Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

3wdv2jf.JPG

22mb/s ile 4gb mandalorian bölümü 2 dakikada indi.

gerçekten çok gereksiz bir hız, 100 mbit yeterli idi :lol:

ama 100 mbit 230 lira iken, 260 liraya 200 mbit almamak da olmazdı. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, wazzap said:

Benim modem ile PC arasında 30 cm var ama paraya kıyıp CAT7 kablo ile bağladım. İnternet önemli. :baba:

cat7? 1 gigabit internet/ethernet'in ustu yoksa gerek yok bence :icon_think:

201907032315492257717.jpg

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, wazzap said:

Benim modem ile PC arasında 30 cm var ama paraya kıyıp CAT7 kablo ile bağladım. İnternet önemli. :baba:

ev kullanımı için 1gbit destekli cat5 yeterli, daha üstünde göreceğin bir fayda yok ki :cici: datacenter mı işletiyorsun evde?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modem ile PC arasındaki 30cm mesafeye datacenter sığarsa neden olmasın? :mrgreen: Zaten ütüsel (irony) etmiş belli ki. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

ev kullanımı için 1gbit destekli cat5 yeterli, daha üstünde göreceğin bir fayda yok ki :cici: datacenter mı işletiyorsun evde?

adam cat5 yeterli diyor ben bilgisayara kadar fiber ile geliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, jackjoker said:

adam cat5 yeterli diyor ben bilgisayara kadar fiber ile geliyorum. 

modemden pcye olan ara bağlantıdan bahsediyoruz :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, stardust said:

Torrentleech varken hiçbirine gerek yok. 
1 ay denedim disney+ , devam ettirmeye değecek bir şey bulamadım.

Davetiye göndersene. :thumbs:

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Definitive @Forgotten @Peregrine

foruma kayıt olduğunuz e-mail adreslerine davetiyeyi atacaktım ama aklıma bazı şeyler geldi.

• e-mail adresinizle açtığınız hesap daha önce banlandıysa, davetiye yalan oluyor, benim de "invite" hakkımı elimden alıyorlar. o yüzden daha önce torrentleech ile ilişkisi olmamış bir e-mail adresinizi gönderin bana özelden, ya da kayıt olduğum adres temizdir diyiverin. daha önce hesap açtınızdan şüpheliyseniz e-mail'lerinde "torrentleech" aratın, varsa eğer yeni bir adres verin.
  • eğer ratio hilesi yaparsanız hem siz hem ben banlanıyorum, kesinlikle yakalıyorlar, lütfen beni torrentleech hesabımdan etmeyin, mahşerde iki elim yakanızda olur.
  • ilk olarak 14gb üstü "FREELEECH" yazan dosyaları indirin ve seed edin, FL olamayan dosyaları indirirseniz ratio düşüklüğünden çok kısa sürede banlanırsınız. belli bir süre seed etmeden silerseniz "hit and run" uyarısı yiyorsunuz, daha sonra da banlıyorlar.
  • http://wiki.torrentleech.org/doku.php kuralları mutlaya okuyun, istediğiniz client'ı kullanamıyorsunuz, uTorrent'i kullanabilirsiniz ama uTorrent Web'i kullanamazsınız mesela, mutlaka DHT'yi kapamanız ve bazı ayarları değiştirmeniz lazım, bu kurallara bellir bir süre uymazsanız direkt kapatıyorlar hesabınızı.

torrentleech davetiyesi altın değerinde, şu devirle aklınıza gelebilecek her türlü içeriğe ulaşmak için en başta gelen tracker'lardan biri. hesabınızı korumak için kuralları iyi okuyun, hiç uğraşmayıp banlıyorlar, davetiye gönderenin de davetiye gönderme hakkını elinden alıyorlar.

FreeLeech dosyaları bir süre seed ederseniz puanlarınız birikiyor, upload yapamasanız bile o puanlarla "upload" satın alabiliyorsunuz. O yüzden 14 gb altı, misal bir diziyi falan kesinlikle indirmeyin, yeni ve popüler bir FL dosyayı hemen indirip seed ederseniz uploadınız artar, ratio'nuz yükselir rahat edersiniz.

davetiyeleriniz hayırlı olsun, herhangi konuda destek gerekirse bekliyorum, e-mail'lerinizi özel mesaj olarak bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine bana mesaj atmış, e-mail hakkında sorun olmadığı ile ilgili.

onun e-mail'i yazdım ve...

"daha önce banlanmış kullanıcı, davetiyeleriniz iptal edildi" diye uyarıyı gördüm... 

geçen sefer 2 sene sonra açmışlardı... geçmiş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, wazzap said:

Bence stardust rüşvet istiyor :cigar:

birazcık uyuz oldum.

benim invite'lar bu yüzden kapalıydı, daha yeni açılmıştı.

şimdi adamlarla konuştum. bizi mi kekliyorsun modunda yaklaştılar.

2 sene sonra görüşürüz dediler yolladılar :S

r7co8kx.JPG

Peregrine'e kızmadım kesinlikle ama Definitive ve Forgotten 'a yazık oldu.

adamlar çok katı bu konularda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işi gücü bıraktım yarım saattir TL Help ile görüşüyorum, durumu açıkladım. adam daha önce banlanmamış, hesabı kullanmadığı için kapanmış falan dedim ama kesinlikle nuh diyor peygamber demiyorlar, çok uyuz oldum.

ps: adamlar beni samimi buldu e-mail adresini istedi, kontrol ettiler ve bana dökümü attılar. sonuç: peregrine daha önce banlanmış aynı email adresi ile... beni de yaktın @Peregrine

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust dediğiniz gibi maibox'ımda torrentleech ile ilgili arama yaptığımda sadece bir tane "invite geldi" bir tane de "yeni register olduğun hesabı aktifleştir" diye iki tane 5.28.2011 tarihli eposta çıkıyor, ne banlandınız ne de başka bir şey hakkında üçüncü bir email yok. Ben de "muhtemelen kullanmadığım için kapatılmıştır" diye zaten bu durumu belirttim. İnanın kötü niyet yok, gerçekten hatırlamıyorum herhangi bir banlanma durumu. Aslında direkt posta kutusunun arama sonucunu screenshot yapıştıracaktım ama screenshot'da kişisel bilgiler görünüyor, public bir fotoğraf barındırma sitesine yüklemek istemedim, size eposta olarak gönderebilirim paylaşırsanız. Zaten size özelden yazdığım mesaj da aşağıdaki gibi:

eposta kutusunda aratma yaptığımda 13 yıl önceden kalma aktivasyon epostası buldum ama başka atışma vs benzeri bir yazışma olmamış. Şifremi unuttum ile giriş yapmayı denediğimde:

"Error: There is no user with this email address registered! You either mispelled your email address, or your account does not exist, or is deleted from our system!"

Muhtemelen uzun süre kullanılmadığı için kullanıcı adımı sildiler, kovulma/ban vs söz konusu değil yani sizin açınızdan sorun teşkil edeceğini sanmıyorum hocam. Başka eposta adresiyle uğraşmak istemiyorum, eğer bu eposta adresine davetiye göndermek istemezseniz de sorun değil, kesinlikle gönül koymam. Teşekkürler.

Her ne kadar kötü niyetle hareket etmesem de arkadaşlar ve sizin için olumsuz bir sonuç oldu; özür dilerim, umarım beni bağışlayabilirsiniz.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok