CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.204 mesaj var

Nereye koyacağımı bilemedim mecburen buraya koymak durumunda kaldım, intel'in kırpılmış Vega GPU ve i7-8809 işlemcili sistemi kullana NUC sistemini Techreport test etmiş, skorlar harika görünüyor. özellikle kçük boyutlu olması satışlarını etkiler, TV yanına basit bir sistem alıp en azından orta-alt seviye oyun performansı olsun diyenlerin tek geçebileceği kadar iyi bir makine olmuş.:icon_dance:

Eğer etiketi rekabetçi olursa Asus'un ve MSI'ın bu tip sistemlerini ciddi manada zorlayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap INTEL'den Xeon işlemci için hemde 28Core'da böyle şeyler görmek test ortamıda olsa güzel şeyler, AMD'nin sunucu tarafında intel'i epey terlettiğini düşünüyorum. yakında gelecek olan 6 core  8086K ve 8core 8800/8800K işlemcilerinde AMD'nin ciddi bir karşılık vermesine sebep olacağı için gelişmeleri merakla bekliyorum. bakalım Threadripper-2'de neler göreceğiz, masaüstü işlemcilerdeki gibi  daha hızlı daha ucuz noktasını tutturursalar rekabet için çok çok iyi olur. daha oturaklı bir threadripper INTEL'i daha agresif hamleler yapmaya itebilir gibi.:icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mehmetclk https://www.anandtech.com/show/12906/amd-reveals-threadripper-2-up-to-32-cores-250w-x399-refresh

:D

Bu arada Intel o değeri LN2 ile yakalamış. Ancak AMD'nin dediğine göre Threadripper için öyle şeylere gerek yokmuş (haberde geçiyor). Gerçi Threadripper 2, 4GHz'ı ancak görür sanırım.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Threadripper-2 haberide DH'den ; https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/Karsinizda-AMDnin-yeni-canavari-l-32-cekirdekli-Ryzen-Threadripper-islemci.htm

32core 64Thread herhalde 2bin$ isterler diye düşünüyorum. yeni yongaseti gerektirmeyecekmiş fakat albenisi yüksek ekstra özellikli X399 anakartlar gelecek denmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İntel'in demoda kullandığı anakart 2000watt'lık vrm kapasitesine sahip oldukça sıra dışı bir anakartmış. Anakartın üzerinde 2x 24pin + 2x 8pin + 2x8pin pci-ex+ 2x6pin pci-ex güç girişi varmış ve vrm soğutucuları 6 adet 60mm fan ile aktif olarak soğutuluyormuş.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8 çekirdekli 8700k geliyor!!!!!!!!!!! :icon_dance::alkis: 

AMD :cici:

So you just picked up that six-core Core i7 8086K? Well, Intel will release their 8-core mainstream part in the Fall, the processor will be based on Coffee Lake, meaning a new SKU with two more cores. The LGA 2066 platform will also get an update towards a 22-core processor.

The news reaches us through the otherwise well-informed PC Watch, The Coffee Lake Refresh with the 8-core part would be available in the market by September. The processor is released by Intel to close the gap towards the competitor's Ryzen refresh.

There is other news, the Basin Falls platform will also receive a refresh. Intel's LGA-2066 platform for Skylake-X and Xeon W would see another SKU with four more cores, moving from 18 cores towards processor with up to 22 cores. Cascade Lake would be been postponed towards 2019.

http://www.guru3d.com/news_story/intel_8_core_coffee_lake_to_be_released_in_this_fall.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 minutes ago, wazzap said:

7820x vardı zaten. Hatta bizim forumda birinde vardı sanırım.

7820x ile Coffee Lake'in mimarisi çok farklı. En başta IPC farkı var.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap  7820x Klasman olarak üst ligde yer alıyor, anakartı pahalı ve işlemcideki bellek kanalı daha fazla. AMD sayesinde rekabet adına masaüstü sistemlere 8core gelmesi çok güzel bir gelişme. INTEL'in daha uzun bir süre AMD'nin sıkıştırmalarına bu şekilde cevap verecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8 Core/16Thread gelecek işlemcinin pozisyonuna göre AMD'den ciddi karşılık bekliyorum. yada daha çok core yada yüksek Mhz'li bir işlemci gelir bu yılı masaüstü tarafında kapatırız gibime geliyor. üst ligde TR2'nin önceki nesile biraz daha etkili olacağı tahminim var. 

8086K işlemcisi techreport'ta incelemeye girmiş; https://techreport.com/review/33786/intel-core-i7-8086k-cpu-reviewed

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İntelin 8/16 hamlesine karşı ryzen 2800x gelir diyorum :P 10/20 olursa bahaneyle bende geçerim(gerçi gelmese de 2700x çok tahrik ediyor), sanırım yapısı gereği  10/20 olmaz  ama bilemedim.( çekirdek kapatmaya gidebilirler belki )

Mevcut ryzenler daha fazla ghz+ çıkabileceğini sanmıyorum, zoraki itekleme ile anca 4,3 hatta 4,2 takılıyorlar(tek çekirdek için tabi bu durum) bunun üstüne  çıkmasına ihtmal vermiyorum.

Bu arada yeni ryzenler de ram uyum saçmalığı rafa kalktı değil mi ? artık b-die yada tek sıra şartı var mı hala 3200mhz + için ? Pek takip edemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8c/16t oyun için mükemmel olur Intel'den de mainstream gamerlar için pahalı. Bir de ısınma derdi var. Gerçi default hızlarda kullanılsa bile çok yeterli olur sanırım.

@Psikobatyeni seride işlemciye bakıyor olay. 2700x ile sorun olmaz sanırım kolay kolay. belki b450 anakart alırsanız olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap Hocam neden durduk yere anakart alayım :)  x370 ve mevcut ram ler ile sadece işlemci değiştireyim diyorum(zaten önceki seride de işlemciye bakıyordu olay).

Çok gereksiz fuzuli masraf olacak orası ayrı ama merak ediyorum ,ondan sonra uzun bir süre ellemem sanırım,ama en azından 10/20 gelirse kendimi geçmek için daha rahat ikna ederim.Gerçi gene iş dolayısıyla  koptuk geldik bilgisayardan ama :( neyse...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jim Keller gelir gelmez bir suru seyi degistirmeye basladi; onumuzdeki 2-3 yil ilginc gececek gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Psikobathocam çok özür dilerim, sizde de Ryzen olduğunu unutmuşum. Panoda parmakla sayılacak kadar adamda olunca unutuluyor. :( 

@ChipArchitect

hocam çok sessizsiniz bu aralar bu Ryzen ve Threadripper konusunda. İçeriden bir şeyler öğrenmek güzel olurdu. Her ne kadar karşı taraftan da olsa. :icon_whistle:,

Bu arada Forum ile ilgili olarak; hala birden fazla kişiye doğrudan mention atılamıyor. Şimdi Chip hocama el ile yazmak zorunda kaldım mesela ama üzeri mavi olmadı nickinin. Devlet buna bir çözüm bulmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok