Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Bu oyunları nasıl oynuyorsunuz? İnternet üzerinde multi hemen hiç oynamadım (veya çok çok az oynadım.) . Eskiden birkaç kişi notebookları bağlar ,aynı odada oynardık ama onun keyfi oluyor. İnternette oynamayı denedim, onlarca oyuncu ,devasal bir harita var , büyük bir kaos çıkıyor ortaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunları nasıl oynuyorsunuz? İnternet üzerinde multi hemen hiç oynamadım (veya çok çok az oynadım.) . Eskiden birkaç kişi notebookları bağlar ,aynı odada oynardık ama onun keyfi oluyor. İnternette oynamayı denedim, onlarca oyuncu ,devasal bir harita var , büyük bir kaos çıkıyor ortaya.

3 kisi daha bulup bir fireteam olusturuyorsunuz, mikrofonla falan cok keyifli oluyor. Ama yas yukseldikce kisilerin ayni saati denk getirme sanslari dusmeye basliyor.

BF4, Halo 5 ve Battlefront oynuyorum (konsolda). Birkac el girip cikmak bile keyifli oluyor. Eski LAN partilerinin keyfi baskaydi tabii ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaos olmuyor, kaos oluyor derken takım halinde halinde hareket edilmiyor diyorsan birebir öyle olmuyor tabii Battlefield 4 için mesela konuşuyorsak ama asgari yine o şekilde hareket edilir, ancak yine de Avrupa'nın bilmem neresinden gelmiş, birbirlerini tanımayan insanların bir futbol takımı gibi hareket etmesini beklememek lazım. Yine de ama oyun dinamikleri, harita buna zorlar. Bu tabii her oyun ve her BF modu için geçerli değil.

Kaos var diyorsan burada ve reflekslerine de halen güveniyorsan :) Team Deathmatch yaparsın, her oyunda vardır bu mod.

Ancak bu modda da yine takımın hiç önemi yok değil. Ben en çok Team Deathmatch seviyorum küçük haritalarda ve çok kalabalık olmadan, ancak genelde Battlefield için Conquest seven çoktur, yine Rush modunu severim.

Yaş da ilerledi baya ama hiçbir oyunda Team Deathmatch modu Kill/Death oranında halen totalde 1 küsurlar altına düşmem, yine de gençlere yetiyorum iyi kötü halen.:)

İlk başlarda alışma esnasında bir sıkıntı olur ondan sonra gerisi gelir zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç tecrübe yoksa ama mesela Call of Duty kesinlikle tavsiye etmem, hele bir yaştan sonra kesin baya ezerler, bu nedenle zevk de alamazsın, yeni başlayanların bu tarz yüksek hızlı oyunlar ile başlamasını önermem.

Ben de çok geç, Team Fortress 2 ile başlamıştım çok oyunculu FPS oynamaya, zaten ilk gençliğe denk gelen birşey de yoktu, Doom 2 vardı modemle karşılıklı bağlanıp oynanabilen, LAN üzerinden Counter Strike falan olabilirdi daha sonraları ama onlara da çok sarmamıştım, Team Fortress 2 ve buradaki gençlik :) ile en sevdiğim oyun türü bu oyunlar oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaos olmuyor, kaos oluyor derken takım halinde halinde hareket edilmiyor diyorsan birebir öyle olmuyor tabii Battlefield 4 için mesela konuşuyorsak ama asgari yine o şekilde hareket edilir, ancak yine de Avrupa'nın bilmem neresinden gelmiş, birbirlerini tanımayan insanların bir futbol takımı gibi hareket etmesini beklememek lazım. Yine de ama oyun dinamikleri, harita buna zorlar. Bu tabii her oyun ve her BF modu için geçerli değil.

Kaos var diyorsan burada ve reflekslerine de halen güveniyorsan :) Team Deathmatch yaparsın, her oyunda vardır bu mod.

Ancak bu modda da yine takımın hiç önemi yok değil. Ben en çok Team Deathmatch seviyorum küçük haritalarda ve çok kalabalık olmadan, ancak genelde Battlefield için Conquest seven çoktur, yine Rush modunu severim.

Yaş da ilerledi baya ama hiçbir oyunda Team Deathmatch modu Kill/Death oranında halen totalde 1 küsurlar altına düşmem, yine de gençlere yetiyorum iyi kötü halen. :)

İlk başlarda alışma esnasında bir sıkıntı olur ondan sonra gerisi gelir zaten.

Tolga abi diğer oyuncular gibi 60hz monitör vasat pc vasat fare ile oynasak o veletlerin bizi COD'a hamsi gibi ayıklaması muhtemel  :)

Birde çok fazla aimbot kullanıyorlar COD'da kameradan bariz belli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birde çok fazla aimbot kullanıyorlar COD'da kameradan bariz belli oluyor.

Mevzunun çokluya kayması ve buraya gelmesi güzel oldu. BF3 ve 4' de ki saçmalıkları düzeltmezse bu oyuna da yazık olur multi açısından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bf4 de hile yapan yapar tabiki yakalanmadan ama serverlar punkbuster derken hile yapma cesareti azaliyor oyuncularda COD da ise bu denli bir koruma yok. Killcam dan bakiyorsunuz varsa birakip gidiyorsunuz oyunu.

Bf4 te suan eski sacmaliklar kalmadi diyebilirim oyun oldukca duzeltildi. Ama bf1 mutlaka buglu cikar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF4'de ben kaç defa gördüm bir amelenin admin bulunmayan bir servera girip basede rastgele bıçak savurup karşı takımı tek tek öldürdüğünü...

İşin ilginci yapanların çoğu da Türk'tü. Bir güzel sövüp çıkmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TF de hile oluyor muydu?

TF 'i bir ara epey oynamıştım. Aynı odada ki arkadaşlarla oynamak gibi koordineli oyun olmuyordu tabii ama karaktere göre herkes kendi stratejisini çizince gene anlamlı bir oyun çıkıyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim adminlerinden biri olduğum site büyük ihtimalle BF1 için Server açacak. Ona göre bilgilendiririm sizi. Tartışıyoruz şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hile olayına ben de 4-5 kere tanık oldum.. kekonun teki servera gelip mapin neresinde olduğu çok farketmeden herkesi öldürüyor, ne zevk alıyor anlamak da mümkün diil..  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield 4'de aimbot'a çok denk geldim maalesef, böyle oldu mu çıkıyorum zaten ancak iyi oynayan adama da aimbot kullanıyorsun falan diyen algıda sıçıcılık yapan elemanlar da oluyor.:D

Bana falan da kaç defa diyen oldu ki istatistik ortada zaten, onu geçtim kick falan yediğim serverlar oldu.:D

Böyle bir durum da var, hatta en son olay, Operation Locker haritasında sonradan katıldığım bir oyunda support seçip Saiga ile hol gibi olan yerde toplu beş, altı kişiyi ard arda alınca adamlar çıldırdı, hileye falan bağladılar işi ama adamlar çok çok yeteneksizdi, beş, altı oyuncu bir oyuncuyu alamaz mı yani ?

Her neyse, böyle saçmalıklar da var yani ki ben gayet vasat bir oyuncuyum, es kaza iyi oyuncu olsam başımıza gelmeyen kalmayacak, K/D zaten şöyle 2.00 seviyelerini aşınca rakipler sapıtabiliyor ki karşı takım çok kötü ise yakalayabiliyorum bazen Team Deathmatch'te, hemen söylenmeler başlıyor, hiç olmasa küfür falan ediyorlar zaten.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Süper oyuncu mu yoksa aimbot mu nasıl anlaşılıyor? Ben mesela "yok amk bu kadar da olmaz kesin hile var" diye isyan ettiğim an hile olduğuna kanaat getiriyorum ama belki adam süper ve hile yok?  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Esasen yukarida anlatildigi gibi haritaninin bir ucundan seni bicaklayan adamin durumu disinda hileyi anlamak o kadar kolay olmayabiliyor bu oyunda. 40-3 gibi skorlar almisligim var dogru taktik dogru yer harita bilgisi ve ust seviye oyuncu ekipmanlariyla. Ancak COD da action kill cam var yani adamin nasi nisan aldigini goruyorsun cok bariz belli oluyor aimbot. Aniden arkasini donup tam 12 den cat diye adam vuran adam, elinde hafif makineli uzaktan hip fire ile kill alan adam mesela. Sanirim aim bot kullanan sadece farenin sol tusuna basiyor baska bir sey yapmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

40-3 skoru ama nerede aldın sen ? Conquest haritasında tankın, helinin içinde, haritanın bir ucundan sniper ile falan olmuştur diye düşünüyorum, Team Deathmatch'te çok ekstra bir oyuncu değilse, karşı takım da retarded elemanlardan oluşmuyorsa imkanlı skor değil o.

Team Deatmatch'de aimbot kabak gibi anlaşılıyor, ard arda bütün oyuncuları haritanın bir ucundan -genelde de mermi bitmesin diye LMG kullanıyorlar- headshot üzerine headshot ile alıyorsa, K/D bir anda 50-2 falan olup bütün oyuncuları domine ediyorsa aimbot işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rush'da da olabilir de bahsettiğim gibi Team Deathmatch'te imkanlı bir skor değil o.:)

Ben Team Deathmatch oynuyorum genelde, Conquest falan oynarsam da araç olaylarına girmiyorum çok, bu kadar saat oynamışım hala açılmamış bir sürü araç ıvır zıvırı vardır, sevmiyorum ben çok o işleri, yüz yüze, hızlı, direkt adrenalin tarzı oyun şekli daha çok hitap ediyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda canakkale savasina ozel bir bölüm ayrilir mi bilemiyorum. Belki cikartma ile alakali bir bolum olabilir. Sonucta askeri açıdan çıkartma ve dolayisiyla lojistik haricinde uzun Canakkale muharebesinin askeri taktik açıdan bir onemi yok. Bunu piyade gözünden söylüyorum. Cikartma olayi tarihin gordugu ilk buyuk harekat ve ilerleyen safhalarda deniz kara ve hava gücünün ortak kullanimi acisindan onemli ama kara savaşının kullanılan taktikler acisindan pek onemi yok.

Keza Pasifik catismalari ve Afrika catismalari da oyle...

Ortadogu cephesinden bir seyler ise mutlaka olur. Mekanize piyadenin genis alanli harekatlari ve hatta suvarilerin son buyuk savaslari bu cephelerde yasandi.

Tahminen kuzey Avrupayada yer verilmez. Ancak zamaninin Avusturya Macaristan imp lugunun Alpler cephesindeki çalışmalarına Italyanlarinda eklenmesi ile yer verilebilir...

Ancak asil agirlik bati cephesi olacaktir hakli olarak. Benim videodan anladigim kadari ile Trench raiding denilen kucuk timlerle yapilan vur kac saldirilari oyunda agirlikli olarakyer alabilir. Videoda birkac yerde civili sopa dikkatimi çekti. Bu baskinlarda cok sik kullanılan bir silah. Cok ilginc isler Olacak gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda canakkale savasina ozel bir bölüm ayrilir mi bilemiyorum. Belki cikartma ile alakali bir bolum olabilir. Sonucta askeri açıdan çıkartma ve dolayisiyla lojistik haricinde uzun Canakkale muharebesinin askeri taktik açıdan bir onemi yok. Bunu piyade gözünden söylüyorum. Cikartma olayi tarihin gordugu ilk buyuk harekat ve ilerleyen safhalarda deniz kara ve hava gücünün ortak kullanimi acisindan onemli ama kara savaşının kullanılan taktikler acisindan pek onemi yok.

Conquest olarak düşünüyorsunuz hocam. Rush için inanılmaz bir imkan çanakkale yapısı. Önce çıkartma yapıp, sahili sonra tepeyi en son hakim tepeyi alma/savunma olarak bayağı iş yapar. mekanize işler Rush da dengesizlik yaratmaktan başka işe yaramıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu araç şu bu işleri hiç hoşuma gitmiyor benim, şimdi böyle deyince Battlefield özelliği falan denecek ama hiç sevmiyorum gerçekten, keşke rush modu için kaliteyi Bad Company 2 ayarında tuttursalar, kalite bozuk rush için son oyunlarda.

Çanakkale denilince benim de aklıma ilk rush modu gelmişti.

Conquest benim en sevmediğim oyun modu Battlefield serisinde, hiç mi hiç zevkli değil bana göre.

MonkeyBusiness beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok