Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.900 mesaj var

@@JardeL

Temizliklerine bakmak lazım elbette ama sahibinden.com'daki ilanlara bir göz atınca 90-100 Bin TL aralığında, 20 bin KM'nin altında 2014-2016 arası dizel otomatik Trendline ve Comfortline paketli Passat var gibi görünüyor. Ben A3'te kendimi Symbol'e tıkılmış gibi hissetmiştim kullandığımda, belki de o yüzden çok soğudum araçtan.

Bu symbol benzetmesini ben yapacaktım ama ağır olmasın diye yazmadım :) Aklın yolu bir, symbol gibi hissettiriyor insana.

Ancak Jardel'in bahsettiği durum da doğru, değer kaybı çok olmayacaktır geçiş için bir araç alınıyorsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3  dünya insanına yapılmış en büyük kazıklardan sadece biridir. Teneke üzerine geçirilmiş konforlu görünümü verilip iyi araba imajı verilmiş 4 tekerli otomobil. insanlar düşük gelirle audiye binsin diye yapılmış bir araç türü. mercedes c180 / a180 de aynı sınıfta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ancak Jardel'in bahsettiği durum da doğru, değer kaybı çok olmayacaktır geçiş için bir araç alınıyorsa.

Hocam bunun da çözümü var; Passat...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Niye gomdunuz hemen A3'u ya  :mrgreen: ... Passat'i dusundum de hem arac benim icin fazla buyuk, bir de o fiyat araliginda Trendline alabiliyorum onu da satmasi zor bknz. sattigim Golf...  :D 6 ay satamadim araci, millet Trendline duyunca uzaklasiyor... "Tamam kardesim Toros'tan hallice de sonucta Golf" diyemiyorsun, desen de kar etmiyor...

Yeni Megane canli gormedim ama Talisman gordum, on arka farlar ayni sanirim, guzel gozukuyor... Ici de hostur herhalde, yani en azindan "Golf'u hedef aliyoruz" dediklerine gore kaliteye onem vermislerdir ama yillardir isyerinde Fluence kullanan biri olarak on yargim had safhada... 

Yuksek ihtimal A3 Sedan aliyorum, kapora verdim sikinti yoksa alacagiz bakalim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 Audi tarafından değil de sanki Renault tarafından üretilmiş bir araç gibi, problem kısmı ise Renault'un da alt segmentinden bir araç gibi:) Markayla araç uyumsuz kalıyor.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

üzülerek belirtmem gerekir ki a3 sedan çok yanlış bir tercih olur.

o fiyat seviyesinde, gerek konfor, gerek performans olarak VW passat'dan çok daha memnun kalırsınız.

benim kısa da olsa bir inceleme şansım oldu, hiç beğenmedim, fiat agea olabilirmiş bunun adı demiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraderim 2007 otomatik benzinli getz i 27000tl ye sattı ve 73250 ye 2015 model 28K km de octavia 1.6 TDI DSG aldı. Orta donanım paketi sanırım. Ne diyorsunuz çok mudur verilen para ?Octavia ekspertize götürüldü deYişeni yok keyfe keder dosta gider çıktı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior, Getz'i iyi fiyata satmışsınız. :)

Octavia'nın donanımı Optimal olsa gerek, 2015 modeller için fiyatlar yaklaşık o aralıklarda dolaşıyor zaten. 1-2 bin daha düşük fiyata alınabilirdi belki ama yine de normal (aslında kur vs yüzünden fiyatlar şişti iyice, normal dememek lazım ama şu zamana göre normal sayılır :) ). Optimal donanımla 2016 model sıfır km 1.6 DSG TDI Octavia'nın fiyatı 87.400'müş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audi A3 konuşmalarından gaza gelip bugün Skoda'ya uğrayıp Superb ile test sürüşü yaptım. Audi A3 satın almayı düşünenlere tavsiyem iki aracı da üç günlük kiralayıp kullandıktan sonra karar versinler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Buralarda bir yerde 100k verip A3 almaktan yazıştık, yerine Passat alın falan filan dedik. O kadar yazışınca Skoda bayisini görünce daldım baktım işte. :) 1.6 TDI 120PS DSG Prestige modelini inceleyip kullandım. Gayet güzel bir araç olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pre-Octavia dönemi için milletin kafasındaki skoda tanımı hala şuydu aslında 

a93b7e06d9f5d1138dc1ba31bdfe2c58.jpg

Octavia ile epey toparladılar imajı gerçi halen ucuz VW muamelesi görse de güzel araç bunlar.

Biraderin aldığı 2015 octavia da carplay ve android auto opsiyonları varmış aktive edilmemiş. 730 tl istiyor bayii ama dedim carplay varsa kesin aktive edilmeli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior

Yeni Skoda modellerine 3-5 yaşlarında da yeniden binmek lazım. Orası burası tıkırdamaya başlıyor mu, yıpranması nasıldır hiç bilmiyorum. VW ile karşılaştırınca bence pek farkları yok kardeşlerinden. Passat'ın önden görünüşü benim çok hoşuma gidiyor, Skoda SuperB ile karşılaştırılmaz bence ama o zaten kişisel bir zevk meselesi.

Ben özel olarak arka koltukları ısıtmalı olan bir model arıyorum ve Superb Prestige 'e bunu koymuşlar. Passat'a da bir bakayım da belki A5'den geçiş yaparım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldik Ambiente sedan A3'u bakalim...

- Ortalama 113 km/h suratle bir depo ile (50lt.) 845km gitti, 50 km daha gider diyordu... Yol bilgisayari ortalama 5.2lt gosterdi... 

- Motorun performansi iyiymis, ben 1.6TDI 90bg - manuel ile 1.6 TDI 110bg - Stronic arasinda bu kadar fark olacagini sanmiyordum...

- Yol tutusu gayet iyi...

- Yalitim konusunda fevkaladenin fevki...

- Uzun sure suruste yormuyor... 

- Multimedia ozellikleri cok ahim sahim degil, yeterli seviyede...

- Radyo-muzik vs. acikken ekranin kapatilabilmesi iyi olmus, gece radyoyu ac ekrani kapa miss... 

Kotu yani nedir derseniz, muhtemelen Dogus grubunun b.k yemesinden kaynakli seyler diyebilirim... Katlanir ayna, geri gorus kamerasi vs. opsiyonel, sacma sapir isler... Allah'tan Advance paket diye birsey uydurmuslar gelen tum araclara ekliyorlar... Yoksa Bluetooth, otomatik klima, renkli ekran vs. bile opsiyonel olacakmis... Dunya kadar para istiyorlar, 3 kurusluk ozellikleri opsiyonel yapiyorlar... Galiba Bi-xenonlar da opsiyonel ama siddetle tavsiye olunur... Hersey bir yana Ambiente donanimda Adaptive Cruise Control olmamasina feci uyuz oldum yalniz... Onun disinda memnunum... 

Ha bir de su Start-Stop olayinda cozemedigim bir durum var; hold assist var aracta, isikta durdunuz diyelim ayagi frenden cekiyorsunuz arac durmaya devam ediyor siz gaza basana kadar... Simdi bu acikken bazen ayagimi frenden cekince bu sefer start-stop devreye giriyor ve arac calismaya basliyor... Bunu devreden cikarip surekli frene bassam sikinti yok... Ben mi birseyi yanlis yapiyorum yoksa bu normal bir durum mu anlamadim... 

Passat konusuna donersem, araci alirken ici bej Passat vardi asagi yukari ayni fiyata da VW'in ici baydi beni artik; icinin tek ilgimi ceken yani bej olmasiydi, onun disinda bir numarasi yoktu benim icin... Gerci ici degisecek sanirim, o zaman dusunulebilir de D segmenti bir arac ihtiyacim olmadigindan secimimden memnunum... 

Aldim diye demiyorum ama @@pentaman 'in "A3'u Renault yapmis gibi" yorumu da abarti otesi olmus...  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman geçtikçe tıkırdama. 

Hocam valla 98 VW Passat vardı ailede. 2015 yılında satıldı. Maşallahı vardı ne tıkırdama vs motorunda da hiçbir sıkıntı yoktu. Babam bu konuda özellikle kıl bir adamdır. Küçüklüğüm Toyota Corolla'nın orasından burasından gelen sesleri radyoyu falan kapatıp dinlemekle geçti. Passat ile rahat etmişti babam. Polo Golf Jetta hakkında yorum yapamam ama passatlarda tıkırdama sorunu olacağını düşünmüyorum. En kıl olduğum sorun odur bir arabada benim için ve bizim passat hiç o yönden beni rahatsız etmemişti. 2008 Astra Classic Hatchback var her yeri takır tukur. Alıcam atıcam birgün arabayı uçurumdan o olucak o derece rahatsız ediyor. Şimdi Golf 2015 var 16.000KM ye geldi daha takırdama yok allahtan. İnşallahta olmaz dediğim gibi en kıl olduğum sorundur. Arabadan anında soğutuyor öyle bir ses beni.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 kesinlikle kötü bir araç değil. Güzel bir araç, üzmez. Fiyatına göre de iyi, 

Kardeşimde de var, kötü bir yanını görmedim. O üst donanımı 92000TL'ye aldı Aralık'ta. O dönemde highline Golf aynı fiyataydı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok