Battlefield 1 (PC / XONE / PS4)
2 2

Bu konuda 651 mesaj var

Ben de iron sight ve eski silahlara uyuz olan bi insanım ama bu oyun harbiden akacak.. :baba:  Gameplayi biraz alakasız olsada bana resmen Gears of War Judgement ı hatırlattı.. onda da böyle eski silahlar falan koymuşlardı, hatta süngü falan vardı ki bu gameplay videolarında da aynı o tadı aldım.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birinci harbe gore fazla hizli bir oynanis var gibi. Harika gözüküyor bir cok sey. Herkesin elinde makineli tufek olmasi azicik garip ama o kadar olur diyeceğim artik...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hızlı olmuş. Battlefield'in o alıştığımız tok oynanışından sonra bu COD modeli gerçek üstü arcade hızlılık pek hoşuma gitmedi. Makineli tüfeklere gelince bir MP5, M4A1 falan koysalarmış rahatlasalarmış bari. 1. Dünya savaşında makineli tüfekler olabilir ama bu kadar her askerin elinde makineli tüfek olacak kadar bol olduğunu sanmıyorum. Ha tabi bir WW1 simulasyonu aramıyoruz hiçbirimiz ama BF serisinin bugüne kadar güzel tutturduğu gerçekçiliğini ve dönemini yansıtmasını bunda da biraz beklerim açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahmin ediyordum millet ağlamasın diye bol bol otomatik silah koyacaklarını, optik görüş falan da dönemle alakası olmayan bir biçimde bol bol konabilir bu durumda, bakalım göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çeşitli platformlarda Battlefield ile alakalı tartışmalar oluyor. Bu makineli tüfek konusu da bol bol tartışılan konulardan bir tanesi. Savaşta operasyonel olarak kullanılan ilk ve aslında pratikteki tek makineli tüfek Almanların MP18 modeli silahı. O dönemlerde İkinci Harpteki gibi bir assault riffle klasmanı yok. MP18 submachine gun sınıfında bir silah ve siper savaşlarında kullanılmak üzere tasarlanmış. Savaşın son döneminde hatta 1918 yılının bahar aylarında batı cephesinde görülüyor. Yazılan çizilenlere göre 7 ila 10bin adet üretilmiş olma olasılığı var. Bunun ne kadarı savaş meydanlarında kullanıldı bilinmiyor. Mihver tarafındaki durum bu.

Müttefikler tarafında ise Fransızların M1918 kodlu yarı otomatik tüfek denilebilecek bir silah var. Ancak 1918 yılında batı cephesinde sadece prototiplerinin kullanıldığına dair kayıtlar var.

Bunlar haricinde farklı amaçlarla üretilen makineli tüfeklerin kullanımı var. Örneğin tanklar veya uçaklar için üretilen modellerin piyade tarafından kullanılması durumuna örnek “Lewis Gun” verilebilir. Ancak bunlarda desteksiz olarak tek bir erin elinde kullanılması kolay olmayan, kullanılsa da efektif veya isabetli atışlar yapabilen silahlar değil. Yarı otomatik tabancalar gibi çok kısa menzilli silahları bir kenara bırakırsak uzun lafın kısası gerçekte ilk savaş sırasında piyade erlerinin ellerinde bu denli fazla otomatik silah bulunmuyordu görüşü oldukça kabul görüyor. Hatta tarihsel bir gerçek dersek yanlış olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız her yer makineli tüfek olur bir de optik ataçmanlar gelirse...e ne anladım 1. dünya savaşından duruumu olur.

Ben hava savaşlarnı beğendim, jetler küçük haritalarda fazla hızlı kalıyordu, pervaneli yavaş modellerle it dalaşı daha iyi olur, kilitlenme felan da yok ooh mis. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hissiyatım o yöndeki, bu oyun kemik BF oyuncularının beklediği "o" oyun olmayacak. Oyuncular bu oyuna farklı bir deneyim sunacak bir ara oyun gibi bakacak sonra BF4 hatta BF3 (hatta hatta BFHL) oynayacaklardır. Oyunu oynatan ekipmanlardır oynanabilirliktir grafikler bile duruma göre ikinci planda kalır,  bu ucube 100 yıllık silahlarla oyun milleti ne  kadar saracak? Bakın şimdiden optik muhabbeti başladı çoğu insan iron sight bile kullanmak istemiyor. Bu yüzden o silahlara optik paşa paşa gelecektir.

Grafiklerin çok güzel olacağı belli Battlefront hatta BFHL 'da grafikler çok iyi. BF4 'ün grafiklerinden üstün grafikler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tanklarda biraz doping alir bence. Oynanis videosundaki Alman A7V tanki mesela. Normal kosullarda arazide yanilmiyorsam 6 7km hiz yapabiliyor ama pratikte yari hizinda yuruyor. Ilk donem Ingiliz tankları da benzer durumda. Savasin en modern tanki ki herkesin kabul ettigi gibi modern tanklarin atasi olan Renault F yi oyuna ekleseler Mihver tarafinda alternatifi yok örneğin. Tabii siz bana bakmayin ben isin gercekcilik tarafindayim. Muhtemelen bu sekilde oyun yavasligindan oynanmaz hale gelir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu buldum şimdi, 27 inç 2560x1440 monitörden seyredecekler için iyi, 1440p 60 FPS video Alpha versiyondan. Başka videoları da seyrettim oyunu yine yapmışlar, 1.Dünya Savaşı falan derken bu kadar beklemiyordum ancak yine sabırsızlıkla bekliyorum bunu. İzleyip kendiniz de görünüz.: :) 

Yalnız şunu söylemek gerekli oyun bence ekran kartlarını üzer, Battlefield 4 performansı beklememek lazım, grafikler, efektler falan ileri gitmiş. Şimdiden ekran kartlarını ayarlamak lazım. Ancak aman Mirror's Edge Catalyst gibi olmasın yoksa pek iyi olmaz, onu umuyorum şimdilik, ümit ederim düzgün oturtsunlar bu sefer yoksa büyük hayal kırıklığı da olabilir, Battlefield 4'ün ayarı iyi çünkü, neyse video ile baş başa bırakıyorum.: :) 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LevelCap bile spotlayıp ateş ediyor iron sight yüzünden. Oyun harika görünüyorda o silahlar nasıl olacak onu bilemiyorum.

Silahların damage 'ı çok az göründü gözüme accuracy bu kadar düşükken. Sniper silahların hipfire 'ı overpowered yine

Tank çok güçlü görünüyor. İyi bir takım ile oyun kazanır.

Premium muhabbeti ne olacak belli değil.  Ayrıca battlelog olmayabilir server browser oyun içinde imiş şuanda closed-alphada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tolga abinin videosunu izledikten sonra karşımda uçak uçurmaya çalışacak rakipler için şimdiden üzüldüm.

stinger yok, igla yok, beni neyle düşürcekler acaba...

heralde başladığım uçağı hiç çizdirmeden bitiririm haritaları  :icon_twisted:  :zuh:

çağlar oturcan mı yavrum uçağımın arkasındaki gunner pozisyonuna  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Video'da goruldugu uzere, tanki kaportaya cekic vurarak tamir ediyorsunuz oyunda.

Yani tarihi uygunluk ve gercekcilik konusuna cok da takilmamak lazim, oyun eglenceli olsun yeter. Oyle gibi de gorunuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 GB kart yetmeyecek gibi Ultra için, 8 GB dayanmış 4K videoda, daha alpha versiyonu tabii, onu da dikkate almak lazım, tek GTX 1080 ile de Ultra ayarlarda 4K için 45 FPS falan iyi skor, daha optimize edilir sürücü falan gelir, 2560x1440 tek GTX 1080 ve G-Sync monitör ile rahat olur sanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok