En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

On 06.07.2017 at 11:31, kHanTW said:

Stanley Classic One Hand Vacuum Mug Link

81fQsGP%2BABL._SX425_.jpg

Aralıksız 30 küsür derecenin de etkisi ile termos bardağı emzik gibi yanımda taşıyorum, bu kullanım miktarım devam ederse parasını kesinlikle çıkartacak gibi. Bir yandan da plastik şişe kullanımımı düşürdüğü, doğaya zarar konusundaki vicdan azabımı bir miktar azalttığı gerçeği var. 

Öyle olunca aynısından bir tane daha aldım hatuna, kendime de damacana boy büyüğünden aldım. Link 

71xgxZWiVkL._SL1500_.jpg

Biraz abartmış olabilirim, şaka maka resimlerine baktığımda 5 lt'lik damacanalardan daha uzun falan olduğu gözüküyor ama sıcak/soğuk 32 saat, buzlu 160 saat tutan ve istediğim renk bu termos hayatta inmediği bir fiyata ( $18.52) indiği için dayanamadım. Şu anki fiyatının ( $37.18 + $24.38 Shipping & Import Fees ) olduğu düşünülürse yakalamışken almak lazımdı.

Bu büyüklükte termoslara nadir ihtiyaç duyuyorum ama lazım olduğunda da ciddi bir iş görüyor.   Geçtiğimiz hafta çok sayıda misafiri dış mekanda ağırlamam gerektiğinde buzları saklamak oldukça ciddi bir problem olmuştu, böylesi bir termos o sırada bende olsa işimi oldukça kolaylaştırırdı. 

Whooosh, Mr.Smith, ObiWan and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kHanTW @Whooosh Bu son aldıklarınızı ayrı başlık altında yazsanız daha iyi olmaz mı? Bu başlıkta bir süre sonra geride kalıyor,  bilgi almak isteyen bir daha bulamaz. 

Stanley yeşil termos tam bir klasik, indirimle çok güzel olmuş ama fazla işime yarayacak birşey değil. 

Kahve bağımlıları için aslında "bardaklar hakkında herşey" diye başlık açmak lazım.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton , en son aldığımı "en son aldıklarım" başlığına yazmışım, daha ne yapayım  :8

Bu arada Amazon'dan aldığım bıçak seti geldi, biraz mutfak işlerine yeni yeni alışmam, biraz da inch kavramına kafamın basmaması ile alakalı olsa gerek, oldukça büyük geldi bana... 

bGRL5j.jpg

dGE75n.jpg

Bana 13.27$ + kargoya, yani yaklaşık 20 dolara mal olmuştu, 70 TL için (ihtiyacı olana) iyi bir set olduğunu söyleyebilirim... İnceleme videolarında donmuş eti cips gibi kesiyordu ama elime aldığımda o hisse pek kapılmadım, artık ilk denediğimde belli olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_632831.html

20170511101100_28711.jpg

http://www.gearbest.com/speakers/pp_621648.html?wid=21

20170516151724_90778.JPG

Bu aralar gearbestten çalışıyorum :)

Araç kamerası uzun süredir bakınıyordum, hep bilinmeyen markalar vardı, philipsin böyle bir ürününü bulunca aldım. 

Gearbest gönderimde fiyatı 30 Euro'ya denk gelecek olarak yazıyor paket üstüne ve gümrüğe takılmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kHanTW'nin katkılarıyla Stanley 330 ml olan el termosundan bir tane de ben aldım, daha önce starbucks'ın benzer bir termosunu kullanıyordum, biraz kullanıp tecrübelerimi aktarırım ben de. Amazon'un paketlemesi muhteşem, hava poşetleriyle gönderdikleri kutudaki ürün zaten ezilmelere dayanıklı, buna rağmen çok güzel paketlenmiş. Bir de 7 günde gelmiş olmasıyla ayrı başarılı olarak kabul edilebilir. Türkiye'de 7 günde gelmiyor çoğu ürün.

IMG_6861.JPG

IMG_6862.JPG

IMG_6863.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O sana özel bir durum olabilir, benim 28 Temmuzdaki siparişi (7. gün olmasına rağmen) hala kargolamadılar, kargolayacaklar da, gönderecekler de...

Muhteşem bir termos bardak o, emzik gibi yanımda taşıyorum resmen. (Bir tek forumdan bir kişinin de parasına kıyıp yeşilini almamasına üzülüyorum o kadar :baba:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04.08.2017 at 16:16, kHanTW said:

O sana özel bir durum olabilir, benim 28 Temmuzdaki siparişi (7. gün olmasına rağmen) hala kargolamadılar, kargolayacaklar da, gönderecekler de...

Muhteşem bir termos bardak o, emzik gibi yanımda taşıyorum resmen. (Bir tek forumdan bir kişinin de parasına kıyıp yeşilini almamasına üzülüyorum o kadar :baba:)

Abi yeşilin ne özelliği var ki ? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, kHanTW said:

Daha güzel bir renk :) O markanın alametifarikası .. 

Tam 2 katı fiyatına satıyorlar ama :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, pentaman said:

Abi yeşilin ne özelliği var ki ? :)

Ben çocukken vardı bizde onun yeşilinden. O marka ile özdeşleşmiş renk o , Ferrari'nin kırmızı olması gibi.  En son kardeşim kullanıyordu ,hala sapasağlam.

Çok acaip birşey o termos , dünyada nükleer savaş çıksa geriye o termos kalır. Topa mühimmat olarak o yeşil termosu koysan düşman düştüğü yerden alır sıcak kahvesini içer . Tank gibi birşey.

pentaman and kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/4/2017 at 16:16, kHanTW said:

aldım ya ben yeşilini :)

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 oz dediğimiz 350ml mi ediyor ? Bende hep almak istiyordum ama 350ml az mı değil mi bilemedim. Hiç bu tarz ürün kullanma alışkanlığımda yok gerçi ama :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

12 oz dediğimiz 350ml mi ediyor ? Bende hep almak istiyordum ama 350ml az mı değil mi bilemedim. Hiç bu tarz ürün kullanma alışkanlığımda yok gerçi ama :/

Filtre kahve içiyorsanız küçük boy kadar ediyor yaklaşık. Kola vb. içecekler için 330 ml az kalabilir tabi. Kahve için inanılmaz rahat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Contigo ile sıcak birşey içmek mümkün değil, soğumasını bekleyip içince de bir anlamı kalmıyor zaten sıcak içeceğin. Stanley nasıl sıcak içecek için?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@OnLyTNT : Contigo'yu sat internetten, devam et Stanley'a :) (Hayırlı olsun bu arada ) 

@Atrin : Soğuk içecek için az geliyor hakkaten, ama baya sağlam izolasyon olduğu için büyücek bir termos, ele tam geliyor. (Çinliler o hacme bir litre sığdırır :) ) Bir büyük olsa şekilsiz olabilirdi belki. Sürekli doldurup doldurup içiyorum, o şekil hacmin ufaklığını egale ediyorum. Sıcak içecekler için bence fazla bile.

@sgi : Anladığım kadarı ile Contigo direk ağız içine veriyor sıcağı, makul bir şekilde içmek mümkün değil. Ben de o yüzden Contigo almadım zaten. Stanley ile biraz daha siplemek mümkün, gene de bu meretler içindekini soğutmadıkları için biraz soğutup öyle koymak falan lazım sanırım. 

@antibit : Biraz şans meselesi sanırım, 28 temmuz'daki siparişim hala "kargo hazırlanıyor" aşamasında, hatunun tatiline yetişmezse benimkine çökecek gibi, feci kıllanıyorum :) 

5 saat önce, Forgotten said:

aldım ya ben yeşilini :)

Paran ile beni ezdin :P

22 saat önce, ResetButton said:

Çok acaip birşey o termos , dünyada nükleer savaş çıksa geriye o termos kalır. Topa mühimmat olarak o yeşil termosu koysan düşman düştüğü yerden alır sıcak kahvesini içer . Tank gibi birşey.

Hahaha, çok güldüm...

antibit and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Contigo' yu çay ve kahve ile denemiştim, zaten içecekten önce içerdeki sıcak buhar yakıyor ağzımı-burnumu, ben de bir daha sıcak birşey koymadım, bendeki 20ozluk, daha küçük boy alsam az gelirmiş bana soğuk kullanım için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çanakkale'ye gidip gelirken hem buzluktaki yiyecekleri taşımak zor oluyordu, kısmen eriyordu 7-8 saatte hem de bagaj her seferinde batıyordu. Geçenlerde oto buzdolabı önerisinde bu ürünler methedilince bugün gidip Migros'tan aldım. Bakalım güzel mi değil mi anlamış olacağız :)

IMG_6900.JPG

kHanTW, wazzap and ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece 1 gibi yolculuğa başlayıp 5 gibi bitirince oto buzluğu boşaltamadım. İçinde 3-4 tane magnum dondurma, 4-5 meyveli soda, 12'li 330 ml cola vardı. 3 tane buz aküsü koymuştum yola çıkarken. Dondurmalar erimedi, yumuşama belirtisi de göstermedi ama donmuş sert kıvamda da değildi. Geriye kalan herşey buzdolabı soğukluğundaydı. Dondurmaları buzluğa koydum diğerleri oto buzluğun içinde kaldı, öğlen gibi buz aküleri kısmen erimişti, kolalar buz gibiydi. Bu kadar az buz aküsüyle bunu yapıyorsa muhtemelen daha önce bahsedildiği gibi karbon buz kullanılsa içinde herşeyi dondurur, 24 saat de öyle kalır. Ben üründen çok memnun kaldım. Şimdi bir tane daha büyüğünü almayı planlıyorum, bunu arabada içecekler için kullanırken diğerini memleketten dondurulmuş gıdaları taşırken kullanacağım.

SEP, antibit and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

Gece 1 gibi yolculuğa başlayıp 5 gibi bitirince oto buzluğu boşaltamadım. İçinde 3-4 tane magnum dondurma, 4-5 meyveli soda, 12'li 330 ml cola vardı. 3 tane buz aküsü koymuştum yola çıkarken. Dondurmalar erimedi, yumuşama belirtisi de göstermedi ama donmuş sert kıvamda da değildi. Geriye kalan herşey buzdolabı soğukluğundaydı. Dondurmaları buzluğa koydum diğerleri oto buzluğun içinde kaldı, öğlen gibi buz aküleri kısmen erimişti, kolalar buz gibiydi. Bu kadar az buz aküsüyle bunu yapıyorsa muhtemelen daha önce bahsedildiği gibi karbon buz kullanılsa içinde herşeyi dondurur, 24 saat de öyle kalır. Ben üründen çok memnun kaldım. Şimdi bir tane daha büyüğünü almayı planlıyorum, bunu arabada içecekler için kullanırken diğerini memleketten dondurulmuş gıdaları taşırken kullanacağım.

Ben de alacağım benzer bir ürün ama büyüklüğü düşündürüyor beni. Arabada yeterince yer olmuyor yolculuk sırasında, daha esnek bir ürün daha çok iş görür gibi.

@stardust Seyahat bölümü açmak lazım bence, ilgili kısımları alt başlıklara bölebiliriz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye