AMD - R9 300 SERİSİ "FURY'LER ÇIKTI"
1 1

Bu konuda 472 mesaj var

390X GTX 970 yerine gayet tercih edilebilir bir kart, 290X falan alınmaz artık.

Bu Sapphire da iyi olmuş eski Toxic versiyona göre o 2,5 slot gibi yer kaplıyordu bu 2 slot resimlerden görüldüğü kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

390x tercih ediliyor da neden 290x tercih edilmiyor anlayamıyorum. Aynı kart, daha ucuz. İsmi değişince illa onu mu almak gerekiyor? Ayrıca 390, 290'ın yeniden isimlendirilmişi. Yani kırpılmış model. 290x ile 390 aynı fiyatsa, direk 290x'e atlarım. Daha iyi kart. kullanmayacağım 8 gb mı önemli oldu şimdi? Çok önemli olsa Amd o belleği Fury'ye koyardı. 8 gb olayına bakmaya bile gerek yok bence. Ha 8kda 4'lü cf yapacaksam tamam ama o işlerin de gerçekçi bir tarafı yok. Ucuz yollu 290lar en iyisi şuan. Amd yeni etiket basarak göz göre göre fiyat artırdı, bunun olumlu hiçbir tarafı yok. 390ların da tercih edilecek bir tarafı yok. Etikete para verecek olsam direk Nvidia alırım, en azından bir sebebi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

290x ile 390 aynı fiyatsa, direk 290x'e atlarım. Daha iyi kart.

Bu kısımdan emin olamadım ben. Dediğim gibi 390'ın (X olmayan model) pek adam akıllı benchmark sonuçları, testleri yok. Bir sitenin incelemesinde 290x'i tokatlarken diğer bir sitede yer yer geriye düştüğü oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şurada ufak bir topluluğuz, ne olacak tarzında düşünerek, DHW'nin de kapanması ile birlikte üye oldum ama sanırım yanlışlık oldu.

DHW'nin ölmesi ile birlikte bu forumda yazışma işlerini falan da artık bırakmak lazımmış.

Ulaşmak isteyenler Steam üzerinden elbette ulaşabilirler.

Kalın sağlıcakla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haydaa... Kalmışız toplasan 50 kişi, bu forum da bizle son nefesini verecek zaten çırpınıyoruz şurada yapmayalım şöyle şeyler artık. Yemişim Nvidia'sını AMD'sini, 390'ını 970'ini bu saatten sonra, bakalım eğlencemize.

Tolga abi sil o mesajını lütfen, daha Strix'lerin fanlara beyaz boya atıcaz Krait Build için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu 980Ti OC ile Fury X bitmiş oluyor herhalde. TR 'de , Fury X 'in AMD tarafında kontrol edildiği, üreticilerin istedikleri gibi OC  kart çıkaramayacakları anlamında birşey söylenmişti. 

980Ti'nin oc potansiyeli o kadar fazla ki, eğer fury x in OC li bir versiyonu çıkmaz ise , başlamadan bitmiş olur.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_980_ti_gaming_oc_review,15.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

Sonunda araya taraya buldum yeni form adresini , T800 gitmeye gerek yok , hakkaten değerli bir topluluk var şurada . Kartlar , tartışmalar gelir geçer , forum canlı kalsın...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kaldı ki tartışma hararetli bir tartışma falan bile değil, karşılıklı fikirler belirtilmiş sadece :) forumun amacı bu değil mi zaten... tolga abi gereğinden fazla hassas bence  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benchmarklar geldikçe AMD'nin fiyat ayarlaması gerektiği gibi bir fikre kapılıyorum, merak ediyorum suyla soğutma sistemi kullanan Fury-X'in maliyeti acaba 980Ti'ye göre bariz daha mı yüksek?  herhalde düşürmek istememe gibi bir durum var.

Performans olarak detaylıca bakıldığında AMD bence 295X2'dede inceden bir fiyat ayarlaması yapması durumunda 980Ti'nin satışlarını etkileyebilir. aldığı skorlar hala güzel görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

295X2 'nin hiçbir anlamı kalmamış ki. Fiyat ayarlaması yapılsa, yine güç tüketimi düşünüldüğünde değmez. 

Zotac Amp 980Ti 'nin testlerini gördüm. Uçmuş gitmiş. Ya çok ciddi OC edilmiş Fury satılması lazım , ya da indirim yapılması lazım. Yoksa performans farkı o kadar fazla ki, Fury almak mantıksız oluyor.  

Amd ,tam toparlıyor derken , yine patladı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yandan evet patlamış gibi düşünülebilir fakat gerçekte sebeplere bakınca öyle oldığı görülüyor. Misal GPU aynı mimari revizyon ve artırılmış genel işlem ünite sayısı ve ciddi ciddi sonraki jenerasyon bellek mimarisi ve GPU-RAM kalıbı kullanımı var, mevcut teknolojiyi zorlayarak zaman kazandırması beklenen bir hamle olarak görüyorum FUTY-X'i , evet fiyatı yüksek indirim lazım kesin , misal 499$ süper olurdu ama olabilirliği nedir, kar marjı 980Ti'ye göre daha iyiyse ben olsam yapardım ama ben şahıs olarak düşünüyorum yöneticiler ise ticari olarak. :mrgreen:

295X2 konusunda ise evet güç harcaması fazla olabilir ama ben 750Ti kullandığım şu sisteminde 750Watt GOLD seasonic kullanıyorken artık bir zahmet bu kartı alacak adamlarda 1000Watt kullansın dert etmesin şu tüketimi.  

Patlayıp patlamaması esas seneye gelecek olan HBM2 bellekli yeni nesil GPU ile belli olacak artık AMD'nin nihayeti orası görünüyor nacize fikrim bu.

Dipnot: 390 ve 390x vs alt seridede indirim şart lamı cimi yok, birde oyun hediyesi kampanyasını tekrar başlatmalı AMD ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı yerlerde %30 fark atmış. Sanki 2 sınıf altında gibi kalmış Fury X. Bir de guru3d sonuçları Fury X'in en iyi sonuçlarıydı sanırım. Zotac'ın kartı daha da hızaşırtılmış. %8-10 getiri sağlanmış. 295x2 ise cf sorunu yaşıyor. 980ti'ın bu tip özel tasarımları üst seviyeyi domine eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Söylemek istediğim oydu. Tek gpu lu kartların hızı o kadar, 295x2 e yaklaştı ki, CF sorunları (az da olsa) , fazla güç tüketimi düşünüldüğünde anlamı kalmadı. 

TR 'de , Fury X 'in OC li sürümüne AMD 'nin izin vermediği gibi birşey söylediler . Ancak 980Ti 'nin oc potansiyeli o kadar fazla ki, bence birşeyler yapmak zorunda kalacaklar. Sadece fiyat düşürseler yine olmaz. Ellerindeki en prestijli model, rakibin 2 sınıf altında kalmış oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Fury (x olmayan model) özellikleri belli olmuş. Gpu %12,5 kırpılmış, hızı da 50 mhz düşmüş. Tahminen Fury X'in %15 kadar gerisinde olur. 1080p'de 980'le kafakafaya olur (inşallah gerisine düşmez), 1440p'de ufak ufak öne geçer, 4kda fark belirginleşir gibi görünüyor. Ama işte oc tarafı işi bozar. 980 çok iyi oc oluyor. Daha az güç tüketiyor, daha ucuz vs.

Fury X de kasıtlı olarak hızaşırtması engellenmiş gibi. Belki daha sonra gelecek sürücülerle belli ölçüde ilerleme kaydedilir. Ama ne kadar getirisi olur, bilinmez. Bir de su soğutmalı kartta bile durum şüpheliyken hava soğutmalı kartta hiçbir beklentiye girmemek lazım bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok