Internet baglantisina kac para oduyoruz?
2 2

82 posts in this topic

55 minutes ago, infestor said:

TT'ye gectim mecburiyetten. aylik 155 tl. eskiden ayni download hizina 110 tl oduyordum. simdi gotumuze bir +45 lira daha giriyor. 24 ay mokoko.

gerci milletin 25-35 mbps hizlara 100  lira civari odedigini duyunca halime sukur ediyorum 😬 

ah 85 liralik turknet 100 mbps paketi! benim olacaktin. kader kismet faso fiso...😓

11485279673.png

10 mbit superbox 163 küsur ₺ ödüyorum aylık. Altyapı getirmeyen telekoma da, fırsat bu fırsat kanırttıran türlsele de, günde gece 11 den sonra 8 saat su verebilen belediyeye de... 🤬

On 27.05.2021 at 20:37, Peregrine said:

10 mbit superbox 163 küsur ₺ ödüyorum aylık. Altyapı getirmeyen telekoma da, fırsat bu fırsat kanırttıran türlsele de, günde gece 11 den sonra 8 saat su verebilen belediyeye de... 🤬

Bu SuperBox'ı 160 TRY'li alınca Huwaei cihazını mı veriyor yoksa diğer seçenek olanı mı?

38 minutes ago, RFID said:

Bu SuperBox'ı 160 TRY'li alınca Huwaei cihazını mı veriyor yoksa diğer seçenek olanı mı?

Bana huawei verdiler 2 yıla yaklaşıyor. Uzun kule gibi olanı değil yalnız diğerini.

21 minutes ago, RFID said:

Birde RedBoX mı yoksa, SuperBoX'mı almalı. Deneyiminizi paylaşır mısınız? Yazlığa taşıycağım için soruyorum.

Kesinlikle Redbox. Aynı fiyata 15 megabit veriyorlar. Bir de türksel herşeyi yasaklıyor. Akşam gece 20-24 arası torrent / windowsupdate / android play store / vs vs transferleri 2-3 megabit'e düşüyor. Sürekli Throttling var. Eve servis elemanı sokmak istemediğim için pandemi sonuna kadar katlanıyorum. Sonra bir AirFiber metro internet operatörlerini deneyeceğim olmazsa RedBox ile devam.

56 dakika önce, Peregrine said:

Bana huawei verdiler 2 yıla yaklaşıyor. Uzun kule gibi olanı değil yalnız diğerini.

Kesinlikle Redbox. Aynı fiyata 15 megabit veriyorlar. Bir de türksel herşeyi yasaklıyor. Akşam gece 20-24 arası torrent / windowsupdate / android play store / vs vs transferleri 2-3 megabit'e düşüyor. Sürekli Throttling var. Eve servis elemanı sokmak istemediğim için pandemi sonuna kadar katlanıyorum. Sonra bir AirFiber metro internet operatörlerini deneyeceğim olmazsa RedBox ile devam.

20:00-24:00 arası kotasız saatler mi?

AirFibere baktım güzel ama  zahmetli ve pahalı.  RedBoX iyi gibi benim için.

1 hour ago, RFID said:

20:00-24:00 arası kotasız saatler mi?

AirFibere baktım güzel ama  zahmetli ve pahalı.  RedBoX iyi gibi benim için.

10 megabit sınırsız paket bu. Her saat kotasız. Haksız olarak throttle yapıyorlar, arayıp söyleyince "hattınızda bir sorun yok" diyerek anlamamazlıktan geliyorlar. :mad:

AirFiber ilk kuruluma bir para veriyorsunuz (geçen yaz 300 ₺ idi, outdoor anten, sizin oluyor, superbox'daki gibi cihaz firmaya at değil, bozulursa cezası yok, firmaya kilitli değil, başka ISS ile çalışır) ancak tarifeler ucuz. Giriş seviyesi DSL gibi hatta daha ucuz.

Edited by Peregrine
imlâ
RFID likes this

50mpbs internete bu sene 86 seneye 96 oduyorum yaninda ust paket teledunya tv ve vizon sinama kanalari ile

subata tahatyt verdim ocakta verebisem 2 sene 100 e 76 mi ne vericektim 31 ocakta fiyatlar degidti benim tahatud ya subat sonu yda ortasi bitiyordu 2 hafta icin 25 lira aylik fazla odiyecez smdi 1.5 sene daha

tek kotu seyi bana cok farketmiyor 50 7-12 arasi aksam 20 e e dusuyo

yai full sinirsiz degil biraz eski aknli demeyelimde sinirli sainirsiz paketler gbi

su an eflasyon gercek %30 uzeri o bakimda sinir bozucu olsada garipsemiyorum

ucuz olsun yeter

Edited by nazareth