Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 759 mesaj var

Bu oyun 2-3 aya Gamepass Ultimate'e gelir herhalde. O zamana kadar bir tane Series X alabilirsek orada oynarım, yoksa uzunca bir süre yüzüne bakmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, T800 said:

Saçma sapan, görsel kaliteye nerdeyse hiçbir etkisi olmayan ancak performansı aşırı düşüren bir takım efektler içermiyorsa ayarlardan kapatılabilen sıkıntılı.

Muhtemelen bu durum vardır. Neyse göreceğiz. 3080 ile 1440p'de yine 100 fps altına düşersem başlayacağım ekran kartına da teknolojisine de :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

Ultra preset tahminim direkt 8xAA açık geliyordur. Onu kapayıp shadow ve reflections quality seçeneğini high'a alıp, geri kalan ayarlar ultra'da oynanır diye ümit ediyor(d)um 1440p'de... göreceğiz bakalım. Bu arada dalgasına yazmıştım ama day-one driver da geliyormuş gerçekten.

açıkçası ben adamların bu kadar uğraşıp buglar yüzünden ya da grafik performansı olarak kötü bir şekilde oynanacak bir oyunu piyasaya süreceğine ihtimal vermiyorum. 

8xAA diye birşey kalmadı, MSAA kullanan oyun hiç görmüyorum desem yeridir, geçenlerde eskilerden kalan oyunları bitireyim dedim Titanfall 2 açtım onda vardı mesela sevindim baya, kullanılan antialiasing teknikleri bu ara temporal antialiasing(TAA, % 99,9'u bu, sharpness filtresi ihtiyacı hissettiriyor çok), subpixel morphological antialiasing(SMAA) ve fast approximate antialiasing(FXAA), bunlar dışında kullanılan teknik yok gibi birşey.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSAA güncel render teknikleri ile uyumsuz, eğer oyun yapımcısı ısrar ederse güncel render teknikleri ile birlikte MSAA eklenmesi çok fazla optimizasyon gerektiriyor ve hiçbir zaman tam verimli çalışmıyor.

Bu sebepten post AA teknikleri yaygınlaştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 dakika önce, ZvAnA said:

Muhtemelen bu durum vardır. Neyse göreceğiz. 3080 ile 1440p'de yine 100 fps altına düşersem başlayacağım ekran kartına da teknolojisine de :)

Cuma indiriminde LG 27GN950 (4K, 144Hz, diğer FALD modeller gibi 95Hz üzeri chroma düşmek gibi saçmalık yok, hatta son firmware ile 160Hz desteği de geldi, 16 bölgeli kenar aydınlatma var HDR için(HDR 600 standardını destekliyor), tabii FALD kadar olma imkanı yok, HDMI 2.1 yok, konsollar ile 4K 120Hz kullanma imkanı yok HDMI üzerinden, hem Freesync hem de Gsync destekli LG Nano IPS panel) 7.999 TL oldu Amazon'da elim baya bir gitti ama vazgeçtim performans kensinlikle tatmin etmeyeceği için, Samsung Odyssey G7 32 inç(2560x1440 240Hz, HDR 600 standardı destekli, 8 bölgeli kenar aydınlatma var HDR için, Freesync ve Gsync desteği var, Samsung SVA VA panel, variable refresh rate aktif olduğunda flickering sıkıntısı vardı, son firmware ile gitti diyenler var, ancak onun yerine jittering geldi diyen de var, bilemiyorum bu nedenle, son firmware ile yine konsollardan 4K 120Hz sinyal kabul edebiliyor, tabii 4K gösterimiyor haliyle, ancak bu konuyu da araştırmak gerekir) 6.030 TL gibi birşey oldu ona da elim gitmedi, 2560x1440 240Hz  çok ciddi bir performans noktası, SLI diye birşey kalmadı, olsa da zaten fiyat, stok v.b. olacak gibi değil, ondan da vazgeçtim.

Eldeki Samsung VA 1080p 8-Bit 240Hz monitör ile devam edeceğim daha baya bir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, wazzap said:

Millet oyunu sızdırmasın diye Projekt Red bilerek performans DRM'si gibi bir şey uyguluyormuş.

Biraz tersten anlamışsın yazılanı :) Review kopyalarında DRM koruması varmış ve bu da performansı bir miktar düşürüyormuş. Oyun piyasaya çıktığında DRM koruması olmayacakmış, haliyle performansta artış görülebilecekmiş.

Ben en iyi ihtimalle + %5 etkisi olur diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

heyecanlanmaya gerek yok... witcher 3 gibi çıkan patch + driver güncellemeleri ile iyi olan bir oyun çok çok daha iyi olacak zamanla. açılır açılmaz oynayacağım gibi derdi olmayanlar sorun yaşamayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, Najaz said:

Biraz tersten anlamışsın yazılanı :) Review kopyalarında DRM koruması varmış ve bu da performansı bir miktar düşürüyormuş. Oyun piyasaya çıktığında DRM koruması olmayacakmış, haliyle performansta artış görülebilecekmiş.

Ben en iyi ihtimalle + %5 etkisi olur diye düşünüyorum.

Tersten değil de biraz basit yazmışım. Senin yazdığın daha açıklayıcı olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, T800 said:

Cuma indiriminde LG 27GN950 (4K, 144Hz, diğer FALD modeller gibi 95Hz üzeri chroma düşmek gibi saçmalık yok, hatta son firmware ile 160Hz desteği de geldi, 16 bölgeli kenar aydınlatma var HDR için(HDR 600 standardını destekliyor), tabii FALD kadar olma imkanı yok, HDMI 2.1 yok, konsollar ile 4K 120Hz kullanma imkanı yok HDMI üzerinden, hem Freesync hem de Gsync destekli LG Nano IPS panel) 7.999 TL oldu Amazon'da

Tolga abi 144hz ile 240hz arasındaki akıcılık farkını göz cidden seçebiliyor mu ?

yani benim elimdeki monitör 165hz'e kadar çıkıyor anca. 

misal 60'dan sonra 100hz mükemmel geliyor, 100 ile 144 arasını da fps yettiği sürece görüyorsun ama normalde 120-144-165 arasında hissedilir bir fark yaşamıyorum ben. hatta birşeyler deniyordum 120hz'de kalmış günlerce, geçen gün monitörün menüsüne girince farkettim.

neyse uzatmayayım bu 240hz arayışın neden ? (yani 240hz olsun diye 1080p çekilir mi)

aynı şekilde 4k evet güzel net, ben uzun uzun kullanmadım hiç çünkü gördüğüm 4k monitörler hep 60hz olduğu için ciddiye almadım. fakat 27' monitör 4k olsa ne farkeder ki.

bizim bu imzadaki dandik LG 32" 1440p o kadar iyi bir monitör çıktı ki. yani kendi açımdan düşünüyorum, o yazdığın monitör ilgimi çekti ama sırf 4K olsun diye 32" den 27 inçe inmek beni üzerdi.

-

cyberpunk özelinde de söyleyeceğim, 1080ti bana 1440p çözünürlükte high-ultra arası ayarlarda 60 fps altına düşmeden oynatırsa heykelini diktireceğim.

review koplayarındaki DRM nasıl performansı düşürüyormuş kafam yatmadı ama artık son 40 saate girdik... bence oynanmaz durumda olmayacak oyun ama tabi kendimi de avutuyor olabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir arayışım yok özel olarak an itibariyle, HDR arayışım var daha çok ve tabii görsel kalite, Samsung Odyssey G7 240Hz özellik olarak, diğer 2560x1440 144Hz v.b. monitörler HDR 400 destekli ki bu ha var ha yok gibi zaten, HDR 600 de o kadar fark yaratmıyor ancak yine de tabii o kadar da değil.

Diğer soruya gelince, 144Hz ile 240Hz üzerindeki farkı ben hissediyorum, ancak 60Hz'den 144Hz'e çıkmak kadar dramatik değil bu. Ama tabii 144Hz ile 165Hz arasındaki fark birşey ifade etmez tabii.

Yine mesela 360Hz modeller de geliyor, ama işin o tarafında değilim artık, görüntünün akıcılığı 360Hz'de hele artık muazzamdır ancak artık çok daha fazla görüntü keskinliği, görsel kalite, renk canlılığı v.b. şeyler görmek istiyorum daha çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da ekleyeyim, asla 144Hz eski VA panelli bir monitör de almam, onu belirteyim, Odyssey G7'yi kesinlikle eski VA paneller ile karıştırmamak lazım.

VA kontrast olarak çok iyi, kesinlikle o yönden seviyorum çok ama maalesef piksel cevap süresi üzüyor özellikle karanlık sahnelerde.

Hele ki bu bir de Freesync veya Gsync açıkken FPS dalgalanmaları da başka şeylerle de birleşiyorsa maalesef kötü oluyor, alıştım ben de daha iyisi de var tabii.

Ek olarak ben haftada açıp bir iki saat bakmıyorum PC'ye oyun için, baya vakit geçiriyorum başında, benim için önemli yanı başkasına önemsiz gelebilecek konular.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki bazi sahneler epilepsi krizlerini tetikliyormus, bu tur bir problemi olan varsa dikkatli olsun; 

During my time with Cyberpunk 2077, I suffered one major seizure and felt several moments where I was close to another one. 

When "suiting up" for a BD, especially with Judy, V will be given a headset that is meant to onset the instance. The headset fits over both eyes and features a rapid onslaught of white and red blinking LEDs, much like the actual device neurologists use in real life to trigger a seizure when they need to trigger one for diagnosis purposes. If not modeled off of the IRL design, it's a very spot-on coincidence, and because of that this is one aspect that I would personally advise you to avoid altogether. When you notice the headset come into play, look away completely or close your eyes. This is a pattern of lights designed to trigger an epileptic episode and it very much did that in my own personal playthrough. 

https://www.gameinformer.com/2020/12/07/cyberpunk-2077-epileptic-psa ] ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekşi çöplüğünde ne işin var ya, hele böyle bir oyun için... :lol:

I-hope-for-CD-Project-Red-the-game-is-good-or-a-lot-of-people-will-be-butthurt-after-all-this-hype.jpg

Benim de bugünkü projem steam'i offline alıp sistem tarihini ayın 11'i yapmak oldu. :zuh:

Oyunu açmaya çalıştığımda: :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardustya allahın gerizeklasıı yazmış bir de diyor ki "basın sürümünü oynadım, buglar var." sonra spoiler'a girmiş "şeyin şey olması yani çok kasmışlar vs vs" diye. Nasıl bir malsa artık. Bu gibi tipleri basın mensubu olması için işe alanlarda zaten sıkıntı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5’de preload yaptim. 105gb boyutu. Hafta sonu karantinada girisirim artik. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enteresanmış. PS5'in bu ssd boyutu sıkıntı ya. Oyun silmek zorunda kaldım yer açmak için. COD sağolsun 185GB

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam anladığım kadarıyla download ettikçe aynı anda sıkıştırmayı da açıyor. Yani hem download ediyor bir yandan download ettikçe de sıkıştırmayı da açıyor

Ancak 100 küsur GB ilginç, dün ,57 GB mi neydi Cyberpunk 2077 download'u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam'deki sayfasında şu an 9 aralık açılış tarihi olarak görünüyor. Bölgeye göre değişiyor sanırım.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok