Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 759 mesaj var

https://www.youtube.com/watch?v=ZkkkFgtBoyU

Bu ray tracing çok mu matah bir bok, ben anlayamadım.

verdiğim linkteki video'da bana olsa da olur olmasa da olur gibi geldi. 

ki yani şimdi tutup rtx 3070 alsam bile RT açmak FPS'yi çok düşürüyorsa bana RT yerine 100 fps üstü olsun daha iyi gelir.

RT olmadan 1440p'de çok rahat ultra oynarım gibi duruyor imzamdaki sistem ile.

Ryzen konusunda bahsettim gaza gelmiş durumdayım ama en iyisi oyun çıksın bir göreyim.

hep yurtdışından donanım almaya alıştım şimdi bu TR fiyatlarıyla bir şeyler almak garibime gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 dakika önce, stardust said:

ki yani şimdi tutup rtx 3070 alsam bile RT açmak FPS'yi çok düşürüyorsa bana RT yerine 100 fps üstü olsun daha iyi gelir.

Yeni çıkan her şey yarım yamalak çıkıyor. Çıkıyor ama performans yok ya da hz düşük ya da oyun yok daha . 
Reklamı : rtx muhteşem
Gerçeği : 2 sene sonra ki ekran kartları ile fps düşüşü olmadan adam gibi rtx'li oynayabileceksiniz.
Zamanında 2k 4k monitorler de ilk çıktıklarında 30hz destekliyorlardı.
Daha bi dolu örneği var aklıma gelmiyor şimdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, stardust said:

https://www.youtube.com/watch?v=ZkkkFgtBoyU

Bu ray tracing çok mu matah bir bok, ben anlayamadım.

verdiğim linkteki video'da bana olsa da olur olmasa da olur gibi geldi. 

Tercih meselesi.

Ekran kartınız yeterince güçlü değilse oyunlarda bir tercih yapmanız gerekir ya, misal "yüksek fps mi ultra grafik ayarları mı?" "Ultra grafik ayarları mı yoksa yüksek çözünürlük mü?" Bu iş de biraz böyle şuan.

RayTracing güzel bir şey mi? Tartışmasız evet ama fps'in yarıya düşmesine değer mi? Burası işte kişiden kişiye değişir. Bilgisayarı ultra grafikleri kaldırdığı halde multi oynarken grafik ayarlarını kısan adamlara pek uygun değil Raytracing. En azından şimdilik öyle.

Oyun güzelse RT olmadan da 4K olmadan da oynanıyor sonuçta ama single oyunda "RT+ 60FPS" mi yoksa "no RT+ 100fps" mi? dersen ben RT+60fps tercih ederim ama multi'ye girince kapatırım RT'yi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ray tracing derken hangi API kullanıldı o da önemli sanıyorum, AMD ile bunların hepsi çalışmıyor yine anladığım kadarıyla, burada destek DX 12 Ultimate üzerinden değil Nvidia'nın kendi uzantıları ile sağlanıyorsa AMD desteklemiyor.

Bir de tabii bu da dahil galiba, ray tracing destekli oyunların tamamı herhalde Nvidia sponsorluğunda. 

Oradan gelirsek bu oyun performans olarak ciddi zorlayacak diye düşünüyorum görsel kalite ile tam yüzde yüz örtüşmeden, Witcher 3 görsel olarak muazzamdı çıktığı zamana göre bu da o seviyeyi yakalar umarım, bakalım orada durum nasıl olacak ama performans olarak zorlayıcı olacak herhalde.

1080Ti da artık bu zamanda baya bir aşağıda kaldı ama neyse ki 1920x1080 kullanmaya devam ediyorum, bu nedenle yine iyi kötü götürüyor, bakalım bunda nasıl olacak ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla hype oluştu ve oyun defalarca bug ve glich'ler yüzünden ertelendi.  Yeni bir Fallout faciası ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ray Tracing görsel doyumluluk adına güzel birşey ama fpsnin yarı yarıya kırılması işi şu aşamada çok mantıklı durmuyor, en azından göz zevkini doyuracağım diye cebimden tomarla çıkan paraya rağmen teknoloji karşılığını tam anlamıyla vermiyorsa gerisi tercih meselesi haline geliyor.

Oyuna gelince en azından ilk 3-6 ay arası oynamayı düşünmüyorum gibi. Bu süreçte çıkacak sürüyle bug fix, güncelleme, eklenti vb olacaktır. Bu kadar ertelenmesiyle olabildiğince oynanabilecek kadar iyi fix yapılmıştır diye umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

- oyun kötü olmayacak, yapan firma Bethesda değil, adamlar hayatını ortaya koydu bu oyun için. wticher 3 için çalıştığımızdan 10 kat fazla çalıştık diyorlar.

- tabii ki ilerleyen zamanlarda yamalar gelecektir fakat üstünde yıllardır çalışılan ve adamların mükemmeliyetçiliği yüzünden 3 kez ertelenen oyundan, çıkar çıkmaz kötü bir deneyim beklemeyin.

bu oyunun 3 tane origin story'si var ve yine iyi-kötü-nötr olma tercihleri yapabiliyoruz, yani oyun baştan sona 3 kez bitirilir. ben hemen oynayıp bitireceğim 1 kez, 2. yi de yeni sistem kurduktan sonra oynarım.

o yüzden rahat olun, açın oynayın. cd projekt red başka oyun geliştiricilere benzemez, witcher 3'ü de çıkar çıkmaz oynadım evet patch'ler ile daha iyi hale geldi ama ilk çıktığı gün de gayet oynanabilir durumdaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Whooosh said:

Çok fazla hype oluştu ve oyun defalarca bug ve glich'ler yüzünden ertelendi.  Yeni bir Fallout faciası ile karşı karşıya kalınabilir.

It also bears a mention: Cyberpunk 2077 is phenomenally buggy. I played a pre-release build that was updated during the review period, and there's a day-one patch planned as well, but the scale of technical issues is too large to reasonably expect immediate fixes. I encountered some kind of bug on every mission I went on, from more common, funnier ones like characters randomly T-posing to several complete crashes. I didn't notice much of an improvement after the update, either. In a very late-game, very important fight, the game froze on me--twice. I ended up taking a break out of frustration before attempting, and finally succeeding, the third time.

These bugs, more than any game I've played in years, took me out of the experience often. Non-interactable items like cardboard boxes will explode when you interact with something next to them; UI elements will stay on-screen long after they're meant to, which is only solved by reloading a save; characters will interrupt themselves during proper dialogue sequences by repeating a throwaway line they'd say in the overworld, seriously disrupting key moments; I died once and, upon reloading my last save, found my hacking ability no longer worked, forcing me to roll back to an autosave 10 minutes prior. The list is extensive.

Lafımın arkasındayım, i said what i said

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Day one patch uygulanmamış halini oynamış işte. Pre-release... Biz bu kadar niye bekledik 2 gün sonra göreceğiz... Bu saatten sonra başkasının lafıyla değerlendirecek değiliz oyunu. 

ps: incelemenin tamamını okudum. incelemeyi yazan lavuk zaman baskısı altında oyunu laptop'dan oynamış... bunu ciddiye kim alır bilemedim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

video incelemeleri izlemiyorum, sonuna baktım sadece IGN 9 puan vermiş, 1 puan da buglar yüzünden. onların da çoğu birinci gün yaması ile gidecektir (umarım)

https://www.youtube.com/watch?v=l46E7Q3UKqI

görünen o ki ana hikaye açısından witcher 3'den bir miktar kısaymış fakat side quest olarak yapacak çok fazla şey varmış. neyse artık we will see about that...

inceleme ambargosu kalmış bir sürü inceleme saçılmış etrafa ama şunu dikkate alın hepsi oyunun beta'sını oynamış bitirmiş diyebiliriz, bu kadar ertelenme neden olmuş anlamış olduk sadece. 

bizim oynayacağımız sürüm adamların oyunu bitirdikten sonra son bir kaç aydır sadece bugları düzeltmek ile uğraştıkları patch uygulanmış hali olacak.

bug yine de olur, sıkıntı yok. zaten tek bir kere - tek bir sistemle oynanacak oyun değil. 

ilk şuan eldeki haliyle oynarız, sonra da ray tracing zamazingosu ile oynarız bahanesi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol:

gerizekalı gamespot farklı olcam diye 7 vermiş yine. kendilerinden beklenen hareketler.

kısıtlı zamanda laptopla oynayarak inceleme yapmak neyin kafası çözemedim ama.

gördüğüm kadarıyla direkt olarak oyunu inceleyenler 9-10 civarı vermişler. işin içine bugları da katanlar notu düşürmüşler. bugların patchlerle düzeleceğini düşünürsek 9+'lık oyun olmuş diyebiliriz sanırım.

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, stardust said:

bizim oynayacağımız sürüm adamların oyunu bitirdikten sonra son bir kaç aydır sadece bugları düzeltmek ile uğraştıkları patch uygulanmış hali olacak.

İyi de adamların oynadığı versiyon Pre Alpha 0.0.0.01 değil, 50 kere oyunu erteleyip aylarca cilaladıkları versiyon. Aylarca uğraşıp bug seviyesini anca bu seviyeye getirdilerse 2-3 haftada tertemiz bir oyun yapamazlar.

Bu oyunun toplanması bi 2-3 ayı bulur.

Thustu and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada dönenlerden anladığım kadarıyla bu oyun en iyi, RTX 3000 serisi ve Radeon 6000 serisi rahat bulunabildiği, patchler, driver optimizasyonları, hatta modlar çıkıp biraz oturduktan sonra ağız tadıyla başlanacak bir oyuna benziyor.

daha 2-3 ayı var yani gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bile olsa ben oyunu 52 saat 10 dakika sonra açıp oynamaya başlayacağım, yazarım ilk izlenimimi.

death stranding 200 saat oynadım tamamen bitti ve sildim. cyber'ı beklerken açayım rdr2 oynayayım diyorum akmıyor geri kapıyorum.

bunca yıl bekledikten sonra artık 1 dakka daha beklemeye tahammülüm yok. hiç mi buglı oyun oynamadık sanki, erir miyiz :zuh:

siz paşalar bekleyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahmin ettiğim gibi daha önce açıklanan önerilen sistem bileşenleri çok iyimserdi gösterilen grafikler için.

Oyunun ekran kartı performanslarını Tom's Hardware yayınlamış.

Medium Preset;

Cyberpunk-2077-PC-Performance-Benchmarks

Ultra Preset;

Ray tracing ve dlss açık testleri de siteden bakabilirsiniz.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performans tahminim gibi görünen, ancak işte görsel kalite buna göre tatmin edici mi yoksa değil mi ? GTX 1080Ti RTX 3060Ti'dan da az bir performans gösterdiğine göre 1080p ancak kurtaracak görüldüğü kadarıyla, 1440p'de ise Ultra kesinlikle kurtarmaz.

Saçma sapan, görsel kaliteye nerdeyse hiçbir etkisi olmayan ancak performansı aşırı düşüren bir takım efektler içermiyorsa ayarlardan kapatılabilen sıkıntılı.

Ayrıca ray tracing ile 1080p'de dahi RTX 3080 yetersiz, ne ray tracing imiş ve kardeşim, bu böyle giderse silinen bir teknoloji olur oyunlar için, ne kimse arar ne de kullanır bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ultra preset tahminim direkt 8xAA açık geliyordur. Onu kapayıp shadow ve reflections quality seçeneğini high'a alıp, geri kalan ayarlar ultra'da oynanır diye ümit ediyor(d)um 1440p'de... göreceğiz bakalım. Bu arada dalgasına yazmıştım ama day-one driver da geliyormuş gerçekten.

açıkçası ben adamların bu kadar uğraşıp buglar yüzünden ya da grafik performansı olarak kötü bir şekilde oynanacak bir oyunu piyasaya süreceğine ihtimal vermiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok