Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.894 mesaj var

Kendim sigortacı olduğum için biraz bilgi vereyim,

Sosyal medyada yayılan 300 tl lik poliçe tamamen yalan, o bir motorsiklet poliçesi, ayrıca şu an sadece ziraat sigorta banka şubeleri ve ptt üzerinden hizmet veriyor. diğer şirketler gibi acentesi yok. Şu an için istanbulda kullanılan bir araç için 300 tl gibi bir prim maalesef yok.

Sigorta bilgi merkezi (SBM) üzerinden bu ay başından itibaren yeni bir uygulama başladı, alttaki adresten uygulamaya katılım sağlayan şirketlerin sizin için verdikleri primleri görebilirsiniz. Sistem daha yeni uygulamaya alındığı için bazı şirketler fiyat vermeyebilir, bir kaç kez daha deneyin. Bazı şirketlerse bilgi işlem altyapısı hazı olmadığı için fiyat vermeyebilir. Yakın zamanda tüm sigorta şirketleri primlerini burada göstermek mecburiyetinde olacaklar.

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk Teşekkür ederim bilgilendirme için. Geçen sene uygun diye sigorta poliçesi yaptığım mapfre bile bu sene 740lira teklif çekiyor şu an :) En uygun sanırım şu an Ethica sigorta çıkıyor, bir görüşmeye çalışırız artık. 2 haftalık bir süreç kaldı sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@JardeL

BMW-5series-sedan-imagesandvideos-1920x1

Böyle daha iyi oldu.

530i olarak gelecek ilk modeli. 2 litre turbo 248 bhp, şuan 430i'de de kullanılan motor yani.

Yalnız limiterı spastik gibi 210km'ye koymuşlar bu sefer, ben 250km'yi açtırcakken hadi kalsın artık şımarmayalım dedim ama 210'u kesin açtırırım, böyle saçmalık mı olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Amerikan pazarına çok önem veriyorlar, orayla ilgili bir düzenleme olabilir çünkü avrupada o motoru normalde limitlerlerse döverler adamı.

Konfigüratör'den yaparsan arabayı daha fabrika çıkışı kaldırtabiliyorsun, hazır paket alırsan da açarlar heralde cüzi bir ücret karşılığı, hiç olmadı chip tuning'ci abiler biraz ekmek yer bu işten  :D

Düşünsene aydın otobanına çıktın 210 ile tinko tinko gidiyorsun, arkadan yeni honda civic geliyo selektör yakıyor, valla kırarım direksiyonu şarampole yuvarlansın gitsin öyle bmw olmaz olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk Teşekkür ederim bilgilendirme için. Geçen sene uygun diye sigorta poliçesi yaptığım mapfre bile bu sene 740lira teklif çekiyor şu an :) En uygun sanırım şu an Ethica sigorta çıkıyor, bir görüşmeye çalışırız artık. 2 haftalık bir süreç kaldı sonuçta.

Geçen sene Generali'den 220 TL'ye yaptırmıştım ama bakalım bu sene ne olacak, ben de meraktayım. O zaman için bile en düşük fiyattı. 16 Bursa plaka bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi yaptırmışsınız hocam, generali geçen sene bana 900lira çekmişti bu senede 1050lira civarı çıkartıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bizim arabanın akü / alternatör ikaz ışığı yanmaya başladı. 2-3 dakika kadar yanıp söndükten sonra hiç sönmedi. Sonra da araba tüm ikaz ışıklarını yakıp uyarı sesleri çıkardı ve durdu. Direksiyon kilitlendi, biz de yolda kaldık. Neyse ki yol kenarına yakındık. :) 1-2 kez denememize rağmen araç tekrar çalışmadı. Akünün bitmiş olacağından şüphelenip bir akücü bulup aküyü değiştirdim (arabanın aküsü daha önce hiç değişmemiş). Şimdi normal çalışıyor (gibi sanırım) ama bu akü / alternatör ışığı hiç sönmeden yanıyor yine. Yolda ışık söner belki diye düşünerek eve döndük ama sönmedi. Eve geldikten 1-2 saat sonra tekrar çalıştırıp bakayım dedim ama ışık yanmaya devam ediyor. Şarj dinamosu mu öldü bilemiyorum. Alternatör gergisi de iyi gibi, kayışta gevşeme yok.

Servis / usta yolları göründü mü yine?...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O arıza tespit ışığıdır hocam, akünün değişmesi düz mantık o ikazı değiştirdi kabül etmiyor. Sağolsun yeni nesil teknolojinin böyle girdileri var aracın ecuya bağlanıp akü değişti diye sıfırlama çekilmesi lazım; aklınızda şüphenlencek soru işareti olmasın. Ha sıfırlandıktan sonra tekrar yanarsa ışık o zaman bir sorun olduğunu gösterir.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

210 km/h hız sınırı nedir yahu. 250 olması tamam da... 

Araç güzel olmuş da, bir şeyler eksik sanki. Bakalım donanımlar nasıl olacak. 

Motor seçenekleri belli mi? 2.0 , 3.0 falan var ama 1.6 göremedim :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam tersini dusunuyorum; Mercedes'inki gibi ucube degil en azindan... Zaten acayip tirt BMW'nin ic mekanlari, BMW'nin en zayif noktasi bence... 7 serisi ile bunu duzelttiler, hos duruyor ekran vs... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel değil derken, çirkin de demedik. Abartmayalım. :) Sadece o ekranı e60lardaki gibi yapsalar bence daha güzel olurdu.

Mercedes olayına girmiyorum bile. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim sigortacı olduğum için biraz bilgi vereyim,

Sosyal medyada yayılan 300 tl lik poliçe tamamen yalan, o bir motorsiklet poliçesi, ayrıca şu an sadece ziraat sigorta banka şubeleri ve ptt üzerinden hizmet veriyor. diğer şirketler gibi acentesi yok. Şu an için istanbulda kullanılan bir araç için 300 tl gibi bir prim maalesef yok.

Sigorta bilgi merkezi (SBM) üzerinden bu ay başından itibaren yeni bir uygulama başladı, alttaki adresten uygulamaya katılım sağlayan şirketlerin sizin için verdikleri primleri görebilirsiniz. Sistem daha yeni uygulamaya alındığı için bazı şirketler fiyat vermeyebilir, bir kaç kez daha deneyin. Bazı şirketlerse bilgi işlem altyapısı hazı olmadığı için fiyat vermeyebilir. Yakın zamanda tüm sigorta şirketleri primlerini burada göstermek mecburiyetinde olacaklar.

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

Bu adresi deneyim bir dedim, arada uçurum olan fiyatlar çıkıyor. 540 TL teklif de çıkıyor, 1300 TL teklif de çıktı. 

Anadolu Sigorta'dan konut sigortam ve aracın ilk kaskosu yapılmıştı, Anadolu sigorta anında mail ile bilgilendirme yaptı. 

Güzel olmuş bu uygulama, kasko içinde benzer uygulama var mı acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adresi deneyim bir dedim, arada uçurum olan fiyatlar çıkıyor. 540 TL teklif de çıkıyor, 1300 TL teklif de çıktı. 

Anadolu Sigorta'dan konut sigortam ve aracın ilk kaskosu yapılmıştı, Anadolu sigorta anında mail ile bilgilendirme yaptı. 

Güzel olmuş bu uygulama, kasko içinde benzer uygulama var mı acaba?

Kasko için böyle bir sistem yok, yakın zamanda olması da çok zor. Aslında sigorta şirketleri böyle bir sistemin olması için çokta hevesli değiller. Trafik sigortası sektörde zarar veren bir branş olduğu için tüm şirketler trafik sigortası yapmak konusunda ısrarcı değiller. Bu sistemin oluşmasını hazine bakanlığı zorunlu tuttu.

Kaskoda fiyatı belirleyen değişkenler çok fazla olduğu için tüm şirketlerin ortak platformda buluşması şimdilik pek mümkün değil. Acentelerden fiyat almaya devam etmelisiniz, ancak daha önceki bir mesajımda da söylemiştim, ne olursa olsun bankadan kasko, konut, işyeri vs. poliçeleri yaptırmamanızı tavsiye ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lastik fiyatları çok uçmamış galiba veya bana öyle geldi bugün. 185-60r15 lassa snoways lastiği 140 tl den aldım. eski lastiklerde snoways di ama 2011 den beri kullanıyordum ve geçen kış yağmurlu yokuşta bile kalkamıyordu. yine 5 kış iyi gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

r15 işte normal, gel sen benim r18 ve almak istediğim r19'ları sor.

bir de stepne yeri yapmıyor bmw, runflat almak mecbur, ona da ayrı fark ödüyorsun.

ben kış lastiği takmıyorum valla çok kar buz olunca babamın doblo var kış lastikli, ya onla gidiyorum havalimanına, ya da taksi + metrobüs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

215-45 R16 olan aracıma kışlık olarak 205-55 R16 takabilir miyim ? yuvarlanma çapları falan aynı ama oturmasında falan problem olur mu ?

Olmaz ama sen yine de dar lastik takma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olmaz ama sen yine de dar lastik takma.

neden? kışın dar lastik daha iyi olmaz mı? tabi aracın kitapçığında o ebat takılabilir yazıyorsa, resmi olarak tavsiye edilmediğin mi takma dediniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

215-45 R16 olan aracıma kışlık olarak 205-55 R16 takabilir miyim ? yuvarlanma çapları falan aynı ama oturmasında falan problem olur mu ?

Aynı jantlara mı konulacak? Yeni jant alınacak mı? Cümleden aynı jantlar gibi algıladım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kışın dar lastiğin daha iyi olduğu söylenir ama bu sadece tekerleklerin gömüleceği kadar yoğun karda geçerlidir. Mantık da şudur: Dar lastik küçük alana daha fazla ağırlık bindirerek karın içine daha sağlam gömülür ve altta ezdiği karı daha güzel sertleştirir, böylece daha sıkı tutar. Ancak Kanada'da yaşamıyoruz, kış boyunca yerde kar olmuyor. Kar yağmadığı durumlarda geniş lastik her türlü daha iyidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok