Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

yurtiçi hızında bir sıkıntı yok tam 100 mbit veriyor millenicom ama yurtdışı hızı tahmin ettiğim gibi 75-80 mbit civarı limitli. özellikle akşam vakitlerinde ölçünce 75 altına bile iniyor.

superonline 100 mbit 'de böyle bir limit yoktu, çok kaynağı olan torrent dosyalarını 12-13 mb/s ile indirirdi.

bu millenicom en fazla 8-8.5 mb/s ile indiriyor, zaten netflix'in kendi hız ölçme servisi olan fast.com'dan da en fazla 80 aldı, superonline'ın 100 aldığı yerde.

şikayette bulunup arıza kaydı açtırdım ama bir şey değişeceğini sanmıyorum, bu ülkede adam kandırmanın, dolandırıcılığın cezası yok. bunu çok iyi bildikleri için 80 mbit hızı 100 mbit diye satabiliyorlar.

bana açıkçası 50 bile yetiyor, 50 mbit superonline'da 95 lira, 100 mbit ise 160 lira.

bu millenicom'un 100 mbit diye yutturduğu ise taahhütsüz 105 lira.

şimdilik dursun yine bu fiyata 80 mbit iyi ama en ufak bir zam yaptıkları anda modemlerini iade eder superonline'a geçerim.

bizim buradan bayi aradı, neden geçtiğimi anlattım. hak verdi, bayiye özel bir kampanyaları varmış.

normalde ilk 6 ay 100 lira, sonraki 18 ay 170 lira olmak üzere taahhütle alınan bir kampanya var 100 mbit için.

eğer tekrar dönersem superonline'a ilk 3 ay ücreti bayi karşılıyormuş. 

yani 3 ay bedava, 3 ay 100 lira, 18 ay 170 lira gibi oluyor.

totalde 24 ay için 3360 lira ödüyorsun, o da aylık 140 liraya geliyor. pahalı ama benim için kabul edilebilir.

bu millenicom muhtemelen iptal ettirmek için bin dereden su getir diyecek ama olsun uğraşırım bunlarla.

şuan referans kodu ile üye oldum, mart ayı o şekilde bedavaya geldi.

kiracımı da kendi referans kodum ile millenicom yaptım, nisan da öyle bedava geldi.

12 aya kadar bedava kullanılabiliyormuş yeni üye getirirsen referans koduyla.

böyle gittiği yere kadar gitsin bakalım, nerde trak orda bırak yapar superonline'a dönerim adam olmazlarsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temmuz basinda taahhutum bitiyordu, 1 Haziranda zam gelecek diyorlar, o yuzden bugunden gecis yaptim yeni tarifeye... Eskisi TV+ ile birlikte sabah 6 aksam 18 arasi 25Mbps, aksam 18 sabah 6 arasi 100 Mbps idi, 132 TL oduyordum... Simdi gectigim TV+ ile birlikte 200Mbps + 20Mbps upload 240 TL... 2 sene taahhut var... 500Mbps olan da 270TL aslinda ona da gecilebilir de ihtiyac yok simdilik... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat goreceli, bence 200Mbps dl - 20Mbps ul icin 200TL (TV+ olmayani) / 240TL bu hiperenflasyonist ortamda ucuz bile... Bir onceki paketi aldigimda usd 6.90-7 TL civariymis, 130 TL oduyordum, yani $18.5 ... Su an bu tarife asagi yukari $15'a denk geliyor ki hem upload hem download 2 katina cikti... Boyle giderse 2 sene sonra 1 litre sut fiyatina bunu almis olacagim, malesef... 

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 100/20 sınırsız tarifem normalde 85 lira. 9,18 lira da sabit ip için veriyorum. 95 liraya çok uygun kullanıyordum. Haziranda sabit ip'nin fiyatını 39,90 yapıyorlarmış. Ağustosta da taahhüdüm bitiyor. 85 lira öderken bakalım kaç lira teklif edecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, JardeL said:

Fiyat goreceli, bence 200Mbps dl - 20Mbps ul icin 200TL (TV+ olmayani) / 240TL bu hiperenflasyonist ortamda ucuz bile... Bir onceki paketi aldigimda usd 6.90-7 TL civariymis, 130 TL oduyordum, yani $18.5 ... Su an bu tarife asagi yukari $15'a denk geliyor ki hem upload hem download 2 katina cikti... Boyle giderse 2 sene sonra 1 litre sut fiyatina bunu almis olacagim, malesef... 

aynen. yuksek enflasyonlu yerde uzun surelui taahhut ve kredi iyi birsey. 

tirt telekoma 160 tl oduyorum (100 mbps down/8 mbps up 🤮)

ilk senem doldu. gecen sene 160 lira biraz sokarca geliyordu cunku o zaman $19,32 yapiyordu. su anda ise anca $9,76 yapiyor. 

bence boyle giderse ½ litre sut parasina gelecek :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netspeed (ISP) VDSL 35 Mbps-6Mbps (x2 adet modemim var) 81₺ (162₺) lira  ödüyorum. Arkadaş ne kadar getirirseniz o kadar fiyatta indirim yapıyorlar. Sıkıntısız kullanıyorum.

Bugün zam geldi: 124₺ olmuş güncel fiyat.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha lan olaya bak, zam yerine indirim geldi Superonline'a ;

100 Mbps 20 Mbps Limitsiz 220 TL

200 Mbps*** 20 Mbps Limitsiz 220TL

500 Mbps*** 20 Mbps Limitsiz 225TL

1000 Mbps*** 20 Mbps Limitsiz 269 TL

Hemen aradim, 500Mbps'e gecmek istiyorum dedim, bu fiyatlarla olmaz, eski tarife fiyatlarindan odersiniz dedi MT... Iyi de sizin arkadaslariniz bana zam gelecegini soyledi o yuzden ben 30 Mayista gectim 200Mbps 240TL'lik bu tarifeye vs dedim... Kayitlara bakalim vs. diyince ya duzeltin ya da ben hatti kapatir Turknet'e filan gecerim diyince "Hemen bakalim, aa oluyomus" dedi 225TL'ye TV+li 500Mbps'e gecis yaptim... Sikkolar ya... 

Soyle bir tarife de gelmis, sadece internet isteyenlere;

1000 Mbps ** 20 Mbps Limitsiz 249 TL

JardeL tarafından düzenlendi
wazzap and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonete aşırı ucuz ödediğim (sabahları 100, akşam 18-24 arası 25Mbps, kabloTV üst paket, Ssport, modem=120TL) için Tcell'in fiyatları çok cazip etse de 2023'ü beklemem gerekebilir. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 2021'in sonunda Kablonet 50 mbps akıllı sınırsız tarife için 2 yıllık taahhüt vermiştim aylık 112 liraya. 2024'ün başına kadar kafam rahat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hali hazırda Superonline 500Mbit'e 249 TL ödüyordum, bugün DH'de denk geldim aynı fiyata 1000Mbit satıyorlarmış. Aradım sadece taahhüt yenileyerek hızımı yükselttim. Kullananlar varsa yapıştırsınlar :P

Not: Hızım 500 olmasına rağmen bir süre 1000 devam ediyordu fakat son 2 aydır 500'e düşmüştü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

250TL ye 1000 çok iyiymiş ya. benim 100 sınırsız var. 159TL ödüyorum. ekimde bitecek 2 yıllık kontrat. şimdiden geçemiyorum sanırım sizin paketlere. galaxy buds kulaklık paketi mi ne o yüzden geçirmiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altyapı olmadığından/yokluktan bugün kurdurduğum çanak anten gibi bir şeyle çalışan wireless metro internet olan Vipnet 16 down /4 up paketi, 70₺. 16 mbit olmasının sebebi mesafe/cihazın bu kadara yetmesi (aslında 32 gördü sanırım ama sağlıklı olmaz deyip 16 yapıyorum dedi kuran vatandaş. Link hızını göstermedi tabi, speedtest sonucu 32 civarı dalgalıydı.) Ama şunu diyeyim, 16/4 hiç yoktan iyidir :))))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, Atrin said:

250TL ye 1000 çok iyiymiş ya. benim 100 sınırsız var. 159TL ödüyorum. ekimde bitecek 2 yıllık kontrat. şimdiden geçemiyorum sanırım sizin paketlere. galaxy buds kulaklık paketi mi ne o yüzden geçirmiyorlar.

Valla DH'de ilk aradıklarında olumsuz yanıt alıp ısrarla 2. defa aradıklarında geçiş sağlayan çok kişi var. Bence bir dene derim. En kötü 300-500 bişey çıkar şansına :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@omertocarlos dün tekrar aradım ama olmadı. galaxy buds lı paket olduğundan 3 ay dan önce paket geçişi olmuyormuş. benimde 1 ay 18 günüm kalmış :D temmuz sonu gibi arayacağım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100/10 TV+'lı paketten 500/20 TV+'lı pakete geçtim dün ben de 225₺'den... digitürk'ü iptal ettirip TV+ ile takılacağım artık, böylece totalde cebimden çıkan para pek değişmemiş olacak... tabi digitürk'ü iptal ettirebilirsem...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok