Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.897 mesaj var

Bende turbolu araç aldıktan sonra servisten öğrendiğim kadarıyla; start-stop özelliğinde yağlamayı kesmediği için stop etmesinde bir sakınca yok, ancak uzun yol yapılıp motor nispeten zorlama yapıldıysa yaklaşık 30 sn kadar rolantide beklenmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanki benim aracta bir oversteer "problemi" mevcut ya da benim surus tarzimda bir sikinti mevcut  :D ... Golf'te viraja 70'le filan girsem sikinti olmuyordu diye hatirliyorum ama bunda arkayi birakmaya oldukca meyilli... Birkac defa yasadim, gerci hemen toparliyor ama yine de olmasa daha iyi... 

Bu arada yetkili servisler arasinda bile ucurum derecesinde fiyat farki var cok ilginc... Cam filmi icin biri 350TL fiyat verirken digeri ayni marka cam filmi icin 700 TL fiyat verdi... Ankara pahaliymis... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Babam vesilesiyle tanıştığım İzmir Ata sanayide 2 ustam var, birisi mekanik tamirde eli daha yatkın diğeri elektrik tesisatı konusunda daha tecrübeli 2' side genel tamiri yapıyor aslında ama alt bilgiyi bilmek benim için avantaj oldu. Misal artık yeni model arabaların hepsi zaten eculu mecburen yeniden anlayanınla kontak kurmak daha iyi oluyor. Yoksa diğeri yok şuna bakalım yok buna bakalım diye iş uzayabiliyor.

Bunun dışında sanayiye gittiğimde ben ustanın işçilik parası neyse veririm zaten kolayberi kaçmam onlarda beni seviyolar hani öle ufak bi gevşek bişiyi sıkma gibi bişi olduğunda kalkıpta ya senin arabaya şimdi servis çektik çatlat bi 50lira demiyolar. Yok istemez bişi deselerde gelenektir misali siftah bırakıyorum 5 10 içimden ne geldiyse. Yedek parça konusunda da artık gittiğimde bana direk bakıyor usta diyorki git sen al gel şu şu şu diye, yedek parça aldığı mekanı bana gösterdi direk servisin adıyla gidiyorum bizden geliyon gibi git al gel diyor. Bu şekilde de yedek parça maliyeti neyse o işçilik dışında acaba parçadan kazık yedim mi vs soru işaretim kalmıyor. Araç 2000km sora 80kya geliyor artık, anca zaten zaten şöle sonbahara kış döngüsüne falanda denk gelecek gibi. Gider yine bi genel sağ soluna baktırırım eksiği suyu gediği gözden geçer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ayrı bir başlık mı açayım, burdan mı devam edeyim tam karar veremedim ama şimdilik buraya atmış olayım. Honda Civic 1.6 Premium 2009 aracımı geçen hafta sattım. Şu an araçsızım ve yeniden araç alacağım. Bu bağlamda önerilerinizi bekliyorum.

Biraz isteklerim doğrultusunda detay vereyim.

Araç otomatik vites olacak.
Yılda taş çatlasa 15000 km kullanılacak.
Hız yapma, yanlama, "motoru açalım abi", "vtec açsana" vs. gibi bir merakım yok. Efendi gibi kullanılacak.
Civic'in yakıt sarfiyatı biraz bana yüksek geldi. En temiz/düzgün kullanımda bile 7.5lt/100km civarı yakıyordu. Biraz daha iyi olabilir bu rakamdan.
Benzin veya dizel çok farketmez. Dizelin sarfiyatları çok cazip ama ilk ücreti de bir o kadar fazla.
LPG kesinlikle düşünmüyorum.
Motor gücü ve teknik özelliklerinden ziyade beni çeken beğendiğim aracın kasasının verdiği haz diyebilirim. O nedenle genelde Honda, Mazda gibi markaların sedan modellerini tercih ediyorum.
Genel olarak tercihim Japon veya Alman araçlarında oluyor.
İç donanımda zengin özellikler hoşuma gittiği farkettim. Bu açından Honda Civic Premium biraz zayıf kalmıştı. 
5 yaşından daha yaşlı bi araba almayı düşünmüyorum fakat BMW, Mercedes işin içine girerse bu kuralı biraz delebilirim gibi duruyor.
Sedan öncelikli tercihim, kişisel tatmin açısından.

Renk olarak siyah istemiyorum. Füme çok tercih ettiğim bir renk. Beyaz da çok baydı. Açık renkler tercihim değil pek.

Bir de max fiyat belirteyim. 70bin TL diyelim şimdilik. 

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sizin fikirleriniz nedir?

Başlangıç olarak Mazda 3 Skyactiv-G 1.5 Power paket düşündüm. İkinci elleri 66-72 arası gözüküyor 2014/15 modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2015 veya 14 octavia 1.2 DSG benzinli bakabilirsiniz o fiyat aralığında. Sedan istediğiniz için mutluda edecektir sizi, araç tam dolu paket olacak, hele hele bagaj ihtiyacınız yüksekse direk alıp gidebileceğiniz bir araç. 

Tek sıkıntısı şehir içi 7.5-8.3 civarı dolaşıyor. Hoş benzin olunca tüketim genelde bu civarda geziyor birçok araçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Civic de 7,5 ortalama tüketim yakalıyorsanız bu oldukça iyi bir oran, genelde benzinli araçların tüketim ortalaması 7,5 - 9 aralığında seyreder. (benimki şu an 8.8 araç bmw 320ied) sizinki bu rakamların en altında kalmış. Daha altını benzinlide bulmanız biraz zor gibi..

tavsiye olarak söylediğiniz fiyat aralığında dizel jettaları önerebilirim, yanlız dsg konusunda memnun olan kadar olmayanda çok fazla o yüzden birşey diyemeyeceğim.

Eğer yaş konusunda çok takılmam derseniz 2010 veya 2011 bmw 320d bakabilirsiniz. Ama bu tercihtede 2.0 motor olmasından dolayı vergi farkı ne kadar çıkar ona bir bakın öncelikle..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir soru soracagim, klima kompresoru klima kapaliykende calisiyormu? Motordan ses geliyordu tamirciye goturdum kompresorden dedi ama klima kapaliysende siddedi azda olsa benzer bir ses geliyor dedim usta ile tam iletisim kuramadik ayni soylediklerini tekrar etti vs.vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lexus satar burada da kime satar :D

turkiye'deki zengin kesimin %90'i audi, merso, bmw uclusu disinda luks araba almaz.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam öyle demeyin, Jaguar muhtemelen önümüzdeki sene Sancaktepe showroom'u bitirmiş olur, Jaguar da muhtemelen bu segmentte ilerler, Lexus da ciddileşirse lüks segmentte daha çok seçenek olur, güzel olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Makyajli kasa A3 fiyatlari;

A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI 111.674 ₺ 
A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp Sport Line S tronic PI 117.565 ₺ 
A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp Design Line S tronic PI  117.502 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp S tronic (COD) PI 122.640 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp Sport Line S tronic (COD) PI 128.536 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp Design Line S tronic (COD) PI 128.467 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp S tronic PI 126.680 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp Sport Line S tronic PI 132.577 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp Design Line S tronic PI 132.508 ₺

Fiyatlar cildirmis vol. 3456789...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI 111.674 ₺ 

A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp Sport Line S tronic PI 117.565 ₺ 
A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp Design Line S tronic PI  117.502 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp S tronic (COD) PI 122.640 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp Sport Line S tronic (COD) PI 128.536 ₺ 
A3 Sportback 1.4 TFSI 150 hp Design Line S tronic (COD) PI 128.467 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp S tronic PI 126.680 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp Sport Line S tronic PI 132.577 ₺ 
A3 Sportback 1.6 TDI 110 hp Design Line S tronic PI 132.508 ₺

130.gif

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 ün eski kasası ellerinde kalmış mıdır bilmiyorum ama geçen ay bir tanıdığıma 90.000'e veririz demişlerdi standardın üzerine birkaç paket eklenmiş araba için. Düşünen varsa değerlendirebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir soru soracagim, klima kompresoru klima kapaliykende calisiyormu? Motordan ses geliyordu tamirciye goturdum kompresorden dedi ama klima kapaliysende siddedi azda olsa benzer bir ses geliyor dedim usta ile tam iletisim kuramadik ayni soylediklerini tekrar etti vs.vs.

Klima kompresörünün önünde bir kasnak var, bu kasnak hep döner. Ancak kasnak ile kompresör arasında debriyaj var. Debriyaj, bağlantısı kesilebilir tahrik aktarımı demektir, siz AC düğmesine basınca bu debriyaj kasnaktaki hareketi kompresöre aktarır.

Yani AC basılmadan kompresör dönmez, sadece kasnak boş boş döner.

Debriyaj bozulmuştur belki.

BoRa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En kuzey doğumuzun bile avrupa birligine girdiği gurcistan sinirindan bir angarali abinin arabasi.

gXAv1N.jpg

9G5Wj8.jpg

9GEV1Z.jpg

Armada önü :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok