için latex bazlı sealant kullanmak zorunda olmamanız. Bu özellikleri nedeniyle UST lastikler, Tubeless Ready lastiklere nazaran daha ağır oluyorlar. Ancak sealant sıvısını patlakları önlemek amacıyla her halükarda kullanıyoruz zaten, bu yüzden UST'nin pek bir esprisi kalmıyor.

Ben de madem patlak önleyici sıvı kullanacağım, bu sefer de Tubeless Ready lastikleri deneyeyim dedim ve tanesi 125 TL'ye Michelin Wild GRIP'R Advanced Gum-X Tubeless Ready lastik satın aldım (araba lastiği sanki mübarek!) Eski lastiklerimin tanesi 675 gr. geliyordu, bu lastik ise 520 gr. Yani bu lastiklerle bisikletim toplamda 310 gr. hafiflemiş olacak.

ZEMzo0.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/4/2017 at 10:06 AM, Najaz said:

@kaptanpedal Mesajınızı şimdi gördüm kusura bakmayın. Bisikleti tamamen hobi amaçlı kullanıyorum. Lakin tüm sürüşlerim arazide, son derece bozuk, kayalık zeminde. "İçkim yok sigaram yok" diyerek paraları gömüyoruz tabii bu hobiye :D

Bu arada bisiklete yeni lastik almak durumunda kaldım. Bayramın 3. günü arka lastiği yarınca mecburen yeni lastik arayışına girdim. Eski lastiklerim Scott OXYD UST Tubeless idi. UST lastiklerin özelliği, lastik montajı aşamasında hava kaçırmayı önlemek için latex bazlı sealant kullanmak zorunda olmamanız. Bu özellikleri nedeniyle UST lastikler, Tubeless Ready lastiklere nazaran daha ağır oluyorlar. Ancak sealant sıvısını patlakları önlemek amacıyla her halükarda kullanıyoruz zaten, bu yüzden UST'nin pek bir esprisi kalmıyor.

Ben de madem patlak önleyici sıvı kullanacağım, bu sefer de Tubeless Ready lastikleri deneyeyim dedim ve tanesi 125 TL'ye Michelin Wild GRIP'R Advanced Gum-X Tubeless Ready lastik satın aldım (araba lastiği sanki mübarek!) Eski lastiklerimin tanesi 675 gr. geliyordu, bu lastik ise 520 gr. Yani bu lastiklerle bisikletim toplamda 310 gr. hafiflemiş olacak.

anladım, bu işten para almadıktan sonra hepimiz hobiciyiz. Off topicteki konuda hangarı açarız madem, pek hoşlaşmıyorum public forumdan :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stanley Classic One Hand Vacuum Mug Link

81fQsGP%2BABL._SX425_.jpg

Ozeri 5 Piece Knife and Sharpener Set with Japanese Stainless Steel Slotted Blades, Stainless Steel Link

81XYCao7vNL._SX425_.jpg

Aldım mı emin değilim aslında, siparişi verdim ama enpara da bir pürüz çıktı, yeni kart vs için talep oluşturdum, umarım sistemden kartımı görerek işlemlerimi gerçekleştirebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Forgotten 

Dur dur hemen yapıştırma , amazon assistant diye bişiy kurup da onun üzerinden 25 dolarlık sipariş oluşturursan 5 dolar indirim yapıyor... :)Enpara sahibiysen ve son 6 aydır da adamların suyuna gittiysen amazon alışverişinde %50 indirim var. Bu iki mevzuyu da dikkate al ;) 

Bir de ben parama kıyamadım ama bu stanley'lerin yeşili de çok güzel yav :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok