Yeni PC Toplama
0

Bu konuda 126 mesaj var

380T güzel kasa, ben de beyaz seçerdim, güle güle kullanın. Ön tarafa 200'lük fan takmak düşünülebilir, 250D (içi aynı bildiğim kadarıyla) önde 140 mm ile geliyordu diye hatırlıyorum..

Şimdi baktım, 380T de öyleymiş.

Yeni mesaj atmayayım madem: 380T'de öne GPU için 140 mm, arkaya CPU için 120 mm hazır sıvı soğutma konsa bayağı ilginç olabilir. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Griffon

CPU için zaten hazır su soğutma koydum. GPU için zorlamadım zaten kasanın içinde yer bulamadım. Öne 200mm fan sığarsa takılacak ama sığacak mı emin olamadım.

Kasanın yapısı yüzünden GPU'nun MSI Twin Frozr VI ile zaten ısınmadan rahat çalışmasını umuyorum. Çalışmayıp sorun yaratırsa bakacağız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarı aldım sonunda :

Anakart : ASUS Z170I GAMING PRO
İşlemci :Intel Core i7-6700K
İşlemci Soğutucu : CORSAIR Hydro Serisi H100i v2
Ram : Kingston HyperX Savage Black DDR4-2400Mhz C14 32GB (2x16GB) DUAL (14-14-14) 1.2V
Ekran Kartı : MSI GTX 1080 GAMING X
Sistem Diski : Samsung 950 Pro 512 GB M.2
Depo Diski : 2 Adet Samsung 850 Pro 1 TB
Kasa : CORSAIR Graphite 380T
Kasa Fanı : COOLER MASTER MegaFlow 200mm 
PSU : CORSAIR RM Serisi RM850x 850W 80+ Gold

Daha boot etmedim.. Şimdi işletim sistemi kurma, güncelleme işleri var.
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu grup olarak oynayınca iş değişiyor. 4-5 kişi çok bilirim karşı takımı domine ettiğimizi. Adamlar bir bizim tuttuğumuz bayrağı alamazdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Toshiba marka C55 Model (i5 4002u - 8 GB DDR3 - Amd r7 260) laptop kullanıyorum ama pc almayı düşünüyorum.Burada yazılanları okuyorum ama kafamda netleşmeyen bazı noktalar var.Mesela AMD Zen işlemcileri beklemek lazımmı gibi, gerek yoksa intel tabanlı bir sistem toplamayı/almayı düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki insanların genel tecrübesinden/yorumlarından size en çok verilecek tavsiye işlemci için Intel, ekran kartı için Nvidia'dan şaşmamak olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki insanların genel tecrübesinden/yorumlarından size en çok verilecek tavsiye işlemci için Intel, ekran kartı için Nvidia'dan şaşmamak olacaktır.

ATI' ciler saldırın!! :icon_viking:

:baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adam doğru diyo şimdi git DDR3 lü bi işlemci al veya git biyerden Fury veya Fury X bul demek saçma olur... 2017 ye kadar (zen ve vega çıkana kadar (beklentiyi karşılarsa)) amd önermenin bi mantığı yok.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yani eşit şartlar aldında her zaman amd ve ati'yi tercih etmişizdir bu zamana kadar fakat amd fetret devrini yaşadığı için şuan elle tutulur bir yeri yok, zen çıksın göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda özellikle PC bileşenleri konusunda fanboy tipler pek yok. Özellikle oyun amacı varsa AMD'nin ne işlemci ne de ekran kartı tarafında yanına yaklaşmamak gereken bir dönemden geçiyoruz. Intel + NVIDIA platformundaki alternatiflere bakmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fanboy yok mu  :lol:

Dandroid seven talihsiz kişiler var ama bilgisayar bileşenleri konusunda bir tek @@stardust 'ın bize bulaştırdığı Corsair aşkımız var.  :mrgreen:  Ama o konuda da haklı bence ki az söylenebilecek bir durumdur biliyorsun haklı olması.  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu son 1 yılda en az 10 tane AMD APU'lu sistem toplamışımdır eşe dosta. Bu bilgisayarlar evde-ofiste kullanıldığı için AMD tercih ettim. Bütçe de kısıtlıydı zaten, KDV dahil 1000 TL civarı uygun fiyata kasa toplayabiliyorum, üstelik kasayı-güç kaynağını da kaliteli ürünlerden seçmeme rağmen. İyi kötü oyun da oynatıyor bu makinalar. Kullananlar epey memnun.

Bu fiyat seviyelerinde Intel işlemcili bir sistem toplamak pek mümkün olmuyor maalesef. Ama oyun için yüksek performanslı bir sistem toplayacak olsam benim de tercihim Intel'den yana olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz

Ofiste kullanılacak bir PC için örnek bir konfigürasyon atabilir misin? Outlook, excel, word, Chrome ve bir de özel yazılım kullanılıyor. Ancak bunlarda çok fazla sekme oluyor. Kasa tavsiyesi yeterli olur. Monitör, klavye..vb sorun değil. Ben o tür sistemleri takip etmek istemediğim için boyuna notebook aldırıyorum da yıldım artık. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde hazır GTX 980 SLI kalınca RX 480 olayına girmedim ben de, hem de Xfire sıkıntıları nedeniyle, yoksa Freesync kullanıldığından o PC'de öyle devam etmek istiyordum. Fury X de bu saatten sonra elim gitmedi açıkçası almaya, GTX 980 SLI kalınca bir de Vega'ya kadar bari bu şekilde idare olunsun dedim artık.

Yoksa esasında Fury X'in falan da DX 12 ile iyi, kötü gideri var yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

480 den memnun olan bir ben varim herhalde ;)

Blackfriday'de bir 480 8GB ve bir Freesync monitör takibindeyim. 480 güzel kart açıkcası neden beğenilmiyor anlamadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Daha iyisi olduğu için diye düşünüyorum. 480 tercih etmeyenlerin sistemlerine bakarsanız genelde 1080 yada en kötü 1070'ler var. 480 de bu ligde değil zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

480 aslinda güzel kart ama mesela bazen eski oyunlarla sikinti oluyor. Zirt pirt guncelleme cikiyor her zaman iyi sonuc alinmiyor. Benim en yuksek grafik ihtiyaci duydugum oyun Diablo III ki goreceli güçsüz laptop ta bile oynanabiliyor.

480 ilk ciktigi zamanlarda makul bir fiyat perfomans orani sunuyor gibiydi. Ama yeni Nvidia kartlar gelince isin rengi degisti. Ben illa AMD alayım diye kasindigimdan aldim yoksa biraz fazla verip 1060 almak daha mantikli sanki.

Benim karti Amerikadan getiren arkadasim bana 1070 almaya kalkti istememistim. O da fazlalik 980TI ini bende birakti. Bu kartla bir yere varilmaz diye düşünüyordu. Cogu insan acisindan haksiz degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sende haklısın, ne bileyim performans ve fiyat açısından bütçe dostu bir ürün. En azından cebi yakmıyor.

@@hakancez bende zaten battle.net dışı oyun pek oynamıyorum açıkcası. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok