CPU savaşları
3 3

Bu konuda 1.200 mesaj var

@CandleGarden @wazzap Ben de 10 gündür Antalyadayım :) Ama Manavgat - Side taraflarında olduğumdan mı bilmem Antalyanın içindeki kadar boğulmadım.. 

Üst paragraftaki şehir dışılık nedeniyle pcye erişimim yok haftasonu gelince koyarım elbet.. lakin 900 saat oyuniçi saatiyle Team Fortress 2 den sonra dünya üzerinde en uzun süre oynadığım multiplayer oyunu olan BF1 de herhangi bir sorun yaşamadığımı belirtim.. Tabi 1440p de oynadigim icin bu durum olusmuyor olabilir ama daha 1 yila kadar maksimum secenek olan 4c/8ht nin sorun cikaracagini da zannetmiyorum ya..

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yanlış biliyorum o zaman. Çünkü bu forumda birileri CPU kullanımı o oyun için %100'e vuruyor demişti, diye hatırlıyorum.

Sıcaklıklar düşük zaten mevsim normallerine göre. Ama nem var işte. :/

Sıcak değil de nem çok. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu oyunda olduğu gibi Bf1'in de işlemci kullanımı ekran kartının verebildiği fps ile bağlantılı. 200fps'de 12 çekirdeği %70-80 kullanıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Division’da %60’a falan vurdurduğu yerler oluyor oyunun 20 thread 4500MHz işlemciyi bende de.

1080p 240Hz bu arada çözünürlük merak ediliyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bir PC i7 8700K diğeri i9 7900X.

İkisinden de memnunum ben, bir sıkıntı yok, 8700K 4800MHz, 7900X ise 4500MHz.

Her iki PC de custom water cooled. 7900X olanda dört adet 360mm radyatör ve bunların üzerinde takılı 12 adet Noctua NF-F12 fan var.

8700K’da ise bir adet 360mm bir adet de 240mm radyatör var, bunların üzerinde de EK Vardar 120mm fanlar var.

Her iki sistemde de ekran kartları döngüye dahil, 7900X’te 1080Ti, 8700K sistemde ise ekran kartı 1070.

Sıkıntı olmuyor yaz kış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi senin soğutmalar normal kullanıcı için değil ki. :D Gamerım diyen adamın sistemi bile seninkinin yanında mediocore kalıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene ilk ryzen'lere göre daha rafine çıkan bir threadripper işlemci görmüştük, bu yıl'da muhtemelen benzer şekilde Ryzen'lere göre bir nebze daha rafine bir işlemci nesli olmasını bekliyorum, ilk nesil'deki fiyatlandırmanın biraz daha hafifletilmiş hali olmuş gibi. incelemeler çıksın görelim bakalım.:icon_dance:

kaynak= https://www.anandtech.com/show/13123/amd-threadripper-2-teaser-pre-orders-start-today-up-to-32-cores

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

der8auer  coşturuyor ,

dual socket ripper i  4ghze çekiyor cinebench 10k+ puan alıyor gerçi vrm ler el vermediği için sanırım saf su ile dolduruyor.

:D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Kutusundan yangın söndürücü de çıkıyordur umarım.

Çok ısındığını zannetmiyorum. Lehimli satıyorlar bu sefer. ;) AMD fanboylarına kaplumbağa hızında işlemcileriyle iyi eğlenceler :P

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Intel işlemcilerin fiyatları ile ilgili bir gelişme olmuş ama kesin değil diyorlar. Eğer fiyatlar böyle olacaksa vay halimize :lol:

• Intel Core i5 9600K - EUR 299
  • Intel Core i7 9700K - EUR 567
  • Intel Core i9 9900K - EUR 732 

https://www.guru3d.com/news_story/core_i9_9900k_and_i7_9700k_surface_in_online_shops.html

:2no:

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@rammstein İNTEL'in kendisine bağlı kitleyi ne kadar sömürsem azdır diye düşündüğü çok belli, AMD'nin kar edebilmek için belli bir fiyatın altına düşemeyeceğini bildiğinden olsa gerek benim işlemcilerimi alan nasılsa bu fiyatı verir diyerek rakamları dolgun tutmak istemiş, gülü seven dikenine katlanır. 9900K bile çok fakat 9600K için 299EURO nedir yahu.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, mehmetclk said:

@rammstein İNTEL'in kendisine bağlı kitleyi ne kadar sömürsem azdır diye düşündüğü çok belli, AMD'nin kar edebilmek için belli bir fiyatın altına düşemeyeceğini bildiğinden olsa gerek benim işlemcilerimi alan nasılsa bu fiyatı verir diyerek rakamları dolgun tutmak istemiş, gülü seven dikenine katlanır. 9900K bile çok fakat 9600K için 299EURO nedir yahu.

Gelişmekte olan ülkelerin önemli bir kısmının para biriminin değer kaybettiği, buna ek olarak altının dolar ve euro karşısında değerinin azaldığı bir dönemde bu fiyatlar çok anlamsız geliyor bana. Ekonomi cahili birisi olduğum için anlam veremiyorum. Birisi bana açıklasın lütfen.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9900k gerçekten 3770k'dan sonra "sonunda işte bu" diyerek geçebileceğim bir işlemci olmuş ancak bu sefer de döviz kuru yüzünden mal gibi kaldık iyi mi :lol:

nefret ediyorum bu ülkede yaşamaktan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, TiesTorN said:

9900k gerçekten 3770k'dan sonra "sonunda işte bu" diyerek geçebileceğim bir işlemci olmuş ancak bu sefer de döviz kuru yüzünden mal gibi kaldık iyi mi :lol:

nefret ediyorum bu ülkede yaşamaktan...

"2600k'dan sonra" demek istedin heralde, 3770k ne sanki toplamda 37 tane sattılar 1 tanesini de sen aldın işte :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@rammstein INTEL bildiğimiz INTEL, keza yıllar önce Athlon ve Athlon64 döneminde de aynı şimdiki gibi zorlama işlemcilerle yola devam ettiler, fiyat etiketi mağrur satıcı kafasıyla belirlensede insanlar protesto etmek yerine gidip intel pentium4 türevlerini aldılar, INTEL'de bu arada core serisine çalıştı durdu, tabi %100 aynı şartlar yok fakat benzerlikler çok en başta etiket belirleme kafası, şahsen şu ekonomik durumda tasarruflu davranıp son raddeye gelmedikçe sistem değiştirmem.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

"2600k'dan sonra" demek istedin heralde, 3770k ne sanki toplamda 37 tane sattılar 1 tanesini de sen aldın işte :lol:

bendeki işlemci 3770k, banane 2600'den.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok