Hangi kitabi okuyorsunuz
2 2

409 posts in this topic

2 saat önce, JardeL said:

3 Cisim Problemi sonrasi serinin ikinci kitabi Karanlik Orman da bitti ama ne bitis... Son 50-100 sayfanin cevirisi sikintili ve imla kurallari acisindan felaket... Resmen zorlaya zorlaya bitirdim son sayfalari, simdi kalktim goodreads uzerinde yorumlara filan bakiyorum ki kafamda otursun... Ithaki ya editore ya tercumana borc takmis sanirim... 

Simdi cerezlik ESG'nin Bunu Herkes Bilir'ine basladim, bakalim neymis... 

:lol:

18 saat önce, MilesTeg said:

Okuduğun kitabı yazsaydın da öyle up olsaydı bari.

Elimde şuan yok sizden öneri alacaktım

Son Karl Popper'ın Yüzyılın dersini okudum.

Ben de Kerimcan Akduman'ın 360 Bir Dünya Turu Seyahatnamesi'ne başladım. 2015-2017 arasında turunu yaparken internet sitesinden takip etmiş ve beğenmiştim tarzını. O sıralar ciddi bir yurtdışı seyahat blogu enflasyonu vardı. İşinden istifa eden soluğu genelde Tayland'da alıyordu. O kalabalıkta aralarından seçip, okuduğum 3-4 blogdan biriydi.

Kitap çıkınca da adlım. 90 sayfa kadar okudum ve güzel gidiyor. Blogdakinden daha geniş ve oradaki yazıları kopyala yapıştır yapmadan yeniden yazmış gibi gözüküyor. Bu tip kitap ve yazıları sevenlere, ya da farklı bir soluk isteyenlere öneririm.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/360-bir-dunya-turu-seyahatnamesi/582033.html?ref=kitabinabak

Önce bu adam kimdir, nasıl yazıları var bir fikrim olsun isteyenlere de blog linki:

http://www.icantravel.co/360/

Ben hala "Cin Ali" tarzı fantastik/bilim kurgu takılıyorum, gerçek konulara gelemedim. Tıpkı LP'nin "ben çileli oyun istemiyorum, sıka sıka gitmek istiyorum, ben onlardan saklanacağıma onlar benden saklansın" tadında takılıyorum artık. Şu an okuduğum kitap: Stephen King - Tılsım.