Yeni PC Toplama
0

Bu konuda 126 mesaj var

1060-1070 almayı düşünsek ısınma problemleri gündeme geldi EVGA probleme dair çözüm sundu ama diğer firmalardan hala ses yok. Levent beyin söylediğine göre problemin çözümü biraz can sıkıcıymış. Sisteme 2. ekran kartı takıp güncellemeler falan bu konu açıkcası biraz beni düşündürdü. Şimdi 1070 alsak blackfridayde aldığımızda bu problemden muzdarip olacağı kesin gibi, tamda indirimler olacak iken ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon chatten Asus ve MSI'ın garanti durumlarını sorun. Eğer herhangi bir durumda bize yollayın hallederiz derlerse onlardan alın. Sonuçta EVGA'da da sorun çıksa gene kargolayacaksınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o zaman şöyle sorayım 2000 euro bütçe ayırabilirim.Bu bütçe ile i7 6700K işlemcili bir sistem yazdık arkadaşla ama internette biraz araştırma yapınca overclock yapmayacak kullanıcı için 6700K'nın çokrta anlam ifade etmeyeceği türünde yazılar okudum.Olmuşken en iyisi oldun diye 6700K'mı almak lazım yoksa düz 6700 işlemcide olurmu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"k" sadece çarpanı açık olduğunu ifade ediyor, overclock yapmak 17 saniyelik iş, en kötü 4400mhz'de çalışacak işlemciyi istemeyip illa 4000mhz'de çalıştıracaksa düz 6700 alınabilir evet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamdır K olan işlemciyi alıyoruz.Diğer bileşenler şu şekilde olacak :

MSI Z170 Gaming M7 Anakart

Intel Core i7 6700K İşlemci

EVGA GTX 1070

PSU (Marka model seçemedik ama 750W 80+ bakacağız bir tane)

RAM (Corsair DDR4 - 16 GB)

500 GB Samsung EVo SSD

Kasa çok çeşit var seçemedim işin açıkçası.

Monitör : Asus VG248QE

kararsız kaldığım parçalarda öneriye açığım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maliyet 2000 Euro'yu aşabilir.Kalan kısımları kredi kartı ile taksitlendireceğim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siz bunu yazınca ben kararsız kaldım açıkçası.1080 alınsa uzun süre götürürmü ? her yıl ekran kartı değiştirmek istemem, eğer 1080 uzun süre iş görürse 1080 alırız biraz daha zorlayıp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siz bunu yazınca ben kararsız kaldım açıkçası.1080 alınsa uzun süre götürürmü ? her yıl ekran kartı değiştirmek istemem, eğer 1080 uzun süre iş görürse 1080 alırız biraz daha zorlayıp.

Yani ne kadar iyisini alırsanız okadar uzun götürür doğal olarak birazda kullanıma bağlı @'in açıkladığı gibi ben battle.net oyunları oynuyorum mesela 1050 ler bile beni hayli götürür .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son şekil :

ASUS Maximus Hero Anakart

Core i7 6700K işlemci

16 GB Corsair Dual Kit DDR4 3200

ASUS GTX 1080 Strix

Corsair Builder 850W PSU

Kasa : Hala seçemedim

Samsung EVO 500 GB SSD

ASUS VG248QE Monitör

Fiyat araştırması yaptıktan sonra parçaları satın almaya başlayacağım.Teşekkürler..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer monitör sonradan değişecekse 2.bir 1070 alınıp Sli yapılabilir bence. :) Tabii tercih meselesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son şekil :

ASUS Maximus Hero Anakart

Core i7 6700K işlemci

16 GB Corsair Dual Kit DDR4 3200

ASUS GTX 1080 Strix

Corsair Builder 850W PSU

Kasa : Hala seçemedim

Samsung EVO 500 GB SSD

ASUS VG248QE Monitör

Fiyat araştırması yaptıktan sonra parçaları satın almaya başlayacağım.Teşekkürler..

Monitör pek olmamış bu sisteme.

GTX 1080 alınıyorsa imkan varsa 2560x1440 çözünürlük Gsync modellerin altına bakmamalı.

Hiç bir şekilde bütçe ayarlanamıyorsa şu an için biraz "overkill" diye tabir ettiğimiz bi seçenek olur o monitöre GTX 1080.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz

Ofiste kullanılacak bir PC için örnek bir konfigürasyon atabilir misin? Outlook, excel, word, Chrome ve bir de özel yazılım kullanılıyor. Ancak bunlarda çok fazla sekme oluyor. Kasa tavsiyesi yeterli olur. Monitör, klavye..vb sorun değil. Ben o tür sistemleri takip etmek istemediğim için boyuna notebook aldırıyorum da yıldım artık. :)

En son topladığım sistem aşağı yukarı şöyle bir şeydi:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-a68hm-e33-v2-soket-fm2-ddr3-2133mhzoc-vgahdmi-anakart.html (USB 3.0 ve HDMI var)

http://www.vatanbilgisayar.com/amd-a8-7600-soket-fm2-38ghz-4mb-onbellek-65w-28nm-islemci--r7-gpu.html (Bunun 7650K modelini Bimeks'ten 240 TL'ye almıştık indirimle)

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-value-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-ram.html

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-35-1tb-barracuda-sata-30-64mb-cache-7200rpm-harddisk.html

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-asgard-pro-pure-black-edition-500w-midt-atx-siyah-kasa.html (500W güç kaynağı var)

KDV dahil 1008 TL :) +85 TL'ye RAM keyfekeder 8 GB da yapılabilir ama 4 de hayli hayli yetiyor ofis kullanımı için. Bizim denk getirdiğimiz gibi işlemcide kampanya vs. denk getirilirse fiyat daha da aşağıya çekilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok