Nvidia GeForce RTX/GTX Turing Ailesi (2018-2019)
1 1

Bu konuda 730 mesaj var

3 minutes ago, allreadydead said:

Yeni 1080TI aldım bu bana yapılır mı demiyor da :D

pre-order ya, zaten stoğa gireceği zaman daha yollamadan önce haber veriyor amazon.

sanal kartın limiti de kapalı yani, stoğa girceğini bildikten sonra açacağım.

yani ordan bir cancel order yapmama bakar açıkçası da 1080 ti'ın bile çıkması ve piyasada bulunur olması bu kadar gecikmişken siz volta beklerken daha çok volta atarsınız :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, stardust said:

pre-order ya, zaten stoğa gireceği zaman daha yollamadan önce haber veriyor amazon.

sanal kartın limiti de kapalı yani, stoğa girceğini bildikten sonra açacağım.

yani ordan bir cancel order yapmama bakar açıkçası da 1080 ti'ın bile çıkması ve piyasada bulunur olması bu kadar gecikmişken siz volta beklerken daha çok volta atarsınız :D

1920x1200 monitörüme her türlü yetiyor 970 :) zaten core u da 1465 MHz falan oluyor, normal 970den de hızlı yani. O yüzden monitör değiştirmediğim sürece, ekran kartına ihtiyacım yok. Eh, monitöre vermem muhtemel parayı da ya motora ya da bisiklete vereceğim gibi...

O yüzden Volta istediği kadar geç çıkabilir, bence en ufak sakıncası yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ties'te de vardı bir ara o 1200p monitör takıntısı (bknz. samsung t240), hiçbir şeye değişmem falan diyordu, sonra 144hz monitörler bu takıntıyı yenmesine yardımcı oldu.

https://www.amazon.de/gp/product/B00LBSZHAI/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

şu monitörü kardeşime aldım, tavsiye ediyorum.

https://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-Compact-Graphics-ZT-P10700G-10M/dp/B01LLAJ8PU/ref=sr_1_5?s=electronics&ie=UTF8&qid=1494536239&sr=1-5&keywords=gtx+1070

böyle 330 dolarlık uygun fiyatlı bir gtx 1070 ile içinde bulunduğumuz çağa adım atabilirsin mesela :)

hatta amd cephesinde freesync ile çok daha ucuza maletmek mümkün. bekle bekle ömür geçiyor bir yandan hem :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, allreadydead said:

Yeni 1080TI aldım bu bana yapılır mı demiyor da :D

"Çıkan" V100. O da tanıtımı, kendisi muamma. O V100'ün bize satılmayacağını Pascal'dan biliyoruz. Bunun dışında, henüz Volta mimarisine sahip bir son kullanıcı seviyesinde bir kartın tanıtımını da göremedik. Xmas'a gelir muhtemelen. Gelmezse Q1 2018 olacak.

Eğer Pascal'a bakacaksak başka bir şey daha öğreniyoruz, devasa tesla gpusunun tanıtımından 6 hafta sonra ilk oyun kartları satışa çıkabilir.:mrgreen:

Mevzu volta mimarisinin bu yıl çıkıp çıkmayacağı ise bu yıl çıkacağı kesin ama oyun kartları daha geç gelecek, bu çok açık. Ha ne kadar geç gelir, benim beklentim yaz sonu tatil dönemi. O zaman yeni bir seriye de ihtiyaç olacak. Sırada volta ile 20 serisi gelirse, ortalığı silip süpüreceği açık. 2018'e kalma durumu anca pascallı bir tazeleme serisi gelirse olur sanıyorum. Çünkü o zaman gerçek bir yeni seriye ihtiyaç azalır, 9-10 ay bekletebilir nvidia.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pascal'ı daha nereye tazeliyecekler yahu, 3-5 ayda bir yeni ekran kartı mı çıkarılırmış :)

tamamen kalın bağırsaktan sallama ama geçerli tahminim daha 1 sene fln yeni ekran kartı beklemeyin nvidia'dan.

bence bu söylentiler sadece AMD'yi köşeye sıkıştırıp elindeki Vega kozunu açığa çıkarmasını sağlamak amaçlı.

Vega kesin çıkıp ne olduğu tam anlamıyla belli olmadan nvidia'nın bir aksiyona girişeceğini sanmıyorum.

işte bunlar hep poker...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fake değilse Volta mimarili Titan azcık ucundan görünmüş:

NVIDIA-TITAN-VOLTA.jpg

Sli portları yerine Nvlink portlarının bulunması dikkat çekici. Eğer Ağustos'a girmeden tanıtılırsa, Nvidia 1 yıl içinde 2 farklı mimari kullanan 3 farklı Titan modeli sunarak bir ilke imza atmış olur.

https://videocardz.com/69742/rumor-is-this-nvidia-titan-volta

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nvidia'nın tarzı ile hiç alakası yok, bir kere kartların üstünde yazmıştır hep "titan", yan tarafa ve o şekilde yazmazlar :)

3d printer'ı olan şakacı gençlerin bir eseri gibi geldi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23.05.2017 at 17:24, stardust said:

nvidia'nın tarzı ile hiç alakası yok, bir kere kartların üstünde yazmıştır hep "titan", yan tarafa ve o şekilde yazmazlar :)

3d printer'ı olan şakacı gençlerin bir eseri gibi geldi bana.

Yan tarafta Geforce GTX yazardı, ama Nvidia geçen yıldan itibaren Titan'lara geforce gtx demeyi bıraktı. Kartın adı Nvidia Titan X'ti. Büyük ihtimal Titan diye ayrı bir ürün ailesi oluşturmak için öyle yaptılar. Bu yüzden kartın yanına da titan yazmaları garip olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir zaman olmayacaktı ki zaten, o epi'nin ıslak rüyasıydı sadece. Hynix çarşaf çarşaf açıkladı Nvidia için GDDR6 üretiyoruz diye. Zaten gerek de yok, ddr'dan hala ekmek çıkıyor işte. Ben bu HMB2'nin akıbetini RD "Rambus" Ram'lere benzetmeye başladım yavaştan :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, sgi said:

6 da yetişmeyecek yalnız, yine 5x ile gelecek büyük ihtimalle.

O belli olmaz. Geçen yıl da g5x duyurulmadan önce 1080'in görüntüleri ortaya çıkmıştı. Sonra duyuruldu, ardından da kart çıktı zaten. Volta da öyle bir şey olabilir. Bant genişliğine ihtiyaç artacak şimdi. 1080 ve altındaki modeller için sunulan bant genişliği de pek yeterli değildi. Hatta güncellemeye gitti Nvidia. Volta'da bellek hızının belirgin biçimde artması gerek. Çünkü 4k da iyice yaygınlaşıyor. G5x yine kullanılır da üst seviye için bellek hızının belirgin biçimde artması şart.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdilik Volta konusundan devam edelim.

http://www.3dcenter.org/news/nvidia-ampere-geruechtekueche-gp102-produktion-bereits-eingestellt-ga104-seit-februar-produktio

http://www.3dcenter.org/news/hardware-und-nachrichten-links-des-67-februar-2018

https://wccftech.com/nvidia-ampere-ga104-gpu-geforce-gtc-2070-gtx-2080-launching-april/

Ampere adıyla gelmesi beklenen yeni mimarinin (serinin) ilk gpuları için dedikodular başlamış. Muhtemelen nisanda tanıtılıp mayısta satışa başlanacak deniyor. Martta bilgilerin verilmesi, 12 nisanda tanıtımın yapılması ve sonrasında da satışa sunulması bekleniyormuş. Son bilmem kaç seride olduğu gibi yine orta seviye ga104 gpusu ile çıkış yapması bekleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

gtx 2080 ti çıktığı anda alacam, 1080'i zor da olsa kendime hakim olarak almadım ama 2080'i affetmem :lol:

3770k deli gibi darboğaz edecek o ekran kartını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, rammstein said:

yav he... 3770k'dan ciddi derecede daha hızlı olan bi işlemci göstersene bana...

güncel işlemcilerin hiçbiri kaydadeğer bi şekilde daha hızlı değil ki bu işlemciden...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, rammstein said:

Lol

3 hours ago, TiesTorN said:

gtx 2080 ti çıktığı anda alacam, 1080'i zor da olsa kendime hakim olarak almadım ama 2080'i affetmem :lol:

Lakin 3 yıl sonra gelecek olan kart için affetmem falan nedir abi hergün kumbaraya bi simit parası atsan gelene kadar alacak paran olur ani bi karar veya risk almana gerek duyulacak bi durum yok ortada.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw para harcamak için evli olmaya gerek yok, ben 17 yaşımdan beri evli sayılırım.. ..ki tüyü bitmemiş çocuğunun nafakasını coin kumarında yerken sorun yok da gpuya her gün 1.25tl ayırınca evlilikte para harcanıyor muhabbeti aklına geliyor ya bırah bana palavera anlatma.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük tiesin evlenip rahat sıcacık evinden ayrılması her şeyin zor ve masraf olduğunu ona daha yeni gösterdi ki kendisi pintilikte çığır açmasına rağmen ev giderlerinin %90 ını arabasının tamirinin oluşturması tam bir brain fuck, benim ise üniversiteden beri ayrı olmam olayın özeti.. 

Yani öyle bi anlatıyo ki sanki evlendi de karıcığı rahat etsin diye her gün güller seriyor yoluna.. adamın masrafı yine kendine sırf.. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok