Cyberpunk 2077
1 1

138 posts in this topic

last of us 2 deki olayın aynısı. tamamen satışa yöneliktir. yoksa senelerdir geliştirilen oyunun neyinin cilası olacak.

Edited by emre666

27 dakika önce, emre666 said:

last of us 2 deki olayın aynısı. tamamen satışa yöneliktir. yoksa senelerdir geliştirilen oyunun neyinin cilası olacak.

CD Projekt hakkında böyle konuşamazsın taaam mı :mad::cry:

Firienholt and TiesTorN like this

Dediklerine göre oyun şuan bitmiş ve oynanabilir durumdaymış fakat haritanın büyüklüğü ve detaylarının çok olması nedeniyle biraz daha test etmek ve gerekirse cilalamak istemişler.

Anladığım kadarıyla oyun şuan başka bir firmanın elinde olsa çoktan piyasaya sürülecek seviyede tamamlanmış fakat böyle ufak tefek bug'larla piyasaya sürmek CDPR'ın içine sinmemiş.

Firienholt likes this

Ertelenmesine uzuldum fakat CDPR’in tutumu bizler icin cok iyi. Oyun ciktiginda kaymak gibi oynariz. Sikik EA’de biraz boyle yapsa fena olmaz. 

CDPR için bunun tek avantajı genelde senenin son 3-4 ayında çıkan oyunların Game of the year olabilitesi iken yatırımın geri dönüşünü daha 6 ay boyunca almayacak olmak ve yeni jenerasyonun da gelmesiyle yeni oyunların duyurulması oyun çıkmadan biraz gölgeleme yapabilir...  Ki oyun çıktığı gibi yine 10/10 puanları toplarsa zaten bu küçük hesapların hiç biri anlamı olmaz.. ki bence gevurların holiday sezonunu beklemeleri bile belki daha iyi olurdu.. 

2020 nin ilk yarısında çıkacak oyunlarınını yapan şirketler ofislerinde partiler düzenleniyor olabilir şu an.. Çünkü ben bile Cyberpunk geliyoken başka bir şeye para ve zaman ayırmanın manası yok hatta nisana kadar şu elimdekileri de bitirim de bi daha bakmak istemeyebilirim bile (witcher 3 sendromu) diyordum ... 

O nedenle son yarıda oyun çıkaracak şirketler dışında herkes mutludur heralde.. 

aramaya üşendim şimdi. kaç hafta önce oyunun yeni nesil konsollar yüzünden ertelendiğine dair bir haber çıktı. yeni çalışanlar işe alınmış oyunu yeni nesil konsollarada hazır hale getirmek için...

Öyle birkaç dedi söylenti var ama adı üstünde söylenti. Bir başka söylentiye göre de Xbox'daki performans sorunları yüzünden ertelenmiş deniyor.

Benim anlamadığım normal ps4 ve xbox da nasıl çalışacak bu oyun.. Demin kingdom hearts 3 oynarken bile arada kasıyordu ps4 çöp alet işi bitmiş artık bunların cyberpunk gibi bir oyun nasıl kaç fps çalışır çok merak ediyorum.