AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

Yahu bizim şirketin yarısı hintli, hiçbiri bir ay ortadan kaybolmuyor. 

Hadi kaybolmayı geçtim herif bir tane sosyal medya paylaşımı bile yapmadı. Hadi onu da geçtim, şirketin böyle önemli bir döneminde böyle önemli bir isminin tatile çıktığı nerede görülmüş? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh Şirketin zor dönemimi? hiç değil  , evet ürün bulunamıyor olması sıkıntı fakat dediğim gibi GPU büyüklüğünden kaynaklanan düşük verimlilik üstüne birde HBM2 nin entegre zorluğu derken az üretilen kartında kısa sürede bitmesi sadece ve sadece son kullanıcı adına bir sıkıntı ama şu bir gerçekilk çıkış rakamlarıyla bu kadar satmayacağı gerçek, daha fazla kar elde etmek için geçiştirilen bir dönemde tatile gitmeyecekte ne zaman gidecek. Üretim zorluğunu yıl sonuna kadar aşamayacakları belli, bu arada sizin hintliler statüs memurus modundaymış demek geliyor içimden :mrgreen: bu hintli vitesi takmış otomatiğe düzlüğü görmüş direksiyonu oto pilota almış atlamış arabadan yada arka koltuğa geçmiş mi diyelim ne diyelim. Bir paketleme vakası varsa yakında kokusu çıkar.

Asıl sorun ölçeklenemeyen bir GPU üretmeleridir, HBM2'ye bile bile lades olmalarıdır. kartın en ucuz sürümünü GPU'yu kırparak yapmak yerine artıklardan yada düşük kalite çiplerden yapmalarıdır.  O halde bile çıkarılan kartlar peynir ekmek gibi satmışken ohooooo
:zuh: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mehmetclk Zor dönemi demedim, önemli bir döneminde.

Ortaya yeni bir ürün koymuşsun, hatta ürün yelpazesinin hepsi piyasaya bile sürülmemiş, şirketin en önemli adamlarından ve ekran yüzlerinden biri tatile çıkıyor.  Hem de bu uzun tatil süresi boyunca telsiz sessizliğine bürünüyor.

Böyle bir sey yok hocam, hiçbir kitapta yazmaz bu. 

Adam yoksa bile sosyal medya sirketi yada sorumluları yalandan birşeyler paylaşır. 

Benim fikrim paralı izin gibi bir durum oldu. Yönetim kurulu bunu "biz seninle ilgili kararımızı verene kadar git biraz dolaş" dediler. Bu nedenle sessizliğe büründü çünkü akıbetini bilmiyordu. 

Şuan ki pozisyonun da geçici mi kalıcı mı olduğunu bilmiyoruz. 

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whooosh " Yönetim kurulu bunu "biz seninle ilgili kararımızı verene kadar git biraz dolaş" dediler. Bu nedenle sessizliğe büründü çünkü akıbetini bilmiyordu. "   Evet bu dediğin aklıma yattı olabilir tabiki,yukarıda yazdığım gibi zoru seçip birde batırdıkları projenin hesabını verememe durumu olmuş olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kanser vs. gibi kronik bir hastalığa da yakalanmış olabilir bu arada, sadece kovulma gibi birşey düşünmeyelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/13/2017 at 9:37 PM, Whooosh said:

Yahu bizim şirketin yarısı hintli, hiçbiri bir ay ortadan kaybolmuyor. 

Hadi kaybolmayı geçtim herif bir tane sosyal medya paylaşımı bile yapmadı. Hadi onu da geçtim, şirketin böyle önemli bir döneminde böyle önemli bir isminin tatile çıktığı nerede görülmüş? 

Bu adam orta düzey değil yalnız, en üst düzeyde . Bir ay ortadan kaybolur yani gerekirse. 

ürün başarılı mı başarısız mı henüz ona karar veremedik ki? salt oyuncu kartı olarak değerlendirirsek başarılı denemez. computing için düşünülürse sonuçlar iyi.  AMD kime ürün satmayı önceliği olarak görüyor?

Sapphire gibi 3.partilerin kartları çıksın ,bir de onların performansını görelim. Biraz tweaking ile belki daha iyi sonuçlar çıkar. Vega 56 'da sorun yok zaten , 1070'in karşılığı olarak durumu iyi.  1080 ve üzerinde sorun var. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, ResetButton said:

Bu adam orta düzey değil yalnız, en üst düzeyde . Bir ay ortadan kaybolur yani gerekirse. 

ürün başarılı mı başarısız mı henüz ona karar veremedik ki? salt oyuncu kartı olarak değerlendirirsek başarılı denemez. computing için düşünülürse sonuçlar iyi.  AMD kime ürün satmayı önceliği olarak görüyor?

Sapphire gibi 3.partilerin kartları çıksın ,bir de onların performansını görelim. Biraz tweaking ile belki daha iyi sonuçlar çıkar. Vega 56 'da sorun yok zaten , 1070'in karşılığı olarak durumu iyi.  1080 ve üzerinde sorun var. 

Ürünün başarısı yalnızca şu uygulama performansı, bu uygulamada kötü diye değerlendirilemez. Öncelikle ürünün sunulduğu koşulları ve ürünün özelliklerini incelemek gerek. Bu noktadan sonra rakipleri ile karşılaştırılıp durumu sorgulanır.

Vega dediğimiz kartların rakipleri hangi ürünlerdir, bunları bir bilelim önce. 1080 ve 1070 dersek, bunlardan 15 ay sonra çıkan verimliklik noktasında bunlarla alakası olmayan kartlar Vegalar. O zaman rakipleri kim. Rakipleri Maxwell mimarili üst seviye kartlardır. Gerek enerji verimlilikleri, gerek maliyetleri ile ne yazık ki durum budur. Vegalar çok büyük maliyetlerle üretilip orta seviye Pascal gpulu kartlara rakip olmaya çalışan ama tam olarak başaramayan kartlardan ibarettir.

Tabi bir de kartların toplamda sağladıkları gelir de başarılarını gösterir. Şuan için vegada bunun ne olduğunu tam bilemeyiz ama çok olmayacağı kesin. Zira maliyeti yüksek, fiyatları yüksek, zamanı az. Nvidia vegaların çıkışı karşısında kılını kıpırdatmadı. Neden? Çünkü bu saatten sonra sert hamlelere girişmesini gerektirecek bir şey olmadı. Vegalar bunu sağlayamadı. Zaten halihazırda volta var ki onu bile hızlandırmaya, hatta normal olması gereken dönemde sunmaya gerek duymadı.

Bu durumda Vegalar başarılı demek çok güç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega serisi maalesef bitik bir durumda, fiyatı bari o seviyede kalsa bir dereceye kadardı, şu an zaten başka bir gezegene hitap ediyor, yok muamelesi yapılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coin'ler dibi sınıyor..:mrgreen: yakında satılamadığı için stokta çıkış fiyatından VEGA görürseniz şaşırmayın.

@sgi  Neden olacak ölçeklendirilemeyen bir GPU olduğu için 56 yada 64'ün aynı çip olmasından kaynaklanıyor, Vega 56 ne kadar hızlı bulunur durumda olursa iyi yoksa Nvidia'nın bu durumu gördüğü için 1070Ti çıkarması ihtimali varmış ki o zaman 56'da yanar 64'te fuzulü etiketini alır alacak edecek bulunamaz. 1070Ti gelirse 56'da bir fiyat oynaması yapmaları gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

özel soğutmalı gigabyte çıkacak.

https://videocardz.com/newz/gigabyte-radeon-rx-vega-64-gaming-oc-pictured

Yukardaki forza benchmark sonuçları çok ilginç. Nvidia sonuçları doğruluyor.  Eğer önümüzdeki dönemde çıkacak dx12 oyunların performansı hakkında bilgi verecek ise Vega açısından çok iyi.

Stoklarda görülmeye başlandı ama fiyatlar açıklananın oldukça üzerinde.

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/amd/rxvega64/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, ResetButton said:

özel soğutmalı gigabyte çıkacak.

https://videocardz.com/newz/gigabyte-radeon-rx-vega-64-gaming-oc-pictured

Yukardaki forza benchmark sonuçları çok ilginç. Nvidia sonuçları doğruluyor.  Eğer önümüzdeki dönemde çıkacak dx12 oyunların performansı hakkında bilgi verecek ise Vega açısından çok iyi.

Stoklarda görülmeye başlandı ama fiyatlar açıklananın oldukça üzerinde.

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/amd/rxvega64/

Vega açısından ne iyi anlayamadım gerçekten, 650-700 USD. RX Vega 56 da böyle, nesi iyi yani bu kartların şu an almak isteyenler için, iyi denilen nedir ? Neticede gelir fiyata dayanır olay.

“Gelecek olan oyunlar” falan diye bir klasman da yok, olmamalı veya, alacak olan adam şimdi çalıştırmak için almalı bence. Geleceği belirsiz, olursa, ha geldi gelecek falan diye 499 USD kartı mantık çerçevesinde  650-700 USD’ye alınmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, T800 said:

Vega açısından ne iyi anlayamadım gerçekten, 650-700 USD. RX Vega 56 da böyle, nesi iyi yani bu kartların şu an almak isteyenler için, iyi denilen nedir ? Neticede gelir fiyata dayanır olay.

“Gelecek olan oyunlar” falan diye bir klasman da yok, olmamalı veya, alacak olan adam şimdi çalıştırmak için almalı bence. Geleceği belirsiz, olursa, ha geldi gelecek falan diye 499 USD kartı mantık çerçevesinde  650-700 USD’ye alınmaz.

Bu benchmarkla en azından kartın bir yeri  oluyor.  Diğer türlü tamamen anlamsız bir kart oyuncular için. Diğer yazdıklarınıza ben de katılıyorum tabii. Yine tercih etmek için yeterli neden değil ama en azından bir neden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Vega'nın Nano olan modeli çıkacaktı ya, ne oldu ona? Çıksa bile Türkiye'ye gelir mi acaba?

Mini PCB'ye sahip, 150 watt TDP'li, Vega56 türevi bir nano kart çıkarması lazım artık AMD'nin. Benim gibi mini ITX kasa ve Freesync monitör kullananlar bekliyor böyle bir kart.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok