Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Damage alınca veya hareket etmeye kalkınca duruyor ama bence fena diil..  :baba:

Ya son 10 oyundur falan kasap oldum oyunda.. Ben preorder edim bari.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi BF4'ün normal zorluk seviyesindeki sunucularında kullandığınız araç belli bir orana kadar hasar aldığında kendi kendine tamir oluyordu. Belli bir seviyenin altında ise inip tamir etmeniz ve bunu yapabilmek için engineer sınıfı asker olmanız ve tamir kiti taşımanız gerekiyordu. Hardcore sunucularda ise hiç kaçarı yok, hasar alınca inip tamir etmeniz gerekiyordu.

Şimdi bu tuşa basıp tamir etme işi  BF4'ün "normal" sunuculardaki otomatik tamir yerine bu geldiyse çok güzel ama "hardcore" sunuculardaki inip tamir etme olayı yerine geldiyse vah vah vah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcoreda muhtemelen yalnızca emergency repaira sahip bazı tank çeşitlerinin bu özelliği  ve tankla birlikte doğan tankçı classının inip tamir etme toolu dışında tamir olmıcaktır.. 

Otomatik tamir hiçbir şekilde yok artık.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnip tamir etme olsun adamı hasta etmesinler. Şu oyunda en çok sevdiğim şey bitli piyade olarak tank avlamak zaten.

Bir de şu tanka 20 dkda binip 2snde çıkma işini kaldırsınlar. Tank yanıyor son bombayı atıyorum bomba havadayken adam tanktan çıkıyor 10cm arkasında tank patlıyor bir şey olmuyor bir de üzerine beni öldürüyor. :icon_evil:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Of of of bu cavalry harbiden efsane bişey ya.. Yine bi maçı içimin yağlarını eriterek sonlandırdım.. Biraz önce "kasap oldum" dediğim class buydu.. Atla da atsız da ölüm makinesi.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun benden 10 puan aldı . Dinamikleri vs çok başarılı , öyle tek başına rambo yemiyor kesinlikle . Takım olmak çok önemli. Yanlız hardmode şart , normal mode 'da sıkıyon sıkıyon ölmüyo millet :) 

Tank başlı başına bir güç ve durdurması çok zor. Repair olayı çok saçma gelmedi , zaten repair için epey bekliyorsunuz bu arada da savunma vs yaparsanız repair baştan başlıyor ve zaman kaybı. 120TL ye kadar benden çalışır ötesi lüx olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi skor. Cavalary de en iyi elim 4 kill üstüste ;) . Assault olarak hafif zırhlıları çok indirdim onda tectübeyi yükselttim epey , medic olayı sıkıntı çok fazla olmuyor genelde ve tekrar kaldırma olayı çok çok az. Sniperların çoğu güzel soteleniyor ama bugün 3 ünü birden bıçakladım üst üste içimin yağları eridi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sinir oldum 30-50 fps arası sürünüyorum. Sürücüyü komple sildim DDU ile tekrar yükledim değişen bir şey olmadı. Oynayamıyorum oyun sürekli yavaş olduğu için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sinir oldum 30-50 fps arası sürünüyorum. Sürücüyü komple sildim DDU ile tekrar yükledim değişen bir şey olmadı. Oynayamıyorum oyun sürekli yavaş olduğu için.

resolution scale'i yanlışlıkla %100 yapmış olmayasın ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende fps 58 65 arası hiçbir ayar yapmamıştım girip baktım medium ayarlar dx12 bu haliyle grafikler çok iyi. Bir dahakine hifh deneyeyim. Fx8300 - r7 370 strix 2gb

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Resolution ayarı falan hepsini denedim. %42'de yaptım. Değişen bir şey yok. Diğer oyunlarda bir sıkıntı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidiotta sorun var sanırım betada.. Herkes de değil ama 1 fps alan veya çok düşük fps alan 970 980 1060 1070 ve 1080 sahipleri var..

Ayrıca dx12 şuan için biraz sorunlu dx11 kullansın herkes..  Betaya update gelicek heralde onunla birlikte dx12 kullanılabilir durumda olur heralde, yeni map de gelecek bu updatele muhtemelen.. 

Bu kadar performanstan konuştuysak biraz da kendi performansımdan görüntüler paylaşiim bari.. 

Daha önceki oyunlarımda bırakın video kaydetmeyi screenshot bile alamamıştım oyunun dinamizminden.. 

Şuan çıktığım son oyunumda ss aldım artık... Melee killer kesinlikle çok tatmin edici.. 

M1nRyq9.png

Bütün killer cavalry classla, bu sefer 21de sonlandı streakim :D

dfaSbGR.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce hiçbir BF oyunu oynamadım. Beta'yı indirip bir bakayım dedim. Bana tam bir curcuna gibi geldi. Haritada kocaman, kim nereye neden gidiyor bilmiyorum, beynim döndü. Oradan uçak geliyor, buradan tank geliyor, şuradan atlı koşturuyor. Manyak gibi bir oyun. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hungi kardeşimiz de kendisinin tanımıyla " eski bir battlefield oyuncusu" olmasına rağmen oyuna her girdiimizde "heryerden ateş ediyolar noluyo lan devamlı ölüyorum" diyip oyundan çıktı ..  :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hungi kardeşimiz de kendisinin tanımıyla " eski bir battlefield oyuncusu" olmasına rağmen oyuna her girdiimizde "heryerden ateş ediyolar noluyo lan devamlı ölüyorum" diyip oyundan çıktı ..  :|

Şımarma fazla. 1942'den beri takip ederim Battlefield'ı evet ama hiç bir zaman adam akıllı oynamadım serinin hiç bir oyununu. FPS oyununda tank, uçak hoşuma gitmiyor benim. Bitli piyade oynayıp point'ten point'e cengaver gibi koşturunca da çoğu kez ya bunlara yem oluyosun ya da haritanın belli köşelerine pusmuş sniperlara. Tank, uçak hoşuma gitmiyor diyip genelleme yapmayayım aslında da Battlefield'lardaki kullanım şekliyle hoşuma gitmiyor pek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar curcuna benim pek hoşuma gitmedi. Belki haritaları öğrenip takım olarak oynayınca biraz daha az eziyet olacaktır ama zaten 1.Dünya Savaşı silahları da ilgimi çekmiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 de open betayı hafta sonu indirip 3-4 saat oynadım. 

Bir tek memnun olmayan ben miyim ? 

Oyun Battfield 1 den ziyade Battlefront 1918 olmuş. Takım oyununu hiçe sayan oyun dinamikleri ile bana Battlefront u andırdı. Pusu kurmaya çok elverişli ve buna prim veren bir yapısı var. Minimap hiç bir işe yaramıyor desem yeridir, beta dan mı kaynaklanıyor anlamadım ama ateş eden kişi minimap de görünmüyor. Hava unsurları ile yer birlikleri arasında bir ilişki kuramadım, uçak da gunner olduğumda yer unsurlarına hiç bir etkimiz olamadı, elbette pilotla da ilgili olabilir ama gunner ın takip edecek uçaklara saldırı haricinde pek fonksiyonunu göremedim.Hadi ben beceremedim desem 3-4 daat oyunumda da herhangi bir hava unsuru tarafından da vurulmadım.

Battlefront dinamiğindeki Hero nun yerini gerek hareketleriyle, gerekse zor öldürülüp kolay öldürmeleriyle atlar almış.  

Batllefront, BF serisinden ne kadar farklıysa BF1 de bir o kadar Battlefront un eklentisi niteliğinden geldi. 

Umarım bu hissiyatım değişir, BF4 şu ana dek PS4 de oynadığım en uzun süreli oyun, sanırım yine ondan devame deceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda hava olayları client-based. Yani sizde kum fırtınası varken karşıdaki sniperda hava günlük güneşlik ve 500mt öteden size headshot atabiliyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu varsa ki var görünüyor, bir hatadır diye düşünüyorum, oyun çıktığında düzeltilmesi lazım, bir de şöyle birşey var, Ultra ayarlarda kum fırtınası baya etkiliyken medium ayarlarda o kadar etkili olmuyor gibi geldi bana, fırtına şiddetleri falan değişmediyse öyle hissettim ki bu da aynı şekilde iyi değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana Low Gpu piyangosu vurdu sanırım. Oyunu oynarken GPU %30'dan yukarı çıkmıyor. Upscaling yapıp 2k çözünürlüğe sabitledim biraz daha iyileşir gibi oldu ama sonra gene eski değerlere döndü. :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun gayet güzel ve bildiğimiz battlefield'e benzer diyebilirim. Battlefront'taki bazı yenilikler de iyi yedirilmiş bence. Bug'lar falan dışında canımı sıkan birşey yok. Eskiden olduğu gibi bu yeni oyunda da bir duvarın, kayanın yanından ateş edildiğinde merminin hedefe gitmemesi gibi sorunlar var. Bazen kendi kendine alt+enter yapmış gibi kendiliğinden pencere moduna geçmesi ve akabinde bir süre 1 fps ile kekelemesi, menude takılı kalması gibi sorunlar yaşadım. Tek harita olmasından kaynaklı olarak artık oynamaktan biraz sıkıldıysam da oyunda çok çeşitli dinamikler olması, her seferinde başka şekilde eğlenmeme neden oldu ki oyun 43 rank olmamı sağlayacak kadar oynatmayı başarmış. Uçakların oyuna etkisizliğinden bahsedilmiş ama gerek bombardıman olsun, gerek avcı uçakları olsun iyi kullananların elinde gayet de karaya karşı etkili. En azından benim havacılara küfrettiğim çok oldu. İki takımda da sadece dogfight için uçak alan oyuncular olduğunda karaya karşı bir etkilerinin olmaması da gayet doğal. Pusu oyununa elverişli olması oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor, ki bu durum bence takım oyununa yönlendirici bir etken. İyi pusulmuş bir bölgeye inatla tek tabanca dalayım diye uğraşılırsa çok fazla ilerlenemeyeceği aşikar. Ama buna rağmen tek kişi takılmak istendiğinde light tank ya da cavalry oynanarak büyük keyif alınabilir. Bunlar doğru kullanıldığında min k/d oranı 15'den aşağı olmaz. Ya da scout olarak da etkili olunabilir. Kendinize hakim bir nokta seçip aim yeteneğinizi konuşturabilirsiniz. Zırhlı araç patlatma sevdalısıysanız Assault olarak AT-Mine ya da AT-Rocket gun ile oldukça etkili olabilirsiniz. Tüm sınıfları iyice fikir sahibi olacak kadar yeterince oynadım. Bir tek medic çok etkisiz kalmış gibi geldi bana. Zaten benim oynadığım oyunlarda neredeyse hiç medic olmaması bunun göstergesi.  

Büyük bir harita olduğu için kum fırtınası farklı hedeflerde farklı şiddette oluyor ve bölgeden bölgeye ilerliyor. Dolayısıyla bence doğal bir hareket yapmışlar. Artık betayı daha fazla oynayacağımı sanmıyorum ama oyun çıkınca bug'ların da ortadan kaldırılacağını umarak kaldığım yerden devam etmemek için bir sebep görmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok