Cyberpunk 2077
1 1

Bu konuda 759 mesaj var

Saç sakal olayı muhtemelen ücretsiz DLC ile gelir. Hatta bu customization kısmında başka şeyler bile gelebilir. Witcher'da da berber eklentisi sonradan gelmişti. 

Yalnız sünnetçi DLCsi gelirse bomba olur, demedi demeyin. 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

Böyle şeylere gerek kalmadan oyun içinden halledebileceğimiz bir yol eklemeliler. 

skiller falan resetleniyor ama attribute ler maalesef.. E ben başta hacklerim insan gibi zekamı kullana kullana hallederim diyordum ama bir işe yaradıkları yok şimdi hayvan gibi assault rifle gitmeye karar verdim baştan başlayamam..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben başta ortalama bir karakter yarattım ve şu 4 bacaklı robot mu ne haltsa onu aldığımız çete evindeki çatışmayı gördükten sonra sırf health, pack mule, assault rifle ve pistol skill 'lerine dağıttım. Baştan da hayvan gibi emek verip dış görünüşü vs. istediğim gibi yaptım. Şu an dönüp değiştirmek istediğim bir durum olmasa da sokakta şu yeşil çin maskesi takan çeteciler birilerine saldırıyordu araya girip onları temizledim. Muhtemelen o çete gördüğü yerde bana dalacak bundan sonra, önüme bakarak devam etsem, hiç araya girmesem olacaktı :) 

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 dakika önce, Peregrine said:

Ben başta ortalama bir karakter yarattım ve şu 4 bacaklı robot mu ne haltsa onu aldığımız çete evindeki çatışmayı gördükten sonra sırf health, pack mule, assault rifle ve pistol skill 'lerine dağıttım. Baştan da hayvan gibi emek verip dış görünüşü vs. istediğim gibi yaptım. Şu an dönüp değiştirmek istediğim bir durum olmasa da sokakta şu yeşil çin maskesi takan çeteciler birilerine saldırıyordu araya girip onları temizledim. Muhtemelen o çete gördüğü yerde bana dalacak bundan sonra, önüme bakarak devam etsem, hiç araya girmesem olacaktı :) 

Aynen bende o görevde anladımki insanlık yaramıyor bende assaulta döneceğim.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buglar beni cok rahatsiz etmedi ama ne yazik ki oyun eglenceli degil. Yalnizca hikayeyi tekip edip oyunu bitirirsen fena degil ama o zaman boyle kocaman bir oyuna gerek yoktu.

Combat problemli, bir suru secenek var skiller, cyberware, vs. Ama bi fark yaratmiyor, eline silahini alip dan dun girismek yeterli. Combat sirasinda ne olup bittigi de anlasilmiyor, ayni anda hackler vs. Inventory management da problemli

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, MonkeyBusiness said:

Buglar beni cok rahatsiz etmedi ama ne yazik ki oyun eglenceli degil. Yalnizca hikayeyi tekip edip oyunu bitirirsen fena degil ama o zaman boyle kocaman bir oyuna gerek yoktu.

Combat problemli, bir suru secenek var skiller, cyberware, vs. Ama bi fark yaratmiyor, eline silahini alip dan dun girismek yeterli. Combat sirasinda ne olup bittigi de anlasilmiyor, ayni anda hackler vs. Inventory management da problemli

eleştirinizi anlamakla birlikte, bu oyun action-adventure değil ki, RPG bunun ayrımını çok iyi yapmak lazım yani call of duty oynamıyorsunuz burda. dan dun girişiyorsanız normal zorlukta, perklerden, crafting'den falan faydalanmadan dümdüz gidiyorsunuz demektir.

ben daha çok stealth-tech olarak gidiyorm oldukça zevkli, bütün oyunun tek bir kişi bile öldürmeden bitirebiliyormuşuz. "boyle kocaman" dünyası olan bir oyun tekrar değerini arttırıyor. farklı yol ve yöntemlerle bitirebiliyorsunuz questleri.

RPG oynarken karakterinizin kendiniz gibi düşünüp, aynı şartlar altında ben nasıl davranırdım diye düşünerek oynamak bana kalırsa oyundan daha fazla keyif almanızı sağlıyor.

-

https://www.youtube.com/watch?v=w4rgB2zb7dg

bu testler bana bir kez daha gösterdi ki oyuncu adamın 4k monitörü olmaz.

1440p monitördeki 1080ti, 4k monitördeki rtc3080'den daha fazla fps alıyor.

nedir bu 4k sevgisi anlamıyorum. evet 3-4 metre ötenizde duran büyük ekran televizyonda o detayları görmek güzel bir şey film izlerken.

fakat 50 cm ötenizdeki monitörde oyun oynarken bence akıcılık çözünürlükten daha önemli.

1440p bence oyuncular için hala biçilmiş kaftan. yakın ya da orta vadede kesinlikle 4k hevesim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani evet, oyunu nasil oynamak istedigini, nasil daha fazla zevk alabilecegini kendin secebiliyosun ama oyunun bu tercihleri daha anlamli hale getirmesi lazim.

Oyunun cok fazla eksik yonu var su hali ile, zamanla duzeltirlerse belki bir skyrim olabilir, duzeltmezlerse fallout 76

MilesTeg and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu oynamadım ama bu bahsettiğiniz durumlar her oyun için geçerli arkadaşlar. gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olan witcher 3'ü de easy-normal zorlukta açıp dan-dun şeklinde hiç kafa yormadan hızlıca bitirebilirsiniz. oyun böyle bir seçenek sunuyor ama böyle oynayarak rpg oynamış olmuyorsunuz zaten, fps mantığıyla "hikayesini görüp hızlıca kapatayım bu defteri" gibi oluyor. rpg -bence- en üst zorlukta oynanır ve nasıl daha iyi olabilirim diye kafa yorulur, buff'lar yeri geldiğinde temkinli kullanılır, sağda solda insanların hikayesi dinlenir, yeni yerler keşfedilir, loot yapılır, yan görevler yapılır, sizden daha güçlü bi düşman çıktığında kuyruğunu kıstırıp kaçarsın vs. rpg budur.

stardust and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu Witcher serisi ile kıyaslamamak lazım, Witcher serisi bundan ciddi derecede daha iyi oyunlar içeren bir seri. 

Böyle silahlarla RPG yapılmak istenmişse de ben de o tadı çok alamadım, bu kısım daha iyi yapılabilirdi, saçma sapan yan görevler koyulup bunlarla ugraşılacağına bunların daha iyi olmasına ağırlık verilebilirdi. 

Hatta şöyle ifade edebilirim, bu kadar beklettikten sonra keşke yeni teknoloji ile yine güzel bir hikaye ile The Witcher 4 yapsalardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

V'nin odasındaki TV'de kanalları karıştırıyordum. Kanallardan birinde "Cloths, lots of cloths" replikli bir reklam vardı. Görsel olarak "Guns, lots of guns" sahnesinin aynısını yaparak Matrix'e gönderme yapmışlar. Keanu'ya da bir göz kırpma var sanki:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Xbox Series X'de Standard Xbox One launch title kalitesiyle oynuyorum. :1pof:  Performance mode'da 60 fps i genelde tutturuyor, ama düştüğü de sık sık hissediliyor. 

Senaryo, detaylar, sardığı için devam ediyorum, ama arada iade etsem mi diye düşünüyorum. 21 saat oynamışım. Ben de stealth oynamaya çalışıyorum. Bi de iyice işkence olsun diye hard mode'da oynamaya başladım. Dün bir boss fight a geldim, spoiler vermeyeyim, melee saldıran bir abimiz. Adam beni 20 sn'de indiriyor. Hiç hazırlıklı gelmedim adama kadar, çünkü hep stealth ve hacking'e harcadım skill point'leri. Bakalım nasıl olacak....

Bu oyunun en az 1 sene daha geliştirmeye ihtiyacı var cidden. Ocak şubat patch'leri gelecek ama ekime kadar gelmesi lazım bu patch'lerin. Fizik motoru sürekli patlıyor, bir sürü saçma sapan duruma girebiliyorsunuz. Motorsikletle arabaya çarpıp arabanın içinde kalınabiliyor, adamın biri ensesinden hafıza kartı gibi aleti (shard) verirken bu shard'ın modeli bir anda pistol modeline dönüşebiliyor cutscene'de... Araba kullanırken ilerideki arabalar yaklaştıkça kaybolabiliyor. Arada bazı karakterlerin sesi gidiyor, ya da görevler öyle bir duruma giriyor ki baştan başlamak gerekiyor.

Çok fazla şey hedeflemişler, her şey yarım yamalak kalmış. Bunları bilerek piyasaya sürdüler, review'ları blockladılar, resmen kötü niyetli davrandılar adamlar. Bakalım uzun vadede nasıl destek verecekler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun hazır olmadan çıkmış o çok belli. Sürekli bir bug ile karşılaşıyorum bende. Özür mözür dilediler de bu şekilde çıkmamalıydı oyun. Ben bu ara ana görevlere ara verdim mapde gözüken side missionlara gidiyorum da hep aynı. Lokasyona git ve çeteyi indir veya polis birileri ile çatışırken yardım et. İnşallah ana hikayede ilerledikçe daha güzel yan görevler çıkar. 

Stealth oynamak için çok kasmak gerekiyor gibi geldi gözüme. Bu kadar bug varkende uğraşamam diyerek assault'a abandım. Oyun tamamlanınca stealth kasarak tekrar oynarım belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolum olsa bu şekilde girmezdim ben buna sanıyorum, ne zaman next gen yaması gelir, bakardım düzgün mü ondan sonra karar verirdim. Çok süper bir hikayesi yok bu kadar soruna rağmen devam etmek için bence katlanamayacak boyutta ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 valla esasında hikayesi, yan hikayeleri vs güzeldir diye katlanıyordum ama senin yorumundan sonra bir daha düşüneceğim. Oyun Witcher kalitesinden çok uzakta o zaman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok