Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

13 dakika önce, stardust said:

https://www.cursedhardware.com/topic/5240-last-of-us-part-i-pc-2023/?do=findComment&comment=140633

Şurdaki hikayemin devamı var. 

Madem bu kadar getirdim PS5'i odama bari açıp oynayayım biraz dedim, Açtım Last of Us Part II ve Witcher 3 Next-Gen Patch'li haline baktım.

Bakmaz olayım ya, monitörden soğuttu beni.

Aynı oyunları dün OLED'de oynadığım için çok silik, sönük geldiler bana.

Bizim acil oled almamız lazım ama 42" feci büyük, dediğin gibi 4K da olsun istemiyorum.

Bu sebepten dolayı ben amazon'dan alacağım Samsung OLED G8 34" Ultrawide monitörü.

Dediğin problemleri de dikkate alıp özellikle amazon'dan alacağım ki, 30 gün koşulsus şartsız iade hakkın var. 

30 gün içinde olabilecek her şekilde denerim, problem çıkarsa geri gönderirim.

OLED ciddi söylüyorum, kıyas bile kabul etmez. Çok üstün görüntü kalitesi. Canım sıkıldı şimdi, aynı oyunu bizim monitörle de OLED ile de oynayınca acı gerçekler çıktı ortaya.

Bir çözüm bul yoksa ilk ben kendimi ateşe atıp alacağım G8'i...

ya dünyanın en iyi ekranını OLED ile yan yana çalıştır tercih zaten OLED olur :) bu gayet normal yani. çözüm bilmiyorum açıkçası. şuan 2K da zaten alternatifimiz yok G8 dışında. bir de Philips var. Aynı panel ama daha sorunsuz deniyor. Genellikle panel hatalarında G8 in adı çok geçiyor. Philips'İ de göz önünde bulundurabilirsin. Gsync resmi olarak var ve G8 den avantajı da panel soğutması aktif, pasif değil. Yabancı incelemelerini izledim beğenilmiş. Şu da var. satış oranlarında G8 fazla olduğu için sıkıntıların sayısı da G8 de fazla. bunu da göz önünde bulundurmak gerekli. Sonuçta hepsi aynı panel şuan. 
Dediğim gibi ben almaya çıktım geri geldim. Çok istiyorum bu ekranı ama görünen sorunlar efsane can sıkıcı. Bir kere içinden HDMI 2.1 kablo çıkmıyor. Dışarıdan alman lazım. İçinden çıkan DP kablo ise kronik sıkıntılı olduğu çok kişi tarafından dile getirilmiş. Özellikle oyundan masa üstüne geçtiğinde ya da monitör kendini uykuya aldığında DP den sinyal kesiliyor ve bir daha açılmıyor. Elektriği kesip yeniden start vermen lazım. 
HDMI 2.1 kablo da bu sorun olmuyor. Hem reddit de hem de donanımhaber de bunu yazmışlar.
Monitör kırmızı çizgimiz bizim. nokta atış yapmadan tercih yapmak zor. Bakarsın kafayı sıyırır yarın gider alır incelemesini yaparım. şuan ibre beklemekten yana. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bakındım bakındım ama göremedim.. TCL kullanan, tecrübesi olan yok mu hiç forumda ?

Philips 65 OLED 907'sine yükselmiştim ama ben çok palas pandıras adamım, yakarım o televizyonu.. Yok logo yanığıymış bilmem neymiş falan kesin olur bende.. O nedenle OLED kafasından biraz uzaklaştım.. Ayrıca bi televizyona da 55-60K vermeyeyim dedim.. O nedenle bütçeyi 65" bir model için 35-40K ile sınırlı tuttum şimdilik.. Dediğim gibi OLED gibi bir takıntım yok.. Şöyle bi bakınırken bu TCL'lerin MiniLed'lerine denk geldim.. TCL 65c835 diye bir modeli var.. Bi güzele benziyor alet.. Bilen kullanan var mı diye bi sorayım dedim..

https://www.hepsiburada.com/tcl-65c835-65-165-ekran-4k-ultra-hd-google-smart-miniled-tv-p-HBCV000037NE6S?magaza=hepsiburada

Hadi sormuşken bari bu fiyat bandındaki önerilerinizi de sorayım :) 65" altı olmasın ama öneriler

Ağırlıklı Netflix ve PS5 için kullanılacak.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, NoFlyZone said:

bakındım bakındım ama göremedim.. TCL kullanan, tecrübesi olan yok mu hiç forumda ?

Philips 65 OLED 907'sine yükselmiştim ama ben çok palas pandıras adamım, yakarım o televizyonu.. Yok logo yanığıymış bilmem neymiş falan kesin olur bende.. O nedenle OLED kafasından biraz uzaklaştım.. Ayrıca bi televizyona da 55-60K vermeyeyim dedim.. O nedenle bütçeyi 65" bir model için 35-40K ile sınırlı tuttum şimdilik.. Dediğim gibi OLED gibi bir takıntım yok.. Şöyle bi bakınırken bu TCL'lerin MiniLed'lerine denk geldim.. TCL 65c835 diye bir modeli var.. Bi güzele benziyor alet.. Bilen kullanan var mı diye bi sorayım dedim..

https://www.hepsiburada.com/tcl-65c835-65-165-ekran-4k-ultra-hd-google-smart-miniled-tv-p-HBCV000037NE6S?magaza=hepsiburada

Hadi sormuşken bari bu fiyat bandındaki önerilerinizi de sorayım :) 65" altı olmasın ama öneriler

Ağırlıklı Netflix ve PS5 için kullanılacak.. 

hocam tv yi açık unutup giderim diyorsan otomatik kapanma ayarlarsın oled de unutsan bile yanmaz :) yanık manık yapmak için cidden sırf tek kanal izleyip açık bırakman gerekiyor. 2017 Aralıktan beri OLED kullanıyorum. Normal tv kanallarını hiç izlemiyorum ama yoğun bir şekilde ps5 oynuyorum. COD MW1 800 saat oynamışım. COD MW2 200 saate gelmiştir. Bu oyunlar full hudları olan oyunlar. hiç burn in olmadı veya retention olmadı. daha çok örnek verebilirm oyunlar üzerinde. Bu arada aralıksız 800 saat sadece cod oynasaydım burn in olurdu tabi :D miks kullanımda sorun olmuyor.

OLED çok iyi teknoloji. sırf burn-inden ötürü vazgeçmeyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru OLED harika bir teknoloji.. Ancak ben de öyle aman aman OLED ile QLED farkını anlayacak veya isteyecek fanatik bir TV kullanıcısı değilim.

Okuduğum yorumlarda MiniLed ile OLED arasındaki görüntü farkının öyle uçurumlar olmadığını gördüm. E üzerine bir de OLED'de TV'yi bi kanalda açık unutursan sorun olabilir ihtimali de ekleniyor. Yani unutmam tabi ama hadi diyelim ki unuttum :) 

Hem 20K civarı fiyat farkı verip hem hassas OLED kullanım detaylarına adapte olup hem de dediğim gibi OLED QLED farkını bile çok detaylı şekilde anlayacak veya isteyecek bir göze sahip olmayınca acaba OLED benim için gereksiz mi diyorum bir yandan

İşte bu nedenle şu TCL Miniled olayı beni cezbetti biraz.. 

Ha diyeceksiniz ki madem o kadar da bilgili değilsin git 20K'ya Samsung Qled al neblim Cyrstal UHD al falan.. Onda da beni ikna eden bu TCL'in içerisindeki teknoloji. Yani biraz daha geleceğe yönelik bir TV almış olacağım gibi hissettiriyor bana

Tek sıkıntım TCL ne TCL kim :)

Amerika'da satış birincisiymiş falan ama şu televizyona bakana kadar TCL benim gözümde AOC, SEG, REGAL benzeri bir markaydı.. Biraz bu TV ile inceleyince birlikte falan dedim lan acaba mı diye.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet izlemiştim bunu. Hayatımda hiç TV için servis ihtiyacım olmadı. He olur mu tabii ki olur

Ama açıkçası servis desteği benim için bir kriter değil. Alacağım TV'nin spec'leri iyi olsun biraz geleceğe dönük bişi olsun benim için yeterli şimdilik

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğim gibi ben çok takılmıyorum bu konuya..

Vakti zamanında Mielle marka bir buz dolabı almıştım. Markayı bilen bilir şimdi burada fiyatını yazmayayım ama epey üst segment ürünler. Aldığım dolabın 2.ayında buzluk kısmında buzlanma oluşmaya başlamıştı. Haliyle teknik servise başvurdum. 

Hani beklenti şu ya.. Eşek yüküyle para verdik VIP hizmet alacağız, onarım bile olmadan bir üst modelle değiştirirler falan. 1 ay buzdolabının tamiriyle uğraştım. Evde dolapsız kaldım. Yani TV'siz hayat geçer ama dolapsız geçmez ya hani :)

O nedenle ben şu an gidip 500K verip en üst segment OLED'de alsam gidip bu TCL'i de alsam maruz kalacağım servis kalitesi üç aşağı beş yukarı aynı olacak. Bu ülkede servisler değil insanlar kalitesiz maalesef.

Bunca deneyimim nedeniyle söyledim benim için servis desteği kriter değil diye. Yani sırf servisi iyi diye gidip aynı fiyat skalasında başka bir marka tercih etmem. Kıyaslamada teknik özellikler daha iyiyse varsın TR'de servisi bile olmasın onu tercih ederim açıkçası.

Özetle biz servis desteğini bir kenara bırakıp teknik özelliklere televizyonun teknolojisine odaklanalım. 

He eğer bi problem yaşarsam ve servise takılırsam gelir burada ağlarım yine wah sizi dinlemedim orası ayrı tabi :mrgreen:

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garantisinin bitmesinden 2 gün sonra paneli patlayan bir Sony TV kullanıcısı olarak, bence servis özellikle de TV konusunda çok önemli değil derim.

@NoFlyZoneinceleme linki koydum, bir baksaydınız. :S

NoFlyZone beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, wazzap said:

Garantisinin bitmesinden 2 gün sonra paneli patlayan bir Sony TV kullanıcısı olarak, bence servis özellikle de TV konusunda çok önemli değil derim.

@NoFlyZoneinceleme linki koydum, bir baksaydınız. :S

baktım baktım.. bakmam mı :)

en azından sponsor kaygısı olmadan yapılan bir inceleme olmuş ve gayet de güzel demiş televizyona.. yani görünce ok dedim kendi kendime..

ama tabi buradan kullanan deneyimleyen varsa birinci ağızdan duymak çok daha iyi olur diye devam ettiriyorum konuyu

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende TCL P615 var odada. Orta sınıf televizyonu. Görüntü kalitesi güzel, 4K standart bir TV. Androidi bir tık yavaş, bazen de donuyor ama öyle çok sorunlu değil. Bence alınabilecek televizyonlardan TCL. Hele ki üst serisi. rtings.com'da da tutulan bir marka. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

almışken bir üst modelini alayım bari diyip az önce C935 modelinin siparişini verdim..

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BJFH9BDJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

amazon'da 50K'ya inmişti fiyatı.. gözümü karartıp sipariş ettim.. 

C835 bayağı övülüyor.. C935 onun daha üstünde bir TV.. çok inceleme gereği bile duymadım..

hayırlısı olsun bakalım :)

Edit : Bu arada Levent abi incelemiş televizyonu.. güzel diyor :D

https://www.youtube.com/watch?v=O8tGhRPl9oI&t=1353s

NoFlyZone tarafından düzenlendi
MilesTeg and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar bayağı okudum iyice karman çorman oldum.  Seçimden önce evdeki 50" Plasma TV'mi 60-65" birşeyle değiştirmek istiyorum.  Hiç LED/OLED/QLED vs. kullanmadım, asla Plasma kadar güzel gelmediler gözüme o nedenle de 13 yıldır TV'mi değiştirmiyorum.  Ama artık zamanı geldi gibi..  Kontrast ve siyah seviyeleri açısından beni Plasma'ya göre üzmeyecek bir teknolojide, makul fiyatlı birşey arıyorum. Tavsiyeleriniz?

Şuna yöneldim gibi: TCL 65C825 65 inç 4K UHD Uydulu Mini LED Google TV : Amazon.com.tr: Elektronik

Ama C725 ile arasında muazam fiyat farkı var; MiniLED vs QLED farkı buna değer mi?: TCL 65C725 65'' TV QLED Android TV 2021 UHD 4K 166 Ekran Smart Fiyatı - Trendyol

serseridingil tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@serseridingil tahrikmili'cim :)

Televizyonu koyacağın ortamı loş hale getirebiliyorsan, TV'nin tam karşısındaki pencereyi koyu bir perde ile kapatabiliyorsan en başta QLED'i direkt ele. Onun tek elle tutulur avantayı parlaklığının yüksek oluşundan dolayı aydınlık ortamlarda daha iyi gözükmesi.

loş bir ortamda OLED üstüne basıp çiğniyor QLED'i.

miniLED denemedim, kağıt üstünde okuyunca avantajları var. fakat konu görüntü kalitesi ise OLED'de doğal görüntü, gerçek siyah ve anlık 0.1 ms tepkime hızı alıyorsun. Miniled daha yolun başında ve bu konularda OLED'in eline su dökemez.

LG zaten tek alınabilir OLED markası ülkemizde, ona rağmen OLED'ler miniLED'e göre bariz pahalı, malesef bu da büyük bir faktör.

benim 1 buçuk sene önce 35'e aldığım 77" C1 OLED'in yenisi C2 modeli şuan 85 bin lira malesef...

bütçeni ayarlayabiliyorsan, şuan 34" ultrawide OLED monitör de kullanan biri olarak, bırak miniLED daha pişsin, OLED'den şaşma derim.

ama belli bir limit dahilindeysen bence TLC falan yerine yine LG'nin şu televizyonuna bakabilirsin (ikisi arasında hiç karşılaştırma yapmadım, LG daha iyidir diye düşünüyorum sadece)

https://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-lg-65qned916-65-165-ekran-uydu-alicili-smart-4k-ultra-hd-qned-miniled-tv-fiyati,1431649675.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamanda TCL 65C935 almış birisi olarak hemen gireyim devreye :)

Şimdi OLED ile Miniled ve Qled'i ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor kanımca.. Bambaşka teknolojiler.. Yani OLED alacağım diyorsanız OLED ile OLED'i karşılaştırın.. Normal LED alacağım diyorsanız QLED ile Miniled'i karşılaştırın.. Yani yola çıkmadan evvel hangi ürün modeline geçeceğinize karar verin öncelikle.. 

Takip ettiyseniz daha birkaç hafta öncesinde ben direkt Led teknolojisine karar vererek yola çıktım.. OLED'de bahsedilen Burn-in vs vs gibi potansiyel riskleri engelleyecek dikkat ve özeni göremedim kendimde.. Bu nedenle direkt geleneksel LED'lere yöneldim.. Şunu peşinen belirteyim.. En pahalı ve teknolojik LED'ler asla bir OLED ekran kalitesi vermiyor.. Ama çok çok yakınlaşıyor rahatlıkla söyleyebilirim..

Aşırı teknik bir bilgim yok ama QLED ile Miniled hemen hemen aynı şeyler.. Zira benim aldığım TCL kutusunun üzerinde Miniled Qled yazıyor.. 

Burada kanımca en çok dikkat edeceğiniz şey bölgesel aydınlatma olayı.. Mesela benim takip ettiğim kadarıyla en iyi Qled'lerde 720-740 bölgesel aydınlatma varken benim aldığım TCL'de 1080 bölgesel aydınlatma var.. Bu nedenle çok daha renkli çok daha canlı çok daha siyah gibi siyah alabiliyorum panelde.. Kaldı ki televizyonun tam karşısında sabah akşam güneş alan bir pencerem var.. Üzerinde zebra store takılı.. Hiç rahatsızlık vermiyor gündüzleri izlerken.. Tabi komple bir yansıtmasızlıktan bahsetmiyorum ama yani rahatsız edici seviyede bir yansıma olmuyor panelde..

TCL'in en büyük handikapı markayı kimsenin bilmemesi.. Kim görse A101'den mi aldın diyor :mrgreen: Ama ekrana görüntüyü verince herkesin g.tü düşüyor.. Oldukça ama oldukça iyi bir görüntü kalitesine sahip.. Bendeki model Onkyo dahili ses sistemi ile birlikte geliyor. Onkyo'dan bahsetmeye gerek yok sanırım.. Bu nedenle çok iyi bir görüntü kalitesi ile birlikte çok iyi bir ses performansı da var televizyonun..

Ben 15 günlük kullanımda en ufak bir probleme denk gelmedim.. O nedenle kesinlikle ve rahatlıkla önerebilirim..

Sadece sizin bahsettiğiniz model hakkında pek bir bilgim yok.. Ben direkt 935 modeline yönelmiştim.. Levent Abi'nin incelemesi de var hatta TV ile ilgili.. Onu da izleyip ok alıyorum deyip aldım..  

Sorunuz olursa TCL özelinde buradan bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım..

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mini led denen şey zaten full array backlit'in daha fine grain, yani daha fazla led'den oluşmuş hali, daha fazla led kullanmak için de led'lerin küçülmesi gerekiyor bu da teknolojiye ismini veriyor zaten: mini led. Mini led'in avantajı çok sayıda normal led ile yapılmış aydınlatmadan çok daha fazla dimming zone'a imkan tanıması. Dimming zone sayısı artması elbette dramatik bir iyileşme sağlasa da her pikselin kendi ışığını verdiği oled ya da micro-led teknolojileriyle yarışamıyor. Mini led'i normal QLED'in çok daha fazla dimming zone'a sehip olan bir varyantı olarak düşünün keza öyle zaten :)

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok