Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

hayır benim anlamadığım 2008-2010 aralığında honda civic 900k dan başlıyor ikinci el de.

bu nasıl bir simulasyon yahu

arabamızın başına bir şey gelse eşdeğerini alamayacağız. 

kim 1 milyon verip 10-15 yaşında araba alır ya kafayı yiyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/26/2023 at 5:16 PM, JardeL said:

Bu enjektör ne pahali birseymis ya, 1.6 TDI motora uygun Delphi marka enjektorun adedi 11.750 TL :D ... 

evet dizel enjektör fiyatları saçmalık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zavallı kartalım 3 aydır yatıyor sokakta kötürüm olarak... yarın sanayiye bırakacağım tamir edilmesi için. 3 ayda aküsü bitmiş tabi marş basmadı. neyseki eski rc'ciyiz :lol: eve gittim 2 tane 3s lipo pil şarj ettim aküye bağladım pat diye çalıştı... sik kadar pilden nasıl o kadar amper çıkar hala aklım almaz. avcum kadar pilin tanesi anlık 300 amper verebiliyor.

snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

508in eat6 şanzımanında arada vuruntu gibi şeyler hissediyorum. vites geçişinde kararsız kalıyor bazen. araba 76 binde. 

yağını değiştireyim bide kontrol ettireyim diye düşündüm. izmitteyim varmı bu konude tecrübesi olan. bugün kartal atco şanzımanı aradım. telefonda makina aparatları uyarsa makinalı uymassa alttan boşatıp akan kadar koyuyoruz dediler. ne yağ kullanıyorsunuz dedim. kendi yağımızı kullanıyoruz gibi evlere şenlik bir cevap geldi :2no:

konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.10.2023 at 22:16, Mr.Smith said:

508in eat6 şanzımanında arada vuruntu gibi şeyler hissediyorum. vites geçişinde kararsız kalıyor bazen. araba 76 binde. 

yağını değiştireyim bide kontrol ettireyim diye düşündüm. izmitteyim varmı bu konude tecrübesi olan. bugün kartal atco şanzımanı aradım. telefonda makina aparatları uyarsa makinalı uymassa alttan boşatıp akan kadar koyuyoruz dediler. ne yağ kullanıyorsunuz dedim. kendi yağımızı kullanıyoruz gibi evlere şenlik bir cevap geldi :2no:

konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

bi güncelleme yapayım. bugün yine biraz yol yaptım. vites geçişlerinde silkeleme ve bazen 2ye geçerken boşa düşme gibi bişey aynen devam etti. eve gelince bi kaputu açıp bakayım bişey vardır belki dedim. açınca baktımki bizim yedek su deposu cam gibi antifiriz doluyken olmuş simsiyah yağ. kapağı açtım içerisi krema gibi :icon_think: hemen motor yağına baktım motor yağı iyi görünüyor. normal gibi. motor suyuna yağ karışmış. muhtemelen şanzıman yağ soğutucusu patladı. :2no:  şu anda şanzımanda su aldıysa yağ yerine krema dönüyor olabilir. zaten tork konvertörü kitlemiyorda böyle kaçırıyor ara ara gibi bir his var devir saatinde yüksek viteslerde. şanzıman yağı motor suyuna geçtiğinden eksilmiş ve ondanda yapıyor olabilir. emin değilim.  haftaiçi servise bırakıcam bakalım ne çıkacak kısmetimize. 

bu şanzımanlar uzun ömrü ile ünlüler ama şansımıza elimizde patlamış olabilir :S araba hep yetkili serviste bakım yapılmış. belki ordan yırtarız.

bakalım gelişmeleri yazarım yine

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun. Yağ devirdaim motoru arızalanmıştır. Bununla beraber radyatör ve borular da değişebilir. Motoru çalıştırmanız tavsiye edilmez.

Şanzımana gelince, vites geçişini sağlayan valflerin yağ basıncında sorun olabilir. Benzer bir sorunu ben de Astra easytronic ile yaşamıştım. Yağ değişimiyle sorun azalmıştı.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Mono said:

Geçmiş olsun. Yağ devirdaim motoru arızalanmıştır. Bununla beraber radyatör ve borular da değişebilir. Motoru çalıştırmanız tavsiye edilmez.

Şanzımana gelince, vites geçişini sağlayan valflerin yağ basıncında sorun olabilir. Benzer bir sorunu ben de Astra easytronic ile yaşamıştım. Yağ değişimiyle sorun azalmıştı.

Kast ettiğim şey yağ soğutucu, devirdaim motoru yazmışım...

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Mono said:

Arabayı aldığımda şanzımanda hiç sorun yoktu. Bunlarda bide şanzıman yağ soğutucu var. Şanzıman problemi ve suyun yağlanması problemi aynı ana denk geldiğinden şanzıman yağ soğutucusu ilk aklıma gelen. Keşke motor yağ soğutucu olsa. O daha risksiz. Tabi şanzıman yağına da su geçtiyse bize geçmiş olsun. Bakalım servis ne diyecek. 

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni güncelleme. bugün aracı servise çektirdim. servis çekici ile getirin kullanmayın dedi. pejo yol yardım çekti servise.

2 saat kadar sonra ön keşfi attılar. hesap 42 bin tl. ilk tespitleri motor yağ soğutucu delinmiş. bütün yağ gören hortum radyatör vs değişim diyorlar. şanzımanla alakalı bişey görmedim listede. akşamüstü servis yetkilisi ile görüştüm. kullanıcı ile yağ soğutucunun ne alakası var dedim. araç devamlı servis bakımlı bu hesap nolucak dedim. kabul etti veyarın merkezden indirim istiycem fln dedi.  bakalım ne kadar inecekler görücez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22/10/2023 at 6:14 AM, Mono said:

Astra

maxresdefault.jpg

eski aracim. düz vites olup bu kadar sikinti cikaran baska bir arac yoktur daha. neyse, hakem heyeti vasitasiyla gotune faiziyle sokmustum opel turkiye'nin. aklima geldikce sinirleniyorum bak :smashfreak: flashbackler geliyor gozumun onune

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son durum

servis ve genel merkezle 1 haftalık mücadelenin ardından adamlar aracın arızasını kabul etmedi.

sebep bakımlara geç girmiş. neyse arabayı sanayiye çektirdim ve sürpriiiz ustanın ilk tespiti şanzıman yağ soğutucu patlamış dedi.

şanzımanın garip davranışları şimdi belli oldu. yarın bende sanayiye gidip parça işlerini vs takip edicem. araç 1 haftadır sağda solda sürünüyor.. bu arada inşallah şanzımanı elimize almamışızdır. eat 6 nın çok ucuza revizyon olmayacağı kesin. motor yağ soğutucu diye umutlanmıştım ama baştan tahmin ettiğim gibi şanzıman yağ soğutucu dediler. bakalım bu işin sonu nereye varacak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arabayı bugün çıkardım. 

orjinal şanzıman yağ soğutucu 21 bin tl olunca kale marka yan sanayi takıp geçtik. bin tl

eat6 şanzıman tarafına su almış. usta normalde bu tarafa hemen yağ almaz ama dedi. tabi bizimki almış.

normalde 150 bin kmden aşağıda pek yağ soğutucular patlamıyormuş. 

12 lt motul atf6 yı 4er  4er doldur boşaltla 3 tur değiştirdik. şanzıman toplam 7 lt yağ alıyor.

en son seviyesini ayarlayıp kapattık. son boşaltmada yağ fena değildi. temiz gibiydi.

motor içini 4 tur radyatör temizleyici ile yıkadık değiştirdik . en son total antifiriz koyduk kapattık.

1 ay kadar sonra 8 lt daha motul atf6 ile 2 tur değiştiricez.  şanzıman yeniden doğmuş gibi. şu anda çok akıcı ama tabi ömründen ne kadar kaybetti emin değilim. 

motor bakımı fln dahil 8 bin gibi bişey tuttu. tabi 2 bin daha atf alıcam. düz hesap 10 bin diyelim.

quad, TiesTorN, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence ucuz yırtmışsın hocam, geçen arkadaşın 508'ini de sanayiye götürürken benzer bir durumu (yağ-su karışması) ustadan duyduk da bir haftadır uğraşıyormuş o da.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok