Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 758 mesaj var

41 dakika önce, MilesTeg said:

Steam'deki sayfasında şu an 9 aralık açılış tarihi olarak görünüyor. Bölgeye göre değişiyor sanırım.

image_2020-12-09_153742.png

Hangi bölgedesin ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/6/2020 at 7:06 PM, stardust said:

EoVEcJCW8AIXqLR.jpg

oyunu 10 aralık 03:00 itibariyle oynayabileceğiz. Erken yatıp 3'de kalkmak lazım.

Amerika için ayın 9'una denk geliyor... Ben birazdan yatacağım saati 3'e kurup :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Enyalios said:

Neden erken açılıyor ki anlamadım :))

Erken olduğunu sanmıyorum. Anasayfada an itibariyle 3 saatlik bir geri sayım var. Tahminen sadece Amerikan saat dilimine göre yazılmış tarih.

Üç saat kaldı şunun şurasında ama maalesef yarın ilgileneceğim Night City ile:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akşam biraz yayınları izleyip yapıştırdım ben de. Yarın akşam ve haftasonu baya bir oynarım. Yılbaşından önceki hafta ve sonraki muhtemel evden iş olacak gene en az bir 100 saat gömerim heralde. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

day one update 43.5 GB diyorlar, oha artık bu ne amk.

uyku tutmadı zaten, gidip yatayım yarın insan gibi kahvaltıdan sonra oynarım.

EoU01OaXcAId6n2.jpg

https://www.slashgear.com/cyberpunk-2077-will-have-a-day-one-patch-08650113/

ebesinin maması artık ya... ulan bari uptade'i 1 saat önceden açın.

bu superonline'dan 1 saatliğine 200mbit alınmıyor mu acaba... :zuh: (100mbit 1 günlük 9tl, 200mbit yok turbo)

---

ps: oyunu indirmemek için kutulu alanlar 75 gb update indirecekmiş...

https://twitter.com/Marcin360/status/1336705132122214403?s=20

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3.5bg bitti, oyun hazır dedi, girmek isteyince bu sefer 2.8gb ayrı bir update başladı :shot:

ps: 2 oyun arasında oyunun sıkıştırmasını açıyor, o da nvme disk ile 15 dk sürdü.

şimdi son update bitiyor hadi bakalım, hakkınızı helal edin, see you on the other side.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 dakika önce, stardust said:

3.5bg bitti, oyun hazır dedi, girmek isteyince bu sefer 2.8gb ayrı bir update başladı :shot:

ps: 2 oyun arasında oyunun sıkıştırmasını açıyor, o da nvme disk ile 15 dk sürdü.

şimdi son update bitiyor hadi bakalım, hakkınızı helal edin, see you on the other side.

Oyuna girdim. Oyun sende kaç gb gözüküyor bende toplam 60gb ile açıldı. 2080ti ile en son ayarlarda 28fps verdi :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir önceki sürücü ile denedim şimdi daha dışarı falan çıkmadan, mekan içinde 45-70 FPS arası değişti 1080p Ultra ayarlarda 1080Ti ile. Tabii ray tracing falan yok. Oyunda hem DLSS var hem de FidelityFX Sharpening var. FidelityFX açılabilir 1080Ti ile de. 

Sürücü ile de bakacağım şimdi ama üzecek gibi, trafikte daha da üzerse kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam'deki yorumlara bakıyorum, kötü yorumların nerdeyse hepsi buglardan ve performans sorunlarından ötürü kötü yazılmış, oyunun kendisine kötü diyen yok.

her zamanki gibi çıkıştan bir süre sonra oynama stratejim ile bu sorunların hiç biri beni ilgilendirmiyor olacak. siz debelenin durun :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani yeni sürücü ile de bir değişiklik olduğu söylenemez performansta. Birşey farketmedi.

1080Ti ile 1080p ultra ayarlar konsol tadında 40-60 FPS arası genellikle sorun değilse olabilir. Statik diyalog sahnelerinde pek birşey farkedilmiyor da hareket başlayınca iyi değil tabii o seviye.

Hugh ayarlarda fena değil 1080Ti ile 1080p'de. İyi kötü götürür.

2560x1440 ama zor, bakalım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2560x1440 1080Ti ile Medium ancak kurtardı, şimdi DSR ile denedim. 

Şunu da belirteyim farklı olarak bende sürücü ayarlarında Low Latency Mode On, Gsync açık ve yine sürücü ayarlarında Vsync On durumunda.

Ek olarak bilmeyenler için belirtmekte fayda var, Gsync kullanımının düzgün olabilmesi için sürücü ayarları altından Vsync ayarının açılması ve monitör mesela 144Hz ise 141 FPS olarak limit koyulması veya 165Hz ise 162 olarak sınır koyulması veya 240Hz ise 237 olarak sınır koyulması gerekir. Daha ayrıntılı merak edenler blur busters üzerinden detaylara bakabilir.

Bende FidelityFX Sharpening ayarı da açıktı denemelerinde, resolution scale %100 olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 ayarları altından Hardware Accelarated GPU Scheduling de açık bende. Onu unutmayayım.

Bir de Gamma ayarını yapmayı da atlamayın başlayınca, çamur gibi oluyor yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

High yapıldığında Medium yapıyor zaten birçok ayarı, tekrar bakarım ama böyle mucize bir ayar gözüme çarpmadı.

Görsel kalitesi ama iyi oyunun gayet. 4K iyi bir monitörle hele baya iyi olur artık keskinliğin de etkisiyle, RAM kullanımı hem sistem hem de GPU tarafında fazla değil, 16 GB RAM yeterli gördüğüm, GPU tarafında da 8GB ekran kartı yeterli, en azından 1080p için, 1440p'de de sorun olacağını zannetmiyorum pek.

2 saat önce, TiesTorN said:

steam'deki yorumlara bakıyorum, kötü yorumların nerdeyse hepsi buglardan ve performans sorunlarından ötürü kötü yazılmış, oyunun kendisine kötü diyen yok.

her zamanki gibi çıkıştan bir süre sonra oynama stratejim ile bu sorunların hiç biri beni ilgilendirmiyor olacak. siz debelenin durun :lol:

Sende halen GTX 980Ti yok mu ? Başka birşey mi aldın ? Neye göre bekliyorsun onu anlamadım, yeni bir ekran kartı mı aldın sen ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, T800 said:

High yapıldığında Medium yapıyor zaten birçok ayarı, tekrar bakarım ama böyle mucize bir ayar gözüme çarpmadı.

Görsel kalitesi ama iyi oyunun gayet. 4K iyi bir monitörle hele baya iyi olur artık keskinliğin de etkisiyle, RAM kullanımı hem sistem hem de GPU tarafında fazla değil, 16 GB RAM yeterli gördüğüm, GPU tarafında da 8GB ekran kartı yeterli, en azından 1080p için, 1440p'de de sorun olacağını zannetmiyorum pek.

Sende halen GTX 980Ti yok mu ? Başka birşey mi aldın ? Neye göre bekliyorsun onu anlamadım, yeni bir ekran kartı mı aldın sen ?

cyberpunk almadan önce kart alacam. son dk ya kadar bekliyorum 3070 ti falan çıkar belki diye :lol:

ayrıca 980 ti ile oynanamayacağını kim söyledi :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, TiesTorN said:

cyberpunk almadan önce kart alacam. son dk ya kadar bekliyorum 3070 ti falan çıkar belki diye :lol:

ayrıca 980 ti ile oynanamayacağını kim söyledi :kayik:

Takdir ediyorum tabii. :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok