Yeni PC Toplama
0

Bu konuda 126 mesaj var

Tolga abimin yazdıkları da iyi olmakla beraber amerika fiyatları ile arasıda uçurum var.

zaten amerikadan almayıp burdan alcaksanız, kesinlikle bunu düşünün, hatta ben olsam hiç düşünmez tek geçerdim:

http://www.teknobiyotik.com/donanim/seasonic-x-850-80-plus-gold-850w-moduler-guc-kaynagi.html

şuan türkiye'de nasıl bu kadar ucuz olabiliyor çözebilmiş değilim, çok iyi fiyat.

sonradan değişirse diye, benim gördüğüm fiyat 572 TL.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski

Ram'in 16 GB kalması bana bir avantaj mı sağlıyor? 32 GB'a çıkmaya gerek yok denmesinin nedeni 32 GB'ın bir dezavantaj yaratması değilse 32 GB olsun.

@@ObiWan,

Türkiye fiyatları belli değil. Çıkış fiyatları duyurulmuş, Tom's Hardware'den rakamları alıntılıyorum :

960 Pro

512 GB : 329 USD

1 TB : 629 USD

2 TB : 1.299 USD

960 Evo

250 GB : 129 USD

500 GB : 249 USD

1 TB : 470 USD

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de şimdi başından sonuna baktım msgların ve ilk takıldığım nokta herkesin illa 8x2 diye diretmesi oldu.. Aradaki fiyat farkı önemli ve şuan ddr4 fiyatları hakkında hiç bir fikrim yok ama yeni oyunlar 5-6gb falan kullanmıyor.. 16GB olmayınca abuk subuk tepki veren port oyunlar ve recommended system specsleri 16GB yazan bir sürü oyun geliyor.. O 16 bile çok fazla yeaa" olayları geri de kaldı. 8x2 şuan standart ve ramin fazlasından zarar gelmez fiyat makul olduğu sürece.. 

Örneğin şurada harika bi fiyat var: https://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-2400MHz-memory-Systems/dp/B00OTJZTJU/ref=sr_1_24?s=pc&ie=UTF8&qid=1474803942&sr=1-24&keywords=ddr4&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A9559990011

DDR4 sistem topluyor olsam anında almıştım.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Narcissus

Benim düşündüğüm anakartların hepsinde 2 ram slotu var. Bu yüzden 2x16 GB ram alacağım. Ben de herkesin 16 GB'dan fazla alma demesine şaşırdım ve bir nedeni mi var anlamaya çalışıyorum. Fiyatı düşüreyim de bir bütçeye sığayım diye uğraşmıyorum sonuçta. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

960'ların m.2 olduğu unutulmamalı. O anakartta 2 tane m.2 slotu var mı,varsa da ikisi de x4 hızında çalışabilecek mi. Bence bir de 512 960pro sistem ve hız isteyen oyunlar için. Bir tane de normal 850pro veya evo 1TB depo olarak düşünülebilir. 2 m.2 büyük ihtimalle anakartta yer olsa bile hız olarak birbirini sınırlayabilir. Hız sınırlanınca da m.2 x4 almanın manası kalmaz. Bakmak lazım anakart manualine.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TRde aynı fiyata var, ki zaten 16x2 olacaksa TRden alınsın geçilsin fiyatlar aynı amazon ile... yukarıda örnek verdiğim extreme indirim örneği hariç.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody

Almayı düşündüğüm tüm anakartların üstünde tek M.2 slotu var. Bu yüzden işletim sistemini kuracağım diski 960 Pro alıp yanına bir de 1 TB'lık 850 Evo yada Pro alacağım mecburen. İşletim sistemini 950 Pro 'ya kurmak istediğim ve iki iş yapasım gelmediği için 960 serileri Türkiye'ye gelsin diye bekleyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tabii ki 2x16GB bellek almanın bir zararı yok, sadece anlamsız eğer ciddi bir işte kullanılmayacaksa. Oyun konsollarının hepsi 8GB bellekli, oyunlar hala çoğunlukla 8GB bellek baz alınarak yapılıyor. 16GB şu an için fazlasıyla yeterli anlamında söyledim, yani ona ayıracağın parayı başka bir parçaya ayırırsın manasındaydı, çünkü kullanılmayacak fazlası. Yani 16 ile 32GB bellek olması arasında senin evde günlük standart kullanımında hiçbir fark görmeyeceksin. 16GB DDR4 3000 mhz bellek 400 lira iken aynı hızda 32GB bellek 1000 lira civarında. Mesela bu 600 lira farkı monitör yenilemekte kullanabilirsin, ya da mekanik klavye alabilirsin vs manasında 32GB gereksiz yere alma demiştirm. Ha ama bütçe çok geniş her şeyin en iyisini alayım diyorsan o zaman 32gb bellek de al, 4K 120 Hz monitör de al, GTX Titan da al, para ve zevk senin hocam. Zaten öyle bir durumda tavsiyeye de pek gerek yok, al her şeyin en pahalısından geç  :P

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

Bunu da bekleme listesine ekleyip Samsung'lardan sonra bir de bunu beklersem herhalde sittin sene sistemi toplayamam. :) Ama güzel gibi görünüyormuş, ne zaman gelir acaba buraya?

Düzeltme : Zaten 1080 için varmış bir süredir. Bakayım bulunabiliyor mu Türkiye'de diye o zaman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Nvidia kartlar zaten idle konumda fan çalıştırmıyor. Eee oyun oynarken de öyle fazla ses çıkardığı ve ısındığı söylenemez. Sli olmadıkça bana göre su soğutmalı ekran kartına pek gerek de yok yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi o ssdye kurmak şart değil. Hatta Windows performansı için o Ssd'yi kullanmak yazık olur. Normal ssdye kurun sistemi. O ssdye hdd performansı gerektirecek oyun, program vs kurarsınız

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde fazladan yedek olarak duran 128 GB SSD bile var. Benim derdim kasayı aç kapat, yeniden sistem kur yada klonla uğraşmadan tek seferde halledebilmek. Bugün Kadıköy'de bir işim vardı tesadüfen Monster Notebook showroom'unun önünde geçtim. Neredeyse içeri girip GTX 1080 kartlı bir notebook alıp çıkacaktım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Anakart : MSI Z170I GAMING PRO

İşlemci :Intel Core i7-6700K

İşlemci Soğutucu : CORSAIR Hydro Serisi H100i v2

Ram : Kingston HyperX Savage Black DDR4-2400Mhz C14 32GB (2x16GB) DUAL (14-14-14) 1.2V

Ekran Kartı : MSI GTX 1080 GAMING X

Sistem Diski : Samsung 950 Pro 512 GB M.2

Depo Diski : 2 Adet Samsung 850 Pro 1 TB

Kasa : CORSAIR OBSIDIAN 250D USB 3.0 Mini ITX

Kasa Fanı : COOLER MASTER MegaFlow 200mm 

PSU : CORSAIR RM Serisi RM850x 850W 80+ Gold

Şeklinde siparişi verdim.

Yardımcı olan ve fikir paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Whooosh, AlperD and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullan, çok güzel seçimler. Kasa fotoğraflarını bekliyoruz sistem hazır olurkenki süreci ve olduğunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok