Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Selam,

Arac başına gelen bir indirim o, yani araca daha once sigorta yapilmadiysa yüksek gelir, babasinin uzerine 2. Araç da yapsa, indirim diger araçta kalir.

Ha arac satar da buna sigorta yaptiriyorsa bu sefer indirim taşınır.

Babasının arabasını satıp bunu aldı. Babasının kendi ayrı arabası var. 

Bu arada ben de geçen gün yaptırdım zorunlu trafik sigortasını. 715TL'cik. Geçmiş olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı sigorta şirketleri primi hesaplarken plaka iline göre prim belirliyor, bazılarıda sigortalının ikamet ettiği il-ilçeye göre tarife belirliyor.

Mesela benim çalıştığım şirkette ikamet ettiği il-ilçe bazlı sorgu yapılıyor, o yüzden plaka değişikliklerinde fiyat farkı çıkmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle. al 100 sene bin. şimdiki araçlar çok teknolojik oldu. çok yapay, maliyeti düşürmek için bi dünya iş...

2000 lerin başındaki araçlar hem teknolojik hemde eskisi gibi kaliteli malzemeydi. eski kasa mercedes bmw ler daha sağlam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Focusun yağını degistirdim. 60 yağ 60 ta işçilik ve filtreler. 120 tuttu. Bujilere 50 lira dedi. Daha 7000 km olduğu için degistirmedim. Geçen sefer bujiler dahil 270 TL vermiştim özel servise. Biraz zaman kısıtlıydı. Bize en az 100 TL cakmislar. Neyse bidaha gitmeyiz oraya :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar opel corsa aracım 60.000 bakıma girdi 930tl tuttu biraz fazla gibi geldi gözüme değişen parçalar:

*2 x Amortisör üst rulmanı cord

*1 x astj cord kızdırma buji

*boya işçiliği (ön taraftaki ızgara çizikleri kapatılmış)

*hava filitresi

*karter tapası tors

*mazot filitresi Z13DTJ Cord 2010

*motor yağı

*1 x ön fren balatası

*1 x ön fren diski

*polen filitresi

*yağ filitresi

*mekanik ücreti

*cam suyu

*castrol antifiriz 

sizce bu fiyat normalmi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde arkadaş 15000 bakımına götürmüştü Astrayı, 750 TL gibi birşey demişti fiyat için. Sizde değişen parçalar da olduğundan normal gibi Opel servisinde yaptırdıysanız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Serviste yapıldıysa normal gibi, sanayide yaptırmış olsaydınız muhtemelen 500-600lira civarınada çözümlenebilirdi.

Ben geçen sene sanayide ki ustama götürmüştüm. Araç Kia Rio gerçi bende ki ama 377lira tutmuştu; bu seneyine 1 ay sonra falan muhtemelen götürücem. Yağ 12000km oldu zaten rot balans ayarı falanda geldi ufaktan bi sola çekme falan var. Ben yağımı kendim alıyorum, yine sanayide ustam bana şu şu parçalar diyor aynı sanayinin içinde kia/hyundai yedek parça satan bir yerle tanıştırdı gidip ordan alıyorum malzemeleri ustayada bi işçilik parası veriyorum o şekilde çözüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar opel corsa aracım 60.000 bakıma girdi 930tl tuttu biraz fazla gibi geldi gözüme değişen parçalar:

*2 x Amortisör üst rulmanı cord (bu nedir anlamadım)

*1 x astj cord kızdırma buji (100TL salladım)

*boya işçiliği (ön taraftaki ızgara çizikleri kapatılmış) (boya sanat işi olduğu için, işçiye ve hasara kalmış bişey yazamıyorum)

*hava filitresi-->20TL

*karter tapası tors-->5TL

*mazot filitresi Z13DTJ Cord 2010-->50TL

*motor yağı-->tip yazmamışsınız 60TL ye 4litrelik bir yağ yazıyorum

*1 x ön fren balatası-->1 çift 60TL yazalım

*1 x ön fren diski-->1 çift 100TL yazalım( bu değişmiş mi gerçekten? tornaya sokmuş olmasınlar)

*polen filitresi(20TL)

*yağ filitresi (20TL)

*mekanik ücreti (benim usta böyle şeylere 100TL boya, 50TL mekanik derdi)

*cam suyu (1TL)

*castrol antifiriz  (bu hikayeden yazılmış gibi geldi bana, antifiriz değiştireni görmedim hiç :D 3 Litre bidon 30TL)

sizce bu fiyat normalmi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu devlet yolmayı iyi biliyor..

Yıl 2008; kriz falan var hemen ötv (deprem için iki yıllığına gelen güzelim vergi) indirimi çıkartılar ve sonuç http://hizliresim.com/yVB35y (http://otomotivkarnesi.com/)

Yine bir kriz dönemi ama bu sefer zam yaptılar ve yine iyi bir sonuç ortaya çıkacaktır.. https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

Tebrik ediyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıl 2008; kriz falan var hemen ötv (deprem için iki yıllığına gelen güzelim vergi) indirimi çıkartılar ve sonuç http://hizliresim.com/yVB35y (http://otomotivkarnesi.com/)

Yine bir kriz dönemi ama bu sefer zam yaptılar ve yine iyi bir sonuç ortaya çıkacaktır.. https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

Tebrik ediyorum..

bu aralar 0 araba almak (ikinci el de firlayacak tabii) gibi dusuncem vardi ama gelen akaryakit zammi ve bu yeni ötv kazigi ile artik tamamen vazgeciyorum. bu devlet sirtimdan -en azindan- bu kisimdan kazanamasin. burasi zaten normal bir ulke olmus olsa ya cok sert bir boykot ya da isyan cikardi.

bu kadar insafsizlik olmaz.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tebrik ediyorum..

Böyle bir vergi düzeni olursa düzene helal olsun denir. Ancak haber kaynağı ntv bu şekilde vermemiş. 

http://www.ntv.com.tr/galeri/ekonomi/otomobil-alacaklar-dikkat-otvde-neler-degisecek,bvG6jIFaeUWKMHikBuFrWg/ekAZQnmzkkWlaRpdRWeokA

Diğer haber kaynağıda focusclubtr. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Luks tuketimi kismak istiyorlar, bunda garip birsey yok... Orta-ust segmente yonelik bir duzenleme eger Otopark'in haberi dogruysa... Su anki fiyati 95bin TL ve uzeri olan araclara zam geliyor... 

Engelli raporuyla luks arac alanlara da bir duzenleme getirmeleri sart, acayip derecede istismar ediliyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Megane ve Golf bazı paketleri bile 95k üzerinde ki bu fiyatlara daha yeni yüksek döviz kurları uygulanmamış durumda. Megane ve Golf lüks tüketim yani?

En uyduruk, en boş araçlara yönelsin herkes istiyorlar herhalde. Hoş bu haber doğru mu o da belli değil henüz ama bir ölümü gösterip sıtmaya razı etme durumu da olabilir... 

infestor and sCoRPion_tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu saçma düzeni getirirlerse arabanın donanımlı hali ile boş hali arasında ÖTV farklı olacak ki sadece bizim gibi saçma sapan bir ülkeden beklenecek bir hamle. Kim düşündüyse tebrik etmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Megane ve Golf bazı paketleri bile 95k üzerinde ki bu fiyatlara daha yeni yüksek döviz kurları uygulanmamış durumda. Megane ve Golf lüks tüketim yani?

En uyduruk, en boş araçlara yönelsin herkes istiyorlar herhalde. Hoş bu haber doğru mu o da belli değil henüz ama bir ölümü gösterip sıtmaya razı etme durumu da olabilir... 

Hocam luks tuketim kavramina bir bakin ne demek istedigimi anlarsiniz... Millet donunu satip araba almaya, hatta arabayi gectim iPhone almaya kasacak duruma gelmis... Gecen Donanimhaber'de birisi yazmisti, A3 almak istiyormus; "25bin TL es dosttan borc + 40bin TL kredi + eldeki tum nakiti vermem gerekecek" diyor... 

Haber resmilesmedi afaki konusuyoruz ama; Golf'un Megane'in bazi modellerinin 95bin TL uzerine cikmasi tuketiciden cok saticinin problemi... 1.6TDI Comfortline DSG Golf'un baz fiyati 57bin TL, VW ceksin 2bin TL asagi baz fiyatini, OTV zammindan etkilenmesin satislar dusmesin... Yoksa araca 18bin TL zam geliyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Distributörler bi şekilde baz donanımlı olanların da fiyatını yukarı doğru ayarlarlar merak etmeyin, nasıl olsa alan alıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konutta vergiyi %18'den %8'e çek, adam gibi arabaya binmek isteyene ise %200 vergi uygula. 1 araba kendine 2 araba devlete bundan sonra, işine gelirse.

artık kendini enayi gibi hissetmeden iyi bir araba sahibi olmanın herhangi bir yolu kalmadı. ben bundan sonra uzun yola çıkacağım zaman en iyi araba neyse onu kiralar giderim.

10 gün tatile mi gittim, günlük 500 lira olsun isterse hiç farketmez, senede 1 kez veririm 5000 tl. alırım arabanın tadını, garajda yatırmak için bu kadar para artık kimse vermez.

hayıflanmak istemiyorum ama hazır niyetine girmişken alacaktım ne güzel 718 cayman...  :|

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

• Motor hacmi 2.0 üstünde olup net fiyatı 200 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %168 oldu.

bence az olmuş bu. yapmışken %300 filan yapsalarmış. dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir ürün için böyle bir vergi varmıdır acaba...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten onun üstünden de bir de %18 KDV alıyorlar, düz hesap %200 işte dediğim gibi 1 araba kendine 2 araba devlete... 

MTV'yi de unutmamak lazım... yazıp yazıp siliyorum, hayırlı olmayacak...

1.6L ve altı

• Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %45
  • Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %74 oldu.

1.6L–2.0L arası

• Motor hacmi 1.6L-2.0L aralığında olup net fiyatı 160 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %90
  • Motor hacmi 1.6 L–2.0L arasında olup net fiyatı 160 bin TL üstünde olan araçlar için yeni ÖTV oranı %120 oldu.

2.0L ve üstü
  • Motor hacmi 2.0L üstünde olup net fiyatı 200 bin TL altında olan otomobiller için ÖTV oranı değişmedi, %145
  • Motor hacmi 2.0 üstünde olup net fiyatı 200 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %168 oldu.

Ford Focus Titanium 1.5 Tdci PowerShift 98.320 TL’den 118.680 TL‘ye,

Ford Mondeo Titanium 1.6 TDCi Man. 113.895 TL’den 137.300 TL‘ye,
Vw Golf AllStar 110 PS DSG 104.700 TL’den 126.240 TL‘ye,
Vw Passat Comfortline 1.4 TSI Manuel 97.000 TL’den 117.100 TL‘ye,
Opel Astra Excellence 1.6 Dizel 136 HP Man 99.400 TL’den 119.975 TL‘ye,
Hyundai Tucson STYLE 1.6 T-GDI 4X2 DCT 99.000 TL’den 119.564 TL‘ye,
Renualt Megane HB GT Line 1.5 dCi EDC 110 bg 99.150 TL’den 119.660 TL‘ye,
Mercedes A 180 Style 7G-DCT 122 BG 110.100 TL’den 132.850 TL‘ye
Mercedes C 180 Style 7G-TRONIC 156 BG 139.400 TL’den 167.900 TL‘ye,
BMW 118i Pure 136 BG Otomatik 103.000 TL’den 124.280 TL‘ye,
BMW 520i Sedan Pure 170 BG Otomatik 179.000 TL’den 215.448 TL‘ye çıkmış olacak.

Kaynak: Yeni ötv zamları açıklandı!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eee köprülerin paraları nasıl çıkacak gençler...

küfür dağarcığım yetmiyor artık.

Köprüye para vermediler ki.. Onun parasını da zaten geçenden alıyorlar. Geçmeyeni de trafik cezası yöntemiyle zorla köprüye yönlendirip geçiriyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok