Gümrük muafiyeti 30€ oldu
0

Bu konuda 71 mesaj var

@@Makaan Hem döviz kaybı söz konusu, hem de yurtdışındaki restoranlar ülkedeki restoranlar için haksız rekabete neden oluyor. Aradaki fark kompanse edilmeli, bu da vatandaş eliyle yapılmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok sevindirici gelişmeymiş. 

Aliexpress ten biz almayacağız, onlar alacak , sonra kargo bize getireceğine onlara götürecek, onlar bize gönderecek. Yani iş yapıyormuş gibi görünüp aslında olmayan bir işten para kazanacaklar bizden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz n11 den de alışveriş yapmamış herhalde.

garantisi belli değil gibi bir şey diyor.

Amazon da garanti yok, n11 de var.

Bunları takip eden ,dünyadan haberi olmayan çoğunluk var, yazık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gümrük sınırı 16 ocaktan itibaren uygulanmaya başlanacakmış (dh de gördüm.)

Birkaç gün içinde siparişleri tamamlamak lazım .

Amazon.de , amazon.com kadar profeyonel izlenimi vermiyor henüz.  Bakalım gümrük sorunlarını nasıl çözecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz günlerde amazon.de den yaptığım alışveriş takılır kesin 30€ olayına diyordum, amazon sağolsun UPS ile gönderdi kanun çıkmadan geçmiş oldu gümrükten benim ürünler böylece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gümrük sınırı 16 ocaktan itibaren uygulanmaya başlanacakmış (dh de gördüm.)

Birkaç gün içinde siparişleri tamamlamak lazım .

2 gündür bununla ilgili kaynak arıyorum, henüz göremedim. Belli bir tarih yok, resmi gazetede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacaktır.

Benim geçen hafta amazon.de'den sipariş ettiğim €30 üstü paket şuan elime geçmiş durumda.

Bu noktada kendi deneyimimden kaynaklı bir iki laf etmek isterim.

Amazon.com'dan hiç tereddüt etmeden alışveriş yapabilirsiniz. Bu site gümrüğe takılsa ve masraf çıksa bile kendi ödeyecektir. Zaten kısa bir süre sonra "import fee deposit" ücretine 30 euro'ya kadar düzenleme yaparlar.

Amazon.de ve diğer yurtdışı e-ticaret sitelerinden aldığınız €30 üstü mallarda bu saatten sonra gümrüğe takılma ve size masraf çıkma durumu olabilir, bu riski değerlendirerek siparişinizi verin.

Resmi gazetede yayınlanma tarihi ile ilgili bir kaynağa ulaşan olursa link atsın lütfen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon.com'dan hiç tereddüt etmeden alışveriş yapabilirsiniz. Bu site gümrüğe takılsa ve masraf çıksa bile kendi ödeyecektir. Zaten kısa bir süre sonra "import fee deposit" ücretine 30 euro'ya kadar düzenleme yaparlar.

Amazon.de ve diğer yurtdışı e-ticaret sitelerinden aldığınız €30 üstü mallarda bu saatten sonra gümrüğe takılma ve size masraf çıkma durumu olabilir, bu riski değerlendirerek siparişinizi verin.

Sonunda Amazon fatihini bile yıldırdılar. Amazon.de 'nin başka bir site olduğunu ve müşteri memnuniyetini Amazon.com standartlarında sallamadığını yazılı beyan ettirdiler.  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kargoyu da kalem olarak faturanın içinde gösteriyorsa fatura da 75 eur yu aştı diye vergi çıkartmış olabilirler

Örneğin

a produkt1 60 eur

b produkt2 10 eur

c versand 10 eur

total 80 eur

ise ptt de bu total rakamdan hareket ediyor

oysa

a produkt1 60 eur

b produkt2 10 eur

total 70 eur

versand 10 eur

olarak belirtirse işte o zaman haaa diyor

not. bilerek almanca yazdım, öyle shipping yerine versand yazınca onu da herhangi bir ürün sanıyorlar :)

çooooook başıma geldi

Edit: konuyla alakalı yazmamışım, ama yazmamak daha hayırlı, çünkü ağzımdan hayırlı bir laf çıkmayacak!

koca koca ürünleri 75 eur diye yutturuyorduk, ama 30 eur da çok az, hayatta inandıramayız şimdi bu 1000+ eurluk bisiklet maşasını 30 eur diye :)

s1600_RockShox_BoXXer_275_White.jpg?1396

okumadim tum basligi bunu gorunce yazmak isterdim

eskiden 15 sene once falan kargo ucreti dahildi

onu ayri mal saymalarini bilmem sinir 100 dolar falan dedikleri devirde kargo parasi dahil bakilirdi

mal kac para diye degil fatura kac para diye bakiliyordu yani

konu hakkindada senelerce burda 60 euro oyunu baska yerden 55 euroya almayi da marifet sayanlar oldugu icin normal goruyorum

dunya bu isi boyle dusunmemis amerikada baska ulkelerde dusunuyo

zamaninda ben ingiltereden magic karti almistim

ben 100 liralik mal aldimsa 5 lirada postaydisa bunu elin londrali ingilizi gidip alaydi dukkanda 118 lira odeyecekti

boyle bir komedi acik olustu 15-20 senelik

insanlar bu ilseri somurdular sahsi ve sirketler

vergiden kacmak sirketlere devlete nanay yapmak

300 dolarlik malin ustune 75 dolarlar yazdirmak

boyle ithalat gibi mal ceken adamlar bile oldu posta ile

vergisini odesen bile gariplikler gariplikler

korsan oyun diye carlanan forumdas bile bunu normal yasal bi durum oldugu savundu konu hakkinda mevzuatin m si bile yokken bile

cep telefonu boyle kacak govek gelip duruyordu

illa adam bavula doldurup getirmiyordu

kisacasi bu alisveris isi duzelmeli

vergisi odenmeli

ama 15 sene once cok iskence idi bu is kolaylasmali

memur acsin icine baksin saatler ugras teee allahin dagi merkezlere git sekilde degil

suphesiz sorunsuz paketler evinize direk her sekil gelmeli

ama kdv ve gumruk vergileri catir catir alinmali

amazondan kalkip monitor alan forumdaslar icin bisi farkemz hem amazon hallediyor hemde onlar zati vergili idi

asil fark bandrolde

10-20 sene once bi kac tv karti almistim(total 2 tane)

ikisinde de devlet bandol gommustu

siz boyle internetten ciz yapinca ondan kurtuluyordunuz:D devlet demiski birysel de radyo tv intet bla bla cikazlarina bandol ucreti alicam

turkiye icindeki urunlerden zati hep aliniyordu

bizim milletin istedigi soyle bisidir

ben az calisiyim ama genel mudur maasi verilsin.devlet herseyi yapsin ama hic biside fazla vergi falan olmasin hatta vergi olmasin

su an turkiyede vergiler bazi konularda ozellikle dolayli vergiler yuksek

ama cok dusukken ise bile millet vergi kacirmakla ovunurdu

devlet mali deniz yemeyen domuz gibi veciz atasozlerini de hatirlatiyim

o mantiklarila bugunlere geldik

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazık gerçekten, bir devrin sonuna geldik.

Hungarde'nin yazdığı gibi artık "import fee deposit" 30 euro'ya göre ayarlanmış amazon'da.

Bunun üstünde aldıklarınıza otomatik hesaplıyor gümrük ücretini.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AB, EFTA üyesi ülkeler ile İsrailMısır, Makedonya, Bosna-Hersek, Şili gibi ülkeler, Batı Şeria, Gazze hariç hükümet parfümler, deodarantlar, rujlar, göz
kalemleri, rimeller, farlar, şampuanlar, pudralar, saç spreyleri, perma malzemeleri, diş macunları, diş ipleri, otomobil cilası, mum gibi ürünlerin ithalatında yüzde 17 ila 25 oranında ek gümrükvergisi getirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yasadigim olayin sebebi bu demek ki... Su olay Amazon.com'da olsa urunu ucretsiz bile gonderirlerdi kusura bakmayin diye... Bu mallar cevaben copy-paste shipping sayfasini yollamislar... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RIP Amazon.com ve .de

Zaten vergisi olan ürün dışında bir şey alınmaz artık. Kurlar da zaten malumunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RIP Amazon.com ve .de

Zaten vergisi olan ürün dışında bir şey alınmaz artık. Kurlar da zaten malumunuz.

Burdan alsanız kurlarlardan yine etkileneceksiniz. Vergi eklendiğğinde yine de fiyatlar avantajlı . Ben alışverişe devam edeceğim. Aynı fiyat bile olsa yerli mağazaları sevmediğimden yine amazon'dan alırım.

Xbox kontroller gelmedi henüz, 15ocak 'ın sonrasına sarkabilir ,bakalım o durumda amazon.de nasıl çözecek. Şu ana kadar görüntüsü amazon.com ile aynı kaliteyi yakalmadığı yönünde.  Amazon konusunda başımıza gelecek en kötü senaryo Türkiye 'ye girmeleri olur. Burdaki mağazlardan farkı kalmaz o zaman.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim amazon.de de indirime denk getirerek Aralık ortasında yaklaşık 450 TL'ye aldığım ve o sırada burada 650 TL'ye satılan monitör şu an vatanda 895 TL.  :icon_eek:  :icon_eek:

Herhalde bir daha bu kadar hayatta denk gelmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok