Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Tankın sürücüsü iyiyse kaçmak en doğrusu.

Benim K/D oranım muhtemelen çoğunluktan yüksek ama takımınız kazanmadıktan sonra sizin kişisel olarak skor yapmanızın hiçbir kıymeti yok diyebilirim.

Sadece conquest modunu oynuyorum ve bulursam light tankı kaçırmıyorum. Tank aldığım zamanlarda ise üsse en yakın 2 bayrak civarından pek öteye gitmiyorum.

Yani "Arkada pusan ezik no-skill tank" benim. Bunun skill ile falan alakası yok tamamen stratejik.

Aksi bir durum olmadığı sürece ben bir light tank ile üsse yakın 2 bayrağı tek başıma koruyabiliyorum. Bu da takımımın geri kalanının diğer bayraklara yoğunlaşabilmesini sağlıyor.

Bunun işe yaradığını kendi istatistiğimden görebiliyorum, her üç oyundan ikisini benim takımım kazanmış.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 minutes ago, Whooosh said:

Benim K/D oranım muhtemelen çoğunluktan yüksek ama takımınız kazanmadıktan sonra sizin kişisel olarak skor yapmanızın hiçbir kıymeti yok diyebilirim.

Bunu senin söylemen enteresanmış vış üstelik

43 minutes ago, Whooosh said:

Sadece conquest modunu oynuyorum ve bulursam light tankı kaçırmıyorum. Tank aldığım zamanlarda ise üsse en yakın 2 bayrak civarından pek öteye gitmiyorum.

bu söylediğin de doğru değil :D:D .. çünkü sen de aynen star gibi sende tankın ölünce o çıkana kadar doğmuyorsunuz...  bu aslında takımın %80 kaybetmesi anlamına geliyor çünkü o süreç boyunca eksik adamla oynuyorlar ve yani bu şekilde oynayan birinin takımın kazanıp kaybetmesini takıyor olduğunu söylemesi enteresan :D 

Arkadaki noob tank olayı genelde tankın push etmeyip karşı takımın kazanmasıyla sonuçlanıyor.. çünkü ölmemek için arkadan destek veriyorum lafıyla kendini kandıran tankçılara sahip takımlar karşıdaki agresif tankçılar tarafından bozguna uğruyor genelde.. buna rağmen kazanıyorlarsa bilsinler ki iyi takıma düşmüşler çünkü yanlarında tank desteği olmayan infantrrylerin karşı tarafta birşeyler yapıyor olmaları onların başarısı .. ama yine de şunu da söylemem lazım defansif tankçılar eğlencesine oynuyoruzz yeaah diip tankı alıp ortaya dalıp ölen elemanlardan yine daha iyiler tabi :D:D

Neyse.. 

Ben de genel çoğunluk gibi kazanmak için oynuyorum ama takımın ihtiyacı neyse ona göre oynuyoırum.. ki 32-32 lik bi mapte yalnızca benim çabam veya başarım fayda etmiyor her zaman.. Assault olarak dahi 120-15 falan bitirdiğim mapleri dahi kaybettiğimi hatırlıyorum..  O nedenle kazanıp kaybetme sizin dışınızdaki oyunculara ve biraz da şansa bağlı.. ki zaten oyun kurulduğunda  skill point üzerinden balance kuruyor ve genelde skill puanım da yüksek olduğundan beni hep ezik takıma sokuyor oyun...  gerçi oyun oynayan %90 lık çoğunluğun aksine domine eden bi takımdaysam da karşıya geçip eşit mücadele olmasını sağlıyorum çünkü denge olmayınca hiç zevk almıyorum tf2 zamanından beri yaparım bunu şahitlerim vardır.. :8

Ya BF1 forumlarına da giriyorum bazen.. bazı malafatlar hemen başlıklar açıyorlar bf4 ve bf3 te yapılan çöplüğün yapılması için yok sniper limiti konsun yok tank spawn süresi artsın veya 2 tank varsa biri kalksın.. ulan adı tank savaşıyla anılan soison u kuşa çevirdi adamlar eskiden operationında en az 6-8 tank olurdu ne güzel ben de patlatırdım.. :/  ..  bu tarz kısıtlamaların hiç bir akıl mantık dayanağı yok, çözüm değil yani.. benden önce sniperı alan biri oyun boyunca oynıcak ama ben istediğimde oynayamıcam.. yahu ben ondan daha iyiyim ve takımı kazandırıcam veya yalnızca sniper oynamak istiyorum abi sanane .. 

Sniper ın da işe yarayanı var tabi.. adam karşı takıma göz açtırmıyor veya direkt olarak sniperlarını devre dışı bırakıyor falan.. ama bunda da herkes en iyi sniper ben olucam, ben adıyamanlıyım 200 metreden hs attığım için counterstrikeda 8 gün ban yedim kekoluğu sıkıntı oluyor.. bir bakıyorsun attacker oynadığın mapte ilerde olan tek adamsın ve spawndan çıkmayan bir sniper ordusuna sahipsin .. bu sniperlarında çoğu ölüp respawn olmaktan başka bir şey yapmıyorlar aslında ama adam eğleniyor napıcaksın yani.. 

Ya zaten herkes istediği gibi oynasın eğlensin .. ama vehicle only oynayanlara pek saygı duymuyorum ve bu genel olarak bf communitysinde de böyle.. lafım meclisten dışarı bir tek stara gönderimde bulunuyorum :D

Narcissus tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Scout ile camping yapılınca çok yüksek K/D oranına sahip olunabiliyor. Dün 44/14 gibi bir K/D oranım vardı scout ile :mrgreen:

Bence oyundaki en gıcık durum çok az kişinin tank ve trenle mücadele etmesi ve çok fazla kişinini scout sınıfı olması. Tanklar önceki BF oyunlarına göre daha güçlü olduğundan yok edilmezlerse takımın çok kolay üstünlük sağlanmasına sebep oluyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tank çok stratejik bir araç, piyade desteği ile başarılı sonuçlar veriyor ama çok büyük ve hantal. Çok göze batarsa havadan karadan bütün takımın hışmına uğruyor, o zaman yanınızda bir tane piyade bulamıyorsunuz.

Defence capturing spawn driver asist falan derken korkunç puan veriyor ama conquest'te oyun kazandırma konusunda daha zayıf.

BF1'in tank spawn algoritması zaten çok karışık. Normalde tankın yeniden spawn için bekleme süresi 2dk. 2 dk bir kişinin yokluğu takıma oyun kaybettirmez.

Takım zaten öndeyse ve bayrakların çoğunluğunu elinde tutuyorsa sadece 1 tank spawn hakkı veriyor. Daha doğrusu şöyle düşünün, oyunun başında tank için her takıma 150 kredi veriyor. Bütük tank 100 kredi, küçük tank 75 kredi.

Misal oyunun başında ilk tankı seçen oyuncu büyük tank alırsa ikinci tank spawn olmuyor çünkü 150 kredinin 100 kredisi büyük tanka gidiyor, geriye 50 kredi kalıyor ve ikinci tank için yetmiyor.

Ne zaman ki en yakındaki tanklı bayrak ele geçiriliyor oradan 50 puan geliyor o zaman ikinci tank spawn olabiliyor.

Eğer oyunun başında ilk tankı seçen oyuncu küçük tank alırsa ikinci oyuncu ister büyük ister küçük tank alabilir ama üsten iki tank spawn olduysa tank bayrağından 3. tank spawn olmaz.

Tank bayrağı yeni bir tank demek değil, 50 tank kredisi demek.

Takımın durumuna göre bu tank kredisi dinamik olarak oyun içinde artıyor yada azalıyor. Duruma göre 4 tank hakkı verdiği bile oluyor ama çok sıradışı durumlarda.

Misal tank bayrağını kaybettiğiniz anda bu 2dk'lık bekleme süresini sıfırlıyor. Eğer o an boşta yeni bir tank için kredi varsa üssünüzden tank spawn olabiliyor.

BF1'de böyle çok karışık ve dinamik bir spawn algoritması var. Buna rağmen insanlar neden ağlıyorlar anlamış değilim.

Conquest'te olay bayrakları tutmak, ele geçirmek değil. Elinizde tutamıyorsanız ele geçirmenizin hiçbir faydası olmuyor. Bazen görüyorum misal rush oynar gibi conquest oynuyor takımlar ve yeniliyorlar. Önemli olan bayrakların 3'de 2'sini elde tutmak, ne fazlası ne eksiği. 2/3'ü aldın mı? Konuşlan bekle onlar sana gelsin.

Çizgi haritalarda tankı alıp ön cephede piyade ile birlikte savaşmak iyi ama arkadan dolaşılabilecek haritalarda arkanızdaki bayrakları savunacak kimse yoksa siz cephede ne kadar etkili olsanız da kaybediyorsunuz. Çünkü herifler etrafınızdan dolaşıp gerideki bayrakları ele geçiriyorlar. Siz farkına vardığınızda iş işten geçmiş oluyor.

Kıssadan hisse tank oynamayı seviyorsanız ve takımınız kazansın istiyorsanız 75 kredilik light tankı alıp geride volta atmak takımın kazanması için yapılabilecek en etkili hareket. %80 işe yarıyor.

Piyade ile yardırmak %50

Bir de şunu anlamıyorum, karşı takım 5 bayraklı haritada ortadaki bayrağı tutmuş, deli gibi savunma yapıyorlar. Belli ki herifler kapanmışlar artık, kolay kolay alamazsın orayı. Belki alırsın ama oyun biterken.

Buna rağmen takım burayı almak için zorluyor. Bırak orayı diğer bayraklara git, bu japon askerleri inatla oraya saldırıyorlar ve sürekli ölüyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

BF1'in tank spawn algoritması zaten çok karışık. Normalde tankın yeniden spawn için bekleme süresi 2dk. 2 dk bir kişinin yokluğu takıma oyun kaybettirmez.

Hocam bir conquestin süresi zaten ortalama 25 dakika.. benim kadar iyi değilsiniz ya en az 3 kere ölsen... hadi balın tuttu 6dk değilde 5 dk bekledin.. ee oyunun %20 si gitti zaten bu mu önemli olmayan süre.. :lol: ki 1 saniyenin bile çok önemli olduğu bi oyunda.. hmm ok.. 

1 hour ago, Whooosh said:

Takım zaten öndeyse ve bayrakların çoğunluğunu elinde tutuyorsa sadece 1 tank spawn hakkı veriyor. Daha doğrusu şöyle düşünün, oyunun başında tank için her takıma 150 kredi veriyor. Bütük tank 100 kredi, küçük tank 75 kredi.

Misal oyunun başında ilk tankı seçen oyuncu büyük tank alırsa ikinci tank spawn olmuyor çünkü 150 kredinin 100 kredisi büyük tanka gidiyor, geriye 50 kredi kalıyor ve ikinci tank için yetmiyor.

Ne zaman ki en yakındaki tanklı bayrak ele geçiriliyor oradan 50 puan geliyor o zaman ikinci tank spawn olabiliyor.

Eğer oyunun başında ilk tankı seçen oyuncu küçük tank alırsa ikinci oyuncu ister büyük ister küçük tank alabilir ama üsten iki tank spawn olduysa tank bayrağından 3. tank spawn olmaz.

Hocam öyle bi salladın ki buradan hissettim... :cici: Yani nasıl söyliim hiç bir cümle doğru değil...  Zaten her mapte tank spawn sayısı farklı..   Ama örneğin Amiens ten gidelim deployment noktasından 1 tank spawn hakkı var.. light heavy landship ne olduğu önemli değil.. öyle 2 light tank falan yok.. A noktasını alınca da 2. tank geliyor istersen ikisini de heavy al istersen light.. Specific tank modeline göre kredi falan diye bir şey yok lütfen sus artık.. :icon_bye:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, Narcissus said:

Ama örneğin Amiens ten gidelim deployment noktasından 1 tank spawn hakkı var.. light heavy landship ne olduğu önemli değil.. öyle 2 light tank falan yok.. A noktasını alınca da 2. tank geliyor istersen ikisini de heavy al istersen light.. Specific tank modeline göre kredi falan diye bir şey yok lütfen sus artık.. :icon_bye:

Amiens'de duruma göre 1 heavy yada 2 light tank hakkı olabiliyor. Oyunun başında base'den light tank seçilirse ilk bayrağı ele geçirince ikinci tank (light yada heavy) spawn olabiliyor. Eğer base'den heavy tank alındıysa ilk bayrağı alsan dahi ikinci tank hakkı olmuyor. Takım öndeyse sadece tek tank hakkı veriyor.

Bilmiyorsun bari sus, ömrüm bununla geçiyor. :D

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PSN Black Friday indiriminden 15 USD ye premium pass aldım. Yeni haritalara akarım artık. 

PS4 de oynayan var mı burada ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Makaan Bi tek atrin vardır belki.. 

37 minutes ago, Whooosh said:

Amiens'de duruma göre 1 heavy yada 2 light tank hakkı olabiliyor. Oyunun başında base'den light tank seçilirse ilk bayrağı ele geçirince ikinci tank (light yada heavy) spawn olabiliyor. Eğer base'den heavy tank alındıysa ilk bayrağı alsan dahi ikinci tank hakkı olmuyor. Takım öndeyse sadece tek tank hakkı veriyor.

Bilmiyorsun bari sus, ömrüm bununla geçiyor. :D

Hayır.. 

b213df50434e3a7aa4b42ee7073192bd.jpg

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

K/D olayında asla Camper olmadım zira hiç sevmem  , ben direkt hareket ve rush adamıyım. Savaşın tam göbeğinde beni bulabilirsiniz elinizle koymuş gibi.  K/D yi de burada yapıyorum , sniper sınıfını bazen sadece karşı takımda çok sayıda sniper varsa onları temizlemek için alırım . Ağırlığım assault ve support. Medic bunların yarısı kadar ki bu sınıfı da etrafta medic olmayınca veya olanlarında revive yapmadığında alıyorum.

Bahsedilen camper sınıfına girmem gireni de sevmem. Hatta bazen leş camperları tespit ettiğimde işi gücü bırakıyorum herif map 'in tabiri caizse cehennemin dibindiyse gidiyorum bıçaklıyorum . Çok yaptım ve ağlattım sherefsizleri. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, MonkeyBusiness said:

Ya neden hic rush server bulamiyorum? 

Benim oynamak istedigim tek mod rush, ama butun battlefield serilerinde sikinti var.

Operation modu Rush'a en yakın mod galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda Bleed System devam ediyorsa kaybeden tarafın daha fazla araç alması lazım. Eskiden öyleydi en azından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, MonkeyBusiness said:

Ya neden hic rush server bulamiyorum? 

Benim oynamak istedigim tek mod rush, ama butun battlefield serilerinde sikinti var.

Bad Company 2 dışında rush pek çekici değildi serinin oyunlarında ... bunu operations koyarak değiştirmeye çalışıyor DICE... ve bence başardı da Operations oynayın.. 

29 minutes ago, Erwin said:

Oyunda Bleed System devam ediyorsa kaybeden tarafın daha fazla araç alması lazım. Eskiden öyleydi en azından.

Conquest Control e sahip olmayan takımın tank spawn süresi düşüyor zaten ama genelde kaybeden takımın tankları hayatta oluyor zaten arkalarda tenhalarda..  o nedenle oyunun yapabileceği bir şey yok, dünyada insan neyse burda da oyuncu o..  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Atrin said:

@Makaan İhsan abi ben giriyorum arada. Seni online gördüğümde bir kaç kere girdim ama farketmedin sanırım 1 map sonra çıktın hep :D 

Şimdi yeni expansion aldım ya daha çok takılırım, senin tag i  online olduğunda uyarması için ayarlayacağım böylece girdiğinde haberim olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam operations oynuyorum, ama bundan da cok yok.

Zaten 24 kisilik rush oynanmiyordu. Kasitli olarak rush modunu sakatladilar sanki.

Benim aldigim son BF oyunu bu olacak gibi duruyor, artik yapilan oyunlardan zevk alamiyorum.

Dogru duzgun dengeli takimlar olmuyor, surekli girip cikanlar cok fazla bolunmus oyuncu toplulugu, vs.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok