Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Bu adresi deneyim bir dedim, arada uçurum olan fiyatlar çıkıyor. 540 TL teklif de çıkıyor, 1300 TL teklif de çıktı. 

Anadolu Sigorta'dan konut sigortam ve aracın ilk kaskosu yapılmıştı, Anadolu sigorta anında mail ile bilgilendirme yaptı. 

Güzel olmuş bu uygulama, kasko içinde benzer uygulama var mı acaba?

@@srk Valla hocam sağolasın çok makbule geçti şu sorgulama. Tekrar yeni bir sorgu çektiğimde şu an en düşük AIG sigortadan 553lira civarında bir teklif aldım. Akabinde acentesini aradım, daha acentenin bile haberi yok yapmıyorlar diye biliyoruz falan derken sorguladı tamam oluyor beyfendi dedi. Şu an 1 hafta daha müddet var haftaya son gün tekrar bi sorgu çeker öyle gider yaptırırım. Son dakika daha da düşük bişilerde çıkabilir belki.

Bu sigorta prim değerlerini neye göre çıkarıyorlar yalnız çok ilginç gerçekten, aradığımda sompo japanın uygun yaptığını sölemişlerdi misal benim sorgumda 3050lira falan çıkmıştı o. İş yerinden bi çalışanın aracını sorguladık sompo 507lira çıkartırken ki oraya yaptırmış zaten, Aig onun araca 800lira gibi bişiler çıkarttı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight

AIG tüm sigorta ile ilgili şirketlerini Kanada'lı bir şirkete satmaya karar vermiş. Türkiye'de de bu şirket şu anda faaliyet göstermiyor sanırım. Poliçe kestirmeden bu duruma da bir bakmanızda fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki öyle bir durum varsa devlet sorgusunda niye çıkıyor bu adamlar ? Sistemde hali hazırda rol oynuyorlar ki teklif gelmiyor mu ?

Misal aynı o sorgu panelinde baktığınızda bazı firmalar teklif çekmiyor o an.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight

Şirket kapanmış falan değil, faaliyeti devam ediyor. Ancak önümüzdeki 1 yılda nasıl değişimler olur, hasar olursa ödeme alma konusunda problem yaşanır mı gibi konular var. Bu yüzden ben bilgi vereyim istedim. AIG dışında bir firmadan aynı fiyatı alabiliyorsanız oraya  bakmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ Teşekkür ederim ilgin için, benim şu an poliçe yaptırttığım sigorta firmasınada bir sorayım bakalım en dip ney fiyat bulacaklar. Aig dışında netten sorduğumda yakın olan fiyat 650liradan başlıyor o yüzden uygun geldi bana. Konusu şimdi geçince baktım nette dün haber çıkmış şirketleri satılıyor diye ama başka bir firma satın alıyor sanırım. Tabi durum ne kadar garanti olur onu kimseden bilemeyiz. Kaza geliyorum demez tabi Allah göstermesinde ben mümkün mertebe böle sigorta işlerinde falan dip fiyatçıyım mecburen. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk Valla hocam sağolasın çok makbule geçti şu sorgulama. Tekrar yeni bir sorgu çektiğimde şu an en düşük AIG sigortadan 553lira civarında bir teklif aldım. Akabinde acentesini aradım, daha acentenin bile haberi yok yapmıyorlar diye biliyoruz falan derken sorguladı tamam oluyor beyfendi dedi. Şu an 1 hafta daha müddet var haftaya son gün tekrar bi sorgu çeker öyle gider yaptırırım. Son dakika daha da düşük bişilerde çıkabilir belki.

Bu sigorta prim değerlerini neye göre çıkarıyorlar yalnız çok ilginç gerçekten, aradığımda sompo japanın uygun yaptığını sölemişlerdi misal benim sorgumda 3050lira falan çıkmıştı o. İş yerinden bi çalışanın aracını sorguladık sompo 507lira çıkartırken ki oraya yaptırmış zaten, Aig onun araca 800lira gibi bişiler çıkarttı.

Her şirketin risk kabulu farklı olduğu için sizin ve arkadaşınız için şirketlerin farklı fiyatlar çıkarması çok normal, şöyle bir örnek vereyim.

Benim çalıştığım sigorta şirketi trafik sigortasının primini belirlerken, aracın ve sigortalının yaşı, aracın motor hacmi, önceki yıllardaki hasar durumu, aracın yıllık yaptığı kilometre, sigortalının 16-20 yaş arası çocuğunun olup olmaması, ikamet ettiği il-ilçe gibi verileri değerlendirerek fiyatı belirliyor. 

Bu kriterler bir başka şirkette daha fazla veya daha esnek olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk Açıklama için teşekkürler. Tabi bahsettiğiniz kıstaslara göre arada ki uçurum yine tuhaf gelmedi diyemem muhakkak gereçleri vardır da 500liradan 3000liralara götürmesi kulağa ilginç geliyor. Hani bu belirttiğiniz değerlendirmeye göre diğer sigorta sağlayıcılarında da benzer durum var. Kalkıpta %50 vs gibi bile fark değil direk %600 gibi uç noktalar durumu var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@srk Açıklama için teşekkürler. Tabi bahsettiğiniz kıstaslara göre arada ki uçurum yine tuhaf gelmedi diyemem muhakkak gereçleri vardır da 500liradan 3000liralara götürmesi kulağa ilginç geliyor. Hani bu belirttiğiniz değerlendirmeye göre diğer sigorta sağlayıcılarında da benzer durum var. Kalkıpta %50 vs gibi bile fark değil direk %600 gibi uç noktalar durumu var.

İşte burada da sigorta şirketinin pazarda elde etmek istediği pozisyon belirleyici oluyor. Trafik sigortası pazarda en kolay satılan, en hızlı şekilde şirkete nakit girdisi sağlayan, sizi sektör sıralamalarında yukarıya çıkarmak için en kolay pazarlanan üründür. Fiyatını ucuz yaptığınız anda, bi anda bu saydığım olumlu yansımaları olur. Ama bunlar olurken en kolayda teknik zarara sokan üründür. Geçtiğimiz yıla kadar trafik sigortası ürününden karlılık elde eden sigorta şirketi maalesef yoktu. Zaten bu sebepten de fiyatlar bir anda 200-300 tl lerden 600-700 tl seviyesine geldi. 2016 yılında primlerin yükselmesiyle sektörde bir karlılık bekleniyor ama bunu görebilmek için zamana ihtiyaç var.

Eğer bir sigorta şirketi sektör sıralamalarında üst taraflara tırmanmak istiyorsa, en kolay yolu trafik primlerinde rekabetçi olmaktır. Karlılık hedefleyen bir şirket var ise o şirket trafik ürününü satmak istemediği için fiyatını sizin dediğiniz gibi pazarın üzerinde fiyatlarki o üründe üretim yoğunluğu olmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım, detaylı açıklama için tekrar teşekkür.

Dün eski acentemde aradı, sigorta poliçesini yapan arkadaş yenileme gelmiş diye bahsetti. Onun yaptığı çalışmada en düşük Doğa sigorta 632lira diye söledi pek tavsiye etmem falan dedi ama yaptığım müşterilerimde var hikayesi, sanırım bir kooperatifmiş. Aigden bahsettim biz acenteliğini almaya çalıştık olmadı abi falan dedi. 2 ' sinide övmem pek mapfre yapalım istersen falan fistan gibi dialog geçti. Neyse ne artık aigi şimdi başka kurum tanımam etmem yeni acenteyi ama daha önceden babam vesilesiylede sigorta poliçeleri muhasebe işlerimizi yaptırdığımız yer, en azından kredi kartı falanda karıştırmadan senet usulü aramızda hallederiz ilişkimiz varken gidip ordan yaptırır geçerim artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mesajlarımda mümkün olduğu kadar sigorta şirketi ismi vermek istemedim, eğer isterseniz özelden yazarsanız söylediğiniz şirketler için görüşlerimi size aktarabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün arkadaşa giulietta aldık. Ardından birçok şirketten trafik sigortası teklifi aldık. Ucuz sigorta yaptıkları iddia edilen Ziraat Bankası ve Halkbank'a da gittik. Arkadaş benden çok daha uzun süredir araç kullanıyor olmasına rağmen hep babasının üstüne olduğu için ilk aracı sayıldığından 1200TL'den 5900küsürTL'ye kadar teklifler geldi. Ben geçen yıl 390TL'ye yaptırmıştım. 10 Kasım gibi süresi doluyor. Bakalım bana kaç para çıkacak.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş benden çok daha uzun süredir araç kullanıyor olmasına rağmen hep babasının üstüne olduğu için ilk aracı sayıldığından 1200TL'den 5900küsürTL'ye kadar teklifler geldi.

bu saçmalık benim de başıma geldi... 10 senedir yoğun olarak araba sürerim, ancak hiçbiri adıma değildi. sadece bu sene aldığım 540 benim adıma olduğu için saçmasapan sigorta rakamları çıkmıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı jantlara mı konulacak? Yeni jant alınacak mı? Cümleden aynı jantlar gibi algıladım. 

Aynı jantlara takılacak.. Yani aslında para durumuna göre yeni jantta alabiliriz. ama 215-45-16 kışlık lastik bulamadığım için 205-55 e döndüm aslında.

Olmaz ama sen yine de dar lastik takma.

215-45-16 kışlık lastik bulamıyorum ki... olsa bile 205-55 e göre fiyat farkı çok olacak gibi.

Var mı marka model öneriniz ? kasım ayı içinde halletmem gerekecek bu işi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mesajlarımda mümkün olduğu kadar sigorta şirketi ismi vermek istemedim, eğer isterseniz özelden yazarsanız söylediğiniz şirketler için görüşlerimi size aktarabilirim.

Hocam burası özel bir forum sayılır artık. Çok sorun olmayacaksa buraya yazarsanız hepimiz faydalanmış oluruz aslında. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam burası özel bir forum sayılır artık. Çok sorun olmayacaksa buraya yazarsanız hepimiz faydalanmış oluruz aslında. :)

Doğru söylüyorsunuz ama ben çalıştığım sigorta şirketinde pazarlama yönetmeni olarak çalışıyorum. Sektör küçük, olurda ileride başka bir şirkete geçersem olumlu/olumsuz yaptığım yorumların önüme çıkmasını istemediğim için böyle birşey yapmıştım.

Ama özel olarak merak ettiğiniz birşey var ise yardımcı olayım tabiki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün arkadaşa giulietta aldık. Ardından birçok şirketten trafik sigortası teklifi aldık. Ucuz sigorta yaptıkları iddia edilen Ziraat Bankası ve Halkbank'a da gittik. Arkadaş benden çok daha uzun süredir araç kullanıyor olmasına rağmen hep babasının üstüne olduğu için ilk aracı sayıldığından 1200TL'den 5900küsürTL'ye kadar teklifler geldi. Ben geçen yıl 390TL'ye yaptırmıştım. 10 Kasım gibi süresi doluyor. Bakalım bana kaç para çıkacak.

Selam,

Arac başına gelen bir indirim o, yani araca daha once sigorta yapilmadiysa yüksek gelir, babasinin uzerine 2. Araç da yapsa, indirim diger araçta kalir.

Ha arac satar da buna sigorta yaptiriyorsa bu sefer indirim taşınır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead

[ http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul?tsfid=ts580cae7c07d99 ] ...

[Edit]: Sitede arama sonuclarindan link verince baska sayfa aciliyor niyese, neyse ayni ebatta kis lastigi aratinca 11 adet lastik cikiyor... Fiyatlar 195TL ile 588TL arasi, civilileri saymazsak... 

teşekkürler. Opera browser'da problem yaşadım ama Edge'de çok güzel çalıştı. Nokian WR D4 veya Goodyear ultragrip 9 gibi duruyor. En büyük çekincem, yeni jant almalı mıyım ? 215-45 ve 205-55 yuvarlanma çapı olarak uyumlu ama sonuçta daha dar tabana sahip...

200e lastikleri alsak 800 edecek. 1000 de jantlara vermek gerekecek ki, bu en azı..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso İmzaya baktımda Kiacıyız diyosun :mrgreen: Hayırlı olsun picanto nerden çıktı :) Hanıma falan mı ?

Selam, bursa icinde dar yerler var, ufak arac olsa nasıl olur diyordum, isteyen olunca pat diye aldım :D

Mazda2 lere baktım, fiyatlar uçuyor, mazda defterini komple kapamis oldum.

Bayagi da parcaci yer öğrendim kiaya ait, toplayip tamircimin eline tutturup onu sök bunu tak, şunu değiştir ile yürütüyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

26 Ekim tarihinde Resmi Gazete'de ARAÇLARIN İMAL, TADİL VE MONTAJI HAKKINDA YÖNETMELİK yayınlandı. Cam Filmi ile ilgili soyle bir bolum var;

Cam filmi

MADDE 14 – (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.

PQgyqv.jpg

G3ldvy.jpg

Suradan tum ek maddelere ulasabilirsiniz; [ http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/10/20161026-3-1.pdf ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

578liradan yaptırttım sigortayı Ethica sigorta, sorguda 650lira gibi çıkıyordu, acentelerin aldığı rakamlar farklı olabiliyormuş biraz. Neyse bu seneyide ucundan acuk misali kotardık geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorentoyu 640TL ye sigortalattim.

Picanto 07 plaka iken 910Tlye sigortalandi, 16 playa cevirince 640TL daha istediler yani 1540TL toplamda picantoya istenen sigorta.

Baktım sozlesmelere 8 gun icinde degisiklik bildirilmezse iki taraf icin de, ilk sozlesme devam eder yaziyor, sallamadim.

Sacmalik

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorentoyu 640TL ye sigortalattim.

Picanto 07 plaka iken 910Tlye sigortalandi, 16 playa cevirince 640TL daha istediler yani 1540TL toplamda picantoya istenen sigorta.

Baktım sozlesmelere 8 gun icinde degisiklik bildirilmezse iki taraf icin de, ilk sozlesme devam eder yaziyor, sallamadim.

Sacmalik

Araç sahipleri aynı mı? aynı ise bu kadar farklı olmaması lazım. 1540TL iyi para.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Plaka değiştiğinde poliçeye zeyilname yapmanız gerekiyor. Yapmazsanız hasar ödemesi yapmazlar. Hemen hemen tüm sigorta ve kaskolar araç plakasının bağlı olduğu ile göre bir risk oranı belirliyor. Fiyat ne kadar artar bilemem ama büyük şehirlerin kasko/sigorta fiyatları her zaman daha yüksek oluyor. Ben de bazen evdeki araçları Muğla'daki yazlığa mı transfer etsem diye düşünmüyor değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok