Internet baglantisina kac para oduyoruz?
3 3

Bu konuda 343 mesaj var

Eskiden beri hit & run'cılara uyuz olduğum ve public tracker'larda bile indirdiğimden fazlasını göndermeden torrent'i silmediğim için banlanmış olabileceğimi düşünmedim. Halihazırda da zaten torrent istemcim aslında silinmesi gereken ama ratio düşük olduğu için ellemediğim torrent'lerle dolu, inanın geçen yıldan torrent var leecher olmadığı için ratio düşük diye silmediğim hem de birden fazla.

Belki de zamanında torrent client'ımı falan beğenmeyip bunlamışlardır onun haricinde bir sebep olacağını sanmıyorum. Neyse ne dersem diyeyim sonucu değiştirmeyecek onun için, tekrardan kusura bakmayın, Gerçekten üzgünüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biraz süre geçsin, ben onların başına ekşir, açtırırım davetiyelerimi. ilk davetiyeyi sana göndereceğim ama "temiz" bir e-mail adresine bu sefer :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimde superonline senelik fiber 100mbit tam limitsiz abonelik bitmek üzereydi. bu ay sondu. 

bana özel tarife çıktığını söyledi telefonda ki yetkili. 

fiber 500mbit  tam limitsiz aboneliğe geçtim. 270 lira.

fiyat her ne kadar ülkemizde ütopik olsada geldiğimiz yeni düzen artık böyle ne yazık ki. 

Omfs and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, jackjoker said:

benimde superonline senelik fiber 100mbit tam limitsiz abonelik bitmek üzereydi. bu ay sondu. 

fiyat her ne kadar ülkemizde ütopik olsada geldiğimiz yeni düzen artık böyle ne yazık ki. 

Bu fiyat mevcut şartlarda ütopik değil artık maalesef. Elini nereye atsan şaka gibi fiyatlar. 

Hayırlı olsun, iyi bir alışveriş olmuş.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, 500 mbit sınırsız için 270 lira gayet iyi fiyat. Bazı şeyleri de abartmasak mesela? Tamam, Bulgaristan vs bazı ülkeler için pahalı ama ekonomik koşullar altında 14-15$ civarı bir para. Ben de isterim Google Fiber olsun, 100 TL-150TL olsun ama bazı şeyleri de abartıyoruz gibi.

@Peregrine Bende 100mbit var sınırsız, daha RARBG'nin 12mb/s veremediği torrent olmadı açıkçası. 6-7 yıllık eski torrentler de bile bu hıza yakın bir şey yakalayabiliyorum. O yüzden bence rarbg'yi küçümsemeyin, hatta TL'nin az önce kurallarına baktığımda da "outside seeding" olayı için bence süper bir site.

Cihan,

Spoiler

abi ben onu dalga olsun diye yazmıştım, banlandığını sonradan gördüm. kusura bakma.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, wazzap said:

@Peregrine Bende 100mbit var sınırsız, daha RARBG'nin 12mb/s veremediği torrent olmadı açıkçası. 6-7 yıllık eski torrentler de bile bu hıza yakın bir şey yakalayabiliyorum. O yüzden bence rarbg'yi küçümsemeyin, hatta TL'nin az önce kurallarına baktığımda da "outside seeding" olayı için bence süper bir site.

Rarbg'yi küçümsemiyorum, aktif olarak kullandığım bir site. Torrentleech'i de belki en az 5-6 belki 10 yıldır kullanmıyordum ama şu son durumdan sonra ne kadar faşizan bir site olduğunu tekrar hatırladım. Aslına bakarsanız davetiye istediğime de pişman oldum. Adamlar 10 yıllık log tutmuşlar, log'dan bakıp banlı hesap demişler vs. Bence banlı falan da değil sırf Stardust ısrar etti diye "baktık banlıymış" deyip geçtiler diye düşünüyorum. Çok da fifi şu saatten sonra TL. 1337x var, rarbg var, thepiratebay aktif, diğerlerinde bulunmayan şeyler için iyi oluyor. Bu siteler varken kapalı tracker sitesi... 🤔

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bt.jpg

Open tracker'ları kullanma şeklim bu, hiç bir zorunluluğum yokken en az indirdiğim leech ettiğim kadar da seed ediyorum.
Torrentleech gitsin kendini becersin.

:8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında indirip nasıl çalışıyor diye şöyle bir baktım. Malum next gen yamasıyla RT kapalıyken bile performans düşmesi olmuş v1.31'e göre. Nasılsa yakında Epic beleşe verir o zaman oynarım. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.03.2023 at 11:24, jackjoker said:

13.5€, seçimden sonra 12€ altına gelir. Bence çok uygun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/10/2023 at 23:34, stardust said:

biraz süre geçsin, ben onların başına ekşir, açtırırım davetiyelerimi. ilk davetiyeyi sana göndereceğim ama "temiz" bir e-mail adresine bu sefer :D

tüh, şimdi gördüm mesajları hemen mailimi kontrol ettim. 2018 yılında VIP subscription almışım ve o bitmiş.. onun dışında da herhangi bir ban maili yokmuş... neyse sağlık olsun :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell Superonline + TV+ düşünüyorum ev için. Kullanan var mıdır bu ikiliyi? Memnun musunuz? Kronik bir sıkıntısı var mıdır?

Biliyorum bu tür şeyler bölgeye ve evin altyapısına göre değişebiliyor ancak yine de her tecrübe kıymetli.

Veya internet - TV kombosu için alternatif öneriniz var ise onları da duymak isterim. Bir iki ayım var geçiş yapmak için. Şimdiden başlamak lazım araştırmaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

Turkcell Superonline + TV+ düşünüyorum ev için. Kullanan var mıdır bu ikiliyi? Memnun musunuz? Kronik bir sıkıntısı var mıdır?

Biliyorum bu tür şeyler bölgeye ve evin altyapısına göre değişebiliyor ancak yine de her tecrübe kıymetli.

Veya internet - TV kombosu için alternatif öneriniz var ise onları da duymak isterim. Bir iki ayım var geçiş yapmak için. Şimdiden başlamak lazım araştırmaya.

Bu ikiliyi halihazırda kullanıyorum. Pek fazla sıkıntı yaşamadım. Bahsedebileceğim tek şey TV+ uygulaması olurdu. Eğer Android TV veya benzeri bir Chromecast cihaz varsa ve "TV+'ı orada kullanırım" diye bi düşünce varsa uygulamasının çok çok sorunlu olduğunu söyleyebilirim. Önceki sürümü gayet sorunsuz çalışıyordu fakat yeni sürümle uygulamayı baştan aşağı değiştirdiler ve bug dolu şu an, nadiren düzgün çalışıyor. Eskisinden hem kötü hem de kullanışsız halde. Eğer "Uygulamayla işim yok, verilen cihazı kullanırım" diyorsanız son 2-3 yıldır pek bir problemini görmedim.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, MilesTeg said:

2.5 yıldır 100 Mbit fiber ile TV+ birlikte kullanıyorum. 4k TV kutusu ile kullanıyorum. İkisinde de bir problem yaşamıyorum. Tek şikayetim benim oturduğum yerde 100 Mbit üstü bir hız veremiyor olmaları ama genel tecrübemi olumsuz etkileyecek bir faktör değil. 200-500 Mbit gibi bir hıza geçmek isteyip geçememek koydu biraz sadece. Çok fazla TV izlemem ama son 24 saatte herhangi bir zamana geri sarabilmek gibi özellikleri işime yarıyor.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, SEP said:

Bu ikiliyi halihazırda kullanıyorum. Pek fazla sıkıntı yaşamadım. Bahsedebileceğim tek şey TV+ uygulaması olurdu. Eğer Android TV veya benzeri bir Chromecast cihaz varsa ve "TV+'ı orada kullanırım" diye bi düşünce varsa uygulamasının çok çok sorunlu olduğunu söyleyebilirim. Önceki sürümü gayet sorunsuz çalışıyordu fakat yeni sürümle uygulamayı baştan aşağı değiştirdiler ve bug dolu şu an, nadiren düzgün çalışıyor. Eskisinden hem kötü hem de kullanışsız halde. Eğer "Uygulamayla işim yok, verilen cihazı kullanırım" diyorsanız son 2-3 yıldır pek bir problemini görmedim.

Çok teşekkürler. Evet cihazla kullanırım büyük ihtimalle. Uygulamasıyla bilgili benzer şeyler duymuştum.

1 hour ago, Definitive said:

2.5 yıldır 100 Mbit fiber ile TV+ birlikte kullanıyorum. 4k TV kutusu ile kullanıyorum. İkisinde de bir problem yaşamıyorum. Tek şikayetim benim oturduğum yerde 100 Mbit üstü bir hız veremiyor olmaları ama genel tecrübemi olumsuz etkileyecek bir faktör değil. 200-500 Mbit gibi bir hıza geçmek isteyip geçememek koydu biraz sadece. Çok fazla TV izlemem ama son 24 saatte herhangi bir zamana geri sarabilmek gibi özellikleri işime yarıyor.

Maalesef benim lokasyonda da 100mbit ile sınırlı verilebilen hız. Buraya fiber gelme olasılığı da yakın zamanda pek yok. Neyse önemli olan şey stabilite şu an benim için. Çok teşekkürer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, MilesTeg said:

Çok teşekkürler. Evet cihazla kullanırım büyük ihtimalle. Uygulamasıyla bilgili benzer şeyler duymuştum.

Maalesef benim lokasyonda da 100mbit ile sınırlı verilebilen hız. Buraya fiber gelme olasılığı da yakın zamanda pek yok. Neyse önemli olan şey stabilite şu an benim için. Çok teşekkürer.

Ben fiber kullanıyorum, VDSL ile ilgili herhangi bir tecrübem yok, yanlış anlaşılmasın.

Bu arada TV+ için ben alırken iki cihaz vardı, 4K olanı tercih ettim. Aklında bulunsunç.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/19/2023 at 10:10, MilesTeg said:

Abi biz 3-4 yıl kullandık, gayet de iyiydi. iOS app ise berbattı, ama güncel hali iyi olabilir.

Ayrıca Superonline hızlı ve sorunsuz şekilde kapatma işlemini gerçekleştirmişti, malum bazı firmalar zorluk çıkartabiliyor. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu turk.net benim oturduğum bölgede en fazla 100 mbps destekliyordu, o yüzden superonline 200 mbps hızına mecbur kaldım.

kayınpederin beşiktaş'taki evinin 1000 mbps desteklediğini farkettim, onları turk.net'e geçirdim.

adamlar ciddi ciddi 250 liraya 1000 mbps veriyor. geçen gittiğimde denedim aşırı memnun kaldım.

HDD indirirseniz aletin yazma hızı yetişemiyor internet bağlantı hızına, SSD'ye indirirseniz de hemen doluyor onlar da kapasitesi az diye :D

sapık bir hız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, stardust said:

bu turk.net benim oturduğum bölgede en fazla 100 mbps destekliyordu, o yüzden superonline 200 mbps hızına mecbur kaldım.

kayınpederin beşiktaş'taki evinin 1000 mbps desteklediğini farkettim, onları turk.net'e geçirdim.

adamlar ciddi ciddi 250 liraya 1000 mbps veriyor. geçen gittiğimde denedim aşırı memnun kaldım.

HDD indirirseniz aletin yazma hızı yetişemiyor internet bağlantı hızına, SSD'ye indirirseniz de hemen doluyor onlar da kapasitesi az diye :D

sapık bir hız.

bende superonline 500mbps kullanıyorum bu bile sapık ve gereksiz. dün diablo 2 oyununu 6-7dk da indirdim 30gb veriyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, stardust said:

sapık bir hız.

turk.net'in kendi altyapısı di mi? gerçekten simetrik mi peki iddia ettikleri gibi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, Forgotten said:

turk.net'in kendi altyapısı di mi? gerçekten simetrik mi peki iddia ettikleri gibi?

Evet, speedtest’e göre teoride öyle ama torrent ya da ftp’den uzun süreli 1000 mbps upload verir mi denemedim.

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen Haziran'dan beri Superonline 500Mbit + TV+ kullaniyorum, 225TL oduyorum, ikisinden de gayet memnunum... Ondan once de aksam 6'ya kadar 25mbit, aksam 6 sabah 8 arasi 100mbit vardi o da cok iyi tarifeydi...

TV+'da Netflix/Amazon/Disney+'ta olmayan filmler oluyor, ayrica kacirdiginiz yayinlari 24 saate kadar geri alabilmek ise yariyor... Yalniz 4K cihaz kullandigim icin mi bilmiyorum ama acilmasi uzun suruyor, hatta bazen cihazi resetlemek zorunda kaliyorum... Eskiden aninda acilirdi, simdi 6'ya kadar saymasi filan uzun suruyor... Zaten 4K cihaza da gerek yok aslinda, toplasan 3 tane 4K kanal var; TRT 4K, Love and Nature ve Fashion TV :lol: ...

100Mbitten 500Mbite gecince modemi degistirdim cunku wifi cok kotulesti nedense... ZTE H3600 Wifi 6 modem taktirttim , ondan memnunum... 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok