BTK'dan AKN'ye iliskin yeni Kararlar
0

Bu konuda 53 mesaj var

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2f(518)_(10)+Adil+Kullan%C4%B1m+Noktas%C4%B1.pdf

Guzel seyler var;

- 31.12.2018'de AKN uygulamasi kalkiyor,

- AKN sonrasi hiziniz paketinize bagli olarak 3/5/8/16/24/32/64Mbps olacak, herkese standart 3Mbps olmayacak,

- 02:00-08:00 saatleri arasi AKN'ye dahil edilmeyecek ve AKN sonrasi hiz kisiti uygulanmayacak.

Ben 50mbps kullaniyorum, sanirim AKN sonrasi hizim 3Mbps yerine 16'ya dusecek, super olur... 

Burada yazdigim kararlar (baska kararlar da var da ilgimi cekenleri yazdim) isletmeciler tarafindan en gec 1 Mayis 2017'ye kadar uygulamaya gecirilir denilmis... Deadline konulmasi da iyi olmus... 

Bakalim fiyatlarda bir degisim olacak mi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzak gelecek... Hatta gelecek mi belli bile değil. 1 Haziran 2017 deselerdi "Haa, tamam o zaman" derdim ama Aralık 2018 nedir?...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için şöyle bir artısı olacak: 1 Mayıs 2017 itibariyle 16 MBit ADSL paketimde AKN dolduğunda hızı 3 Mbit yerine 5 Mbit olarak kullanacağım. Ayrıca torrentleri falan gece 2-8 arası indirecek şekilde ayarlayıp AKN'den yemeyeceğim.

Bu pakete aylık 35 TL ödediğim düşünülürse, oturduğum siteye sittin sene gelmeyecek olan fiber altyapı nedeniyle çektiğimiz çile biraz daha tahammül edilebilir hale gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eh bu da bir gelişmedir. tüketici lehine karar görmenin imkansız olduğu ülkemizde mucize gibi birşey bence... gayet iyi olmuş.

en azından 2019'a kadar daha mantıklı bir uygulamayla sabrederiz, sonrasında ise -eğer gerçekten dediklerini yaparlarsa" zaten akn diye birşey kalmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

31.12.2018 tarihi sonrası AKN'yi kaldırıp onun yerine saçma sapan kotası olan paketler getirip, sınırsızları da uçuk fiyata çekmezlerse bende bir şey bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

31 Aralık 2018'e kadar hayatta kalabilirsek görürüz belki.

Bence o tarihe kadar interneti kapalı hale getirecekler ve zaten AKN'ye gerek kalmayacak, bunu planlıyor olabilirler. Saçma biliyorum ama neden olmasın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de olumsuz birşeyler olacak. Hemen iyi haber diye sevinmemeyi öğrendik. Esas haberi bunun arkasına saklıyorlar.  AKN 'yi tamamen kaldırmak zaten çok zor, başka isim altında bir düzenleme getirirler. 

Yeni yapılaack düzenlemeyle benim kullandığım 10mbit sınırsız anlamsız hale geliyor , akn si olanların minimumları benim hızımdan fazla. Yeni bir tarife duyurmaları lazım.  Dolar bu kadar arttığı halde uzun süredir internet hizmeti zamlanmadı. Dolayısı ile sağlam bir zam gelebilri her an.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV hediyesi nedeniyle 100mbit 2 senelik taahhüdüm vardı sanırım en çok sevinenlerden birisi ben olacağım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taahhüdümüzü 1 Mayıs 2017'den önce yenilesek bile bu 3 mbit yerine (mesela 50 mbit için 16 mbit) yeni güncel limitten faydalanabiliyoruz değil mi? Kimse piçlik yaparak herhalde "aaa sen bu şartları kabul etmiştin" kanunen diyemez herhalde değil mi? Sonuç olarak minimum hız 1 mbitten üçe çıkınca herkese 3 verdiler diye hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede kota olayını gündeme getirebilirler. İnşallah böyle birşey olmaz.

køtu niyetli olduktan sonra hersey mubah zaten operatorler icin. kanunlarin aciklarini bulup musteriyi yolmak misal. ulkede zaten hukuk yok. hersey olabilir

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence akn/akk de sorun yok

sorun makul olmayan limitler

misal kablonetin verdigi fiyatlar genelde 25 mbit hizla 25 gb akn

yani 250 gb gibi limit uygun fiyatli yok kardesim akn olmaz demem

benim kullanimim o kadar yok diye demiyorum.makul bi olcu.daha yuksek ihtiaci baska bi paket alir falan ama obur turlu cok pahali

sinirsiz 1-3-5 gb eskiden aldigimiz fiyata kalkip 25gb hiz ama 50 gb kota diyorsa onun manasi bi oyun indirsen falan kalan 3 hafta 3gb eski hizina kalip 5-10 sene odedigin paralari odeyeceksin demek

sacmalik

bidaha tekrar ediyim akne karsi degil

karsi oldugum makul olmyanozellike 25 gblik akn ler

minumum 100-150 koyarsin normallini 250 falan yaparsin biraz fazlasina 500 dersin akn olur ama kimseleri aglatmaz uzmez

ama sunu diyim bu akn kalkarsa hizlar dusecek demesekte kalite dusecegi gibi firmalalar ispler yasal olaraklara girebilir.

film miln indirmissin diyip toreentten film dizi zirt pirt izlenelere banlar cakabailir devlete sirketlere raporlari hakkimizda dava actirabilirler

alman arkadasim elini filme surmuyo burdaki siplerin bi kismi manyak diyo.ama dizilere ellemiyorlarmis pek

ama film izlemiyo netten indirip rturkiyenin ggenelde ornek aldigi ulke akn nin icatcisi yerde almanya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse upload'dan bahsetmemiş gerçekten, en büyük problemlerden biri de cart diye dolan 50 GB'lık upload. Bu da kalkacak mı, bunun hızı ne olacak AKN'yi geçince yazan yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse upload'dan bahsetmemiş gerçekten, en büyük problemlerden biri de cart diye dolan 50 GB'lık upload. Bu da kalkacak mı, bunun hızı ne olacak AKN'yi geçince yazan yok.

Upload tarafında AKN uygulaması tüm ISS'lerde yok sanırım. En azından Kablonet'te öyle bir uygulama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Upload tarafında AKN uygulaması tüm ISS'lerde yok sanırım. En azından Kablonet'te öyle bir uygulama yok.

Bak o çok iyiymiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok