Televizyon Önerisi
3 3

Bu konuda 615 mesaj var

2 hours ago, stardust said:

Tamamen pazarlama stratejisi. C3 de aynı panel. Hatta o özelliği açmanın yolu da var ama garanti dışı bırakır diye tv’yi önermiyor youtube’daki çinli abi. Zaten şunu söyleyeyim, o parlaklık neden lazım, tv karşısında bir ışık kaynağı ya da pencere varsa. Ama zaten ekran kaplaması yansıtıyor. Oled Tv nin karşısında ışık varsa kapatacaksın, pencere varsa koyu perde çekeceksin. Yoksa istediğin kadar parlaklığı aç o yansıma ile keyif vermez. Sonuç G serisine gerek yok, C iyidir.

Kısa bir süredir C2 kullanıyorum ve parlaklığı bana o kadar fazla geliyor ki bütün profillerde kısmak zorunda kaldım. İzleme ortamının ışığı da önemli bu konuda fakat yine de bence her koşulda gayet yeterli olur mevcut parlaklık. Tam parlaklıkta gözlerim yandı bir süre sonra. Millet nasıl kullanabiliyor o ayarlarda bilmiyorum. Parlaklık olayını da iyice pazarlama söylemine dönüştürdüler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim aldığım günden beri %50'de, salonu istediğim kadar karartabildiğim için hiç arttırma ihtiyacı hissetmedim.

çok parlak oled işin mantığına ters bence, çok aydınlık ortamda izlemek zorundaysan oled almamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG'nin G serisi en üst seviyesi olması lazım her yıl için. G serisinin hiçbir yılında stand görmedim ben, belki birkaç yıl öncesinde olanlara koyuyorlar ise haberim yok.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru bilgi yayalım:) G serisi stand olmadan direk duvara montaj platformu ile geliyor, ekstra ses barı ekliyor paneli daha iyi havalandırıyorlar. Aslında üst düzey işlemci kullanacaklarını açıklamışlardı ama sanırım yeni G serisinde yine diğer serilerdeki işlemci var.

18 bin liraya 5 ay önce 42 C2 almayan kafama ayrıca tüküreyim:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, arigon said:

LG 2023.png

@stardust hocam fark varmış. bende aynı panel sanıyordum. heatsink'e ne kadar gerek var bilmiyorum. benim 2017 A1E OLED de yok mesela ve bir sorun olmadı. bi de ilk seri OLED olduğu için çok parlak değil benim TV o nedenle brightness ayarları 80-90 bandında. ne kadar parlak o kadar riskli olmasına rağmen bende bir sorun olmadı. karışık kullanım ile cidden OLED'e burn in vermek çok zor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aldığımdan beri bir sıkıntı olmadı hergün saatlerce oyun oynayıp dizi film izliyorum çoğundada ışık %100 de.. (üstelik aldığımda zaten 4 aylıktı) Ve Gittikçe daha gevşiyorum bakalım işin sonu wallpaper kullanmaya gidecek gibi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karar verip alamamıştım.. Amazon.com.tr'de TCL 65C825'in fiyatı Prime üyelerine 35.999 TL'ye düşmüş, kur da 22,80 olmuşken sipariş edeyim dedim.  İyi mi yaptım bilemiyorum, 75C735 mi alsaydım acaba almışken QLED MiniLED farkı yerine gidip 75" panele basmak da bir fikirdi..  825'de subwoofer vs de var ama.  Ne alsa insanın keyfi kaçıyor ya..

Najaz and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, serseridingil said:

Karar verip alamamıştım.. Amazon.com.tr'de TCL 65C825'in fiyatı Prime üyelerine 35.999 TL'ye düşmüş, kur da 22,80 olmuşken sipariş edeyim dedim.  İyi mi yaptım bilemiyorum, 75C735 mi alsaydım acaba almışken QLED MiniLED farkı yerine gidip 75" panele basmak da bir fikirdi..  825'de subwoofer vs de var ama.  Ne alsa insanın keyfi kaçıyor ya..

iyi ki aldın zaten o da son fırsattı.

bundan sonra o fiyata anca 50" alınır...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 minutes ago, NoFlyZone said:

aynen ben de iyi ki aldınız diyorum.. ama keşke almışken en azından c835 alsaydınız 

c835 yok piyasada. 65c825 için o fiyat kabul edilir.

ben de arada kaldım ya, bu mini LED nasıl bir şey merak ediyorum ama en nihayetinde bir çok minik local dimming bölgesi olan bir VA panel.

OLED'den sonra hoşuma gideceğini düşünmüyorum. Kardeşime daha sene başı 28 bine LG oled aldık 65", şimdi b2 50, c2 60, c3 65 bin olmuş ya, şakalar şakası.

keşke kardeşime aldırırken annemlere de alsaydık. o yüzden miniled 65" 36 bine kabul edilebilir diyebiliyorum.

bunun daha altı TV'ler kimse alınmasın ama çok uyduruk valla, ya da boyutu düşürüp 55" alacaksınız ki o da yazık. almışken 65 almak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, NoFlyZone said:

aynen ben de iyi ki aldınız diyorum.. ama keşke almışken en azından c835 alsaydınız 

C835 piyasada bulamadım.  Ayrıca C825'in altındaki soundbar'ın ses açısından çok daha etkili olacağını düşünüyorum.  Ek bir ses sistemim yok evde, benim için soundbar + subwoofer önemliydi..  Paneller arasında internetten videolarda gördüğüm kadarıyla aman aman bir fark yok.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, serseridingil said:

C835 piyasada bulamadım.  Ayrıca C825'in altındaki soundbar'ın ses açısından çok daha etkili olacağını düşünüyorum.  Ek bir ses sistemim yok evde, benim için soundbar + subwoofer önemliydi..  Paneller arasında internetten videolarda gördüğüm kadarıyla aman aman bir fark yok.

soundbar önemliyse o zaman benim gibi 65c935 alsaydınız :)
c825 de iyi seçim güzel televizyon.. c835 ile aman aman fark yok evet ama bildiğim kadarıyla c835 de biraz daha fazla local diming var.. bu da biraz daha iyi bir siyah performansı demek.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

c835 yok piyasada. 65c825 için o fiyat kabul edilir.

ben de arada kaldım ya, bu mini LED nasıl bir şey merak ediyorum ama en nihayetinde bir çok minik local dimming bölgesi olan bir VA panel.

OLED'den sonra hoşuma gideceğini düşünmüyorum. Kardeşime daha sene başı 28 bine LG oled aldık 65", şimdi b2 50, c2 60, c3 65 bin olmuş ya, şakalar şakası.

keşke kardeşime aldırırken annemlere de alsaydık. o yüzden miniled 65" 36 bine kabul edilebilir diyebiliyorum.

bunun daha altı TV'ler kimse alınmasın ama çok uyduruk valla, ya da boyutu düşürüp 55" alacaksınız ki o da yazık. almışken 65 almak lazım.

burada da çokça konuşuldu.. OLED'den sonra Miniled'e geçiş bence de çok memnun etmez.. İsterse dünyanın en iyi paneli olsun isterse üzerinde 1mio tane bölgesel aydınlatma olsun.. Aralarında ölümcül bir fark yok ama şöyle söyliyim; mutluluğu 10 üzerinden tanımlarsak iyi bir Miniled'den Oled'e geçiş 2 puanlık ilave mutluluk yaratır, ama OLED'den Miniled'e geçiş hiç mutluluk yaratmaz.. 

Tabi bunu kendi kullandığım TCL MiniLed için söylüyorum.. Diğer markaların MiniLed'ini Qled'ini bilemem.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, NoFlyZone said:

burada da çokça konuşuldu.. OLED'den sonra Miniled'e geçiş bence de çok memnun etmez.. İsterse dünyanın en iyi paneli olsun isterse üzerinde 1mio tane bölgesel aydınlatma olsun.. Aralarında ölümcül bir fark yok ama şöyle söyliyim; mutluluğu 10 üzerinden tanımlarsak iyi bir Miniled'den Oled'e geçiş 2 puanlık ilave mutluluk yaratır, ama OLED'den Miniled'e geçiş hiç mutluluk yaratmaz.. 

Zaten kendim için değil, annemlerin evi için düşündüm de. Annemi de babamı da aradım, alma paranı harcama dediler. Sonra hiç alamayacağız falan dedim ama pek oralı olmadılar. Benim de hevesim kaçtı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
52 minutes ago, NoFlyZone said:

Tabi bunu kendi kullandığım TCL MiniLed için söylüyorum.. Diğer markaların MiniLed'ini Qled'ini bilemem.. 

Peki eski usül klasik LED TV'den MiniLED'e geçsek "Vay anasını..." dedirtir mi yoksa illa ki OLED'e mi geçelim?

Evdeki TV küçük kaldı (42"), panel de yer yer kararmaya başladı. Fiyatlar almış başını gitmiş, TV teknolojisinden de çok uzak kaldık. TV'nin günde 2-3 saat açık kaldığı, ayda en fazla 4-5 film izlenen bir kullanım senaryosu için en fiyat performans cihazı arıyorum ama OLED cihazlar pek mümkün görünmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, SEP said:

Peki eski usül klasik LED TV'den MiniLED'e geçsek "Vay anasını..." dedirtir mi yoksa illa ki OLED'e mi geçelim?

Evdeki TV küçük kaldı (42"), panel de yer yer kararmaya başladı. Fiyatlar almış başını gitmiş, TV teknolojisinden de çok uzak kaldık. TV'nin günde 2-3 saat açık kaldığı, ayda en fazla 4-5 film izlenen bir kullanım senaryosu için en fiyat performans cihazı arıyorum ama OLED cihazlar pek mümkün görünmüyor.

sayın hocam ikisi de memnun eder zaten 42" LED'den sonra. 55" OLED ya da 65" Mini-Led bakabilirsiniz.

şuanki piyasada alınabilir tek gördüğüm TV, tahrikmili'nin aldığı bu model:

https://www.amazon.com.tr/TCL-65C825-Uydulu-Mini-Google/dp/B0BDSGM7BJ

OLED isterseniz de:

https://www.hepsiburada.com/lg-oled55c24la-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-oled-tv-p-HBCV000027BYJE

wazzap and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, stardust said:

sayın hocam ikisi de memnun eder zaten 42" LED'den sonra. 55" OLED ya da 65" Mini-Led bakabilirsiniz.

şuanki piyasada alınabilir tek gördüğüm TV, tahrikmili'nin aldığı bu model:

https://www.amazon.com.tr/TCL-65C825-Uydulu-Mini-Google/dp/B0BDSGM7BJ

OLED isterseniz de:

https://www.hepsiburada.com/lg-oled55c24la-55-140-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-oled-tv-p-HBCV000027BYJE

TCL benim de ilgimi çekti, 65" olması 42" ölçüden sonra biraz daha rahatlatır gibi. LG'nin hala webOS kullanıyor olması can sıkıcı. Benim TV de LG, webOS yüzünden ne güncelleniyor ne yazılım kuruluyor, bi halta yaramıyor. Smart bi tarafı kalmadı aletin.

Yalnız bu enerji kullanımının G sınıfı olmasına takılmak gerekir mi? Diğer markaları pek bilmiyorum ama TCL'lerde hangi modele baksam G sınıfı enerji tüketimi var. Yüksek parlaklıkla alakalı olsa gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, SEP said:

Yalnız bu enerji kullanımının G sınıfı olmasına takılmak gerekir mi? Diğer markaları pek bilmiyorum ama TCL'lerde hangi modele baksam G sınıfı enerji tüketimi var. Yüksek parlaklıkla alakalı olsa gerek.

Gerekmez zira o en parlak ayarda tüketeceği elektriğie göre, parlaklığı 1000 nist üstüne çıkabilen bir televizyon için normal G olması, siz sürektli %100 parlaklıkta kullanmadığınız sürece elektrik faturası olarak çok da kayda değer bir zarara yol açmaz.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.06.2023 at 17:24, SEP said:

stardust yazmış ama ben de söyleyeyim.. çok net bir şekilde farkeder.. en azından benim modelde resmen ben ne izliyormuşum dedim.. önceki 47" Philips model bir TV idi.. onun tek iyi yanı ambilight olayıydı.. bunda ambilight yok çok da aramıyorum.. televizyon fazlasıyla iyi zaten.. ben olsam miniled tercih ederdim.. ama bunu yukarılarda da çokça yazdım.. ben iyi bir oled kullanıcısı olma konusunda kendime pek güvenemiyorum.. o nedenle eski teknolojinin iyileştirilmiş hali bana cuk uydu.. bunla yıllarca giderim ben.. mikroledler çıkınca da dolar 250 TL olmazsa o teknolojiye geçerim.. 

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok