Dune Part 1-2
4 4

Bu konuda 179 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Bizim Ankara'ya gitme işi yalan oldu gibi... :cry:

Muhtemelen Antalya'da dandik bir salonda izlemek zorunda kalacağım.

@MilesTeg

Spoiler

Hocam Aila yokmuş, ya da şöyle diyeyim Jessica hala hamileymiş filmde. Gerçi Alia buraya çok etki yapmazdı diye düşünüyorum.

Bir de beklenen action sahnesi çok kısaymış, gerçi zaten seride action çok az.

wazzap tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, MilesTeg said:

İşin gücün taşak geçmek mi?

Fantastik bilim-kurgu çeken adam izleyeni zırıl zırıl ağlatıyorsa, asıl o izleyiciyle taşak geçiyordur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Najaz said:

Fantastik bilim-kurgu çeken adam izleyeni zırıl zırıl ağlatıyorsa, asıl o izleyiciyle taşak geçiyordur...

Çocukken zorbalığa falan mı maruz kaldın? Tedavi olmanı öneririm. Umarım hayatta ciddi şeyler de olduğunu öğrenirsin yakında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

2 saat önce, MilesTeg said:

Çocukken zorbalığa falan mı maruz kaldın? Tedavi olmanı öneririm. Umarım hayatta ciddi şeyler de olduğunu öğrenirsin yakında.

Altı üstü kitaptan uyarlama bir film. Ne tür bir ciddiyetten bahsediyoruz burada?

Not: İlk film de b.k gibiydi bu arada :D 

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, Najaz said:

Altı üstü kitaptan uyarlama bir film. Ne tür bir ciddiyetten bahsediyoruz burada?

Not: İlk film de b.k gibiydi bu arada :D 

Filmin ciddiyetinden değil senin ciddiyetsizliğinden bahsediyorum. İşin gücün cinsel içerikli espriler yapmaya çalışmak, insanların damarlarına basıp eğlenmek. Sorunlarınla insanları rahatsız etmen doğru değil. Belli ki geçmişte takılıp kalmana sebep olacak cinsel içerikli şeyler yaşamışsın. Üzücü tabii. Hatta son bir iki gün içinde yine canını sıkacak bir şey olmuş. Cinsel içerikli esprilerde ve sataşmalarda ciddi bir artış var. Paylaşmak istersen "ciddiye alarak" dinlerim. Onun dışında insanların değer verdiği, duygularını paylaştığı bir noktada onları küçümsemen sadece kendi duygularını ciddiye almaktan kaçtığını gösterir. Birileri seni ciddiye almayarak çok mu üzdü geçmişte?

Uzun lafın kısası; bu tür yaklaşımlarla sadece kendini küçük düşürüyorsun. Eğer kendini aşağılamaksa amacın durma devam et. Hatta bu yazdıklarımın üzerine küçümseyici, küfür içeren hatta cinsellikle ilgili bir cevap daha yaz ki kendini iyi hissedesin. Eğer ciddi ciddi sorunlarından konuşmak istersen özelden yazabilirsin ama bu şekilde devam edeceksen benden alabileceğin tek ilgi ve dikkat şu an itibariyle bitmiştir. Bildiğin gibi takıl.

TiesTorN and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, MilesTeg said:

Filmin ciddiyetinden değil senin ciddiyetsizliğinden bahsediyorum. İşin gücün cinsel içerikli espriler yapmaya çalışmak, insanların damarlarına basıp eğlenmek. Sorunlarınla insanları rahatsız etmen doğru değil. Belli ki geçmişte takılıp kalmana sebep olacak cinsel içerikli şeyler yaşamışsın. Üzücü tabii. Hatta son bir iki gün içinde yine canını sıkacak bir şey olmuş. Cinsel içerikli esprilerde ve sataşmalarda ciddi bir artış var. Paylaşmak istersen "ciddiye alarak" dinlerim. Onun dışında insanların değer verdiği, duygularını paylaştığı bir noktada onları küçümsemen sadece kendi duygularını ciddiye almaktan kaçtığını gösterir. Birileri seni ciddiye almayarak çok mu üzdü geçmişte?

"Küçükken inşaata topu kaçmış da böyle olmuş" şeklinde özetlenebilecek analizin için teşekkürler :)

"Kişi kendinden bilir işi" diyeyim bari ben de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altuğ karışmayayım diyorum ama bence biraz ayıp ediyorsun :(

hepimizin kendine göre bir ilgi alanı var. MilesTeg biz onu bildik bileli hep Dune evreni ile ilgili. Yakından takip ettiği, vakit ayırdığı ve bu konuda hassas olduğu belli. Tabii ki beğenmemiş olabilirsin filmi ama bunu belirtmenin yolu bu şekilde olmamalı. Forumda biri çıksa sana “bu devirde MD player mı kaldı, boş işlerle uğraşıyorsun” dese, sonra da uzatsa inan aynı şekilde tepki veririm. 

MilesTeg belli ki filmin etkisinde kalmış ve bunu belirtmek için bir ifade kullanmış. Sen tiye alıyorsun, tamam bu kabul ama adam rahatsız olduğunu belli ettikten sonra uzatmanın inan hiç kimseye faydası yok. 

Artık orta yaşların da üstlerine yaklaştığımız bu zamanlarda kimseye dur yapma etme dememize de gerek yok, ben şunları yazmaktan bile imtina ediyorum ama benim biraz hatırım varsa sizde birbirine daha fazla cevap yazmayın. Tadımız kaçmasın durduk yere. Selamlar, sevgiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 minutes ago, Najaz said:

@MilesTeg'ten özür diliyorum. Benim yazdıklarım sadece filmle ilgili, kendisiyle bir alıp veremediğim yok. Amaç kalp kırmak değil elbette. Düşüncelerimi ifade ederken biraz daha dikkatli davranmam gerekiyordu, haklısınız.

Teşekkür ederim. Kişisel bir şey olmadığını biliyorum. Zararı yok, tatlıya bağlanması sevindirici. Benimkisi sadece tepkiydi haliyle. Ancak herhangi bir mutsuzluğa yol açtıysam ben de özür dilerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Moderatörlerden rica etsem konuyla alakası olmayan mesajları sileblirler mi acaba?

Teşekkürler:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi dün akşam izledim. Ben ilk filmi daha çok beğenmiştim. Bu sefer "koştur-koştur" olmuş gibime geldi. Kitapta galiba 5-6 yıl süren bir zaman dilimi burada tahmini 7-8 aya sıkıştırılmış. Belki üçleme olsa daha iyi olurdu. 

Bu arada kötü bir film değil kesinlikle, ben ilk filmden sonra daha iyi olacak diye kendimi şartlamış olabilirim.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, CandleGarden said:

Filmi dün akşam izledim. Ben ilk filmi daha çok beğenmiştim. Bu sefer "koştur-koştur" olmuş gibime geldi. Kitapta galiba 5-6 yıl süren bir zaman dilimi burada tahmini 7-8 aya sıkıştırılmış. Belki üçleme olsa daha iyi olurdu. 

Bu arada kötü bir film değil kesinlikle, ben ilk filmden sonra daha iyi olacak diye kendimi şartlamış olabilirim.

Tempo farkı çok bariz, doğru. Kitaptan farklı bir çok yönü de var filmin. Tek tek sıralamayayım, spoiler olmasın.

Dennis ilk başta bir kerede çekmek istemişti filmi ancak yapımcıların engeline takıldı. Gerçi senaryo yine çok değişmezdi belki öyle bile çekilse. Tempo farklı olur muydu o durumda bilemedim:icon_think:

Aslında en az 8 saatlik bir anlatımı hakeden bir konuyu sıkıştırınca bu kadar olmuş ama olan da olabileceğinin en iyisi bence. Gönül isterdi ki üçleme olsun ama bu kadarına bile şükür. Bir Lynch daha çıkmamış ortaya en azından.

Bir de arka arkaya izlemek lazım aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Kitapları film yapmayın, miniseries yapın arkadaşım. :baba: Ben izlemedim hala bu arada. :(

streaming olayi populerlestiginden beri boyle yapiyorlar cogu kitabi ama galiba film yapinca ondan gelen para baska oluyor :D

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dune 2'den geldim... Efsane olmuş yine, kitaba tekrar bakacağım karıştırdığım bazı kısımlar mı var, yoksa Dennis Villeansdhkakshda amcam mı değiştirmiş diye.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, wazzap said:

Dune 2'den geldim... Efsane olmuş yine, kitaba tekrar bakacağım karıştırdığım bazı kısımlar mı var, yoksa Dennis Villeansdhkakshda amcam mı değiştirmiş diye.

Evet değiştirilmiş bir kaç nokta var. 

Spoiler

- Paul ve Chani'nin ilk çocukları (Leto) doğmalı ve Rabban tarafından öldürülmeliydi

- Lady Margot Fenring'in böyle bir rolü yok normalde

- Alia doğmalı ve bir kaç yaş almalıyıdı, Baron'u da Gom Cabbar kullanarak Alia öldürmeliydi. Sonraki kitaplarda ikisinin arasında "özel" bir ilişki olacak:mrgreen:

- Chani, Prenses Irulan'ın Paul'e eş olmasını elbette içerliyor ancak Paul'ün ona olan sevgisinden şüphesi yok ve ona yönetimde tam destek sağlıyor ancak filmde bu biraz değiştirilmiş.

- Yanlış hatırlamıyorsam Chani'nin Ab-ı Hayat ile gözyaşını karıştırıp Paul'ü "diriltmesi" kitapta yok. Dediğim gibi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

- Paul'ün Ab-ı Hayat'ı içmesi sonrasında trans halindeyken yaşadıkları geçiştirilmiş. Halbuki çok daha derin psikolojik bir savaş veriyor olması gerekirdi. "Hiç bir kadının bakamadığı o karanlığa" bakabilmesi vurgulanmalıydı. Biraz havada kaldı.

- iki film arasında daha uzun bir zaman bırakılması gerekiyordu ancak ikinci film ilkinden hemen sonra gerçekleşen olayları anlatarak başlamış. Böyle olunca da ne Leto'nun ne de Alia'nın doğması için yeterince zaman kalmış.

İlk aklıma gelenler bunlar.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MilesTeg

Spoiler

"Rabban'ı Gurney öldürmemişti" vs. dedim, doğru hatırlıyormuşum, şimdi baktım internetten. burası klasik hollywood muhabbeti.

alia ile baron'un ilişkisi :zuh: onu yapamazlar diye düşünüyorum zaten o olay üçüncü kitaptaydı galiba. yanlış hatırlamıyorumdur umarım.

Chani'nin öyle gitmesi vs yok zaten, burası garip olmuş.

Diğer detayları unutmuşum. Mesela internette şeye çok laf etmişleri.

Spoiler

bu hain muhabbeti, bizim memdah twar, jessica, gurney arasındaki olayların hiçbiri yok vs

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, wazzap said:

@MilesTeg

Hide contents

"Rabban'ı Gurney öldürmemişti" vs. dedim, doğru hatırlıyormuşum, şimdi baktım internetten. burası klasik hollywood muhabbeti.

alia ile baron'un ilişkisi :zuh: onu yapamazlar diye düşünüyorum zaten o olay üçüncü kitaptaydı galiba. yanlış hatırlamıyorumdur umarım.

Chani'nin öyle gitmesi vs yok zaten, burası garip olmuş.

Diğer detayları unutmuşum. Mesela internette şeye çok laf etmişleri.

Hide contents

bu hain muhabbeti, bizim memdah twar, jessica, gurney arasındaki olayların hiçbiri yok vs

Evet doğru hepsi. Tahminen Dune Messiah için hazırladıkları senaryoyla tutarlı olsun diye değiştirilmiş bir çok şey. Yani ikinci kitabın film senaryosunda da değişiklikler olacak gibi. Gerçi bu tür oynamalar her uyarlamada oluyor yapacak bir şey yok. Yine de orijinaline çok sadık kalınmış genel olarak bakılırsa:thumbs:

Spoiler

Alia ve Baron ilişkisi 2. ve 3. kitaplarda. Yani önümüzdeki filmde de görebiliyor olmamız lazım.

Rabban'ı halk parçalıyordu. Hain kim muhabbeti önemli bir süreçti aslında. Haklısın onun hiç konu edilmemesi garip oldu. Stilgar'ın bu kadar naif bir fanatik olarak resmedilmesi de biraz gevşetmiş işin ciddiyetini. Adam saf inançlı savaşçı ama bu kadar da komedi unsuru yapılmamalıydı.

Yine de Alia'nın büyümüş haliyle ilgili önden ağzımıza bir parmak bal çalmaları fena olmamış hani:zuh:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim merak ettiğim tek bir şey var... 2. filmi neden 1. filmin konusunda konuşuyorsunuz :lol: yorumlardan ve puanlardan gördüğüm kadarıyla güzel de bir film, kendi konusunu hakediyor bence.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşımda mutlaka Imax' de izleyin dedi, burda ki yorumlarıda görünce en son gittiğim zirtoski thor filminden sonra daha gelmem sinemaya diyordm ama valla gaza geldim galiba epey bir gitmek gerekecek anlaşılan. :D

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok