Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 357 mesaj var

Aq telekomu 15 mbit olan upload hızımı düşürmüş 10 a bir de kalkmış hattınızda bir sorun görünmüyor diyor bana. 35 e kadar alır görünen hat resmen 10 ile sınırlandırılmış. Daha dün 1.5MB/s ile upload ediyordum rahat rahat. Neden şimdi 10 a düşürdüler. Arıza kaydı da açmıyor dingiller. 

EDIT: 8mbit e düştük iyi mi. Aramasam daha iyiydi resmen. Off of. 8mbit upload ile nasıl iş yapacam ben. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, SkyWarrior said:

Aq telekomu 15 mbit olan upload hızımı düşürmüş 10 a bir de kalkmış hattınızda bir sorun görünmüyor diyor bana. 35 e kadar alır görünen hat resmen 10 ile sınırlandırılmış. Daha dün 1.5MB/s ile upload ediyordum rahat rahat. Neden şimdi 10 a düşürdüler. Arıza kaydı da açmıyor dingiller. 

EDIT: 8mbit e düştük iyi mi. Aramasam daha iyiydi resmen. Off of. 8mbit upload ile nasıl iş yapacam ben. 

Aynısı benim başıma geldi .

https://www.cursedhardware.com/topic/5312-ttnet-hızımı-yarıya-düşürdü/

Muhtemelen taahhütünüz 2-3 aya bitiyor.

Bana da 4-5 defadan sonra arıza kaydı açmadılar.

2 hafta bekledim tekrar hız düşüklüğü şikayeti ile aradım sonunda 12 olan hızımı 16 yaptılar. *Apartman girişindeki kutudan ev içine ethernet kablosu çektirmiştim 2 sene önce .

*Aboneliğim 24 mbit. İki senedir aldığım hız 22 mbit. 

*1 ay önce 12 ye düşürdüler.

2 ay içinde yeni taahüt yapılacak sırf onun için olduğunu düşünüyorum🤬🙁

Artık altyapıdır ıvırzıvırdır sorunları geçtik bir de üçkaat ile uğraşıyoruz.

Burası adam olmaz.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim taahüte daha 8 ay var böyle yapmaları çok büyük şerroluk. 

Comnet e mi geçsem acaba diye düşünmüyor değilim  şu an. En azından daha makul hizmet alırmışım gibi geliyor. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türknet zam yapmış;

Internet hizmetinizin fiyatı Eylül 2023 itibarıyla 299,90 TL olacak şekilde güncellenecektir. Ek olarak telefon hizmetinin fiyatı 25 TL, statik IP hizmetinin fiyatı ise 45 TL olarak değişecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türk Telekom Fiber aboneliğine geçmek üzereyim, aboneliği yaptım, tadilatı bitirebilirsem taşınıp kullanmaya da başlayacağım.

Paket şöyle :

1000 Mbps'ye Kadar Limitsiz Yalın Fiber(H)
Tivibu Ev Süper Paket HD

Bir de taşındıktan sonra CGNAT ile problem yaşarsam sabit ip ekleyeceğim. 

Internet : 411 TL
Tivibu : 58 TL

İlk faturalara damga vergisi falan filan yansıdığı için 673 TL ödedim.

Definitive tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telekom saolsun hem hızı düşürdü hem de evde 2 yıldır dokunulmayan taptaze tesisata sorun sizde deyip bıraktı. Gitti upload hızı. SOL altyapı başvurusunda bulunayım bari. Yapacak başka bir çare kalmadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, SkyWarrior said:

Telekom saolsun hem hızı düşürdü hem de evde 2 yıldır dokunulmayan taptaze tesisata sorun sizde deyip bıraktı. Gitti upload hızı. SOL altyapı başvurusunda bulunayım bari. Yapacak başka bir çare kalmadı. 

Onlar hep öyle yapıyor. Geçmiş olsun üzüldüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, SkyWarrior said:

Nefret ettim Telekom'dan. Senelerdir abonesiyim, kalkıp beni dolandırmaya kalktılar. İmkan olsa da bir daha onlarla işim olmayabilse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 3 yerden talep gönderdim fiber gelsin diye. Bakalım umarım bağlarlar. Evime 50 metre mesafede aynı sokağın 2 ucunda SOL kapağı var yerde görüp durun :D Bi hat çekivesinle gari. 

Dedim ama "verin şu kardeşinize 500mbit bu iş huzur içinde çözülsün". 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.08.2023 at 13:18, SkyWarrior said:

Benim taahüte daha 8 ay var böyle yapmaları çok büyük şerroluk. 

Comnet e mi geçsem acaba diye düşünmüyor değilim  şu an. En azından daha makul hizmet alırmışım gibi geliyor. 

Comnet, 1 Eylülde zam yapacak. 6 ay daha var aboneliğimin bitmesine, 12 ay daha alsam mı diye düşünüyorum. olursa 1.5 sene kafam rahat :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben VDSL den daha fazla umutlu değilim. Binaya kadar olan kablolama rezil durumda ve telekomun bunu düzeltmeye niyeti yok. İç kablolamayı ben daha yeni yaptırttım cat6 kablo ile çok temiz şekilde. Download hızım değişmiyor da upload değişiyor ve bunu iç hatta bağlıyorlar ya ben de buna ayarım. 

SOL beni aradı teknik saha ekibine yönlendireceklerini beni arayacaklarını söylediler fiber için. 50 metre mesafede sağlı sollu 2 tane rögar var SOL Fiber. Yaparlarsa eyvallah 500 veya 1000 i yapıştırmayan ne olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 dakika önce, SkyWarrior said:

Ben VDSL den daha fazla umutlu değilim. Binaya kadar olan kablolama rezil durumda ve telekomun bunu düzeltmeye niyeti yok. İç kablolamayı ben daha yeni yaptırttım cat6 kablo ile çok temiz şekilde. Download hızım değişmiyor da upload değişiyor ve bunu iç hatta bağlıyorlar ya ben de buna ayarım. 

SOL beni aradı teknik saha ekibine yönlendireceklerini beni arayacaklarını söylediler fiber için. 50 metre mesafede sağlı sollu 2 tane rögar var SOL Fiber. Yaparlarsa eyvallah 500 veya 1000 i yapıştırmayan ne olsun. 

Bu konuda dava açılabilir mi ya da tüketici hakem heyetine başvurulamaz mı?

Gelirler iki tarafı da ölçerler. Sayısal değer değil mi bu yaju. Makinaya bağlarlar apartman girişindeki cat6 dan sizin evdeki cat6ucunankaybı ölçerler , aynısını santrale doğru yaparlar.

Hay sokayım böyle sisteme.

Her gün sikiliyoruz.

https://youtu.be/zAfpZn9ZyHA?si=OExgawrRcvk2Zjpo

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ona harcayacağım nefesi inan Fiber bağlasınlar diye SOL e harcarım daha iyi. En azından adamların bir müşteri kazanma derdi olacak. Oturduğum muhitte o kadar hızlı interneti kullanacak tek ev (müstakil) ben kalmışım hizmeti almayan. 4 konut daha var ancak onların ruhu duymaz emekli yaşlı insanlar. Onun haricindeki apartmanların tamamına SOL Fiber bağlanmış. E bana da bağlayıversinler bi zahmet. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.03.2023 at 21:03, TiesTorN said:

modemden pcye olan ara bağlantıdan bahsediyoruz :cici:

ben bunu görmemişim :lol: ben de farklı bir şey dememişim ki :) modemden pc ye kadar fiber ile geliyorum. fiber sonlandırıcı taktım. cat kablo kullanmıyorum. uçtan uca sistem kurdum eve. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sabah uploadım yine 15 mbit e çıktı. Hayret. Yapılabiliyormuş ki yapılmış. Telefon artizleri iç hattınızda sorun var diye diye ömrümü yediniz be. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.11.2023 at 11:27, SkyWarrior said:

Bu sabah uploadım yine 15 mbit e çıktı. Hayret. Yapılabiliyormuş ki yapılmış. Telefon artizleri iç hattınızda sorun var diye diye ömrümü yediniz be. 

Zaten illet oluyorum direk olaya iç hattınızla ilgili kopma temassızlık ıvır kıvır üften bahane söleyenlerine lan dangalak öyle birşey olsa zaten dediğin gibi 15 i bırak 10 bile alamazsın sürekli kopme parazit vb olay yaşanır. Çocuk avutur gibi davranmaya çalışıyorlar insana.

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, Omfs said:

Türknet fiyatı şubat itibari ile ₺399,90 olarak güncelledi.

Kötü diğerleride bu fiyat olursa çok fazla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2023-11-17 at 08:53, infestor said:

indirimli fiyati buysa normal fiyati cok müstehcendir bunun 🫠

Cumle biraz garip olmus haklisin hocam, $55 aylik tutar, $155 yazdigim fatura kredisi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3