AMD'nin zen mimarisine sahip ilk işlemcisi: Ryzen
1 1

Bu konuda 1.381 mesaj var

28 Şubat'a birşey kalmadı , şenlikler başlasın derim . Intel 'e de revize gelir alacak olana gün doğar. Çok güzel vallahi , çok sevindiriyor beni bu gelişmeler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemcide değilde anakartlarda çıkarsa çıkar problem. Benim hatırladığım en yakın mevzu P67'lerde sata sorunu vardı, baya olay olmuştu. Hatta forumda da birkaç kişi anakartını iade edip 2. revizyon anakartlar almıştı.

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2589

İşlemcilerde de beklenen performans alınamayabilir. Hatta bu bir Amd klasiğidir desek yeridir. Bkz: İlk nesil Phenom ve ilk nesil Bulldozer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia pek tınlamamıştı RX400 serisini ki sebebini daha sonra hep beraber gördük. Yalnız bu sefer Intel'de öyle bir durum yok. ChipArchitect'in dediği kadar var sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

İşlemcileri harbiden bu performansı veriyorsa  AMD'nin bu rüzgarı bozmamak için iyi bir üretim performansıyla iş yapması gerekecek, en iyi olduğu zamanlarda bu tip enayilikleri sayesinde INTEL'e kaydırdığı çok kullanıcı olmuştur, her ne kadar 6core 12 thread'de olsa intel'den gelecek hamle etiketi biraz daha düşer diye düşünüyorum, INTEL'in kısa vadede i7-7740 ile durumu idare etmeye çalışacağı görünsede çözüm asıl i5-7640 (4c/8t) ile sağlanabilir. belkide 8 serisi öngörülenden çok daha hızlı çıkarılabilir. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HackerNews: $500 AMD Ryzen outperforms $1100 Intel 8-core i7 6900K in 6 out of 8 benchmarks

http://hooks.co/cMpZi

Bu tip başlıkları gördüğüm anda bir ümitsizlik hissi hasıl oluyor. Şu fiyata rakibin şu ürününü yakaladık lafları yerine, bu sefer Amd harbiden masaya vurdu geçti deseler artık. Biz de bu garip şüphe hissini yaşamasak. :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mamad , o hissiyatı anlayabiliyorum , tarihin yarattığı hüsranlar serisi by Amd.  Ama bu kadar zaman ortalıkta görünmeyen Amd için sadece sonunda intelle aynı/daha iyi işlemciyi yaptık ama fiyatı da aşağı yukarı aynı sözleriyle beklenen etkiyi yaratmayacak muhtemelen .  Zaten yan yan bakan kullanıcı için cazibesi olmazdı , mecburen fiyat etiketini de bastırarak söyleyecek ki intel kullananlar bile bir sonraki upgrade 'de AMD 'yi tercih edebilsin. Sonra performansının iyi olduğunu gören kullanıcı Intel / Amd fark etmiyor bu saatten sonra abicim , hangisi keseme uyarsa onu alırım desin , zira performansta ikisi de mutlu eder. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemcilerin sürekli cinebench ile ölçülmesi ve cinebenchten başka adam gibi bir dayanağı olmaması insanı tedirgin ediyor. Bir tane adam da kalkıp şu kadar oyunda test ettim demiyor. Çok ilginç geliyor bana. 

ben RYZEN in başarılı olmasını istiyorum ve hype oluşturulup da sonra ziyan olmasından çok rahatsız olacağım kesinlikle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oh iyi iyi şöyle otursun iyice bu seri, işlemcinin iyi olduğu görüldükten sonra anakart seçeneği de bollaşacaktır... 2. nesli direkt alınır bunun :baba: o zamana kadar 3770k ile devam :8 bi dahaki upgrade'imin amd olacağı ile ilgili derin hislerim var  :zuh: at last...

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi değil sanki???

6900lerin bundan daha iyi skor aldığını gördüm. hatta genelde 20K nın üzerinde geziyor 6900 skorları. 

6700K lar bile 16000 kusur 17000 sınırlarında skorlar alıyorlar. Physics de zayıf olduğunu yazıyordu zaten birkaç yer. Hoşlaşmıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi değil sanki???

6900lerin bundan daha iyi skor aldığını gördüm. hatta genelde 20K nın üzerinde geziyor 6900 skorları.

Fiyatları da 4 haneli

i78ziqaay7hy.png85151.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6900K'nın üçte biri fiyatına aynı performans. Intel'in bizi sömürdüğü yeter :D

Benim alacağım işlemci belli oldu; R5 1600/X. 2500K'dan sonra dişe dokunur bir terfi olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 4770k yı ikiye katlamış, üzerine de biraz artmış. Bilemiyorum aklımı çelmeye başladı, upgrade ihtiyacım da yok aslında.

Tabii fiyat farkı şimdi var. Kısa süre sonra intel den bir fiyat ayarlaması gelecek mecburen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NDA kalkmadan nasıl bi risk almışlar ilginç 

Birşey göstermemişler zaten, sadece ellerinde çalışan bir işlemci olduğunu ve sistemin boot edilebildiğini gösteriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yok hocam 400 dolarlık işlemciyi beğenmeme durumum yok. Sadece intel bastırır da aynı fiyat seviyesine daha yüksek performans verecek bir 6 çekirdek i7 yi koyar mı extreme olmayan platforma aklıma o geliyor. Öyle bir durumda insanların kafası epey karışır gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok